banner
banner

واژه نامه رمزنگاری: تعاریف واژگان Blockchain

واژه نامه رمزنگاری

اگر در آخرین اصطلاحات و تعاریف «رمزنگاری» نباشید ، دنیای واژگان بیت کوین ، بلاکچین و رمز ارزهای رمزپایه بیشتر می تواند گیج کننده باشد. در اینجا یک فرهنگ لغت راهنمای بررسی کاربر کامل برای استفاده وجود دارد:

#

1 ساعت: همانطور که از نامش پیداست ، اصطلاح “1 ساعت” به معنای یک پنجره زمانی است که در طی آن داده های مربوط به یک فناوری خاص (مانند ارز دیجیتال ، سیستم عامل و غیره) کنترل و جمع می شوند.

ساعت 24: همانند مثال فوق ، “24 ساعت” به معنی جمع آوری داده هایی است که طی یک بیست و چهار ساعت گذشته با یک فناوری دیجیتال خاص مرتبط است.

51٪ حمله: در صورتی که اکثریت (یعنی بیش از پنجاه درصد) توان محاسباتی یا میزان هش ماینینگ در یک شبکه مشخص توسط یک فرد (یا یک گروه منفرد) اداره شود ، این بدان معنی است که حمله 51٪ در حال انجام است. به این دلیل که یک نهاد حاکم واحد اکنون کنترل کامل بر اکوسیستم بومی سیستم را در اختیار دارد و قدرت کامل برای تصاحب عملیات استخراج سیستم عامل ، معاملات داخلی و غیره را دارد..

آ

نشانی: می توان یک آدرس را به عنوان یک مکان یاب دیجیتالی در نظر گرفت (معمولاً به صورت حروف و اعداد است) که به کاربران امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده را به صورت ساده و بدون دردسر ارسال یا دریافت کنند. علاوه بر این ، همچنین ذکر شده است که کاربران می توانند آدرس رمزنگاری شده خود را به صورت عمومی یا به صورت متن یا کد QR به اشتراک بگذارند.

Airdrop: این اساساً یک تاکتیک بازاریابی است که معمولاً توسط تعدادی از شرکتهای نوپا به منظور ایجاد اعتیاد به مواد مخدره و همچنین افزایش محبوبیت محصولات خاص ارزهای رمزپایه (مانند سکه ، پلت فرم و غیره) استفاده می شود. اکثر کمپین های airdrop از همان فرمول استفاده می کنند ، به عنوان مثال آنها در ازای کارهای ساده مانند اشتراک اطلاعات خاص ، استفاده از افراد جدید ، تسهیل مراجعه های اضافی و غیره ، به کاربران خود نشانه می دهند..

الگوریتم: این مجموعه قوانینی است که توسط توسعه دهنده یک پلت فرم دیجیتال ، رایانه یا دستگاه خاص برای حل محاسبات یا عملکردهای طراحی شده طراحی شده است.

تمام زمان بالا (ATH): همانطور که از نام آن مشخص است ، ATH به بالاترین نقطه قیمت (از نظر سرمایه کلی بازار) شاهد ارزهای رمزپایه خاص در کل چرخه زندگی خود اشاره دارد.

تمام زمان کم (ATL): All-Time-Low دقیقاً برعکس آنچه ATH نشان می دهد – که پایین ترین نقطه قیمت یک ارز رمزنگاری شده خاص در کل چرخه زندگی آن است.

آلت کوین: از آنجا که بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده در جهان شناخته می شود ، تمام دارایی های دیجیتال دیگر که از آن زمان پیروی کرده اند اکنون به عنوان altcoins شناخته می شوند (مخفف عبارت “سکه های جایگزین”).

آنارکو-سرمایه داری: این یک فلسفه (یا مکتب فکری) است که به مفهوم مالکیت متمرکز دارایی اعتقاد ندارد. در این رابطه ذکر می شود که تعدادی از افرادی که بیت کوین را در مراحل ابتدایی خود پذیرفته اند به عنوان anarcho-capitalists معرفی می شوند – از آنجا که آنها معتقدند ارزهای رمزپایه کمک می کنند تا مالکیت کامل دارایی های شخص به صاحب آن بدهد.

