banner
banner

تجارت بیت کوین – نقشه راه تجزیه و تحلیل فنی

یادگیری نحوه خواندن نمودارهای رمزنگاری شده برای افرادی که به تجارت موفقیت آمیز بیت کوین علاقه مند هستند مهارت اساسی است. در نگاه اول نمودارهای معاملاتی می توانند به عنوان یک زبان خارجی به نظر برسند. تمام خطوط ، اشکال و رنگ های گیج کننده می توانند آن را برای مبتدیان بسیار ترسناک جلوه دهند. علاوه بر این ، یادگیری تجزیه و تحلیل فنی نیاز به این دارد که شما شروع به یادگیری اصطلاحات اصطلاحات مرتبط با تجارت کنید.

خوشبختانه معاملات رمزنگاری شباهت زیادی به سهام دارند. در واقع ، تنها تفاوت واقعی دارایی است. هر دو دارایی از اصول یکسانی استفاده می کنند. شما می توانید در مورد بزرگترین معامله گران سهام در جهان مطالعه کنید و به خود امتیاز شگفت انگیزی در بازار خواهید داد.

به یاد داشته باشید ، تجارت به معنای متفاوت بودن نیست. این درمورد درک روانشناسی بازار است. به عبارت دیگر ، شما نیازی به اختراع مجدد چرخ ندارید. در ابتدا با پیروی از مسیر بازرگانان مستقر که سالها این مهارت را تجربه کرده اند ، موفقیت بیشتری خواهید دید. خبر خوب این است که پس از اینکه نحوه تجارت بیت کوین را فهمید ، می توانید مجموعه گسترده ای از دارایی ها را معامله کنید.

قدم یک در سفر خود برای تبدیل شدن به تاجر نهایی بیت کوین ، آشنایی با اصول تجارت است. شما باید خود را با نظریه ها و اصطلاحات کلیدی مورد استفاده در امروز آشنا کنید. همچنین شما می خواهید درک متفاوتی از انواع نمودارها و شناخت الگوها داشته باشید.

خوشبختانه ، از نظر تجارت ، تاریخچه بازار تمایل به تکرار دارد. در نتیجه ، تجزیه و تحلیل به شما امکان می دهد این روندها را تشخیص داده و از آنها برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد حرکت بازار در آینده استفاده کنید.

استراتژی تئوری داو

تئوری داو استراتژی توسعه یافته توسط چارلز اچ. داو است ، از این رو نام آن است. داو به همراه ادوارد جونز و چارلز برگ استرسر داو جونز را تأسیس کردند & Company، Inc. این سه نفر در سال 1896 میانگین صنعتی داو جونز را توسعه دادند.

چارلز هنری داو - معامله بیت کوین قسمت 2

چارلز هنری داو – معامله بیت کوین قسمت 2

نظریه Dow بینش ارزشمندی در مورد جنبش های بازار برای شما فراهم می کند. بیان می کند که قیمت بازار همه چیز را در نظر می گیرد. هر عاملی از جمله تحولات خارجی و کلیه جزئیات قبلی ، فعلی و آینده برای تعیین ارزش بازار یک دارایی ترکیب می شوند.

این تئوری به این معنی است که شما به عنوان یک تاجر باتجربه باید قادر باشید بر متغیرهای متعددی در بازار نظارت کنید. شما یاد خواهید گرفت که خواسته های فعلی ، گذشته و آینده جامعه دارایی خود را درک کنید. این یادگیری باید از یک جمع آوری مداوم اطلاعات و اخبار بازار حاصل شود. شما همیشه باید به هرگونه مقررات آینده توجه ویژه داشته باشید.

تئوری داو به این معنی است که تمام حرکت های قیمت به هیچ وجه تصادفی نیستند ، درست برعکس. حرکات قیمت روندهای بزرگتر را دنبال می کند. این روندها را می توان به دو دسته تقسیم کرد – روند کوتاه مدت و بلند مدت.

تحلیل بازار بیت کوین

در تجزیه و تحلیل فنی بازار ، شما به طور خاص بر روی قیمت یک سکه تمرکز می کنید. این استراتژی مستلزم استفاده از شاخص های فنی و نادیده گرفتن متغیرهای بیرونی م contribثر در قیمت است. به این ترتیب می توانید احساسات را از تصمیمات خود حذف کنید.

