banner
banner

Uniswap Exchange: Master The Crypto User Review Guide

بدون سر و صدا کردن

نحوه استفاده ، تجارت و ثبت نام در تبادل Uniswap

Uniswap یک پروتکل است که به شما امکان می دهد از طریق Ethereum مبادلات خودکار رمز را انجام دهید. همه چیزهایی که باید درباره Uniswap و نحوه کار آن امروز بدانید را در راهنما و بررسی ما بیابید.

Uniswap چیست?

Uniswap پروتکلی است که به شما امکان می دهد از طریق یک قرارداد هوشمند در بلاک چین Ethereum ، رمزها را مبادله کنید.

با تشکر از Uniswap ، می توانید نشانه های ERC-20 را با پرداخت هزینه 0.3، ، با تمام معاملات خودکار با استفاده از قراردادهای هوشمند عوض کنید.

Uniswap با چهار اصل تاسیس ساخته شده است ، از جمله:

  • یک رابط قرارداد ساده هوشمند برای تعویض نشانه های ERC-20
  • یک مدل رسمی برای جمع کردن ذخایر نقدینگی
  • یک رابط متن باز متناسب برای بازرگانان و تأمین کنندگان نقدینگی
  • تعهد به مبادله دارایی آزاد و غیرمتمرکز

امروز ، Uniswap با موفقیت به چهار اصل رسیده است. این یک پروتکل مبادله آزاد است (هر کسی می تواند از طریق پروتکل هر توکن ERC-20 را لیست کند). غیرمتمرکز است: تمام معاملات به طور خودکار از طریق قراردادهای هوشمند انجام می شود. و مدل رسمی جمع آوری نقدینگی با موفقیت نقدینگی را به گونه ای گروه بندی می کند که به ارائه دهندگان نقدینگی انگیزه می دهد و در عین حال از بازرگانان هزینه های رقابتی (0.30٪) می گیرد..

لغو بررسی

Uniswap دریافت کننده کمک هزینه بنیاد Ethereum است. Hayden Adams ، توسعه دهنده Ethereum و مخترع Uniswap اعلام راه اندازی کرد پروتکل در توئیتر در تاریخ 2 نوامبر 2018. آدامز پس از خواندن یکی از خالق Ethereum ، Vitalik Buterin ، الهام بخش این پروژه شد. ارسال مجدد چند سال پیش.

از دسامبر 2019 ، Uniswap رسما در مرحله بتا است و به بازرگانان توصیه می شود که از آن با مسئولیت خود استفاده کنند.

موارد مختلفی وجود دارد که Uniswap را منحصر به فرد می کند. اول ، لیست توکن باز و رایگان است ، و تمام توابع قرارداد هوشمند عمومی است.

تبادل رمز

دوم اینکه ، Uniswap به دلیل طراحی حداقلی خود از نظر مصرف گاز بسیار کارآمدتر از مثلاً Bancor و پروتکل های دیگر است. برای تجارت توکن ETH تا ERC-20 ، Uniswap حدود 10 برابر کمتر از Bancor بنزین استفاده خواهد کرد. Uniswap همچنین می تواند معاملات ERC-20 به ERC-20 را با کارآیی بیشتری نسبت به پروتکل 0x انجام دهد ، و در مقایسه با مبادلات کتاب سفارشات نظیر EtherDelta و IDEX کاهش قابل توجهی در گاز دارد..

امروز می توانید از طریق Uniswap.exchange یک مبادله بصورت آنلاین انجام دهید یا با مراجعه به Uniswap.io درباره Uniswap و نحوه کار آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ویژگی های لغو جستجو

تبادل رمزنگاری بدون شرط

از ویژگی های اصلی Uniswap می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تجارت 24/7 خودکار: Uniswap به شما امکان می دهد در هر زمان از شبانه روز رمزها را معامله کنید. کلیه معاملات از طریق قرارداد هوشمند خودکار انجام می شود.

نشانه های ERC-20: Uniswap به شما امکان می دهد نشانه های پروتکل ERC-20 را در بلاک چین Ethereum معامله کنید.