مبارزه با پولشویی (AML): اصطلاح AML به مجموعه ای از intl اشاره دارد. قوانین و مقرراتی که به منظور محدود کردن فعالیت مجرمانه مربوط به پولشویی (رمزنگاری به پول نقد و بالعکس) تدوین شده است.

API: API مخفف “Application Programming Interface” است. به زبان ساده ، به مجموعه ای از پروتکل ها و ابزارهای عملیاتی اشاره دارد که توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های نرم افزاری مورد نیاز هستند. از منظر فنی تر ، می توانیم بفهمیم که API ها به نحوه تعامل و رفتار ماژول های داخلی نرم افزار با یکدیگر نیز کمک می کنند.

داوری: این یک روش معمول است که می خواهد به معامله گران روز کمک کند تا از تغییرات قیمت (که در رابطه با کالای خاصی وجود دارد) بین مبادلات مختلف ارزهای رمزنگاری شده در هر زمان خاص استفاده کنند..

Ashdraked: این وضعیتی است که در نهایت فرد با از دست دادن کل بیت کوین تمام پول خود را از دست می دهد. این اصطلاح بر اساس یک واقعه واقعی است که در آن یک تاجر رومانیایی پس از اینکه از 300 دلار به 500 دلار رسید ، به کوتاه مدت BTC ادامه داد – بر اساس این واقعیت که او از این کار به لحاظ تاریخی سود کسب کرده است.

ASIC: ASIC (Application Specific Integrated Circuit) به تجهیزات استخراج معدن گفته می شود که مخصوصاً برای بدست آوردن ارز رمزنگاری شده خاص طراحی شده اند. این دستگاه ها وقتی با پردازنده های گرافیکی مقایسه می شوند بسیار تخصصی هستند زیرا از مزایای محاسباتی و مبتنی بر حافظه به صاحبانشان می رسند.

گشت و گذار در فضا: این روشی است که توسط بازار ارزهای دیجیتال به طور گسترده سایه ای تلقی می شود. Astroturfing در ابتدایی ترین مفهوم خود ، شرکتی را به دنبال دارد که پروژه خود را به عنوان مورد حمایت و پشتیبانی جامعه رمزنگاری جهانی بازاریابی می کند ، حتی اگر چنین نباشد..

مبادله اتمی: این روشی است که به دارندگان رمزنگاری اجازه می دهد بدون استفاده از بورس ، سکوی معاملاتی یا واسطه ، دارایی را با دارایی دیگر معامله کنند (در بلاک چین یا خارج از زنجیره).

دفتر تأیید: همانطور که به نظر می رسد نام آن نشان می دهد ، یک دفترچه گواهینامه اساساً یک بلوک رکوردی است که به کاربران کمک می کند شواهد مربوط به معاملات فردی را که ممکن است در گذشته انجام داده باشند ، ارائه دهیم.

ب

کیسه: اصطلاح کیف به معنای مقدار ثابت ارز رمزپایه است. در این زمینه ، باید اشاره کرد که اصطلاح دارنده کیف در اصل شخصی را توصیف می کند که دارای حجم زیادی (کیسه های معروف) از یک دارایی دیجیتال خاص باشد.

خرس: این اصطلاح برای توصیف شخصی استفاده می شود که نسبت به آینده بازار خاصی اطمینان ندارد (به عنوان مثال ارزهای رمزپایه) و انتظار دارد ارزش آن در آینده کاهش یابد.

دام خرس: این تکنیکی است که گاهی اوقات توسط گروهی از معامله گران به منظور دستکاری قیمت ارز رمزنگاری شده خاص استفاده می شود. این امر با فروش یک آمت بزرگ به دست می آید. از یک دارایی خاص در حالی که بازار را ردیابی می کند معتقد است که نزولی در افق است. این منجر به این می شود که سایر معامله گران با کاهش نرخ توکن مورد نظر را بارگیری کنند – در نتیجه به گروه اولیه اجازه می دهد سود کلانی از کل معامله بدست آورند.

