banner
banner

هفتگی فنی OKEx: 17 فوریه 2020

بعد از عقب نشینی قیمت بیت کوین از 10400 سطح به حدود 9800 روز دوشنبه در جلسه آسیا ، احساسات در بازار گسترده ارزهای رمزنگاری شده متفاوت است. داده ها حاکی از آن است که فعالان بازار از نظر میان مدت از ارز رمزپایه پیشرو تقسیم شده اند. یک نظرسنجی جدید از Sentix نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی نسبت به بیت کوین کمی بدبینانه عمل کرده اند ، در حالی که سرمایه گذاران خرده فروشی نسبتاً مثبت بوده اند. با این حال ، اختلاف نظر در مدت کوتاهی می تواند منجر به افزایش نوسان قیمت شود.

پاتریک هوسی ، مدیر عامل Sentix ، گفت: “هر زمان که چنین اختلاف نظر زیادی ایجاد می شد ، پس از آن هیجان انگیز می شد. دلیل این امر آن بود که یکی از گروه های سرمایه گذار نیاز به تعدیل در گذشته داشته است. در پایان ، سرمایه گذاران خصوصی اغلب با افزایش شکاف تعصب پیشقدم می شدند. “

شکل 1: تعصب استراتژیک بیت کوین Sentix – Inst. در مقابل. Rtl (منبع: Sentix) شکل 2: نمودار 1 ساعته CME Bitcoin Futures (منبع: Tradingview)

معامله گران نمی خواهند پیشرفت های شکاف ساعتی بیت کوین CME را از دست بدهند. معاملات آتی بیت کوین CME با افت یک ساعته روز دوشنبه آغاز شد و این شکاف بین 10460 تا 10080 واقع شده است. در انتشارات گذشته ما به این موضوع اشاره کرده ایم که تمایل زیاد برای پر کردن شکاف های آتی بیت کوین CME. اگر دیده شود ، BTC می تواند قبل از توسعه بعدی به حدود 10500 برگردد.

در جای دیگر ، ما شاهد رنگ قرمز زیادی در سراسر هیئت مدیره بوده ایم که ETH بیش از 7٪ سود داده است ، در حالی که XRP حدود 10٪ سقوط کرده است. نام های کوچکتر مانند TRX و ATOM بیش از 10 درصد کاهش دارند. ما می خواهیم کل نمودار رمزنگاری شده در بازار خارج از BTC را در زیر برجسته کنیم ، که می تواند برخی از تماشاگران altcoin را نگران کند. نمودار قادر به بازیابی اولین سطح مقاومت در نزدیکی 120B نبود. در حالی که خیلی زود است که بخواهیم یک واژگونی را اعلام کنیم ، اما ادامه اصلاح می تواند پایداری تجمع گسترده آلتکوین را زیر سوال ببرد.

شکل 3: کل بازار Crypto Ex-BTC (منبع: Tradingview)

آنالیز قیمت

BTCUSDT

  • در آخرین نسخه ما از هفتگی فنی, ما اشاره کرده ایم که ممکن است لازم باشد رالی BTCUSDT قبل از بازپس گیری از بالاترین سطح اکتبر 10500 ، یک وقفه کوتاه مدت داشته باشد.
  • ما معتقدیم پشتیبانی پایین کانال فعلی باید خوب باشد و 38.2٪ اصلاح فیبوناچی در نزدیکی 9300 سطح دیگری از پشتیبانی خواهد بود.
  • به نظر می رسد یک صلیب طلایی روزانه در حال ساخت است ، با میانگین متحرک 50 روزه قرار است از میانگین متحرک 200 روزه افزایش یابد. آخرین صلیب طلایی از این دست منجر به یک تجمع عظیم از ماه مه تا ژوئیه شد.
  • با این حال ، نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC در بالاترین سطح YTD باقی مانده است ، که می تواند نشان دهد که برخی سرمایه های بزرگ در موقعیت های کوتاه قرار داشته اند و سود بالقوه آنها می تواند به طور قابل توجهی بالاتر از بلند مدت باشد.

شکل 4: نمودار روزانه BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview) شکل 5: نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC (منبع: OKEx)

LTCUSDT

  • LTCUSDT ممکن است در حالیکه جفت ارز مجدداً پشتیبانی از روند 4 ساعته خود را آزمایش می کند ، شروع به تثبیت کند.
  • میزان RSI نشان می دهد که این جفت ارز می توانست در کوتاه مدت بیش از حد فروخته شود. در ماه گذشته ، قیمت 4 ساعته RSI به زیر 30 کاهش یافت.
  • علاوه بر این ، از اوایل ژانویه 200-MA (خط بنفش) به خطر نیفتاده است و این می تواند سطح دیگری از پشتیبانی باشد.

شکل 6: نمودار 4 ساعته LTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

BSVUSDT

  • BSVUSDT در حال نزدیک شدن به سطح حمایت بحرانی است زیرا جفت ارز در معاملات دوشنبه آسیا بیش از 17 درصد سقوط کرده است.
  • پایین ترین حد 235 می تواند سطح مهمی برای تماشا باشد که نزدیک 200-MA نیز هست. در صورت به خطر افتادن ، اصلاحات بیشتر دیده می شود.
  • MACD همچنین با باز شدن کراس اوور نزولی ، ربات یک علامت نزولی محسوب می شود ، بیشتر به منطقه منفی رفته است.
  • عقب نشینی از سود باز آتی BSV همچنین می تواند نشان دهد که سرعت شروع به کند شدن می کند.

شکل 7: نمودار 6 ساعته BSVUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview) شکل 8: OKEx BSV Futures Open Interest & حجم معاملات (منبع: OKEx)

XLMUSDT

  • XLMUSDT ممکن است بعد از تأیید تمایل ناپایدار به یک تشکیل بالایی سه گانه ، نزولی بیشتری داشته باشد.
  • اگرچه ممکن است قیمت در ابتدا در میانگین متحرک 20 روزه تثبیت شود ، با این حال ، RSI پیشنهاد می کند که این جفت ارز هنوز فروش بیش از حد نداشته است ، نشان می دهد که ممکن است نزولی بیشتری داشته باشد.
  • 200-MA نزدیک به 0.06 می تواند اولین سطح تماشا باشد ، در صورت به خطر افتادن ، پایین ترین سطح در 0.0549 می تواند سطح اصلی بعدی باشد.

شکل 9: نمودار روزانه XLMUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

OKEx را روشن کنید:

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me