مانند مبادله غیرمتمرکز: Uniswap مانند مبادله غیرمتمرکز است که شما می توانید بدون دخالت شخص ثالث متمرکز ، علامت گذاری کنید. با این حال ، تفاوت آن با مبادله غیرمتمرکز این است که هیچ “مبادله” واقعی P2P در آن انجام نمی شود. شما در حال جابجایی رمزها با یک مجموعه نقدینگی هستید.

اجرا می شود در ابدیت: جلوی لغو سوwap استفاده را نمی توان گرفت. پروتکل تا زمانی که شبکه Ethereum در حال اجرا است ، به طور همیشگی اجرا خواهد شد.

می توانید سفارشات از هر اندازه را کنترل کنید: Uniswap از نظر فنی می تواند هر اندازه سفارش را کنترل کند – از 0 تا بی نهایت. این پروتکل از یک منحنی مجانبی برای افزایش قیمت سکه با افزایش مقدار مورد نظر استفاده می کند. این بدان معناست که Uniswap از نظر فنی می تواند سفارشات را از هر اندازه اندازه بگیرد ، اما سفارشات واقعاً بزرگ پس از یک محدودیت بسیار گران هستند.

برای نهنگ ها و سفارش های بزرگ ایده آل نیست: Uniswap کار می کند زیرا نهنگ ها نمی توانند استخرهای نقدینگی را تحت فشار قرار دهند. نهنگ ها انگیزه ای برای انجام معاملات بزرگ با استفاده از پروتکل Uniswap ندارند. در واقع ، هزینه های بالای معاملات Uniswap ، معاملات بزرگ را بسیار گران می کند.

کمک هزینه بنیاد Ethereum را دریافت کرد: Hayden Adams ، توسعه دهنده Uniswap ، از بنیاد Ethereum کمک هزینه ای برای توسعه Uniswap دریافت کرد.

0.3٪ هزینه های معاملاتی: Uniswap هزینه معاملات 0.3٪ را دریافت می کند ، که این پول به عهده تأمین کنندگان نقدینگی است. این هزینه های معاملاتی به سمت بنیانگذاران یا هر سیستم عامل تجاری متمرکز نیست. این فقط به سمت حفظ پروتکل در عمل و دادن تأمین کنندگان نقدینگی و انگیزه برای ایجاد بازارها است.

در حال حاضر در بتا: Uniswap در نوامبر 2018 راه اندازی شد. از دسامبر 2019 ، Uniswap کاملاً در دسترس است تا مورد استفاده قرار گیرد و مبادله انجام شود ، اگرچه هنوز از نظر فنی در نسخه بتا است.

80+ نشانه: از دسامبر 2019 ، Uniswap از بیش از 80 توکن پشتیبانی می کند که همه آنها رمزهای پروتکل ERC-20 هستند. می توانید تمام نشانه های موجود را در Uniswap.exchange/swap مشاهده کنید. فقط یک نام ، نماد یا آدرس رمز را جستجو کنید ، سپس آن را انتخاب کنید و مبادله را انجام دهید.

با تأمین نقدینگی درآمد کسب کنید: کسانی که نقدینگی خود را با Uniswap تأمین می کنند می توانند هزینه های معاملاتی را کاهش دهند. با واریز هریک از رمزهای پشتیبانی شده ERC-20 می توانید نقدینگی خود را در Uniswap.exchange اضافه کنید.

چندین کیف پول Ethereum پشتیبانی شده: برای مبادله آسان تر می توانید کیف پول Ethereum را به طور مستقیم به Uniswap متصل کنید. Uniswap از Metamask ، Wallet Connect ، Coinbase Wallet ، Fortmatic و Portis پشتیبانی می کند (بدیهی است با این وجود می توانید به هر کیف پول Ethereum که دوست دارید بودجه ارسال کنید).

کارآمد در گاز: با توجه به حداقل طراحی Uniswap ، پروتکل در گاز بسیار کارآمد است. به عنوان مثال ، Uniswap برای معاملات ETH به ERC-20 10 برابر کمتر از Bancor از بنزین استفاده می کند و نشانه های ERC-20 را با کارآیی بیشتر از 0x منتقل می کند. Uniswap همچنین در مقایسه با مبادلات کتابهای سفارشی نظیر EtherDelta و IDEX کاهش قابل توجهی در گاز دارد.

