banner
banner

Bitcoin vs Ethereum: تفاوت چیست؟

به عنوان یک سرمایه گذار رمزنگاری تحصیل کرده ، بسیار مهم است که شما تفاوت بین Bitcoin و Ethereum را درک کنید. هر دوی این سکه ها ، البته به دلایل مختلف ، در بازار تیتان هستند. در این مرحله هر دو سکه برای توسعه بازار حیاتی هستند. این چیزی است که این سکه ها را در بازار بسیار متفاوت اما در عین حال بسیار مهم کرده است.

بیت کوین

بیت کوین اولین ارز رمزپایه موفق جهان بود. ساتوشی ناکاموتو وقتی پروتکل انقلابی خود را ارائه داد ، جهان را تغییر داد. هدف او ایجاد یک “سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” بود که هم در برابر سانسور مقاوم باشد و هم غیرمتمرکز.

وی هنگامی که بیت کوین را به طور رسمی در سال 2009 راه اندازی کرد ، در مأموریت خود موفق شد. از آن زمان به بعد ، بیت کوین از نظر مالی و فنی رشد چشمگیری داشته است. با این حال ، در هسته خود ، هنوز هم برای همه قابل دسترسی است. بیت کوین جهان را برای همیشه تغییر داد و از یک صنعت جدید الهام گرفت. به همین دلایل می توانید بیت کوین را به عنوان اولین نسل ارزهای رمزپایه در نظر بگیرید.

قابل توجه است ، بیت کوین راکد نیست و پروتکل به طور مداوم توسعه می یابد. با این حال ، این بنا برای هدف خاص خود ساخته شده است. در نتیجه ، بهترین گزینه برای ویژگی هایی مانند قراردادهای هوشمند یا سایر قابلیت های blockchain نسل بعدی نیست. قابل ذکر است ، معرفی پروتکل های لایه دوم مانند Lightning Network عملکرد بیت کوین را به میزان قابل توجهی گسترش می دهد.

نسل دوم – Bitcoin vs Ethereum

اتریوم بلاک چین توزیع شده و عمومی است. این شبکه غیرمتمرکز ، عملکرد هوشمند برنامه نویسی قرارداد هوشمند را به دنیا معرفی کرد. این پروتکل ها به هر کسی اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کرده و موارد استفاده از ارزهای رمزپایه را گسترش دهد. امروزه هزاران پروژه رمزنگاری و بلاکچین مختلف وجود دارد. با این حال ، بیشتر آنها از برخی فرم های قرارداد هوشمند برای ساده سازی فعالیت های شبکه استفاده می کنند.

نمودارهای Ethereum

نمودارهای Ethereum

دقیقاً یک ارز رمزنگاری شده نیست

مهم است که شما می فهمید Ethereum یک ارز رمزپایه نیست. Ethereum بستری است که ارز رمزنگاری شده اتر در آن کار می کند. این شبکه در درجه اول به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز قابل برنامه ریزی برای توسعه دهندگان Dapp عمل می کند. بعلاوه ، نقش اصلی اتر جبران ماینرها برای انجام محاسبات EVM (ماشین مجازی Ethereum) است..

Ethereum اولین شبکه ارز رمزنگاری شده بود که به طور خاص برای پشتیبانی از توسعه Dapp ساخته شده است. Dapps برنامه هایی هستند که برای اجرای در شبکه های غیرمتمرکز طراحی شده اند. اولین Dapps در شبکه های غیرمتمرکز مانند شبکه های Tor اجرا شد. این شبکه ها به دلیل غیرمتمرکز بودن در برابر سانسور مقاوم هستند.