خودپرداز بیت کوین (BTM): این دستگاهی است که به دارندگان رمزنگاری امکان پس گرفتن بیت کوین را می دهد.

پیشنهاد بهبود بیت کوین (BIP): BIP به یک سند فنی گفته می شود که می خواهد ویژگی های جدید ، فرآیندها یا سایر پیشرفت های فنی پروتکل موجود Bitcoin را پیشنهاد دهد.

BitLicense: همانطور که از نام آن مشخص است ، Bitlicense به مجوز کسب و کاری اشاره دارد که شرکت های ارز رمزپایه در نیویورک برای انجام معاملات BTC به آن نیاز دارند. تهیه سند دشوار است و فقط توسط وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک (NYSDFS) صادر می شود.

بیت ها: این یک واحد اساسی BTC است – یعنی در مجموع 1،000،000 بیت یک بیت کوین را تشکیل می دهد.

مسدود کردن: در واقع یک محفظه داده است که جزئیات مربوط به معاملات انجام شده در هر زمان مشخص روی بلاکچین خاص را در خود نگه می دارد.

بلاکچین: زنجیره بلوکی به لیستی از سوابق که در حال رشد هستند و با استفاده از انبوه تکنیک های رمزنگاری به یکدیگر مرتبط می شوند ، اشاره دارد.

Block Explorer: این ابزاری است که به کاربرانش امکان مشاهده همه معاملات انجام شده در بلاکچین خاص را می دهد. نه تنها این ، بلکه به کاربران امکان می دهد سایر اطلاعات خاص مانند نرخ هش شبکه ، رشد معاملات و غیره را نیز کنترل کنند.

ارتفاع بلوک: این اصطلاح به تعداد کل بلوک های موجود در یک زنجیره در یک زمان مشخص اشاره دارد.

پاداش بلوک: این انگیزه مالی است که به جای یک معدنچی در محاسبه موفقیت آمیز یک هش معتبر در یک بلوک ارائه می شود. علاوه بر این ، پاداش همچنین اطمینان می دهد که استخراج کنندگان رمزنگاری به جای تلاش برای هک کردن ، به نفع منافع بلاکچین هستند..

بولینگر باند: این ابزاری است که به کاربران کمک می کند الگوهای سیستمی را که ممکن است در تاریخچه قیمت ارزهای دیجیتال مختلف به وجود بیایند ، تشخیص دهند.

رباتها: اینها ابزارهای تجاری هستند که برای اجرای سفارشات با استفاده از انبوه فرآیندهای الگوریتمی (مانند پروتکل های خرید و فروش از پیش طراحی شده) به صورت خودکار انجام شده اند.

Brute Force Attack (BFA): می توان یک BFA را ابزاری آزمایش / خطا دانست که توسط یک نرم افزار خودکار برای شکستن رمز عبور یا لایه امنیتی پایه کسی استفاده می شود.

حباب: در اصطلاحات مالی ، حباب به وضعیت خاصی اشاره دارد که در آن شرکت کنندگان یک بازار خاص ارزش یک چاه خاص را از قیمت واقعی آن هدایت کرده اند. هنگامی که حباب به اوج خود رسید ، قیمت کالا با سرعت سریع کاهش می یابد – اتفاقی که به عنوان سقوط بازار شناخته می شود.

Bug Bounty: این پاداشی است که به توسعه دهندگان ، هکرهای کلاه سفید ارائه می شود که قادر به مشاهده هرگونه آسیب پذیری ، تهدید یا سایر موارد مشابه در کد رایانه خاصی هستند. استارت آپ های رمزنگاری معمولاً یک پیشنهاد باگ ارائه می دهند تا خلأهای احتمالی را قبل از سوoph استفاده اشرار توسط اشخاص ثالث شناسایی کنند..

گاو نر: اصطلاحی رایج هنگام مراجعه به فردی که نسبت به آینده بازار خاصی خوشبین است (اعم از سهام ، ارزهای رمزپایه ، اوراق قرضه و غیره).