6 اصول نظریه داو

3 حرکت بازار

جنبش اصلی – حرکت اصلی روند عمده ای است که در حال حاضر در جریان است. این روند سالها فعالیت بازار را در بر می گیرد. به عنوان مثال ، اگر به تاریخچه معاملات کامل دارایی نگاه کنید ، حرکت اصلی در بیت کوین صعودی است. با این حال ، مهم است که درک کنیم حرکت اصلی بسته به بازه زمانی ارائه شده در تحلیل شما می تواند نزولی یا نزولی باشد.

نوسان متوسط – نوسان متوسط ​​یک واکنش بازار ثانویه است. این واکنش می تواند تا سه ماه ادامه داشته باشد. نوسانات متوسط ​​شامل بازپس گیری قیمت است. بازگشت مجدد زمانی است که حرکت بازار بیت کوین قبل از فعالیت بازار شروع به بازگشت به حالت اولیه خود می کند. در بیشتر موارد ، بازپرداخت به 30٪ – 60٪ از ارزش اصلی بازار باز می گردد.

چرخش کوتاه – نوسانات کوتاه نوسانات روزانه قیمت است. یک چرخش کوتاه در برخی از سناریوها می تواند تا یک ماه طول بکشد. این حرکات جزئی به دلیل حدس و گمان بازار اتفاق می افتد. به همین ترتیب ، بیت کوین در طول هفته به طور منظم نوسانات کوتاهی را تجربه می کند.

3 مرحله بازار

انباشت

مرحله انباشت زمانی اتفاق می افتد که سرمایه گذاران آگاه به نوعی اطلاعات ارزشمندی را دریافت می کنند که مربوط به آنها می باشد و آنها تغییر قابل توجهی در شرایط بازار دارند. این اطلاعات می تواند شامل دانش به دست آمده از داخل شرکت یا سایر راه ها باشد که می تواند بر بازار تأثیر بگذارد. در هر صورت نتایج یکسان است. این سرمایه گذاران اقدام به خرید یا فروش دارایی های خود می کنند تا موقعیت خبری را بدست آورند.

قابل توجه است که تشخیص این مرحله دشوار است زیرا تحرکات بازار حداقل است. دلیل تعدیل بازار کوچک این است که اکثر سرمایه گذاران از اطلاعاتی که اولین محرک ها دریافت کرده اند محرمانه نیستند. از آنجا که تعداد معدودی از مردم به این اطلاعات دسترسی دارند ، این میزان فروش در بین حجم معاملات روزانه مورد توجه قرار نمی گیرد.

جذب

جذب هنگامی رخ می دهد که عموم مردم توجه به روند بازار را متوجه می شوند. این مشارکت منجر به فعالیت بیشتر بازار می شود. در نتیجه ، سرمایه گذاران بیشتری از جنبش پرش می کنند. سرانجام ، این سناریو منجر به گمانه زنی های FOMO می شود (ترس از دست دادن).

اینجا جایی است که احساسات نقش اصلی را در تعیین رفتار بازار دارند. اگر بازار رو به زوال باشد ، سرمایه گذاران می ترسند و وحشت می کنند که بیت کوین خود را بفروشند و باعث کاهش بیشتر قیمت شوند. برعکس ، اگر ارزش بیت کوین به شدت شروع به افزایش کند ، یک هجوم از سرمایه گذاران جدید وارد بازار می شوند که تلاش می کنند گاو بعدی را کنترل کنند.

توزیع

در این مرحله ، سرمایه گذاران اولیه شروع به بازگرداندن سهام انباشته خود به مردم می کنند. این سرمایه گذاران قبلاً سود کسب کرده بودند و اکنون قبل از اینکه روند معکوس شود ، از موقعیت های خود خارج می شوند. این خروج باعث ظهور نوسان می شود که بازپس گیری قیمت را در بازار ایجاد می کند. سرمایه گذاران بدون آموزش با سهام دارایی هایی که از روند پیش افتاده بودند مانده است.

بلافاصله بازارها با تخفیف اخبار

بازار بلافاصله به تمام اطلاعات مربوط به یک دارایی واکنش نشان می دهد. این واکنش تمام داده های مربوط به سرمایه گذاری را در بر می گیرد. ارزش دارایی شما مجموع امیدها ، ترس ها و انتظارات از همه بازارها را منعکس می کند. اخباری مانند مقررات آینده ، تصویب عمده نهادها و معرفی محصولات جدید مالی ، همگی نقش عمده ای در قیمت گذاری بیت کوین دارند.

