banner
banner

Peter Hofmann ، مدیر عامل شرکت Custodigit – سری مصاحبه ها

پیتر هافمن ، مدیر عامل شرکت نگهبان, یک سرمایه گذاری مشترک بین Swisscom و Sygnum ارائه دهنده راه حل حضانت در سطح سرمایه گذار با هدف قرار دادن موسسات مالی تنظیم شده.

پیتر همچنین ناظر هیئت مدیره در Metaco SA و مربی لندن است & شرکا وی پیش از این در موقعیت ارشد متفاوتی در صنعت خدمات مالی برای شرکت هایی مانند Cap Gemini ، KPMG ، IBM ، PostFinance و چندین شرکت تازه تاسیس کار کرده است.

او یک تجربه طولانی مدت در رهگیری بین خدمات مالی ، فناوری و نوآوری در نقش های مختلف دارد.

Custodigit توسط Swisscom و Sygnum در سال 2018 تاسیس شد. آیا می توانید با جزئیات اینکه Swisscom و Sygnum چه کسی هستند شروع کنید؟? 

Swisscom AG یک مرکز ارائه دهنده عمده ارتباطات از راه دور در سوئیس است که دفتر مرکزی آن در برن واقع شده است. 51٪ از سوئیسکام متعلق به دولت سوئیس است. Swisscom به طور فعال از فضای fintech در سوئیس پشتیبانی می کند و معتقد است که صنعت مالی در 10 سال آینده به دلیل ظهور مدل های تجاری مختل کننده در شرکت های نوپای Fintech ، به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد. Swisscom از صمیم قلب معتقد است که در بخش مالی آینده ، استفاده از هوش مصنوعی در ترکیب با فناوری بلاکچین بسیار متکی خواهد بود. سوئیسکام مالک 75 درصد از سرمایه گذاری است.

سینگنوم اولین بانک دارایی دیجیتال تحت نظارت است که مقر اصلی آن در سوئیس و سنگاپور است و در سطح جهان فعالیت می کند. Sygnum مجوز بانکی سوئیس خود را در سپتامبر سال 2019 دریافت کرده است و این بانک مشتریان خود را قادر می سازد تا با اعتماد کامل به دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کنند خدمات ارائه شده توسط Sygnum شامل حق حضانت درجه نهادی است که توسط Custodigit ساخته شده است ، با دروازه دارایی فیات دیجیتال ، کارگزاری ، خدمات بانکی B2B و وامهای لومبارد. در هجدهم سپتامبر 2019 ، اولین معاملات مشتری Sygnum در دو مهمترین بلاکچین Bitcoin و Ethereum به صورت عمومی ثبت شد.

شما از سال 2009 تاکنون مدیر ارشد شرکت Swisscom بوده اید. چرا Swisscom معتقد بود که زمان ورود به فضای بازداشت و راه اندازی Custodigit مناسب است?

چندین سال است که Swisscom از فضای دارایی های دیجیتال استفاده می کند. در سال 2017 ، همه ما شاهد افزایش تقاضا در فضای ارز رمزپایه ، رونق ICO و رکود بازار در ابتدای سال 2018 بوده ایم. حتی اگر فضا تنظیم نشده باشد ، به خوبی توانایی های فناوری و چگونگی آن را به تصویر کشیده است. می تواند زندگی روزمره ما را ساده کند. Swisscom و ما ، ما کاملاً اعتقاد داریم که آینده در فضای دارایی های دیجیتال قرار دارد و دارایی های دیجیتال تا سال 2027 بخش عمده ای از تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهند. علاوه بر این ، ما شاهد افزایش علاقه م institutionsسسات مالی مانند بانک ها و مدیران دارایی هستیم که مایل به ورود به دارایی های دیجیتال هستند. در آلمان ، BAFIN با ابتکارات نظارتی فعلی خود به عنوان نقطه محرک دیگری برای بازار نیز عمل می کند. تا آنجا که شنیدیم بیش از 55 بازیکن علاقه خود را به مجوز Crypto جدید ابراز کرده اند. اگر زیرساخت های فعلی بازار مالی دارایی های دیجیتال را تحلیل کنیم ، مشاهده کردیم که کمبود زیرساخت های درجه بندی بازار و ناکارآمدی وجود دارد. چشم انداز Custodigit پشتیبانی از راه اندازی زیرساخت درجه ای بازار درجه ای برای ارزهای رمزپایه و همچنین دارایی های توکن شده است.