بدون تبادل سکه

Uniswap چگونه کار می کند?

Uniswap مجموعه قراردادهای هوشمند مستقر در شبکه Ethereum است که به این معنی است که کل روند تجارت بصورت زنجیره ای انجام می شود. هیچ علامتی ، هیچ تمركزی و هیچ هزینه ای به هیچ یك از بنیان گذاران تعلق نمی گیرد.

هر قرارداد هوشمند به یک جفت خاص ETH-ERC-20 مرتبط است. به ازای هر رمز ERC-20 یک قرارداد مبادله وجود دارد. اگر توکن هنوز مبادله ای ندارد ، پس هر کسی می تواند با استفاده از تماس کارخانه Uniswap قرارداد مبادله ایجاد کند. این کارخانه به عنوان یک ثبت عمومی کار می کند و می تواند برای جستجوی کلیه نشانه ها و آدرس های مبادله شده به سیستم مورد استفاده قرار گیرد.

مکانیک های Uniswap آن را به یکی از منحصر به فردترین سیستم عامل های مبادله امروزی تبدیل کرده است.

اول ، Uniswap ایده را حذف می کند از یک کتاب سفارش محدود به طور کامل. در Uniswap هیچ “مبادله” سنتی وجود ندارد و سازندگان بازار هنگام تأمین نقدینگی حتی قیمتی را تعیین نمی کنند. در عوض ، آنها به راحتی وجوه را تأمین می کنند ، سپس Uniswap از بقیه امور مراقبت می کند.

در یک مبادله رمزنگاری معمولی ، سازندگان بازار نقدینگی را با قیمت مشخص تأمین می کنند. یک سازنده بازار ممکن است برای مثال سفارش خرید ETH با قیمت 100 دلار و سفارش فروش ETH با قیمت 200 دلار داشته باشد. قیمت ارز رمزنگاری شده ، مانند ETH ، به عنوان میانه بازار بین بالاترین پیشنهاد و کمترین درخواست.

Uniswap آن مفهوم کتاب سفارش سنتی را از پنجره بیرون می اندازد. این سفارشات همه را بهم می زند بدون هیچ گونه قیمت و محدودیت خاصی. نقدینگی همه با هم ادغام می شود ، سپس بازار بر اساس یک الگوریتم قطعی ساخته می شود.

این الگوریتم قطعی به عنوان سازنده خودکار بازار یا AMM شناخته می شود. این قیمت ها را بر اساس یک مجموعه قوانین از پیش تعریف شده به کاربر نهایی نقل می کند. می توانید ربات هایی را پیدا کنید که به عنوان AMM عمل کنند – مانند ربات هایی که پیشنهادات خود را ارائه می دهند و هر 10 دلار دور از قیمت اواسط بازار BTC ارائه می دهند ، و سفارشات به طور مداوم با حرکت بازار تغییر می کنند.

Uniswap چگونه کار می کند

Uniswap’s AMM بی نظیر است. این از روشی استفاده می کند که تیم توسعه دهنده آن را مدل ساخت محصولات ثابت بازار می نامند. این AMM از این نظر منحصر به فرد است که بدون در نظر گرفتن اندازه سفارش یا حجم نقدینگی ، همیشه نقدینگی را تأمین می کند. چطور ممکنه؟ سیروس یونسی آن را به بهترین وجه توضیح می دهد:

“ترفند این است که به طور مجانبی قیمت سکه را با افزایش مقدار مورد نظر افزایش دهید. در حالی که سفارشات بزرگتر متضرر می شوند (همانطور که در یک لحظه خواهیم دید) ، سیستم هرگز نگران تمام شدن نقدینگی نخواهد بود. این به معنای واقعی کلمه همیشه کارساز خواهد بود. “

چگونه Uniswap می تواند معاملات بزرگتر را اداره کند؟ خوب ، حق بیمه افزایش می یابد تا انجام سفارشات با اندازه بزرگ برای نهنگ ها گران شود.