Mt.Gox Investor پس از 650،000 BTC گم شد

Mt.Gox Investor پس از 650،000 BTC گم شد

علاوه بر این ، مسائل مربوط به غیر بیت کوین می توانند بر قیمت دارایی شما تأثیر بگذارند. وقایعی مانند انتخابات بزرگ می تواند ثبات یک دارایی را در آینده زیر سوال ببرد. این سناریو به ویژه در هنگام صحبت با دارایی های غیرمجاز جدید مانند بیت کوین صادق است. همچنین ، وقایع مهم مانند جنگ ، بلایای طبیعی یا بیماری های همه گیر بر ارزش بازار دارایی ها نیز تأثیر می گذارد.

Volume روندها را تأیید می کند

حجم یک دارایی میزان فعالیت بازار است که تجربه می کند. در مورد روند صعودی ، باید جهش در حجم معاملات را مشاهده کنید. این افزایش قیمت باید با افزایش حجم بازار مطابقت داشته باشد. وقتی جهش قیمت را مشاهده می کنید بدون افزایش حجم مربوطه ، معمولاً نشانه آنچه پمپ شناخته می شود است. در یک پمپ ، سرمایه گذاران بزرگ برای شروع روند قیمت ، قیمت دارایی را با استفاده از وزن خود دستکاری می کنند.

معکوس روند

این قانون بیان می کند که یک بازار در حال حرکت تا زمان تغییر روند ادامه خواهد داشت. اساساً ، اگر متوجه یک روند مقیاس بزرگ شوید ، می توانید انتظار داشته باشید که روند ادامه یابد تا زمانی که متوجه شروع یک دوره انباشت دیگر توسط سرمایه گذاران تحصیل کرده شوید..

متأسفانه ، تعیین موفقیت آمیز تغییر روند روند بسیار دشوار است. بازار همیشه دارای نوسانات کوچک و متوسط ​​خواهد بود. این حرکات می تواند بسیار دشوار باشد تا بررسی شود آیا یک حرکت در واقع شروع یک حرکت معکوس است. ارزیابی دقیق از تمام عوامل تجارت خارج می تواند به شما در انتخاب صحیح در این شرایط کمک کند

آنالیز فنی بیت کوین

تجزیه و تحلیل فنی شما را ملزم می کند تا از ترکیبی از ابزارها برای پیش بینی افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین استفاده کنید. نکته مهم ، تجزیه و تحلیل فنی بینش بیشتری در مورد بازار برای شما فراهم می کند. در نتیجه ، هرچه در این کار بهتر باشید ، موفقیت بیشتری در تجارت خواهید داشت. در اینجا برخی از مفاهیم اصلی وجود دارد که باید برای ساده سازی تجزیه و تحلیل فنی خود درک کنید.

فریم های زمانی نمودار بیت کوین

شما باید پنجره های بازه زمانی و نحوه استفاده آنها از نتایج تجزیه و تحلیل شما را درک کنید. این محبوب ترین بازه های زمانی موجود در صرافی های بیت کوین امروز هستند

  • 15 دقیقه
  • ساعتی
  • نمودار 4 ساعته
  • نمودار روزانه

مدت زمانی که استفاده می کنید بستگی زیادی به سبک تجارت شما دارد. به عنوان مثال ، اگر یک معامله گر روز هستید ، از ساعت استفاده خواهید کرد ، تا پنجره معاملات دقیقه ای. دلیل این تصمیم ساده است. شما به معاملات روزانه نیاز دارید زیرا در حال انجام معاملات خرد هستید.

تجارت روز بیت کوین

معامله گران روز می توانند موقعیت معاملات خود را طی چند دقیقه باز و بسته کنند. علاوه بر این ، آنها می توانند به طور مداوم در طول روز تجارت کنند. برخی از بازرگانان روزانه بیش از 50 معامله انجام می دهند. برای این اقدامات ، شما نیاز به تجزیه و تحلیل دقیقه دارید.

معامله گران بلند مدت بیت کوین

وضعیت برای معامله گران بلند مدت معکوس شده است. این بازرگانان ترجیح می دهند ماهها و حتی سالها موقعیت خود را حفظ کنند. در برخی موارد مانند HODLers (زندگی عزیز را نگه دارید) ، ممکن است آنها هرگز قصد فروش بیت کوین خود را نداشته باشند.

