banner
banner

درآمد منفعل در Crypto: وام دهی مالی و سهام در اقتصاد با بهره صفر

Crypto Staking و وام DeFi

شیوع COVID-19 تأثیر بسزایی در اقتصاد جهانی داشته است. بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) ، كه نرخ سياست بانك مركزي را در 39 كشور اقتصادي رصد مي كند ، گزارش كرد كه 29 مورد از آنها داشته اند نرخ های خود را کاهش دهید از زمان انتشار ویروس در ژانویه 2020.

در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره را کاهش داد به صفر در ماه مارس ، بازده سررسید اوراق قرضه حاکمیتی در سراسر جهان به سرعت کاهش یافت و تعداد معدودی رسماً وارد اوراق قرضه شدند نرخ بهره منفی دامنه.

منافع جهانینرخ بهره فعلی بانک های مرکزی. منبع: نرخ جهانی, OKEx

افت محصول بیشتر بر کسانی که بدنبال آن هستند تأثیر می گذارد درآمد منفعل از طریق پس انداز ، از زمان پارکینگ در بانک ها خیلی تحویل نمی دهد در راه بازگشت. به طور معمول ، پس اندازکنندگان خرید می کردند اوراق قرضه, پول را به حساب های پس انداز واریز کرده یا مستقیماً برای سود قرض می دهد با این حال ، با کاهش فرصت های سنتی ، فضای رمزنگاری این پتانسیل را دارد که با گزینه های مناسب ، جلب توجه کند و به طور کلی تشویق به استفاده گسترده تر از دارایی های دیجیتال شود..

در این بخش ، OKEx Insights وام و سهام رمزنگاری شده را به عنوان پیشنهادهایی معرفی می کند که می تواند به طور بالقوه کاربران جدیدی را که به دنبال بازدهی منفعل هستند جذب کند و مقبولیت جهانی را برای دارایی های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین و سیستم های مالی افزایش دهد..

فرصتهای درآمد منفعل در فضای رمزنگاری

بیت کوین (BTC) مفهوم را رواج داد بانک خودت بودن. در حالی که BTC راه را برای شناخت دارایی های دیجیتال به همین ترتیب هموار کرد ، سایر پروتکل های جدید موفق شده اند موارد استفاده از رمزنگاری را متنوع کرده و کل اکوسیستم ها را تسهیل کنند. یکی از اینها امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) فضا ، ساخته شده در بالای اتریوم (ETH) شبکه.

DeFi اساساً نشان دهنده یک دسته گسترده از برنامه های مالی است که بر روی بلاک چین های عمومی ساخته شده است. این پروتکل ها ، توکن ها و قراردادهای هوشمند را برای فراهم کردن امکان دسترسی مالی به افراد (بیشتر) بدون نیاز به کانال های بانکی سنتی ترکیب می کند..

برخی از خدمات در حال حاضر در فضای DeFi ارائه می شود شامل پردازش پرداخت ، خدمات حضانت ، وام های وثیقه ای و وام / وام است. با توجه به غیرمتمرکز بودن این خدمات و محصولات مالی ، هدف آنها غیر مجاز بودن (هر کسی می تواند از آنها استفاده کند) ، شفاف و مقاوم در برابر سانسور است. استفاده از فناوری بلاکچین و قراردادهای هوشمند نیز به طور قابل توجهی خطر طرف مقابل را کاهش می دهد.

در حالی که وام دادن دارایی های رمزنگاری شده شما در داخل اکوسیستم DeFi یکی از ساده ترین راه ها برای استفاده از سکه ها و نشانه های شما برای درآمد منفعل است ، خرید و فروش روش دیگری است ، به ویژه برای کسانی که دارای فن آوری هستند و می خواهند در حفظ شبکه های بلاک چین استفاده کنند..

گیر کردن روند مشارکت فعال در اعتبار سنجی معاملات در a است اثبات سهام (PoS) بلاکچین برخلاف نمونه پروتکل اثبات کار (PoW) (مانند Bitcoin) ، در مکانیزم اجماع PoS ، دارندگان حداقل موجودی یک ارز رمزنگاری شده خاص می توانند معاملات را تأیید کنند و برای این کار پاداش کسب کنند.

