banner
banner

Futures Bitcoin چیست؟

معرفی Bitcoin Futures به بخش مالی تأثیرات چشمگیری در بازار داشته است. این ابزارهای مالی منحصر به فرد سرمایه گذاران باهوش را قادر می سازد تا از نوسانات بیت کوین استفاده کنند بدون اینکه واقعاً بیت کوین داشته باشند. این سناریو برای شرکت های سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ و کسانی که می خواهند از سرمایه گذاری در بازارهای غیرقانونی نظیر ارزهای رمزپایه جلوگیری کنند ، ایده آل است..

در درجه اول ، بیت کوین فیوچرز عملکردی مشابه معاملات آتی سهام یا کالاها دارد. به بیان ساده ، Future یک توافق نامه قانونی برای تجارت کالایی با قیمت و تاریخ از پیش تعیین شده است. به این ترتیب ، فیوچرز به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که در مورد قیمت آینده هر کالای خاص حدس بزنند. در نتیجه ، آینده ها نقشی اساسی در بخش مالی دارند.

به عنوان مثال ، یک شرکت استخراج طلا و چگونگی استفاده از آینده برای سود خود را تصور کنید. معدنچی همچنان به دنبال کشف فلزات گرانبها است زیرا مخترعین به دنبال تأمین منابع خود با قیمت های فعلی هستند. از آنجا که این محصول هنوز وجود ندارد ، هنوز نوسانات قیمتی وجود دارد که می تواند مانع یا تقویت سود شود. برای جلوگیری از خطر موجود در این سرمایه گذاری ، معدنچی ممکن است تصمیم بگیرد با فروش فلزات گرانبها خود در یک قیمت و تاریخ از پیش تعیین شده موافقت کند.

شرایط معاملات آتی کراکن از طریق صفحه اصلی

کراکن شرایط معاملات آتی از طریق صفحه اصلی

به این ترتیب ، آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که حداقل ROI مورد نیاز خود را دریافت می کنند. برعکس ، یک سرمایه گذار می خواهد قرارداد آتی کمتر از آنچه در آن زمان ارزش بازار طلا پیش بینی می کند را بدست آورد. در نتیجه ، این مانور فضای بیشتری برای سود در قسمت انتهایی فراهم می کند. تفاوت بین قیمت آینده و قیمت واقعی کالا در زمان فروش سود سرمایه گذار است.

خطرات موجود در آینده بیت کوین

ذکر این نکته مهم است که آتی ها سرمایه گذاری بی عیب و نقصی نیستند. این سناریو می تواند در جایی اتفاق بیفتد که قیمت کاهش یابد و سرمایه گذار در آینده ای گران باشد. این وضعیتی است که اندکی پس از راه اندازی Bitcoin Futures در اواخر سال 2017 رخ داده است.

همانطور که نمونه اخیر نشان می دهد ، یک سرمایه گذار باتجربه نیاز دارد تا به درستی از آینده استفاده کند. در صورت انتقاد ، اگر می خواهید در آینده معاملات سود خود را انجام دهید ، باید درک کاملی از چرخه ها و نوسانات بازار داشته باشید. گفته شد ، مزایای انکارناپذیری Bitcoin Futures برای این بخش وجود دارد.

مزایای آینده بیت کوین

در مورد Bitcoin Futures ، مزایای آن بسیار زیاد است که نمی توان آنها را نادیده گرفت. برای اولین بار ، بیت کوین فیوچرز در صرافی های تنظیم شده معامله می کند. در حال حاضر ، می توانید در برخی از معتبرترین صرافی های ایالات متحده از جمله CME ، Bakkt و CBOE به Bitcoin Futures دسترسی داشته باشید. نکته مهم ، این سیستم عامل ها مستقیماً از کمیسیون تجارت آتی کالاها مقررات دریافت می کنند.

مبادلات تنظیم شده ایمن تر از گزینه های رمزنگاری شده خود هستند. در گذشته ، سرمایه گذاران پس از سقوط مبادلات رمزنگاری غیرقانونی ، متحمل خسارات عمده ای شدند. در یک نمونه معروف اکنون ، بزرگترین تبادل رمزنگاری در آن زمان ، Mt.Gox, فرو ریخت پس از هک ، صرافی را خراب کرد. متأسفانه ، سقوط صرافی میلیون ها دلار برای سرمایه گذاران هزینه کرد. بدتر از همه اینکه ، سرمایه گذاران هیچگونه متوسل نشدند زیرا این سیستم عامل غیر قانونی بود.