معامله گران بلند مدت به روندهای بلند مدت بستگی دارند. این معامله گران باید ماه ها داده را به طور همزمان بررسی کنند تا دید بهتری از روندهای بزرگتر داشته باشند. برای بررسی نوسانات کوچکتر در بازار ، هیچ سرویسی به معامله گران بلند مدت نمی دهد. در حقیقت ، این می تواند نتیجه مثبتی نداشته باشد زیرا باعث می شود تاجر تصمیم خود را دوم حدس بزند.

درپوش بازار بیت کوین

فقط کافی است ده دقیقه در بازار رمزنگاری شرکت کنید قبل از اینکه بشنوید کسی از “کلاه بازار” صحبت می کند. کلاه بازار بیت کوین کل مقدار سکه در گردش است X قیمت هر سکه در حال حاضر. در نتیجه ، محدودیت بازار چیزهای زیادی در مورد یک دارایی خاص به شما می گوید.

Cap Market از طریق CoinMarketCap

Cap Market از طریق CoinMarketCap

می توانید محدودیت بازار را بررسی کنید تا بینش عمیق تری در مورد ثبات یک دارایی کسب کنید. وب سایت هایی مانند CoinMarketCap.com تجزیه و تحلیل زمان واقعی را به صورت نمودار خطی در اختیار شما قرار می دهیم. می توانید از این نمودارها برای ردیابی روند بازار استفاده کنید. در مورد بیت کوین ، متوجه خواهید شد که طی 9 سال گذشته دارایی ارزش قابل توجهی پیدا کرده است.

نمودارهای شمعدان بیت کوین

نمودارهای شمعدان محبوب ترین سبک نمودارهایی است که امروزه در فضای رمزنگاری استفاده می شود. در ابتدا ، این نمودارها به اندازه کنترل یک فضاپیمای بیگانه برای چشم آموزش ندیده ، عجیب به نظر می رسند. با این حال ، درک این ابزار قابل توجه تجارت فقط چند دقیقه طول می کشد.

نمودار شمعدان - پنجره معاملاتی Binance

نمودار شمعدان – بینانس پنجره تجارت

نمودارهای شمعدان تنها با یک نگاه اطلاعات زیادی را در اختیارتان قرار می دهد. متوجه خواهید شد که شمعدان های قرمز و سبز به طور متوالی گذاشته شده اند. نکته مهم ، هر شمع حرکت قیمت یک دارایی را در بازه زمانی انتخاب شده به شما نشان می دهد.

نحوه خواندن چوب های شمع بیت کوین

نمودارهای شمعدان همه چیزهایی را که باید بدانید برای درک وضعیت فعلی ارزش بازار یک دارایی در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید قیمت های باز و بسته شدن ، بالا و پایین روزانه را ببینید ، و می توانید تصمیم بگیرید که در چه فواصل زمانی این اطلاعات را نشان می دهد.

شمعدان سبز نشان می دهد که بیت کوین برای دوره زمانی بالاتر از مقدار افتتاحیه خود بسته شده است. هر زمان شمع قرمز می بینید ، این نشان می دهد که دارایی زیان دیده است. به این ترتیب ، نظارت بر فعالیت بازار حتی از طریق تلفن آسان است.

در بیشتر شمع ها متوجه خواهید شد که یک بدن وجود دارد. از آنجا که بدنه اصلی شمع شروع می شود ، قیمت افتتاحیه روز است. اگر شمع سبز باشد ، قیمت بازش پایین بدنه شمع خواهد بود. اگر شمع قرمز باشد ، قسمت بالای بدنه قیمت باز شدن را به شما اطلاع می دهد.

مشاهده خواهید کرد که بالا یا پایین همیشه با شمع ادامه دار در نمودار صف آرایی می کند. این هم ترازی نشان دهنده بسته شدن و افتتاحیه روز معاملاتی بعدی است. این زمان می تواند بسته به فاصله معاملاتی که انتخاب می کنید متفاوت باشد.

سایه ها

همچنین خطوط کوچکی از بالا و پایین شمع وجود دارد. این خطوط به سایه معروف هستند. سایه ها نمایانگر بالا و پایین روز هستند. به این ترتیب می توانید در عرض چند ثانیه اطلاعات باورنکردنی از نمودار شمع را تشخیص دهید.

