banner
banner

قیمت بیت کوین برگشت ، پس چه بعدی؟

بررسی اجمالی

قیمت بیت کوین در ابتدا در نزدیکی سطح 7500 پس از فرو رفتن در منطقه 6500 در اوایل هفته تثبیت شد. همانطور که ماه نوامبر را جمع می کنیم ، قیمت بیت کوین از اینجا به کجا می رود؟ در حالی که آلت کوین ها علائمی از بهبود را نیز نشان داده اند ، این برای مrsمنان “Alt Season” چه معنایی دارد?

بیت کوین: کوتاه مدت با احتیاط خوش بینانه ؛ میان مدت هنوز ابری است

قیمت بیت کوین در ابتدا از پایین ترین سطح ماه نوامبر 6513 بهبود یافته است ، اما چشم انداز کوتاه مدت و میان مدت ارز رمزنگاری پیشرو می تواند دو تصویر متفاوت باشد. در کوتاه مدت ، داده های اولیه نشان می دهد که احساس بازار در کنار بازگشت قیمت ها کمی مثبت شده است. ترس رمزنگاری & شاخص طمع در تاریخ 28 سپتامبر از 17 به 32 افزایش یافته است ، که نشان می دهد فعالان بازار با تثبیت قیمت برخی از نگرانی های خود را کاهش داده اند ، هرچند که هنوز هم در سطح “ترس” خوانده می شود.

شکل 1: رمزنگاری عزیز & فهرست طمع (منبع: Alternative.me)

از نظر فنی ، ما سیگنال های اولیه بهبودی را نیز دیده ایم ، اما بازگشت به زودی می تواند دوباره آزمایش شود و روزهای آینده می تواند کلیدی باشد برای تعیین اینکه آیا این یک برگشت واقعی است یا فقط یک رالی کوتاه مدت است.

شکل 2a نشان می دهد BTCUSDT در ابتدا یک نمودار صعودی در یک نمودار 3 ساعته تشکیل داده است (کانال قرمز) ، برگشت به انتهای بالایی کانال برخورد می کند ، که از اواخر اکتبر نیز به خط مقاومت اصلی نزدیک است (خط زرد).

در حالی که هم اسیلاتور نهایی و هم RSI برخی اوج های بالاتر را تولید کرده اند ، نشان می دهد حرکت صعودی در حال افزایش است. از اینجا ، دو سناریو ممکن است اتفاق بیفتد. 1) نمودار 3 ساعته می تواند اولین پشتیبانی از آخرین روند صعودی را قبل از آزمایش مجدد مقاومت در ماه اکتبر پیدا کند ، با توجه به اینکه جفت ارز باید پایین ترین سطح را تولید کند. 2) جفت ارز در سطح فعلی ادغام می شود تا زمانی که جنبش محو شود ، در صورت مشاهده ، شکسته شدن انتهای پایین روند صعودی می تواند اولین علامت هشدار دهنده برای اصلاحات بعدی باشد. اگر بخواهیم همانطور که مغرضانه است ، 3 ساعت صعود را ببینیم ، احتمال سناریوی اول را بیشتر پشتیبانی می کند.

شکل 2a: نمودار 3 ساعته BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview) شکل 2b: نمودار روزانه BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

با این حال ، اگر از منظر نمودار روزانه آن را ببینیم ، همه چیز خوش بینانه نخواهد بود. شکل 2b معکوس اولیه روزانه BTCUSDT را نشان می دهد و بازگشت قیمت قیمت را به بالای سطح مقاومت ژوئن (خط قرمز) برگردانده است. ما دیده ایم که رالی اکتبر قیمت را به بالای سطح مقاومت ارسال کرده است. با این حال ، با پایان یافتن بخار تجمع ، این جفت ارز نتوانسته است آن را به پشتیبانی تبدیل کند.

در حالی که برای برگشت به عقب ، برای تغییر روند واقعی هنوز خیلی زود است ، ما می خواهیم این شاخص های حرکت را برای تولید برخی اوج های بالاتر ببینیم و تاکنون این اتفاق نیفتاده است. اگر حرکت رالی نتواند پایدار بماند ، آزمایش مجدد خط پشتیبانی آبی را نمی توان رد کرد.

شکل 3: تعصب استراتژیک بیت کوین Sentix (منبع: Sentix)

از منظر بلند مدت ، داده های Sentix نشان می دهد که برخی از سرمایه گذاران هنوز معتقدند که بیت کوین بیش از حد ارزش گذاری شده است. تعصب استراتژیک بیت کوین Sentix ، که ارزش درک شش ماهه بیت کوین توسط سرمایه گذاران را اندازه گیری می کند. این نشان دهنده دیدگاه استراتژیک فعالان بازار و همچنین محکومیت ها و برداشت های اساسی آنها از ارزش برای بازار ارزهای رمزپایه است. بایاس از ماه آگوست در یک کانال رو به پایین حرکت می کند. برداشت منفی می تواند مانع ورود سرمایه گذاران به بازار شود ، به ویژه برای HODLers طولانی مدت.

Alt-Season: راه طولانی برای رفتن

در حالی که آلت کوین های بزرگ پایین ترین سطح خود را از دست داده اند ، ما هنوز با شروع واقعی “Alt-Season” خیلی فاصله داریم.

آلت کوین های وسیع سومین تلاش خود را برای شکست از کانال نزولی بازار در اوایل ماه نوامبر انجام داده اند ، در عین حال سعی کرده است از میانگین متحرک 365 روزه (خط نارنجی) شکسته شود. با کمرنگ شدن روند حرکت ، altcoin در اواخر ماه نوامبر به کانال عقب نشینی کرد.

شکل 4: Crypto Total Market Cap Ex-BTC در مقیاس ورود به سیستم (منبع: Tradingview)

انتهای پایین کانال (خط آبی) در این مرحله پشتیبانی مناسبی به نظر می رسد. با این حال ، از آنجا که احساسات محافظه کار کلی ادامه دارد ، از نظر ما ، ما معتقدیم که قبل از وقوع تلاش بعدی ، به ادغام بیشتری برای سقف بازار altcoin نیاز است. این نمودار می تواند راهی سریع برای اندازه گیری درک وسیعتر از بازار altcoin باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me