banner
banner

معاملات آتی بیت کوین منعکس کننده خوش بینی بازار پس از خرید 1.5 میلیارد دلاری تسلا است

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

در هفته ای عظیم برای بیت کوین ، شاهد بودیم که تسلا از خرید 1.5 میلیارد دلاری و پس از آن اخبار صعودی خبر داد و ارز دیجیتال پیشرو را از مرز 40،000 USDT فشار داد تا اوایل امروز ، طبق OKEx ، بالای 49،000 USDT را لمس کند. قیمت نقطه BTC. در حالی که از آن زمان به بعد ، با آزمایش 46،800 USDT سطح ، قیمت اصلاح شده است ، BTC اکنون در حدود 47،300 USDT معامله می شود.

جمعه گذشته ، ما در مورد خوش بینی بازار و چگونگی معامله قرارداد آتی سه ماهه BTCUSD0326 – که در پایان ماه مارس منقضی می شود – در حدود 39000 دلار بحث کردیم. در زمان نگارش این قرارداد ، همان قرارداد 49339 دلار معامله می شود ، دقیقاً 2000 دلار بالاتر از قیمت شاخص BTC 47،339 دلار.

به همین ترتیب ، طبق داده های آتی OKEx ، بهره باز نیز در این هفته رشد کرده است و از حدود 2.17 میلیارد دلار به بیش از 2.48 دلار رسیده است ، در حالی که پایه فعلی در حدود 4٪ و نسبت بلند / کوتاه در 1.53 است. این واقعیت را اضافه کنید که نرخ بودجه برای مبادله های دائمی ، اگرچه زیاد است (0.08 for برای BTCUSD و 0.105 for برای BTCUSDT) ، اما کاملا گرم نمی شوند ، فضای رشد بیت کوین را فراهم می کند.

معاملات آتی سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، از ساعت 7:00 صبح UTC در تاریخ 12 فوریه. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه در این هفته با قیمت حرکت کرده است ، اما تا حد زیادی معتدل باقی مانده است به جز زمانی که دیروز ، 11 فوریه 1.80 لمس کرد ، زیرا BTC از 48،500 USDT عبور کرد. از آنجا که سطح آن بیش از حد گرم شده بود ، تصحیح انجام شد و نسبت در حال حاضر در حدود 1.53 است ، که هنوز هم در میان بالاترین مقادیر این هفته است.

نسبت حرکتی با قیمت نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال تعقیب رالی بودند ، و حتی اگر نسبت فعلی نسبتا زیاد است ، اما جای تلاش دیگری برای 50،000 USDT را می گذارد..

نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC بین 5 فوریه و 12 فوریه

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

مشابه هفته گذشته ، حق بیمه آتی سه ماهه BTC در این هفته در سطح سالم باقی ماند و عمدتا بین 4 تا 5 درصد حرکت کرد. پایین ترین نقطه آن در 7 فوریه ، قبل از انتشار اخبار خرید تسلا بود ، پس از آن تا 5.54٪ قبل از عقب نشینی به سطح فعلی در حدود 4.50٪ رسید..

واضح است که بازار پس از خرید تسلا دوباره خوش بینی کرده و احتمالاً در میان مدت مثبت باقی خواهد ماند.

معاملات آتی OKEx BTC بین 5 فوریه و 12 فوریه

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت معاملات آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز این هفته به طور چشمگیری افزایش یافته است و از 2.11 میلیارد دلار به 2.48 میلیارد دلار رسیده است. یک بار دیگر ، پس از انتشار خبر خرید Telsa ، قبل از آن OI و حجم آن به طور کلی کاهش می یابد.

قابل توجه است ، افزایش شدید OI زمانی اتفاق افتاد که BTC از 39،000 USDT به 44،000 USDT رسید و این منطقه را به یک منطقه مهم برای تماشای در صورت شروع شکست قیمت تبدیل می کند.

سود و حجم معاملات آتی OKEx BTC بین 5 فوریه و 12 فوریه باز می شود

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

با شروع رشد بیت کوین پس از اخبار تسلا ، نرخ وام حاشیه BTC از حدود 18 به 13.30 کاهش یافت. این نسبت همزمان با افزایش بعدی BTC در 9 و 10 فوریه دوباره جهش کرد.

این روند نشان می دهد که معامله گران بورس اوراق بهادار در اولین موج سود خود را به دست آوردند و پس از آنکه از سطح 45000 USDT پایین آمد ، دوباره برای پیگیری قیمت استفاده کردند. این نسبت در چند ساعت گذشته بار دیگر در حال کاهش بوده و در حال حاضر در حدود 15 است که هنوز هم نشان دهنده احساس مثبت بازار است.

نسبت وام حاشیه OKEx BTC بین 5 فوریه و 12 فوریه

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

میشائیل ون دو پوپه

اخبار برای بیت کوین یک بار دیگر صعودی است ، بنابراین روند هنوز هم به شدت صعودی است – و با وجود نرخ بودجه ، می تواند همچنان ادامه یابد.

به ویژه با توجه به این واقعیت که خرید و فروش بسیار زیادی در بازار وجود دارد ، ما می توانیم به طور مداوم ببینیم که فشار خرید قیمت های بیت کوین را به سمت بالا افزایش می دهد.

با این حال ، در نزولی ، من ترجیح می دهم که اقدام بیت کوین بالاتر از 43 هزار دلار باشد. اگر 43 هزار دلار از دست برود ، می توان شاهد افت قابل توجهی در محدوده های پایین تر بود که همین امر باعث کاهش نرخ بودجه به سطوح برابر می شود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me