در حال حاضر ، مطابق با پاداش گرفتن داده ها ، 14 پروتکل PoS وجود دارد که از staking پشتیبانی می کنند ، ارزش شبکه بیش از 100 میلیون دلار است.

وام دهی توضیح داده شده است

همانطور که در امور مالی سنتی وجود دارد ، وام همچنان ساده ترین روش برای کسب منفعلانه در فضای رمزنگاری است. خدمات DeFi که از وام و وام پشتیبانی می کنند ، به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا به جای استفاده از دارایی های دیجیتال خود ، بدون استفاده از دارایی های دیجیتال خود ، بازدهی ثابت داشته باشند.

DeFi چگونه کار می کندنحوه عملکرد DeFi. منبع: FT

طبق آمار ارائه شده توسط نبض DeFi, ارزش کل قفل شده – یا نگهداری شده – در برنامه های DeFi در حال حاضر 1.01 میلیارد دلار است که 769.9 میلیون دلار یا بیش از 75 درصد آن در خدمات وام قفل شده است.

مقدار قفل شده در DeFiارزش کل (USD) در برنامه های وام قفل شده است. منبع: نبض DeFi

سازنده, بستر اعتباری پیشرو در شبکه Ethereum ، تقریباً 70 درصد از ارزش کل قفل شده در وام DeFi را نشان می دهد. قرارداد هوشمند MakerDAO به کاربران این امکان را می دهد تا DAI ، یک پایدار بورس اوراق بهادار با قیمت 1 دلار در برابر 1.50 دلار ETH به عنوان وثیقه ، وام بگیرند. سیستم Maker این وضعیت را موقعیت بدهی وثیقه (CDP) می نامد. همچنین کاربران می توانند با استفاده از سرویس جداگانه ای موسوم به DAI خود را سپرده گذاری کرده و نرخ پس انداز DAI (DSR) را بدست آورند ذخیره واحه.

در حالی که سازنده در مکانیک خود بی نظیر است ، خصوصاً اینکه برای حفظ میخ 1 DAI = 1 $ کار می کند ، سایر سیستم عامل های وام غیرمتمرکز مانند ترکیب تجارب سنتی تر را فراهم کنید ، جایی که وام دهندگان به محض ورود سرمایه خود به استخدام ، سود خود را شروع می کنند.

در بیشتر سیستم عامل ها ، نرخ وام و وام با توجه به عرضه و تقاضا به صورت الگوریتمی تعیین می شود. وقتی مقدار زیادی وجوه در استخر وام داده می شود ، نرخ بهره به همین ترتیب افزایش می یابد ، بنابراین تقاضای وام را کاهش می دهد و سپرده های کاربر را برای دوباره پر کردن استخر جذب می کند. برعکس ، وقتی استفاده از وجوه کاهش می یابد ، نرخ بهره برای تحریک تقاضا کاهش می یابد.

نرخ وام دهینرخ بهره وام برای سیستم عامل های DeFi انتخاب شده از 8 ژوئن. منبع: دفع کردن

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، سیستم عامل های وام با حجم زیاد DeFi تقاضای پایدار Bitcoin دارند ، در مقابل Bitcoin اتریوم (ETH) به دلیل نوسان آنها در حالی که بالاترین نرخ ، در زمان نوشتن این مقاله ، 8.58 درصد است ، اخیراً یک رکود کلی در نرخ بهره DeFi رخ داده است.

فقط سه ماهه آخر, خلع سلاح, به عنوان مثال ، نرخ بهره را ارائه می داد 14.33 درصد در مورد وام های DAI ، در حالی که کمپاند حدود 8.5 درصد برای همان قیمت ارائه می داد. افزایش نرخ بهره در نتیجه استقراض گسترده و در نتیجه کمبود بودجه بود.

در حال حاضر ، پروتکل وام دهی با بالاترین بازده ، است نو, 8.58 درصد سالانه برای USD Coin (USDC). در همین حال ، وام های DAI بیشترین بازده را از Fulcrum دریافت می کنند و پس از آن dYdX.

