banner
banner

سه حرکت کلیدی بایدن که می تواند نشانه جدیدی برای مالی دیجیتال مبتنی بر بلاکچین باشد

توسط Tal Elyashiv ، بنیانگذار & مدیر عامل, SPiCE VC

طی چند سال گذشته ، شاهد گرم شدن مسابقه تسلیحاتی مالی دیجیتال در سراسر جهان بوده ایم. این فناوری بلاکچین چه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باشد ، چه ارز رمزنگاری شده یا اوراق بهادار دیجیتال ، تکامل مالی را با ابرقدرت های جهانی که برای پیروزی در آن مبارزه می کنند ، پیش می برد..

بیش از 80٪ از بانکهای مرکزی جهان در حال بررسی نسخه های خود از ارزهای دیجیتال هستند ، اما چین ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا منابع ، فناوری و زیرساخت های لازم برای تعیین آینده اقتصاد دیجیتال را دارند. در حالی که بسیاری از شرکتهای آمریکایی از انقلاب مالی دیجیتال استقبال می کنند و حتی آن را هدایت می کنند ، دولت ایالات متحده مردد بوده و مسلماً در اجرای مقررات ارزهای رمزپایه و اجرای CBDC کند عمل می کند. نتیجه این بی میلی است؟ در این سناریو لاک پشت و خرگوش ، چین پیش قدم شده است به دست آوردن مزایای اولین به بازار. با این حال ، درست مثل افسانه ، این بدان معنا نیست که ایالات متحده محکوم به فنا است.

با آمدن دولت جدید ممکن است اوضاع تغییر کند. برخی از اقدامات جالب اخیراً توسط دولت بایدن انجام شده است که به نظر بسیاری از آنها تغییراتی را در سال جاری و بعد از آن نشان می دهد. بایدن دو انتصاب انجام داد که کلید اصلی حرکت دنیای مالی دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است:

جانت یلن

وزیر جدید خزانه داری دولت بایدن است جانت یلن, که علاقه زیادی به تنظیم ارز رمزنگاری شده دارد. در یک پاسخ کتبی یلن ماه گذشته به کمیته مالی سنا گفت ، “من فکر می کنم ما باید از نزدیک نحوه استفاده از آنها را برای فعالیت های قانونی تشویق کنیم و در عین حال استفاده آنها را برای فعالیت های بدخیم و غیرقانونی محدود کنیم. در صورت تأیید ، من قصد دارم از نزدیک با هیئت مدیره فدرال رزرو و دیگر تنظیم کننده های بانکی و اوراق بهادار فدرال در مورد چگونگی اجرای یک چارچوب نظارتی موثر برای این و سایر نوآوری های فین تک کار کنم. “

از تاریخ گذشته ، واضح است که جانت یلن از مقررات اجتناب نمی کند. اما ، در حالی که مقررات برای برخی معنای منفی دارد ، صنعت مالی برای این که هرگز به جلو حرکت کند ، فریاد می کشد برای تنظیم مقررات عقل سلیم برای این فضا. تهاجم خاکستری صنایع غیرنظامی برای بازیگران بزرگتر نهادی مالی که دنیا و تجارتشان را از طریق لنزهای نظارتی می بینند ، بسیار خطرناک تلقی می شود. جانت یلن فقط ممکن است زنی باشد که کار را به پایان می رساند.

گری گنسلر

انتخاب بایدن برای رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ، گری جنسلر رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) بود و دوره های مربوط به ارزهای رمزپایه را در MIT Sloan تدریس می کرد. او همچنین مدیر Ripple بود و بارها در مورد ارز رمزنگاری شده قبل از کنگره شهادت داده است. انتصاب جنسلر دیدگاه وسیع تری در مورد چارچوب ارزهای رمزپایه و بلاکچین تزریق می کند.

در یک کنفرانس MIT در سال 2018 ، جنسلر مطرح کرد که Ripple’s XRP و Ethereum’s ETH باید اوراق بهادار دیجیتال تلقی شود. در حالی که ETH دیگر تحت اسکنر SEC نیست ، Ripple’s XRP است. در آن زمان ، جنسلر پیش بینی کرد که دادگاه ها سرانجام درباره سرنوشت XRP به عنوان یک امنیت تصمیم خواهند گرفت. آن رویداد از قبل در حال حرکت است و آژانس وی در تصمیم گیری در مورد نتیجه آن سهم بزرگی خواهد داشت.

جنسلر گفت: “پتانسیلی که این فناوری باید یک کاتالیزور برای تغییر باشد ، واقعی است.” پتانسیل آینده فناوری بلاکچین را دو برابر کرد در نسخه 2019 “این آخرین نکته – فناوری رمزنگاری و بلاکچین به عنوان یک کاتالیزور برای تغییر – ممکن است انتظارات بیشتر از حداکثر گرایان را برآورده نکند اما ممکن است ماندگارترین سهم اولیه [Satoshi] Nakamoto باشد.”

FinCEN نگه دارید

علاوه بر انتخاب وی برای ریاست خزانه داری و CFTC ، دولت بایدن بلافاصله قانونی را که توسط شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) پیشنهاد شده است ، اعمال کرد. تحت اداره قانون پیشنهادی, بانک ها و مشاغل خدمات پولی نیاز به ارائه گزارش ، ثبت سوابق و تأیید هویت مشتریانی دارند که با کیف پول های رمزنگاری خصوصی معامله می کنند. این قانون نیاز به مبادلات رمزنگاری برای ثبت نام و آدرس اطلاعات برای معاملات بیش از 3000 دلار در هر روز در روز دارد که به کیف پول های خصوصی می رود.