Custodigit دسترسی امن و ذخیره دارایی های دیجیتال را از طریق راه حل نهادی برای نگهداری درجه سرمایه گذار فراهم می کند. چرا این مهم برای موسسات مالی است?

سرمایه گذاران نهادی به طور مداوم علاقه خود را به فضای دارایی های دیجیتال ابراز می کنند و چندین بانک اقداماتی را انجام داده اند که به آنها امکان می دهد پیشنهاد رمزگذاری را به مشتریان خود ارائه دهند. قسمت حضانت و تجارت همیشه یک چالش برای ارائه دهندگان خدمات مالی بوده است. Custodigit بستر سازمانی “Bank in Box” را برای ارائه دهندگان خدمات مالی تحت نظارت فراهم می کند ، به طوری که آنها قادر به ارائه ارزهای رمزپایه و همچنین دارایی های دیجیتال به مشتریان خود بدون سرمایه گذاری بالا و مدت زمان کوتاه برای بازاریابی هستند. برای موسسات مالی مهم است که آنها برای اجرای فرایندهای تجاری خود (به عنوان مثال تسویه حساب) از عملکرد لازم برای اطمینان از کارآیی ، ایمن و سازگار بودن فرآیند تجاری برخوردار باشند. موسسات مالی برای کاهش خطرات تأمین کننده خود به یک بستر سازمانی آماده نیاز دارند که توسط سازمانی قابل اعتماد و پایدار مورد بازرسی و تأمین و کارایی قرار می گیرد. این دقیقاً همان چیزی است که Custodigit همراه با Swisscom که در کارکرد زیرساخت های بانکی حساس به امنیت بسیار تجربه دارد ، ارائه می دهد.

آیا می توانید در مورد برخی از خطرات امنیت سایبری که در حال حاضر برای راه حل های نگهداری دارایی های دیجیتال وجود دارد ، بحث کنید?

خطرات مختلف امنیت سایبری در ارتباط با دارایی های دیجیتال وجود دارد و در نظر گرفتن دو مورد از آنها بسیار ضروری است.

  • ذخیره سازی کلیدهای خصوصی: تعداد زیادی از علاقه مندان به رمزنگاری کلیدهای خصوصی خود را بر روی لپ تاپ های خود ذخیره می کنند. دسترسی به این اطلاعات برای هکرها آسان است و پس از به سرقت رفتن کلید ، پس گرفتن وجه غیرممکن است. هنگامی که کلید خود را گم کردید ، سرمایه گذاری خود را برای همیشه از دست می دهید.
  • تبادلات در حال هک شدن: در حال حاضر اکثر مبادلات رمزنگاری تنظیم نشده اند و به همین دلیل از نظارت و ممیزی دولت به اندازه نهادهای تحت نظارت سنتی برخوردار نیستند. طی چندین سال گذشته ، مبادلات بیشماری به دلیل نقض امنیت ، خبرساز شده اند. Coincheck بیش از 550 میلیون دلار رمزنگاری شده توسط هکرها داشته است. Bithub حدود 30 میلیون دلار از دارایی های دیجیتال مشتریان خود را از دست داد. Custodigit در حال همکاری نزدیک با کارشناسان امنیتی و حسابرسی برای تهیه یک بستر سازمانی دارایی دیجیتال است و از زیرساخت های اثبات شده Swisscom استفاده می کند.

برخی از اقداماتی که توسط Custodigit برای محافظت از مشتریان در برابر این خطرات امنیت سایبری انجام شده است چیست?

در Custodigit ، ما مسائل مربوط به امنیت را بسیار جدی می گیریم. Custodigit از زمان و انرژی خود صرف نظر نکرد و یک چارچوب امنیتی پایان به پایان را ایجاد کرد که یک دید کلی را در مورد خطرات ایجاد می کند و به طور سیستماتیک اقدامات متقابل اضافی را طراحی می کند. در هر کجا که ممکن بود ، Custodigit بالاترین استانداردهای امنیتی را اتخاذ کرد و برای بررسی مراحل و زیرساخت های خود (گواهینامه ISAE) گام دیگری برداشت. ما به عنوان یک شرکت موظف به رعایت چارچوب امنیتی دقیق Swisscom هستیم. سیاست هایی که ما در نظر گرفته ایم اطمینان می دهد که هیچ فرد ، تیم یا سازمانی قادر به به خطر انداختن امنیت دارایی ها نیست: تفکیک دقیق وظایف و مسئولیت ها ، بررسی حداقل 4 چشم برای همه فعالیت های مهم ، کنترل منظم فعالیت های شخصی و زمینه ها ، مختلف کتابخانه های رمزنگاری برای رسیدگی به خطرات مرتبط با حملات روز صفر.