در مقایسه با نرخ های بانکی سنتی ، پروژه های اعطای وام DeFi ، به ویژه برای کشورهای پیشرفته ، بازدهی منفعلانه بسیار بالاتری را ارائه می دهند. اما آنها بدون چالش ها و فرصت های منحصر به فرد خود خالی از لطف نیستند و باید قبل از انتظار تصویب ، بر آنها غلبه و تحقق یابد.

چالش ها و فرصت های وام دهی مالی

در حالی که پروژه های DeFi جریان های منفعل جذابی را ارائه می دهند ، اما هنوز هم وجود دارند کمبود مایعاتهویت و از نظر امنیتی هنوز آماده نبرد نیستند. پروتکل هایی مانند lendf.me و bZx اخیراً مورد خلل شدید امنیتی قرار گرفته اند, اعتماد به نفس در بازار.

علاوه بر این ، پروژه های DeFi بدون هیچ مانعی برای ورود نیستند – ابتدا کاربران باید این کار را انجام دهند خرید ارز رمزپایه پشتیبانی شده, قبل از اینکه بتوانند از سیستم عاملهای غیرمتمرکز و فقط رمزنگاری استفاده کنند ، معمولاً از یک حساب بانکی و مبادله سنتی استفاده می کنند.

با این حال ، اخیر موج در زنجیره های ثابت ، که توسط بحران های مالی و ژئوپلیتیکی در سراسر جهان هدایت می شوند ، نشانگر تغییر جهت دارایی های دیجیتال است پتانسیل تحقق می یابد. محصول جانبی این درایو علاقه به فرصت های منفعل درامد مرتبط با پول های ثابت است که می تواند کاربران را به سمت خدمات و محصولات DeFi بیاورد..

در نهایت ، هرچه بیشتر به سمت اقتصاد دیجیتال حرکت می کنیم ، محصولات DeFi احتمالاً کاربران را به خود جلب می کند و به طور بالقوه میزان پذیرش و پذیرش رمزنگاری را در سراسر جهان بهبود می بخشد..

دریافت پاداش به عنوان درآمد منفعل

Staking یکی دیگر از خیابان های محبوب برای درآمد منفعل در فضای رمزنگاری است. این روش قرار است بیشتر جلب توجه کند زیرا Ethereum ، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ توسط کلاه بازار ، در اواخر امسال به یک پروتکل اثبات سهام منتقل می شود.

برای به دست آوردن پاداش / درآمد سهام در یک بلاک چین PoS ، لازم است "سهام" سکه های خود را (به طور معمول هر مقدار) یا با قفل کردن آنها در کیف پول خود و یا اشتراک در یک مبادله ای که از staking پشتیبانی می کند. با قرار دادن سکه های خود ، در اعتبار سنجی شرکت می کنید (شبیه آنچه که انجام می شود) استخراج کنندگان برای بیت کوین انجام می دهند) و درصد مشخصی از سهام خود را به عنوان پاداش کسب کنید.

اگرچه انتظار انتقال ETH به PoS بسیار زیاد است ، 30 ارز رمزپایه برتر شامل چند بلاکچین است که در حال حاضر از پاداش های اشتراکی پشتیبانی می کنند ، مانند EOS ، Tezos (XTZ), کیهان (ATOM) و خط تیره (خط تیره).

بسته بندی بازارهاکلاه گذاشتن در بازار & قفل شده در ارزش Staking. منبع: پاداش گرفتن

با توجه به قدیمی بودن سهام نسبت به محصولات DeFi ، کل سقف سهام بیش از 18.5 میلیارد دلار است و بیش از 9.9 میلیارد دلار از 4 ژوئن قفل شده است. پاداش گرفتن داده ها. این تقریباً 10 برابر بیشتر از مقدار قفل شده در DeFi است که در حال حاضر است 1.01 میلیارد دلار در زمان نوشتن.

