banner
banner

هفتگی فنی OKEx: 3 فوریه 2020

تحلیل تکنیکی بازار معاملات رمزنگاری این هفته

با ادامه شیوع ویروس کرونا ، و اینکه چگونه می تواند بر رشد اقتصاد جهانی تأثیر بگذارد ، احساس خوش بینانه در بازار ارزهای رمزنگاری شده دست نخورده باقی مانده است. با ورود به ماه فوریه ، انتظار می رود که فعالان بازار در چین پس از تعطیلات سال نو قمری به معاملات خود برگردند. توسعه در بازارهای سهام نیز یکی دیگر از محورهای دیگر است SHCOMP بعد از تعطیلات سال جدید تا زمان 9٪ در فضای باز افت کرد. در مقابل ، قیمت بیت کوین در جلسه اوایل دوشنبه آسیا به طور خلاصه سطح 9600 را تحت تأثیر قرار داده است.

از آنجا که بازارها تا نصف شدن بیت کوین فاصله دارند ، داده های اخیر نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی و سرمایه گذاران خرده فروشی اکنون هر دو مثبت هستند BTCچشم انداز میان مدت Sentix Strategic Bias ، که درک میان مدت ارزش از بیت کوین را ارزیابی می کند ، به +0.23 رسیده است ، که بالاترین سطح از آگوست 2019 است. پاتریک هوزی ، مدیرعامل Sentix ، معتقد است که این مطالعه نشان دهنده تمایل روزافزون به خرید است. و یک سیگنال مثبت برای این کلاس دارایی است.

شکل 1: تعصب استراتژیک بیت کوین Sentix (منبع: Sentix) شکل 2: نمودار 1 ساعته CME Bitcoin Futures (منبع: Tradingview)

با این حال ، ما همچنین می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که شکاف ساعتی بیت کوین CME هنوز تکمیل نشده است. شکل 2 شکاف ایجاد شده در هفته گذشته بین 9255 تا 9120 را نشان می دهد. ما معتقدیم که اگر احساس مثبت و حرکت بیت کوین ادامه یابد شکاف می تواند پر نشده باشد. هنوز هم ، یک اصلاح جزئی در BTC در صورت مشاهده سود کوتاه مدت ، ممکن است فرصتی برای پر کردن شکاف ایجاد کند. گرچه ، این می تواند به معنای فرصت خرید دیگر قبل از نصف شدن باشد.

احساس مثبت نیز در فضای altcoin منعکس می شود ، زیرا آلت کوین های برجسته ای مانند این ETH و XRP هر دو در اوایل جلسه 5٪ به 6٪ افزایش یافتند ، در حالی که نام کلاه های متوسط ​​/ کوچک مانند XTZ و ICX به ترتیب 11٪ و 22٪ افزایش یافت. جالب است که داده ها این را نشان می دهد ETH استخراج کنندگان بیشتر جمع شده اند ETH در شش ماه گذشته.

داده های Santiment نشان می دهد که تعداد نشانه های اتر در اختیار همه است ETH استخرهای استخراج در حال رسیدن به بالاترین زمان خود یعنی 1.69 میلیون است ETH. بسیاری از ناظران Eth به عنوان یک عامل مثبت اساسی برای رمز در نظر گرفته می شوند.

شکل 3: تعادل معدنچیان ETH در طول زمان (منبع: Santiment)