هر معامله توسط چندین فرد یا گروه از افراد تأیید می شود.

آیا می توانید برخی از ویژگیهای اصلی را که در حال حاضر برای مشتریان Custodigit در دسترس است ، بحث کنید?

ما می خواهیم تأکید کنیم که بازار هدف ما موسسات مالی نظیر بانک ها ، صرافی ها و غیره است و سیستم عامل ما تمام قابلیت های تجاری مورد نیاز را برای ارائه خدمات ارائه شده در بازار دارایی های دیجیتال ارائه می دهد. پلت فرم ما مشتریان را قادر می سازد تا دارایی های دیجیتال (انتها به انتهای دیگر) را خریداری ، فروش ، انتقال یا انتقال دهند. می تواند با هر سیستم اصلی بانکی ادغام شود. علاوه بر این ، ما از مسیریابی سفارش هوشمند به ارائه دهندگان نقدینگی مختلف مانند کارگزاران و صرافی ها پشتیبانی می کنیم. از دیدگاه امنیت ، سیستم امنیتی با گواهینامه های ISAE 3402 و 3000 و ISO 27001 و 2000 ممیزی می شود. در حال حاضر ما از دارایی های دیجیتال زیر پشتیبانی می کنیم – BTC ، ETH ، XRP ، BCH ، ERC20. پلت فرم ما می تواند با رابط کاربری قابل انعطاف و API ها با برچسب سفید یا در دسترس به عنوان یک سرویس SaaS باشد.

برخی از مشتریان یا بانک هایی که می توانید در مورد آنها بحث کنید چه هستند که در حال حاضر از راه حل های حضانت Custodigit استفاده می کنند?

همانطور که مطلع هستید ، در حال حاضر ما بانک Sygnum را به عنوان مشتری داریم. آنها از راه حل کامل ما از جمله حضانت و کارگزاری استفاده می کنند. ما در حال حاضر در حال مذاکره با سایر موسسات مالی تنظیم شده مستقر در اروپا هستیم. متأسفانه هنوز نمی توانیم اسامی را فاش کنیم. ما همچنین با یکی از بزرگترین شرکت های بیمه اتکایی قراردادی را برای ارائه پوشش بیمه دارایی های دیجیتال امضا کرده ایم. هدف ما تحکیم پایگاه خود در سوئیس و آلمان و گسترش جهانی است.

آیا نوع محدودیت در نوع دارایی های دیجیتالی وجود دارد که Custodigit خدمات حضانت را برای آنها ارائه می دهد? 

در حال حاضر ما از دارایی های دیجیتال زیر پشتیبانی می کنیم: BTC ، ETH ، XRP ، BCH ، LTC ، ERC20. ما معمولاً دارایی های دیجیتالی را براساس درخواست مشتری خود انتخاب می کنیم. ما محدودیت خاصی نداریم. با این حال قبل از ارائه یک دارایی دیجیتال در سیستم عامل خود ، ما با احتیاط لازم عمل می کنیم. اگر معتقد باشیم که دارایی دیجیتال به هر شکل یا شکلی می تواند به اعتبار ما در بازار آسیب برساند ، از ارائه آن خودداری می کنیم. براساس مشاهدات بازار ما ، این دارایی های دیجیتالی مربوط به موسسات مالی هستند. در حال حاضر ، Custodigit در حال گسترش بسترهای نرم افزاری در جهت دارایی های توکن دار است.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد Custodigit به اشتراک بگذارید?

ما یک شرکت مستقر در سوئیس هستیم و به شدت به صنعت صنعت بانکداری سوئیس پایبند هستیم. ما کاملاً به اهمیت شهرت و حمایت از وجوه مشتری اعتقاد داریم. از آنجا که سوئیسکام سهامدار عمده ما است ، ما باید چارچوب امنیتی را بسیار جدی بگیریم و اطمینان حاصل کنیم که وجوه مشتریانمان با خیال راحت ذخیره می شود. ایمنی و تنظیمات در DNA Custodigit است.

با تشکر از شما برای مصاحبه عالی ، خوانندگانی که می خواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند باید از آنها بازدید کنند نگهبان.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me