اگرچه نوبت به گرفتن پاداش می رسد ، سکه های مختلف بازدهی متفاوتی ارائه می دهند ، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

نرخ بهره پاداشجوایز سهام PoS انتخاب شده است. منبع: پاداش گرفتن

در نگاه اول ، جوایز سهام در مقایسه با نرخ وام دهی بسیار جذاب به نظر می رسد. اما خطرات ذاتی در این زمینه وجود دارد ، به خصوص اینکه شما سکه هایی را بهم می ریزید که از نظر قیمت بسیار ناپایدار هستند و حتی پاداش های شما نیز در این سکه ها پرداخت می شود و در صورت لغزش بازار ریسک بیشتری ایجاد می کند..

علاوه بر این ، با ضرب سکه های جدید ، عرضه آنها کاهش می یابد ، در نتیجه تورم ایجاد می شود ، که بر بازده واقعی شما نیز تأثیر می گذارد (با بازده تنظیم شده در نمودار بالا منعکس می شود).

در حالی که سکه های سهام دار با کلاه های بزرگتر بازار و نوسان کم بسیار ایمن تر هستند ، بازده آنها به طور معمول بسیار کمتر از آن است که کلاه های کوچک ارائه می دهند ، اما سکه های خطرناک تر – همانطور که در سناریوهای مورد بحث نشان داده شده است.

یک نمای کلی از محبوب ترین سکه های سهام

ما برخی از محبوب ترین سکه ها را برای بررسی سهام بررسی کردیم تا عملکرد آنها در یک سال گذشته بررسی شود. بازده بر اساس ترکیب روزانه ، با 365 دوره در سال محاسبه می شود.

Tezos دارای نرخ پاداش شرط بندی 5.7 درصد عملکرد سالانه (APY) است. یک سال پیش ، قیمت XTZ 1.58 دلار بود. اگر یک سرمایه گذار 1000 دلار در XTZ بگذارد ، آنها 630.99 نشانه XTZ خریداری می کردند. پس از یک سال ، بر اساس APY ، تعداد سکه های موجود در کیف پول سرمایه گذار 667.89 خواهد بود – از زمانی که قیمت XTZ به 2.69 دلار رسیده است ، به ارزش 1799.54 دلار ارزش دارد..

با این ارقام ، سرمایه گذار به دنبال سود سالانه 79.9 درصدی است. با این وجود ، یک دوره زمانی وجود داشت که بازار سقوط کرد ، حدود اکتبر 2019 ، و ارزش کل دارایی های XTZ این سرمایه گذار فقط 488.38 دلار بود – آنها 511.62 دلار از دست دادند.

همانطور که از نمودار زیر مشاهده می کنید ، تغییرات در قیمت رمزگذار کل بازده این سرمایه گذاری را تعیین می کند. سود حاصل از سهام فقط در آخرین مراحل سرمایه گذاری به دلیل سود مرکب نشان می دهد.

عملکرد XTZسود خالص 1 ساله سهام XTZ. منبع: OKEx

از طرف دیگر ، برخی از نشانه ها مانند IOST دارای پاداش های بسیار بالایی هستند. IOST 10.35 درصد APY ارائه می دهد ، اما بسیار بی ثبات است و در سال گذشته به شدت کاهش یافته است.

اگر یک سرمایه گذار یک سال پیش ، وقتی قیمت IOST 0.013688 دلار بود ، 1000 دلار سرمایه گذاری می کرد ، آنها 73،057 نشانه IOST می گرفتند. پس از یک سال ، تعداد سکه ها به 80999 واحد جمع می شد ، اما ارزش آنها فقط 361.09 دلار بود از زمانی که قیمت IOST به 0.004458 دلار کاهش یافت.

این سناریو خسارت سالانه 64 درصدی را برای سرمایه گذار رقم می زند ، حتی اگر درصد پاداش سهام بسیار بالا و جذاب باشد.

عملکرد IOSTسود خالص 1 ساله سهام IOST. منبع: OKEx

در حالی که مثال های بالا خطرات ذاتی آن را نشان می دهد ، اما همچنان برای کسانی که به دنبال درآمد منفعل هستند ، جذابیت همچنان ادامه دارد آسان تر برای توضیح به کاربران غیر رمزنگاری ، که می توانند آن را با سود سهام مقایسه کنند.

