banner
banner

Mastercard ، Visa ، Paypal – پردازنده های پرداخت / دروازه ها دارایی های دیجیتال را برای فرزندخواندگی اصلی آغاز می کنند

برای اینکه دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین فراتر از “ذخیره ارزش” تکامل یابد ، باید تصویب معناداری در بین بازرگانان رخ دهد ، به مصرف کنندگان اجازه می دهد آنها را مانند FIAT خرج کنند. این امر تا زمانی که زیرساخت های کافی توسط پردازنده ها / دروازه های پرداخت موجود (به عنوان مثال Mastercard) ساخته نشده باشد ، امکان پذیر نیست..

خوشبختانه ، 2021 نسبت به دارایی های دیجیتال کاملاً مهربان بوده است ، زیرا این روند رو به رشد است. در زیر نمونه هایی از اقدامات اساسی انجام شده توسط چنین شرکت هایی ، ترسیم آینده ای درخشان برای دارایی های دیجیتال ذکر شده است – که باعث ناراحتی بانک های مرکزی شده است.

مسترکارت

در حال حاضر ، شبکه Mastercard تقریباً از 1 میلیارد کاربر و 30 میلیون بازرگان تشکیل شده است. این تعداد گسترده ای از کاربران است که به زودی در معرض دید و دسترسی به دارایی های دیجیتالی قرار می گیرند.

مسترکارت فقط اعلام کرد که در سال 2021 ، از انواع دارایی های دیجیتال در شبکه خود پشتیبانی خواهد کرد. این به این معنی است که علاوه بر راه اندازی کارت های بدهی مبتنی بر رمزنگاری ، و غیره ، به بازرگانان امکان پرداخت دارایی مانند بیت کوین را نیز می دهد. Mastercard نشان می دهد که استدلال آن برای این امر ساده است – با جریان شنا کنید تا بر خلاف آن. این شرکت تشخیص داده است که دارایی های دیجیتال برای ماندن در اینجا هستند ، و خدمات خود را متناسب با آن تنظیم می کند ، به طوری که در حالی که بقیه رقبای خود را انطباق می دهند و رشد می کنند ، عقب نماند.

“… دارایی های دیجیتال در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از جهان پرداخت ها هستند … روند غیر قابل تردید است.”

شرکت های مختلف دارای دارایی های دیجیتال پیرامون فلسفه متفاوتی هستند ، اما شنیدن این مطلب از Mastercard تا حدی تازه کننده است. این شرکت اظهار می دارد,

“فلسفه ما در مورد ارزهای رمزپایه ساده است: این در مورد انتخاب است. Mastercard در اینجا نیست تا به شما توصیه کند شروع به استفاده از ارزهای رمزپایه کنید. اما ما در اینجا هستیم تا مشتریان ، بازرگانان و مشاغل را قادر به انتقال ارزش دیجیتالی – سنتی یا رمزنگاری – کنیم ، هر طور که بخواهند. این باید انتخاب شما باشد ، پول شماست. “

اگرچه این شرکت مشخص نکرده است که از کدام دارایی دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد ، اما به تعداد زیاد آن اشاره کرده است. افرادی که می خواهند شامل شوند باید از نظر Mastercard موارد کلیدی زیر را برآورده کنند.

  • حمایت از مشتری (حریم خصوصی داده ها / امنیت)
  • KYC / AML
  • مطابق با مقررات
  • ثبات (باید به عنوان ارز عمل کند ، نه به سادگی یک سرمایه گذاری)

لازم به ذکر است که دارایی های دیجیتالی که در آینده نزدیک توسط Mastercard پشتیبانی می شود ، به پیشنهادهایی مانند Bitcoin و USD Coin محدود نمی شوند. این پشتیبانی شامل مجموعه اجتناب ناپذیر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خواهد بود. در حالی که پشتیبانی از این دارایی ها ممکن است کمی دورتر باشد ، زیرا بیشتر نمونه های CBDC هنوز در مرحله توسعه خود هستند ، Mastercard نشان می دهد که در حال حاضر با بانک های مرکزی کار می کند و این پشتیبانی در حال انجام است.

ویزا

وقتی به Mastercard فکر می کنید ، بیشتر موافقت می کنند که بیش از همه یک رقیب مشخص دارد – VISA. با این شرایط ، لحظه ای فکر نکنید که Visa از Mastercards در پشتیبانی از دارایی های دیجیتال پیروی نمی کند. پاداش احتمالی و خطر عقب ماندن هر کدام بسیار زیاد است.

