banner
banner

داده های آتی بیت کوین OKEx با کاهش قیمت ، اعتماد به نفس بازار را کاهش می دهد

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است. 

پس از بازگشت به بالای 19،427 دلار در پایان هفته گذشته ، قیمت بیت کوین (BTC) چهار هفته ضرر در این هفته متحمل شد که به زیر قیمت 18.08 دلار رسید ، که طبق قیمت شاخص OKEx BTC بود. رکود این هفته احتمالاً منجر به ایجاد یک الگوی نزولی در نمودار هفتگی و ارسال بیت کوین به یک مرحله اصلاح میان مدت خواهد شد.

در بازار آتی ، قرارداد سه ماهه جدید BTCUSD0326 به صورت مستقیم آغاز شده است ، در حالی که قرارداد سه ماهه قبلی ، BTCUSD1225 ، قرارداد دو هفته ای شده است. BTCUSD0326 اکنون در حدود 18،300 دلار با حق بیمه 450 دلار یا تقریباً 2.50٪ نسبت به قیمت شاخص معامله می شود.

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، ما اشاره کردیم که چندین نسبت به سطح متوسط ​​بازگشتند ، که نشان می دهد تاجران خرده فروشی نگرش روشنی نسبت به قیمت ندارند. این شاخص ها به طور کلی عدم تمایل به صعودی را نشان می دهند.

در این هفته ، نسبت طولانی / کوتاه به یک پایین چند هفته ای کاهش یافت و نرخ بهره باز نیز به پایین ترین سطح کاهش یافت که هنوز در ماه دسامبر دیده نشده است. اگرچه حرکت سریع رو به بالا نسبت وام حاشیه BTC در روز چهارشنبه نشان داد که برخی از معامله گران در تلاشند تا پایین ترین سطح را بدست آورند ، قیمت امروز دوباره سقوط کرد ، احتمالاً برخی طولانی ها را به دام انداخت.

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) ، از ساعت 11:00 صبح UTC در 11 دسامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید. 

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

به طور کلی ، نسبت طولانی / کوتاه همچنان به سمت پایین حرکت می کند ، از حدود 0.9 در پایان هفته گذشته به 0.8 کنونی. در یک لحظه در هنگام افت قیمت روز چهارشنبه ، نسبت بلند / کوتاه یک حرکت سریع سریع به سمت بالا بود ، که نشان می دهد تعدادی از بازرگانان خرده فروشی در تلاشند نرخ دلار را خریداری کنند. با این حال ، این نسبت به سرعت پس گرفته شد ، این نشان می دهد که این معامله گران به سرعت موقعیت های خود را بسته اند.

نسبت کوتاه مدت و کوتاه مدت به پایین ترین سطح در هفته ها رسیده است ، که نشان می دهد عدم اعتماد به نفس در بین سرمایه گذاران خرد مدت طولانی است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 12/4 8:00 صبح UTC تا 12/11 8:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

از آنجا که قرارداد سه ماهه جدید این هفته اجرا شد و از تاریخ انقضا فاصله دارد ، حق بیمه بیش از 450 دلار یا 2.6٪ را حفظ می کند. حق بیمه از اواسط هفته 500 دلار کاهش یافته است ، اما این هنوز نشان دهنده اطمینان بازار در سال آینده است.

در همان زمان ، ما یادآوری می کنیم که میزان بودجه برای قراردادهای دائمی برای اکثر این هفته ناچیز باقی مانده است ، که نشان می دهد بازار دقیقاً صعودی نیست.

زمان جمع آوری اطلاعات: 12/4 8:00 صبح UTC تا 12/11 8:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز از 1.26 میلیارد دلار جمعه گذشته به بالاترین قیمت در روز دوشنبه 1.33 میلیارد دلار رسید قبل از اینکه به سرعت به 1.23 میلیارد دلار برسد.

در حال حاضر ، OI بیش از 1 میلیارد دلار به یک قاعده تبدیل شده است. با این حال ، نرخ بهره فعلی به پایین ترین سطح از ابتدای دسامبر رسیده است ، که نشان دهنده تمایل کمرنگ فعالان بازار به تجارت است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 12/4 8:00 صبح UTC تا 12/11 8:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC پس از افت روز چهارشنبه ، رشد غیرمعمولی سریع نشان می دهد و از 11.0 به بیش از 16.0 رسیده است. این نشان می دهد که معامله گرانی در بازار اهرم نقطه ای وجود دارند که سعی در خرید در پایین دارند ، حتی اگر آنها هنوز هم با قیمت های فعلی سودآوری ندارند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 12/4 8:00 صبح UTC تا 12/11 8:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC را خریداری کنند و کسانی که BTC را وام می گیرند کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

پس از کاهش متوالی این هفته ، خوش بینی بازار ضربه بزرگی را به خود دید. اگرچه داده های OKEx نشان می دهد که معامله گران در تلاش بودند تا کمترین قیمت را خریداری کنند ، اما قیمت های فعلی اجازه نمی دهد سود زیادی کسب کنند.

در نمودار هفتگی ، اگر الگوی کاهشی رو به پایین مطابق انتظار پیش رود ، ممکن است تأمین مجدد قیمت 20،000 دلار برای بقیه ماه دسامبر دشوار باشد. سطح پشتیبانی فعلی از 17،550 تا 17،650 دلار در شاخص ، یا 18،000 تا 18،150 $ در قرارداد سه ماهه ، بسیار مهم است و تعیین می کند که آیا بیت کوین می تواند در این مرحله وارد مرحله ادغام شود یا یک کانال نزولی دیگر را برای آزمایش سطح 16،500 دلار انجام دهد. به طور کلی روند فعلی خوشبینانه نیست.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me