banner
banner

مه برای Crypto به سرسختانه پایان می یابد اما تنش های ژئوپلیتیک عدم اطمینان را به ارمغان می آورد: هفتگی بازار تماشا کنید

هفتگی بازار رمزنگاری

هفته گذشته بیت کوین (BTC) در دو روز اول معاملات به شدت افت کرد ، از 9000 دلار به 8700 دلار ، قبل از اینکه به سرعت بازپرداخت ضررها را در روز چهارشنبه انجام دهد. مجدداً در روز پنجشنبه جمع شد و تقریباً به 9،500 دلار رسید ، قبل از اینکه برای آخرین روز ماه مه ، به بالاترین سطح $ 9،749.3 برسد ، طبق هر OKEx BTC Spot قیمت.

نوسانات بیت کوین منجر به سود 7.85 درصدی در طول هفته شد و در زمان پرس حدود 9،550 دلار معامله می شود. در حالی که 10 آلت کوین برتر دیگر نیز به رنگ سبز بودند, اتریوم (ETH), با تغییر به یک مدل اثبات سهام در Q3 ، 2020 ، با 15٪ قدردانی در هفته ، بهترین عملکرد را دارد.

عملکرد رمزنگاری در ماه مهبازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی 5/25 – 31/5 منبع: Tradingview

Altcoins در ماه مه بزرگ شد

شاخص Crypto مقایسه Small Caps همچنان در ماه مه پیش افتاده است که در ماه بیش از 20 درصد رشد داشته است. شاخص کلاهبرداری بزرگ در مقایسه با تأخیر کمتر است ، در همین بازه زمانی کمتر از 8 درصد ثبت شده است.

بسیاری از altcoins طی ماه گذشته بازده قابل توجهی داشتند. Zilliqa (ZIL) تقریباً 150 درصد بعد از ویتالیک افزایش داشت بیان حمایت او از پروژه ، در حالی که THETA و OmiseGo (OMG) بیش از 80 درصد افزایش یافت دیگر محرکهای برجسته شامل کاردانو (ADA), VeChain (VET) و 0X (ZRX) ، هر سه در ماه مه بیش از 40 درصد سود کسب کردند.

شاخص رمزنگاریبازگشت شاخص کلاهک کوچک / متوسط ​​/ بزرگ در ماه مه. منبع: MVIS

عملکرد مثبت مه بر بازده ماه ژوئن تأثیر می گذارد

با نگاهی به بازده تاریخی بیت کوین ، از ژوئن سال 2013 به طور متوسط ​​5.31 درصد افزایش یافته است ، تنها دو سال رشد منفی – 24.31 -24 درصد در سال 2013 و -14.88 درصد در سال 2018 – هر دو در بازارهای خرس. علاوه بر این ، هر بار که ماه ماه مثبت بود ، ژوئن نیز همین روند را دنبال می کرد.

Historic بیت کوین را برمی گرداندبازگشت ماهانه تاریخی BTC. منبع: CoinMarketCap & OKEx

Sentiment در بازار آپشن ها صعودی شد

انحراف 1 ماهه به طور چشمگیری از بالای 20 درصد پایین آمد و در پایان ماه مه به -9.6 درصد رسید ، طبق هر کجداده ها این تغییر نشان می دهد که تماس ها گران تر از تماس ها هستند و خطر نوسانات بیشتر به سمت بالا است.

Skewility Skew تفاوت در است نوسان ضمنی (IV) بین خارج از پول گزینه ها ، گزینه های پرداخت پول و در پول گزینه ها. این الگو احساس صعودی را نشان می دهد ، نشان می دهد که معامله گران در افزایش قیمت آینده شرط می بندند و تقاضا برای گزینه های تماس را افزایش می دهند.

BTC Skew 25dکج BTC 25d. منبع: کج

علاوه بر این ، اختلاف بین نوسانات ضمنی سه ماهه بیت کوین (IV) و نوسانات تاریخی آن (RV) اکنون به 3 درصد افزایش یافته است که بالاترین سطح در سال گذشته است. اگر IV نسبت به RV خیلی پایین باشد ، قیمت گزینه کم ارزش ارزیابی می شود.

از نظر تاریخی ، RV عموماً پایین تر از IV بیت کوین بوده است ، به استثنای مدت کوتاهی در حدود سپتامبر 2019. معامله گران معمولاً انتظار دارند نوسانات به سمت میانگین خود بروند (زمانی که خیلی کم باشد و در صورت بسیار زیاد افزایش یابد).

شاخص بی ثباتی BTCBTCUSD – IV در مقابل RV. منبع: کج

آنالیز فنی بیت کوین

بیت کوین در بالای روند مدلی که در آغاز ماه مه آزمایش کرده بود ، بهبود یافت و در هفته گذشته با مقاومت 9،300 دلار – 9،400 دلار برای حمایت ، حرکت کرد. با این حال ، حرکت صعودی در 9،750 دلار متوقف شد ، که با بالاترین قیمت قبلی $ 9،800 از 19 مه رد شد. حرکت به جلو ، یک آزمایش دیگر از اواسط ماه مه در این هفته امکان پذیر است.

BTC / USDقیمت Spot OKEx BTC. نمودار 1H. منبع: OKEx

با نگاه به جلو در این هفته

اعتراضات و شورش ها در سراسر ایالات متحده آمریکا است هنوز ادامه دارد, همراه با موج جدیدی از افزایش تنش های چین و آمریکا. از نظر داده های کلان, تولید ISM اطلاعات در روز دوشنبه منتشر خواهد شد ، در حالی که ادعای بیکار گزارش روز سه شنبه منتشر می شود.

در حالی که بیت کوین در طول دوره های عدم اطمینان ژئوپلیتیکی افزایش یافته است ، از لحاظ تاریخی با طلا و یوان چین ارتباط داشته است ، اما وضعیت بی سابقه جهانی امروز ممکن است از راه های غیر قابل پیش بینی فضا را تحت تأثیر قرار دهد..

در همین حال ، Matic Mainnet زنده رفت در تاریخ 31 مه و Zilliqa (ZIL) پشتیبانی ماهانه خود را کامل می کند. انتظار می رود امروز ، اول ژوئن ، به روزرسانی های Phoenix Mainnet Ethereum Classic (ETC) Phoenix Mainnet انجام شود coinmarketcal’s برنامه ، در کنار رمز بومی Exchange OKEx ، هشتمین OKB خریدن و سوختن.

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me