دپ هایی که در شبکه های بلاکچین اجرا می شوند ، هسته اصلی انقلاب بلاکچین هستند. به این ترتیب ، Ethereum یک تغییر اساسی در توسعه و عملکرد ارزهای رمزپایه را به جلو نشان داد. به همین دلایل ، اتریوم یک ارز رمزپایه نسل دوم محسوب می شود

قراردادهای هوشمند

برای اجرای قراردادهای هوشمند ، Ethereum یک پروتکل منحصر به فرد معرفی می کند که به عنوان EVM شناخته می شود – ماشین مجازی Ethereum. هر گره کامل Ethereum فوری از این پشته های مجازی را اجرا می کند. مزیت اصلی EVM این است که آنها با بهبود برنامه ریزی و کارایی شبکه برای اجرای کد بایت قرارداد ، روند ساخت برنامه های غیرمتمرکز را بهبود می بخشند..

تاریخچه Ethereum

یکی از پیروان اولیه بیت کوین ، توسعه دهنده رایانه ای به نام Vitalik Buterin بود. در سال 2013 ، این فرد سودمند تصمیم به ساخت ارز رمزنگاری شده جدید گرفت. این پروژه جدید دارای بسیاری از مشخصات فنی با بیت کوین است. به عنوان مثال ، هر دو سکه از یک الگوریتم اثبات کار (PoW) برای تأیید وضعیت شبکه استفاده می کنند.

اجماع، وفاق

بیت کوین از الگوریتم SHA-256 استفاده می کند. این معادله ریاضی لازم است که ماینرها کار خود را از طریق محاسبات پیشرفته ثابت کنند. شبکه به طور خودکار دشواری خود را تنظیم می کند تا اطمینان حاصل کند که بلوک تراکنش ها فقط در فواصل ده دقیقه تأیید می شوند. این روش تا زمانی که آخرین بیت کوین استخراج نشود ، یک استراتژی صدور پیش بینی پول را تضمین می کند 2140.

Ethereum مانند بیت کوین در حال حاضر از پروتکل اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می کند. با این حال ، Ethereum از الگوریتم Ethash استفاده می کند. Buterin در مورد این مکانیسم تصمیم گرفت تا به شما کمک کند تا مزیت سکوهای استخراج تخصصی ASIC (Application Specific Integrated Circuit) را کاهش دهد. سکوهای استخراج ASIC از ابتدا ساخته شده اند تا الگوریتم SHA-256 بیت کوین را حل کنند. منتقدان ماینرهای ASIC معتقدند که این دکل های گران قیمت باعث ایجاد تمرکز در شبکه بیت کوین می شود.

Block Times

هنگام مقایسه معاملات از طریق شبکه ها ، Ethereum بسیار جلوتر از بیت کوین است. بیت کوین بلوک ها را هر 10 دقیقه تصویب می کند. این بلوک ها بیش از 1 مگابایت داده را در خود نگهداری نمی کنند. در نتیجه ، بیت کوین فقط قادر به انجام 7 معامله در ثانیه است. این میزان کم داده در کدگذاری اصلی بیت کوین تعبیه شده است تا اطمینان حاصل شود که هر کسی می تواند از شبکه استفاده کند.

شبکه Ethereum تقریباً قادر به انجام 15 تراکنش در ثانیه است. این قابلیت ها قرار است پس از به روزرسانی آینده Ethereum 2.0 به طور قابل توجهی بهبود یابند. با توجه به این ارتقا ، قابلیت های Ethereum به 100000 تراکنش در ثانیه نزدیک می شوند توسعه دهندگان.

پاداش استخراج – Bitcoin vs Ethereum

پاداش استخراج متفاوتی برای گره های هر شبکه پرداخت می شود. استخراج کنندگان بیت کوین اگر گره ای باشند که ابتدا معادله SHA-256 را تکمیل کرده و بلوک بعدی را به بلاکچین اضافه کنند ، پاداش 6.5 BTC دریافت می کنند. در مقایسه ، استخراج کنندگان Ethereum به دلیل مشارکت در اعتبار سنجی معاملات ، پاداش 2 ETH دریافت می کنند.