به دلیل پیچیده بودن موضوع ، ثبت پرونده و جزئیات طرف مقابل مشاهده تمدید 45 روزه است. این حرکت ، گرچه لزوماً نشان دهنده یک جهت خاص نیست ، اما علاقمندی دولت فعلی برای بررسی دقیق تر قوانین و مقررات مالی دیجیتال برای تصمیم گیری آگاهانه بر اساس آینده بازار کلی است..

بادهای تغییر (و پیشرفت) می وزند

این یک مرحله ویژه برای ارزهای رمزپایه و بلاکچین بسیار مهم است. سرمایه گذاران نهادی همچنان به کلاس دارایی گرم می شوند. با این حال ، تا به امروز ، هیچ سرمایه گذار اصلی دیگری در خرده فروشی اقدامی جسورانه مانند BlackRock در سال جاری انجام نداده است. بزرگترین مدیر دارایی جهان برای ETF جدید خود دفترچه هایی را به SEC ارسال کرد – اولین کریپتوکارنسی (بیت کوین) به عنوان بخشی از پیشنهاد خود.

یکی دیگر از نشانه های افزایش علاقه شرکت به امور مالی دیجیتال مبتنی بر بلاکچین ، ارسال اخیر a است فرصت شغلی برای یک معاون بلاکچین مستقر در نیویورک. شخصی که موقعیت موجود را پر کند (همانطور که در پست ذکر شده است) در ارزیابی دارایی های رمزنگاری کمک خواهد کرد.

برای اینکه ارز رمزنگاری شده به یک دارایی اصلی تبدیل شود ، موسسات مالی ایالات متحده باید اقدامات لازم را برای در دسترس قرار دادن آن برای توده ها انجام دهند. در حال حاضر ، داشتن کریپتوکارنسی برای هر کس دشوار است ، اما توسعه ETF BlackRock می تواند بازار رمزنگاری را برای سرمایه گذاران روزمره قابل دسترسی کند. بسیاری از آنها ایده ای برای نحوه معامله ارز رمزنگاری شده ندارند.

علاوه بر ابتکار امیدوار کننده BlackRock ETF ، دو پیشرفت قابل توجه دیگر در بازار هیجان ایجاد کرده است. اول اینکه ، تسلا تازه خرید کرد به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت کوین و قصد دارد آن را به عنوان نوعی پرداخت بپذیرد. علاوه بر این ، درست زمانی که بازار ارزهای رمزپایه ترکیبی گذشت 1 تریلیون دلار در ژانویه, Coinbase, بزرگترین مبادله ارز رمزنگاری شده آمریکای شمالی با حجم معاملات ، برای عرضه اولیه (IPO) در SEC ثبت نام کرد.

کنگره و SEC نیز خواستار اقدام هستند. SEC اخیراً پرونده تشکیل داد در برابر Ripple’s XRP, سومین ارز رمزنگاری شده بزرگ با استفاده از سرمایه بازار ، ادعا می کند که این یک امنیت ثبت نشده است – ارائه یک سرنخ جدید در مورد جهت احتمالی فعالیت های نظارتی و اجرایی SEC در آینده. به طور جداگانه ، کنگره در حال بررسی این موضوع است که چگونه می تواند خدمات جدید پرداخت در زمان واقعی و افزایش دامنه مالی در سال جاری را هدف قرار دهد ، اهداف مختلفی را که جامعه رمزنگاری مدتهاست در مورد آنها بحث کرده است ، هدف قرار می دهد. این قطعاً گفتگوی مهمی است که صنعت می خواهد در آن شرکت کند.

در کارتها: پیش بینی های مالی دیجیتال

دولت بایدن این فرصت و تمایل را دارد که وضوح بیشتری ایجاد کند و در نتیجه ، یک محیط نظارتی مطلوب برای دارایی های دیجیتال و بلاکچین فراهم کند ، فناوری که بیش از یک دهه است که وجود دارد اما هنوز هم توسط بسیاری از قانون گذاران با سو deep ظن عمیق مشاهده می شود . مقررات در طی این دولت سریعتر حرکت خواهند کرد ، که مشارکت بیشتر در بازار را امکان پذیر و تشویق می کند. مقررات روشن برای اتخاذ انبوه و پیشرفت رو به جلو در فضای مالی دیجیتال بهتر است ، تقریبا بدون توجه به سخت بودن آنها.

تصویب نهادی دارایی های دیجیتال و Blockchain / DLT طی چند سال آینده با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت. موج کنونی تصویب به دلیل پیشرفت در چارچوب نظارتی در ایالات متحده و اروپا و همچنین در دسترس بودن ابزارهای مالی مبتنی بر دارایی های دیجیتال با درجه سازمانی بیشتر ، بیشتر خواهد شد. تصویب خرده فروشی دارایی های دیجیتال و بلاکچین نیز افزایش می یابد ، زیرا ابزارهای مالی مانند ETF این قابلیت را برای سرمایه گذاران خرده فروشی بسیار بیشتر می کند.

هیچ توپ کریستالی وجود ندارد و هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند حرکات بعدی که بایدن انجام می دهد. با این حال ، آنچه ما می دانیم این است که حرکت در حال ایجاد است ، علاقه شتاب می گیرد و تصمیمات و دستورالعمل ها در گوشه گوشه است. ذرت بو داده را بگیرید …

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me