سپس این داده ها می توانند به شما کمک کنند تا به موقع تصمیم سرمایه گذاری بگیرید. شمع های خاصی می توانند شروع روندها را نشان دهند. در نتیجه ، اصطلاحات کاملی پیرامون این شاخص ها پدید آمده است. در اینجا متداول ترین شاخص های شمعدانی است که هنگام معامله با بیت کوین مشاهده خواهید کرد.

ورق تقلب شمعدان - Jbmarwood

ورق تقلب شمعدان – Jbmarwood

چکش

یک شمع چکش می تواند نشان دهد که یک تغییر صعودی در حال وقوع است. این شمع نشان می دهد که با باز شدن بازار ، فروشندگان مجبور به کاهش شدید قیمت شدند. این فشار نزولی با فشار خرید شدیدتری روبرو شد. این فشار منجر به تغییر حرکت می شود.

نکته مهم ، حرکت کمی به عقب رانده شد ، اما نه قبل از بسته شدن روز. چکش ها به راحتی قابل تشخیص هستند زیرا حاوی سایه ای هستند که گاهی اوقات به اندازه بدنه شمع 3 برابر است. چکش به شما اطلاع می دهد که خریداران در بازار هستند و آنها عملکرد قیمت روز را کنترل می کنند.

شهاب

در حال سقوط شمع ستاره در مقابل شمع چکش است. وقتی این شمع ها را می بینید به این معنی است که خریداران با باز شدن روز بازار کنترل داشتند اما قبل از بسته شدن ، با فشار شدید نزولی سود آنها از بین رفت. به نوبه خود ، می توانید پیش بینی کنید که فشار فروش بیشتری وارد بازار می شود. ستارگان در حال سقوط سایه های پایین بسیار کوچکی دارند که سایه بالایی قسمت عمده ای از شمع را تشکیل می دهد.

الگوی فروخوردن صعودی

یک الگوی صعودی صعودی دوباره بیانگر آن است که فشار خرید در بازار شدید است. در این الگوی 2 شمع ، می بینید که فروشندگان روز قبل قیمت را مجبور کردند. روز بعد ، فروشندگان كنترل خود را بدست آوردند و ضررهاي خرس هاي روز قبل را كاهش دادند. این الگو یک شمع نزولی و به دنبال آن شمع بزرگتر نشان می دهد.

الگوی فرو بردن Bearish

برعکس ، الگوی فرو بردن نزولی به شما این امکان را می دهد که بدانید فروشندگان دسته دسته وارد بازار می شوند. اولین شمع در این الگو سودهای روز قبل را نشان می دهد. شمع بعدی در این الگو دستاوردها را معکوس می کند و حتی ضررهای شدیدتری را نشان می دهد.

الگوی ستاره صبح

الگوی ستاره صبح از سه شمع برای تعیین روند بازار استفاده می کند. ستاره صبح الگوی برگشت صعودی است که کشمکش بین خریداران و فروشندگان را نشان می دهد. در روز اول می بینید که فروشندگان کنترل کاملی بر بازار داشتند. این فشار فروش در روز دوم مقابله و در روز سه معکوس شد.

ستاره شب

الگوی ستاره شب برعکس ستاره صبح است. در اینجا می بینید که خریداران پس از دو روز فشار خسته می شوند. در روز اول ، خریداران توانستند قیمت را کنترل کنند. در روز دو پیشرفت با فشار برابر روبرو شد و در روز سه ، آنها کنترل بازار را از دست دادند. شما می توانید روند ستاره ها را به راحتی تشخیص دهید زیرا آنها بدنه ندارند زیرا فشار دو طرف بازار برابر بود. شمع ستاره صبح نشان می دهد که فروشندگان اکنون در صندلی عقب هستند و گاوها کنترل دارند. Evening Stars نشان می دهد که خرس ها در حال حاضر بازار را اداره می کنند.

شاخص مقاومت نسبی

شاخص مقاومت نسبی (RSI) یک فرمول ریاضی است که برای اندازه گیری جریان بازار استفاده می شود. این فرمول قدرت و سرعت حرکت قیمت بازار را به خود اختصاص داده و آنها را با سایر مواردی که قبلاً رخ داده است مقایسه می کند. فرمول به شرح زیر است:

RSI = 100 – (100 / (1-RS))

RSI با مقایسه نوسانات بازار فعلی و گذشته و همچنین میزان سودهای اخیر نسبت به ضررهای اخیر ، تلاش می کند تا در صورت خرید بیش از حد دارایی یا کم ارزش شدن دارایی ، آن را تعیین کند. دارایی خرید بیش از حد معمول در آینده نزدیک کاهش می یابد. یک دارایی کم ارزش ، با تحقق ارزش ذاتی ، قیمت آن بالا می رود.