تسویه نقدی

یکی دیگر از مزایای مهم Bitcoin Futures تسویه حساب به صورت نقدی است. این منطقی است که شما متوجه شوید هیچ معامله واقعی بیت کوین رخ نداده است. در واقع ، سرمایه گذار و بورس هرگز در هنگام معامله هیچ بیت کوین ندارند. بلکه توافقی برای معامله بیت کوین در آینده با معاملات قیمت تعیین شده. این استراتژی بدان معنی است که سرمایه گذاران Bitcoin Futures برای مشارکت نیازی به داشتن کیف پول بیت کوین یا هر نرم افزار پشتیبانی کننده دیگر از رمزنگاری ندارند.

شورت های رمزنگاری

یکی دیگر از مزایایی که Bitcoin Futures به بازار می آورد ، توانایی کوتاه کردن است. Shorting یک استراتژی سرمایه گذاری است که در آن یک سرمایه گذار با هدف کسب سود از افت ارزش بازار یک دارایی اساسی وارد معامله می شود. از آنجا که قیمت گذاری Futures به صورت روزانه به روز می شود ، سرمایه گذاران می توانند با خرید مجدد قرارداد خود با قیمت پایین ، معاملات آتی را کوتاه کنند.

با سلام ، شما می توانید با کاهش بازار به خرید مجدد قرارداد آتی خود با قیمت پایین و پایین ادامه دهید. به این ترتیب ، سرمایه گذاران می توانند سودهای کلانی را در زمان ضرر در بازار مشاهده کنند. با این حال ، ذکر این نکته نیز مهم است که کوتاه مدت در مقیاس بزرگ فشار منفی بر ارزش بازار یک دارایی وارد می کند.

معاملات آتی بیت کوین از طریق CMEمعاملات آتی بیت کوین از طریق CME

بازرگانی مارجین

یکی از ویژگی های جذاب در مورد معاملات آتی این است که شما فقط باید درصدی از کل قراردادها را برای تجارت معامله کنید. این درصد که به عنوان حاشیه شناخته می شود از 10-20٪ است. نکته مهم ، این استراتژی به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از موقعیت خود برای به حداکثر رساندن سود استفاده کنند. در اصل ، سرمایه گذاران پتانسیل سود نامحدود به دست می آورند. برعکس ، پتانسیل ضرر نامحدود نیز وجود دارد.

قابل توجه ، سالها طول کشید تا Bitcoin Futures در صرافی های تحت نظارت ایالات متحده ظاهر شود. به طور خاص ، در دسامبر 2017 ، هر دو بورس گزینه های هیئت مدیره شیکاگو (Cboe) و بورس کالای شیکاگو (CME) بیت کوین فیوچرز را معرفی کردند. قابل توجه است ، انتشار این معاملات آتی باعث افزایش ارزش بازار بیت کوین شد. به طور خاص ، بیت کوین با اخبار مربوط به پرتاب موفقیت آمیز 10٪ افزایش یافت.

صدور قرارداد سوم بیت کوین فیوچرز توسط CME به منجنیق بیت کوین کمک کرد تا به بالاترین حد خود یعنی کمی بیش از 20000 دلار برسد. با این وجود هیجان کوتاه مدت بود. سال بعد بازارهای رمزنگاری وارد یک بازار خرس یک ساله شدند که شاهد کاهش قیمت بیت کوین از بیش از 20،000 دلار به کمی بیش از 3000 دلار بود.

در حالی که بسیاری حدس می زدند که افت قیمت به دلیل مقیاس پذیری در شبکه بیت کوین باشد ، بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو پیشنهادی که معاملات آتی بیت کوین یکی از عوامل اصلی کاهش بود. دلیل این ادعا ، معرفی شلوارک کوتاه به بازار است.

آینده بیت کوین – مسائلی که باید برطرف شود

قرار است بیت کوین فیوچرز نقشی اساسی در حرکت رو به جلو بازار داشته باشد. به همین ترتیب ، آنها همچنان پیشتاز هر بحث ارزهای رمزپایه هستند. به طور خاص ، خانه های تصفیه غیرانتفاعی ابراز نظر کرده اند نگرانی ها بیش از دستکاری بازار در گذشته با وجود این نگرانی ها ، شما باید انتظار داشته باشید که در آینده ماههای آینده حتی Bitcoin Futures بیشتری وارد بازار شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me