آن روی سکه, منتقدین اعتقاد بر این است که سهام نقدینگی بازار را کاهش می دهد زیرا تشویق می کند "قفل کردن" سکه هایی که سپس از بازار خارج می شوند و همچنین ممکن است مانع استفاده از برنامه های غیرمتمرکز ، که بخشی از DeFi هستند ، شوند..

راه پیش رو ، اتریوم و نظارت بیشتر

نقطه عطف بعدی مهم برای staking و DeFi ، ارتقا upcoming آینده Ethereum است. پروتکل PoS آنها از قبل در یک شبکه آزمایشی و اتریوم 2.0 اعتبارسنج ها می توانند انتظار داشته باشند بین 4.6 تا 10.3 درآمد کسب کنید به عنوان پاداش برای شرط بندی.

تاریخچه تعادل ETHجوایز Ethereum 2.0 در testnet. منبع: Beaconcha.in

برای Ethereum 2.0 ، برای اجرای یک گره اعتبار سنج یا سهام ، باید حداقل 32 ETH را نگه دارید. به همین ترتیب ، ما با توجه به تغییر شبکه به PoS ، تمایل روزافزونی به تجمع ETH مشاهده می کنیم.

کائو یین ، شریک بنیانگذار بنیاد رنسانس دیجیتال ، در مورد انتقال شبکه به PoS و تأثیر آن بر قیمت ETH خوشبینی کرد. او به OKEx Insights گفت:

“سهام می تواند تأثیر زیادی در قیمت اتریوم داشته باشد. ما دیده ایم که پروژه های بزرگ Staking مانند Tezos از نظر قیمت بسیار خوب عمل می کنند. مکانیسم Staking مقدار زیادی از نشانه های در گردش را کاهش می دهد.

ما تخمین می زنیم که چندین میلیون ETH در انواع گره های staking قفل خواهد شد ، که تأثیر قابل توجهی در عرضه در بازار خواهد داشت. در ساده ترین شرایط اقتصاد عرضه و تقاضا ، با کاهش عرضه و افزایش تقاضا ، قیمت ETH باید افزایش یابد. “

با معرفی پشتیبانی سهام ETH ، همچنین شاهد افزایش رقابت بین وام های DeFi و بازده سهام خواهیم بود ، زیرا سرمایه گذاران این گزینه را دارند که سودآورترین روش را انتخاب کنند.

با این حال ، این دید و توجه بیشتر همچنین می تواند محدودیت های نظارتی را تسریع کند. رگولاتور ایالات متحده کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) هشدار داده است در گذشته با نشانه های PoS می توان مانند اوراق بهادار در آمریکا رفتار کرد.

جیسون ویلیامز, شریک Morgan Creek Digital ، در اظهار نظرهای خود برای OKEx Insights ، چنین امکانی را لمس کرده است. او خطر ابتلا به لک را به حباب اولیه عرضه سکه (ICO) که در برابر فشار نظارتی ترکید:

“اگر با نشانه های PoS مانند اوراق بهادار رفتار شود ، CFTC یک رویداد ICO 2.0 ایجاد می کند مانند اینکه ما با تغییر روند پذیرش به طور چشمگیری روبرو می شویم. اگر با علامت های POS به عنوان اوراق بهادار ثبت شده برخورد شود و در آن آزمایش زنده بماند ، می توانیم همانطور که از نظر حسابداری و مالیاتی DRIP (برنامه های سرمایه گذاری مجدد سود سهام) انجام می دهیم ، با آنها رفتار کنیم.

با توجه به توانایی استیک برای جذب کاربران اصلی ، اثبات اتحاد سهام (POSA) در حال گرفتن است اقدامات پیشگیرانه تا اطمینان حاصل شود كه تنظیم كنندگان از پدیده به درستی آگاهی و آموزش می یابند. POSA قصد دارد گفتگوی آزاد با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به منظور دستیابی به توافق مشترک در مورد استانداردها و قوانین تأثیرگذار بر فضا داشته باشد. در صورت موفقیت ، گفتگوهای بین دو نهاد می تواند منجر به ایجاد قوانینی مشخص شود و زمینه را برای رشد و تصویب گسترده ارزهای رمزپایه و اکوسیستم های مرتبط با آنها فراهم کند..

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me