آمار Ethereum از طریق Etherscan

آمار Ethereum از طریق Etherscan

کل تأمین – بیت کوین در مقابل اتریوم

بیت کوین عرضه 21000،000 سکه خود را محدود می کند. این استراتژی تضمین می کند که بیت کوین در بازار کمبود را حفظ می کند. برعکس ، هیچ محدودیتی روی مقدار اتر (ETH) وجود ندارد. این شبکه باید به طور نامحدود به تولید ETH ادامه دهد تا هزینه های بنزین ایجاد شده توسط توسعه دهندگان مجری EVM را پوشش دهد. در حال حاضر ، 114،467،625.91 ETH امروز در گردش است.

Ethereum برای رفتن به PoS

جالب اینجاست که Ethereum قرار است امسال یک نسخه اساسی را به Ethereum 2.0 ارتقا دهد. این هارد فورک ETH را روی بلاکچینی جدید قرار می دهد که با الگوریتم Proof-of-Stake (PoS) اجرا می شود. شبکه های PoS ماینرها را حذف می کنند و برای تأیید وضعیت شبکه به دارندگان سکه هایی که نشانه های خود را جمع می کنند اعتماد می کنند.

شبکه های PoS بسیار کارآمدتر و نگهداری آنها ارزان تر است. آنها همچنین در مقایسه با شبکه های PoW زمان معاملات سریع تری را ارائه می دهند. از همه بهتر ، نیازی به خرید تجهیزات استخراج گران نیست زیرا تمام آنچه شما نیاز دارید یک کیف پول شبکه است تا سکه های خود را روی سیستم PoS قرار دهید.

ETH ICO vs Bitcoin’s Launch

بیت کوین یک راه اندازی آرام داشت که تنها افراد معدودی از جامعه سایفرپانک و توسعه با توجه به این اختراع بزرگ ، جشن گرفتند. جالب است که سفر Bitcoin بطور رسمی با بلوک پیدایش آغاز شد. این اولین بلوک بلاکچین Bitcoin است. در حالی که هیچ کس به طور قطعی نمی داند که Nakamoto Bitcoin چقدر استخراج کرده است ، اما تخمین می زند پاداش وی 1 میلیون بیت کوین باشد.

در مقایسه ، Ethereum با هیاهوی بسیار بیشتری وارد بازار شد. Ethereum ICO (پیشنهاد اولیه سکه) 18 میلیون دلار درآمد کسب کرد. اتریوم این حرکت را در راه اندازی اولین DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) ادامه داد. این رویداد در آوریل 2016 اتفاق افتاد. راه اندازی DAO وضعیت Ethereum را افزایش داد و به شبکه کمک کرد 150 میلیون دلار در ICO عمومی خود تأمین کند. در آن زمان ، DAO بزرگترین رویداد سرمایه گذاری جمعی بود که در صنعت بلاکچین برگزار شد.

Bitcoin vs Ethereum – سیب در مقابل پرتقال

اکنون که درک بهتری از تفاوت های بین Bitcoin و Ethereum دارید ، به راحتی می توانید درک کنید که چرا هر دو پروژه دارای عمر طولانی در بخش هستند. به همین ترتیب ، بیشتر سرمایه گذاران رمزنگاری هر دو این سکه ها را در سبد سهام خود دارند.

از کجا Bitcoin (BTC) بخرید & اتریوم (ETH)

این دو رایج ترین ارزهای رمزپایه جهان هستند. مبادلات زیر خرید هر دو این دارایی های دیجیتال را امکان پذیر می کند.

Bitcoin vs Ethereum: تفاوت چیست؟ Bitcoin vs Ethereum: تفاوت چیست؟ Bitcoin vs Ethereum: تفاوت چیست؟
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی کریپتومات

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

بهترین برای

کاربران پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

بازرگانان اروپایی

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

1.00 دلار

حداقل حساب

35 یورو

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me