آنچه را از دست داده اید

 • دویچه بانک معتقد است که بیت کوین برای تبدیل شدن به ذخیره ارزش ، “بیش از حد بی ثبات” است. در تحقیقات اخیر خود ، “آینده پرداخت” این بانک گفت که “ارزهای رمزپایه از نقطه اوج مورد نیاز برای تبدیل شدن به مد روز عبور کرده اند” ، و مواردی را از 2018 تا 2019 ذکر کرد و گفت که بیت کوین “بیش از حد بی ثبات” است تا یک فروشگاه مطمئن باشد از ارزش.
 • ژاپن بیشتر برای ارز دیجیتال خود گرم می شود. ماسایوشی آمامیا ، معاون رئیس BoJ گفت ، اگر پیشرفت های سریع فنی در سیستم های تسویه حساب تقاضای عمومی را افزایش دهد ، بانک مرکزی باید آماده صدور ارزهای دیجیتالی باشد. وی افزود که “ادامه بررسی امکان صدور CBDC برای BoJ ضروری است.
 • اکنون انجمن رمزنگاری یک روش دیگر برای توییت کردن درباره بیت کوین ، یک شکلک بیت کوین دارد. جک دورسی ، بنیانگذار توییتر ، در آخر هفته آخر هفته یک پیامک ایموجی بیت کوین را که اخیراً اضافه شده است ، توییت کرد. Emoji بیت کوین با استقبال گرم جامعه رمزنگاری روبرو شده است و بسیاری از آنها به تنهایی آن را توییت کرده اند ، از جمله مدیرعامل OKEx ، جی هائو و CSO Alysa Xu.
 • کاردانو می تواند یکی از غیر متمرکزترین ارزهای رمزپایه باشد ، به گفته چارلز هوسکینسون ، بنیانگذار کاردانو. در مصاحبه ای با Cointelegraph ، هوسکینسون گفت که او معتقد است که این رمز عبور توسط هارد فورک سود خواهد برد و در نهایت می تواند ماهیت غیرمتمرکز کاردانو را بیشتر کند.

آنالیز قیمت

BTCUSDT

 • BTCUSDT پس از اطمینان از سود 30 درصدی در ژانویه ، روند صعودی خود را تمدید کرده است و این جفت ارز همچنان به بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه باقی مانده است.
 • با این حال ، ممکن است این رالی کمی خسته به نظر برسد. در حالی که قیمت برخی از اوج های بالاتر را تولید کرده است ، هر دو RSI 9 روزه و نوسان ساز نهایی قادر به پیروی از این روند نیستند ، که نشان می دهد حرکت رالی می تواند تا حدودی کمرنگ شود.
 • در صورت مشاهده عقب نشینی قیمت از اینجا ، میانگین متحرک 200 روزه و 61.8٪ عقب نشینی فیبوناچی حمایت مناسبی به نظر می رسد و این سطح نیز با پشتیبانی پایین تر کانال اخیر مطابقت دارد.
 • علاوه بر این ، نسبت بلند / کوتاه OKEx’s BTC در بالاترین سطح اخیر باقی مانده است ، که نشان می دهد سود بالقوه شلوارک بیشتر شده است.

شکل 4: نمودار روزانه BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview) شکل 5: نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC (منبع: OKEx)

XRPUSDT

 • تجمع XRPUSDT ممکن است در یک لحظه حساس قرار گیرد زیرا به نظر می رسد این جفت ارز در حال آزمایش مجدد میانگین متحرک 200 روزه است.
 • گروههای بولینگر در ابتدا شروع به فشار کردند ، که نشان می دهد نوسانات ممکن است در آینده قابل پیش بینی افزایش یابد. RSI همچنین نشان می داد که این حرکت همچنان دست نخورده باقی مانده است.
 • احتمالاً در صورت تأیید ، سطح بعدی برای تماشای می تواند منطقه 0.30 باشد و انتهای پایینی کانال اخیر نیز می تواند مرجع انتهای پایین باشد.

شکل 6: نمودار روزانه XRPUSDT (منبع: OKEx ؛ Tradingview)

اتوسد

 • تجمع اخیر ETHUSDT ممکن است در حال اتمام باشد ، زیرا شاخص ها حرکت پایدار را نشان نمی دهند ، زیرا RSI قادر به تولید برخی از اوج های بالاتر در کنار تجمع نیست.
 • همچنین ، به نظر می رسد یک کراس اوور نزولی MACD در حال ساخت است ، که در صورت تأیید به عنوان یک سیگنال نزولی کوتاه مدت در نظر گرفته می شود.
 • ما شاهد چنین موردی در اواسط ژانویه بوده ایم که قیمت در آن افزایش یافته است و شاخص های حرکت از آن پیروی نکرده اند.
 • این جفت می تواند پشتیبانی کانال پایین را که در صورت تکرار تاریخ در منطقه 182 است ، آزمایش کند.

شکل 7: نمودار 4 ساعته ETHUSDT (منبع: OKEx ؛ Tradingview)

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me