یونسی به جزئیات بیشتری می پردازد در مورد چگونگی عملکرد این پروتکل برای سفارشات کوچک و بزرگ (تا بی نهایت). پیچیده می شود ، اما یونسی به طور خلاصه همه چیز را شرح می دهد:

“به طور خلاصه ، نقدینگی جمع شده عمق کتاب سفارش را صاف می کند. دیگر هیچ سوراخ بزرگی یا اسپرد بزرگ پیشنهاد / درخواست وجود ندارد. این برای معامله گران کوچکی که نمی خواهند با کتابهای سفارش محدود معامله کنند ترجیح داده می شود (Uniswap UX یکی از نرم افزارهای نرم افزاری است که در همه رمزنگاری ها دیده ایم). دیگر نیازی به ارائه پیشنهادات یا پیشنهادات یا انجام محاسبات سنگین نیست. ارائه دهندگان نقدینگی همچنین می توانند “آن را تنظیم کرده و فراموش کنند”. از نظر مدیریت سفارشات و موقعیت ها ، سربار کمتری وجود دارد. این یک روش فوق العاده منفعل برای تأمین نقدینگی و کسب برخی از هزینه ها است. “

رسیدگی به طور خودکار از طریق پروتکل Uniswap انجام می شود.

حذف قیمت

Uniswap برای هر معامله هزینه ثابت 0.30٪ را پرداخت می کند. این تجارت به توسعه دهنده Uniswap یا هر نهاد متمرکز نمی رسد. در عوض ، به ارائه دهندگان نقدینگی داده می شود.

هزینه های جستجو

به طور خاص ، هزینه 0.3٪ توسط ارائه دهندگان نقدینگی متناسب با سهم آنها در ذخایر نقدینگی تقسیم می شود. برای مثال ، اگر یک تأمین کننده نقدینگی 50٪ از نقدینگی را برای قرارداد هوشمند ETH – AMPL تأمین کند ، آن تأمین کننده نقدینگی 50٪ هزینه معاملات را از مبادله های انجام شده با استفاده از آن قرارداد هوشمند دریافت می کند.

نحوه استفاده از Uniswap

برای تعویض رمزها می توانید از Uniswap استفاده کنید. یا می توانید نقدینگی را اضافه کنید تا بخشی از هزینه های معاملات را بدست آورید. در اینجا نحوه انجام هر دو مورد آورده شده است.

تعویض نشانه ها از طریق Uniswap

مرحله 1) بازدید https://uniswap.exchange

نحوه استفاده از Uniswap

گام 2) نوع ارز رمزنگاری شده برای ارسال را انتخاب کنید (ETH یا رمز ERC-20)

با استفاده از Uniswap

مرحله 3) نوع ارز رمزپایه ای را که می خواهید دریافت کنید انتخاب کنید

ارز رمزنگاری نشده

مرحله 4) مبلغی را که می خواهید ارسال کنید وارد کنید. مقدار مربوطه را همراه با نرخ ارز در پنجره خروجی مشاهده خواهید کرد

مرحله 5) نرخ ارز را بررسی کنید. بر اساس اندازه تجارت به طور گسترده ای متفاوت است و معاملات بزرگتر به طور منظم دارای نرخ ارز نجومی برای عملکرد پروتکل هستند

کیف پول بدون سر و صدا

مرحله 6) روی “اتصال به کیف پول” کلیک کنید ، سپس کیف پول Ethereum خود را اضافه کنید (Uniswap از MetaMask ، Wallet Connect ، Coinbase Wallet ، Fortmatic و Portis پشتیبانی می کند)

مرحله 7) تراکنش را در مرورگر تأیید کرده و تعویض را انجام دهید

افزودن نقدینگی به Uniswap

Uniswap می تواند بیش از معاملات ETH و ERC-20 مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می توانید به Uniswap نقدینگی اضافه کنید و سپس بخشی از هزینه های معامله را بدست آورید.

شما با مشارکت در مقادیر برابر ETH و رمز ERC-20 به Uniswap نقدینگی اضافه می کنید. شما نمی توانید فقط یکی یا دیگری را اضافه کنید.