در حال حاضر ، ویزا اخیراً یک تلاش امیدوار کننده در مورد دارایی های دیجیتال را اعلام کرده است. در حال حاضر آزمایشی برنامه ای است که از “رمزنگاری API” استفاده می کند. این به بانک های سنتی این امکان را می دهد تا با دسترسی به زیرساخت های ایجاد شده از طریق API ، حمایت از دارایی های دیجیتال را شروع کنند. پیش بینی می شود برنامه آزمایشی در اواخر سال جاری به طور کامل آغاز شود.

با توجه به ادغام دارایی های دیجیتال در سیستم عامل خود ، ما می دانیم که در حال آمدن است – ویزا قبلاً این را بیان کرده است. زمان نشان می دهد که این یکپارچه سازی چگونه شکل می گیرد و اگر شباهت زیادی به اعلامیه فوق الذکر Mastercard داشته باشد.

پی پال

در حالی که هر Mastercard و Visa چندین سال است که در حال تحقیق و توسعه یک برنامه بازی پیرامون دارایی های دیجیتال هستند ، شاید این PayPal باشد که می تواند به دلیل تحریک آنها برای اقدام ، اعتبار داشته باشد..

در اواخر سال 2020 پی پال اولین شرکت قد خود بود که حمایت قریب الوقوع از هزینه های بازرگانان از دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین را اعلام کرد. اگرچه این سرویس خاص هنوز راه اندازی نشده است ، اما اعلامیه آن علاقه زیادی به این بخش ایجاد کرد.

با شروع چندین ماهه Mastercard و Visa ، PayPal باید آماده باشد تا بتواند در مقابل نسخه قبلی خود را حفظ کند. یک امتیاز احتمالی که نسبت به بقیه دارد خدمات تجارت از قبل راه اندازی شده آن است که تاکنون سطح تصویب بیش از حد انتظار را دیده است.

یک نگاه خشن

علی رغم سه بزرگترین پردازنده پرداخت / دروازه جهانی که از تصویب معنادار دارایی های دیجیتال خبر می دهند و شرکت های معتبر مختلف (به عنوان مثال تسلا) ذخایر سرمایه ای را به بیت کوین اختصاص می دهند ، بانک های سنتی همچنان از دیدگاه های قدیمی چشم پوشیده اند. این دیدگاهها معمولاً دارایی های دیجیتالی را فقط به عنوان مجرمان مورد استفاده قرار می دهند و غیرقابل اعتماد هستند.

در اخیر سخن، گفتار توسط نمایندگان بانک کانادا ، روشن شد که بانک مرکزی ارزهای رمزپایه را از نظر مثبت مشاهده نمی کند.

“حتی در این اقتصاد دیجیتالی که به طور فزاینده ای افزایش می یابد ، ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین ادعای قابل قبولی برای تبدیل شدن به پول آینده ندارند. آنها از نظر روش های پرداخت بسیار ناقص هستند – به جز معاملات غیرقانونی مانند پولشویی ، که ناشناس ماندن همه ویژگی های دیگر را بر عهده دارد – زیرا آنها به روش های تأیید هزینه بر اعتماد می کنند و قدرت خرید آنها بی ثبات است. جهش اخیر قیمت های آنها کمتر شبیه یک روند و بیشتر شبیه یک شیدایی سوداگرانه است – فضایی که در آن یک توییت با مشخصات بالا برای تحریک جهش ناگهانی قیمت کافی است. “

سخنرانی ای که در آن موضع گیری انجام شد ، بر سرعت بخشیدن به توسعه دلار دیجیتال خود یا “ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)” متمرکز بود..

یک جهل عمدی

با ادامه روند سال 2021 ، پرونده دارایی های دیجیتالی همچنان در حال تقویت است. فقط در چند ماه گذشته نمونه های زیر را در این مورد مشاهده کرده ایم.

شرکتهای عظیمی که میلیاردها ذخیره سرمایه به بیت کوین اختصاص می دهند؟ بررسی.

مبادلات عمده پشتیبانی از صندوق های دارایی دیجیتال و قراردادهای آتی؟ بررسی.

شرکت های بلاکچین عمومی می شوند؟ بررسی.

پردازنده ها / دروازه های پرداخت پیشرو که امکان بازرگانان را برای دارایی های دیجیتال فراهم می کند؟ بررسی.

به عنوان یک نکته خاص ، دارایی های دیجیتال را نمی توان توسط بانک های سنتی و دولت ها به عنوان یک حباب سوداگری خنثی کرد ، و هیچ آینده واقعی ندارد. با توجه به میزان فرزندخواندگی تا به امروز ، و آنچه قبلاً برای آینده نزدیک اعلام شده است ، منکرات در لبه ناآگاهی عمدی در حال تحریک هستند ، به نظر می رسد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me