banner
banner

اوراق بهادار دیجیتال با پیش نویس قانون جدید آلمان در جریان است

رقمی سازی منجر به تغییرات چشمگیری در بسیاری از زمینه ها شده است ، حداقل در بازارهای پول و مالی.

بازارهای مالی و مشارکت کنندگان آن در مرحله ای قرار دارند که نمی توانند پیشرفت های فن آوری را که موجب اخلال در صنعت می شود نادیده بگیرند. اخیراً ، به سمت تهیه و اجرای پروتکل های مبتنی بر بلاکچین برای تأمین انرژی محصولات مالی عجله شده است. موج دیجیتال سازی در حال ضربه زدن به سیستم مالی است و نهادهای نظارتی توجه می کنند. 

به طور خاص ، آلمان در حال پیشبرد برنامه خود برای مدرنیزه کردن قانون اوراق بهادار خود با ارائه مقررات برای دارایی های مبتنی بر بلاکچین است. 

پیش نویس جدید چارچوب حقوقی اوراق بهادار توکنی شده

وزارت دارایی آلمان منتشر شده بیانیه ای که در آن موسسه در حال کار بر روی یک پیش نویس قانون با هدف اصلی ایجاد یک چارچوب قانونی برای اوراق بهادار دیجیتال ، از جمله انتشار دارایی های توکن شده است.

این طرح ایجاد چارچوب های نظارتی قانونی قانونی و ساختارهای نظارتی برای محافظت و بهبود یکپارچگی ، شفافیت و عملکرد بازارهای مالی است..

با اجرای طرح پیشنهادی ، دارایی های بلاکچین صادر شده توسط شرکت های آلمانی تحت همان مقررات نظارتی بازار سهام کشور قرار می گیرند.

هدف موسسات آلمان روشن است: پذیرش و استفاده از فناوری بلاکچین.

آلمان تأثیرگذارترین بازیگر در اتحادیه اروپا است و طبیعتاً می خواهد نقش مهمی در الگوی جدید اوراق بهادار دیجیتال و شکوفایی بخش مالی غیرمتمرکز بازی کند..

یک چارچوب قانونی امکان استفاده از فناوری های جدید در مقیاس وسیع را فراهم می کند. در آغاز سال 2020 ، آلمان به بانک های محلی اجازه داده بود ارزهای رمزنگاری شده را به مشتریان خود بفروشند. قانون گذاران آلمانی با گام های عظیم رو به جلو ، افزایش جذابیت بخش مالی خود را به شرکت ها برای انتشار و مدیریت دارایی های دیجیتال اختصاص می دهند.

نقطه عطف پیش نویس قانون تغییر نیاز به سند کاغذی برای ابزارهای سرمایه گذاری مانند اوراق قرضه دولتی و سهام است. قانون به روز شده چارچوبی را ایجاد می کند که این الزام را برای پوشش امضاهای دیجیتالی دارایی های توکن دار گسترش می دهد.

این پیش نویس بر اساس چهارچوب های موجود در سایر کشورها است که قبلاً در فضای نظارتی پیشرفت کرده اند. بدین ترتیب ، پیشنهاد جایگزینی گواهی امنیت فیزیکی اجباری اوراق قرضه حامل با ثبت در ثبت نام اوراق بهادار است.

طبق پیش نویس اوراق قرضه الکترونیکی ، سند گواهی امنیت باید با ثبت در یک ثبت نام اوراق بهادار جایگزین شود. به طور طبیعی ، ثبت نام اوراق بهادار را می توان بصورت خصوصی و متمرکز در قالب دیجیتال نگهداری کرد و یا با فناوری های مبتنی بر رمزنگاری مانند DLT یا زنجیره بلوک غیرمتمرکز توزیع کرد.

این امر روشن می کند که قانون جدید اوراق بهادار الکترونیکی ، دارایی های منتشر شده از طریق بلاکچین های دولتی و خصوصی را در نظر گرفته است. این تغییر می تواند پیشنهادات توکن امنیتی تنظیم شده (STO) را به عنوان روش ترجیحی برای انتشار اوراق بهادار در داخل کشور در نظر بگیرد.

شرکت های محلی که به دنبال ارائه دارایی های توکن دار هستند هنوز باید قوانین موجود در مورد سرمایه را رعایت کنند.

فرصت های ارائه شده برای توکن های امنیتی تنظیم شده در بلاک چین های عمومی

قانونگذار اشاره می کند که انتشار اوراق بهادار دیجیتال محدود به سیستم های خصوصی نیست. درعوض ، انجام این کار در بلاک چین های عمومی نیز امکان پذیر است. طبق قانون آلمان ، این امکان ایجاد اوراق بهادار را در Ethereum ایجاد می کند ، محبوب ترین پلت فرم برای انتشار دارایی های دیجیتال در حال حاضر. 

از همه مهمتر – اگر مقررات ایجاد شود ، روش دیجیتالی سازی سهام یا صندوق های سرمایه گذاری واجد شرایط است.

در بیانیه مطبوعاتی در مورد تصمیم تنظیم مقررات ، در بیانیه وزارت دارایی آمده است:

“این آیین نامه پیشنهادی همچنین وضوح نظارتی را ایجاد می کند: سازمان نظارت بر امور مالی فدرال بر صدور و نگهداری ثبت نام متمرکز به عنوان خدمات مالی جدید تحت eWpG ، KWG و مقررات سپرده گذاری اوراق بهادار مرکزی نظارت می کند.”

نظارت بر ثبت اوراق بهادار توسط آژانس فدرال آلمان برای نظارت بر بازار مالی (BaFin) انجام می شود. طبق پیش نویس ، BaFin به شرکت هایی که قصد انتشار یا تبدیل سهام سنتی به دارایی های دیجیتال را دارند ، مجوز اعطا می کند.

این قانون که به تازگی تهیه شده است به طور خاص برای دارایی های مبتنی بر بلاکچین هدف گذاری نشده است ، اما این فرصت های توسعه بیشتری را برای پذیرش فناوری جدید در آلمان فراهم می کند.

همانطور که در اطلاعیه مطبوعاتی آمده است ، قانون پیشنهادی پیش نویس بخشی از استراتژی بلند مدت حمایت از زنجیره بلوکی دولت است.

گزارش شده است که پس از تأیید فروش ارزهای رمزپایه ، 40 بانک تا فوریه 2020 درخواست مجوزهای نگهداری رمزنگاری را داده بودند. در اوایل سال جاری ، BaFin همچنین به دنبال توصیه های نظارتی از سوی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ، BaFin ارزهای رمزنگاری شده را به طور رسمی به عنوان ابزار مالی طبقه بندی کرد..

آلمان جهش های بزرگی را در پیش گرفته تا بتواند فناوری بلاکچین را در این کشور به کار گیرد. بورس اشتوتگارت ، دومین بورس اوراق بهادار بزرگ کشور نیز در بازار رمزنگاری فعال است و یک محصول بیت کوین (ETP) در اوایل سال راه اندازی می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me