در اینجا نحوه افزودن نقدینگی به Uniswap آورده شده است:

مرحله 1) قابل اعتماد و متخصص https://uniswap.exchange (مطمئن شوید که به سیستم MetaMask یا کیف پول Web3 دیگری وارد شده اید)

راهنمای تبادل لغو کنید

گام 2) برای رفتن به رابط کاربری افزودن نقدینگی ، روی “استخر” کلیک کنید

مرحله 3) روی «افزودن نقدینگی» در سمت چپ ، بالای قسمت سپرده ، کلیک کنید

مبادله های بدون سر و صدا چیست

مرحله 4) Uniswap موجودی کیف پول متصل شده شما از ETH و رمز ERC-20 را که انتخاب می کنید در لیست کشویی پایین نشان می دهد. همچنین می توانید نرخ ارز و سهم خود را از مجموعه نقدینگی مشاهده کنید.

مرحله 5) وقتی مقداری را برای ETH یا Dai وارد می کنید ، Uniswap به طور خودکار مقدار صحیح دارایی دیگر را براساس نرخ ارز فعلی پر می کند (به یاد داشته باشید: برای افزودن نقدینگی به Uniswap ، باید مقادیر مساوی ETH و رمز ERC-20 را واریز کنید).

مرحله 6) برای دیدن اطلاعات بیشتر ، از جمله تعداد علامت نقدینگی مورد استفاده برای اندازه گیری و ارزش آنها ، روی “جزئیات معامله” کلیک کنید.

مرحله 7) روی دکمه آبی رنگ «افزودن نقدینگی» کلیک کنید. اگر از MetaMask استفاده می کنید ، بنزین را به دلخواه تنظیم کنید ، سپس روی “تأیید” در پنجره بازشو کلیک کنید.

مرحله 8) هنگامی که معامله در بلاک چین Ethereum تأیید شد ، روند کار کامل است. شما رسما نقدینگی را به پروتکل Uniswap اضافه کردید. این رابط ترازهای به روز شده ETH و Dai و سهم شما از مجموع نقدینگی جفت تجاری را نشان می دهد. تا زمانی که نقدینگی خود را از استخر حذف نکنید ، به ازای هر معامله بین ETH و Dai ، بخشی از هزینه 0.3٪ را کسب خواهید کرد..

برای حذف نقدینگی از استخر ، مراحل مشابه را تا مرحله سه دنبال کنید و سپس روی همان کرکره کلیک کنید اما “حذف نقدینگی” را انتخاب کنید.

درباره Uniswap

Uniswap توسط توسعه دهنده Ethereum ، Hayden Adams ، ایجاد شد که این پروژه را بر اساس پست Reddit توسط بنیانگذار Ethereum ، Vitalik Buterin ، توسعه داد.

Buterin و تیم Ethereum به اندازه کافی تحت تأثیر پیشنهاد آدام قرار گرفتند که به Uniswap جایزه بنیاد Ethereum اعطا کردند.

اولین نسخه Uniswap در نوامبر 2018 راه اندازی شد. از دسامبر 2019 ، Uniswap هنوز در نسخه بتا است.

در 22 نوامبر ، Uniswap از طریق توییتر اعلام شد که حجم معاملات 24 ساعته خود را به 7.9 میلیون دلار رسانده است که یک رکورد جدید در تمام تاریخ است:

درباره Uniswap

حرف آخر

Uniswap یکی از منحصر به فردترین پروتکل های مبادله موجود است. پروتکل مبادله که بر روی بلاک چین Ethereum ساخته شده است ، به شما امکان می دهد رمزهای ETH و ERC-20 را از طریق قراردادهای هوشمند خودکار در بلاک چین Ethereum عوض کنید. این پروتکل برای همه باز است و هر کسی می تواند با تهیه نقدینگی به پروتکل Uniswap ، بخشی از هزینه های معاملاتی را کسب کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا انجام اولین تجارت Uniswap امروز ، به این سایت مراجعه کنید https://uniswap.exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me