RSI - Investopedia

RSI – Investopedia

سلب مسئولیت RSI

مانند هر ابزار نمودارسازی ، RSI 100٪ دقیق نیست ، هیچ ابزار معامله ای دقیق نیست. این بدان معنی است که شما برای بهبود نتایج خود باید از این ابزار در کنار سایر شاخص ها استفاده کنید. شاخص های RSI مستعد سیگنال های خرید کاذب و فروش غلط هستند. این موارد می توانند در صورت فروش پمپ یا فلش در بازار بیت کوین اتفاق بیفتند.

خواندن RSI

نمودار RSI نمودار خطی را نشان می دهد که از 0 تا 100 است. نمره 70+ نشان دهنده دارایی خرید بیش از حد است. این نشانه می تواند افت قیمت را نشان دهد. برعکس ، امتیاز 30 نشان دهنده یک دارایی کم ارزش است. این امتیاز به این معنی است که دارایی می تواند افزایش قیمت را تجربه کند.

خطوط پشتیبانی و مقاومت بیت کوین

RSI مهم است اما تنها ابزاری نیست که برای تجارت بیت کوین استفاده می کنید. همچنین می خواهید خطوط پشتیبانی و مقاومت را درک کنید. به این موانع نامرئی به عنوان سطح از پیش تعیین شده قیمت دارایی فکر کنید که در آن معکوس روند معمولاً اتفاق می افتد.

تعیین سطح پشتیبانی و مقاومت آسان است. فقط به دنبال نکاتی در نمودار باشید که چندین لمس قیمت را بدون موفقیت در سطح مشاهده می کنید. هر زمان که دارایی با این موانع روبرو شد ، از آن دور می شود یا به سطح حمایت / مقاومت بعدی می رسد. وقتی سطح حمایتی شکسته شود ، نشان می دهد که بازار جریان خود را معکوس کرده است. علاوه بر این ، سطح پشتیبانی می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید قیمت بیت کوین از کجا برگشت می یابد.

به عنوان مثال ، اگر سطح پشتیبانی بیت کوین در 8500 دلار باشد ، اگر بیت کوین زیر این سطح باشد ، دشوارتر است که این قیمت را پشت سر بگذارد. این همان چیزی است که به عنوان سطح مقاومت شناخته می شود. اگر بیت کوین بیش از قیمت این سطح بود ، پس از آن به عنوان یک خط حمایت عمل می کرد. وقتی این خط قطعاً شکسته شود ، نشانگر حرکتهای عمده بازار است.

روانشناسی بازار بیت کوین

معامله گران موفق برای موثر ماندن باید روانشناسی اصلی بازار را درک کنند. درک ذهن سایر معامله گران به شما کمک می کند تا پیش بینی بهتر نحوه بازتاب بازار در برخی پیشرفت ها مانند مقررات جدید را پیش بینی کنید. امروزه در بازار سه نوع اصلی روانشناسی تجارت وجود دارد.

اولین نوع روانشناسی تجارت ، بازرگانان طولانی است. این افراد اشخاصی هستند که دارایی های خود را خریداری می کنند و قصد دارند آنها را نگهداری کنند تا زمانی که قیمت در تاریخ خیلی دیرتر افزایش یابد. در آن زمان ، آنها دارایی های خود را دوباره فروخته و سود خود را می گیرند. شما همچنین بازرگانانی دارید که “کوتاه” می روند. این معامله گرانی هستند که انتظار دارند قیمت بیت کوین در آینده کاهش یابد. این معامله گران برای به حداکثر رساندن سود خود ، از ابزارهای مالی دیگری مانند معاملات آتی با نرخ بهره استفاده می کنند. در آخر ، شما معامله گر متوسط ​​خود را دارید. این تاجر است که بینش لازم برای تعیین نوسانات بازار را ندارد. این دسته شامل بیشتر معامله گران جدید است.

خلاصه – تسلط بر تجارت بیت کوین

اکنون که درک کاملی از م keyلفه های اصلی در معامله بیت کوین دارید ، آماده شروع ماجراجویی معاملات خود هستید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me