دام گاو نر: همانطور که از نامش پیداست ، یک تله گاو نر یک سیگنال کاذب در بازار است که به نظر می رسد روند نزولی مرتبط با یک دارایی خاص به سمت بهتر شدن تغییر می کند اما تحقق نمی یابد.

خرید دیوار: این به وضعیتی اطلاق می شود که در آن هنگام که دارایی از ارزش معینی برخوردار می شود ، یک سفارش محدود بزرگ اعمال شده است.

سوخته: این مفهوم زمانی به کار می رود که یک دارایی رمزنگاری خاص برای همیشه غیرقابل مصرف یا غیرقابل استفاده شود.

مشکل ژنرال های بیزانس (BGP): BGP به شرایطی اشاره دارد که در آن همه اعضای یک گروه خاص باید در مورد یک استراتژی واحد درباره یک پلت فرم دیجیتال خاص به اتفاق نظر برسند..

تحمل گسل بیزانس (BFT): اساساً می توان BFT را به عنوان یک ویژگی در نظر گرفت که با “سیستم های محاسباتی توزیع شده تحمل خطا” همراه است که هدف آن دستیابی به توافق است حتی اگر یک یا چند م componentsلفه سیستم مستعد نقص عملیاتی باشند..

ج

شمعدان: این روشی است که معمولاً برای ایجاد نمودارهایی استفاده می شود که به کاربران کمک می کند تغییرات قیمت مربوط به یک دارایی خاص را در یک بازه زمانی مشخص تجسم کنند. از نظر فنی ، می توانیم ببینیم که هر سازند شمع 4 امتیاز اطلاعات از جمله قیمت باز کردن ، قیمت بسته شدن ، بالا و پایین در اختیار کاربران خود قرار می دهد..

وجه نقد: وجه نقد در تکرار فیزیکی آن پول است. به اشکال مختلف از جمله اسکناس بانکی ، سکه و غیره ارائه می شود.

متمرکز: مفهوم مرکزیت به شبکه ای گفته می شود که توسط گروه کوچکی از گره ها کنترل می شود.

دفتر مرکزی: همانطور که از نام آن مشخص است ، این یک سیستم دفتری است (که برای پیگیری انواع مالی مالی استفاده می شود) که توسط یک مرجع حاکمیت مرکزی نگهداری می شود.

واحد پردازش مرکزی (CPU): می توان پردازنده مرکزی را به عنوان اصلی ترین م operationalلفه عملیاتی سیستم رایانه ای در نظر گرفت. علاوه بر این ، همچنین به حفظ عملکرد بومی بخش های مختلف مرتبط با دستگاه نیز کمک می کند. سرعت پردازنده در گیگا هرتز اندازه گیری می شود.

تغییر دادن: وقتی انتقال BTC تسهیل می شود ، به عنوان یک خروجی کامل انجام می شود. وجوه باقیمانده با تغییر به کاربر ارسال می شود.

شارژ مجدد: این درخواستی است که توسط یک اپراتور کارت اعتباری به خرده فروش ارسال می شود تا خسارات احتمالی ناشی از معامله متقلبانه یا مورد اختلاف را جبران کند..

تقسیم زنجیره ای: این اصطلاح به طور معمول به جای چنگال سخت / نرم استفاده می شود.

رمزگذاری: این اصطلاحی است که معمولاً در محافل رمزنگاری دیجیتال به منظور توصیف الگوریتمی استفاده می شود که می تواند برای رمزگذاری یا رمزگشایی اطلاعات خاص استفاده شود.

گردش در گردش: این اصطلاحی است که معمولاً برای توصیف تعداد کل سکه ها (مربوط به یک ارز رمزنگاری شده خاص) که ممکن است در یک بازه زمانی مشخص در بازار در گردش باشد استفاده می شود.

مشتری: این نرم افزاری است که می تواند برای دستیابی (و همچنین پردازش) به برخی تراکنش های بلاکچین در دستگاه محلی مورد استفاده قرار گیرد. مورد معمول استفاده از چنین نرم افزاری کیف پول نرم افزار altcoin است.

نزدیک: اصطلاح «بستن» کنایه از مفهومی مالی به نام قیمت پایانی دارد.

استخراج ابر: این به سبک استخراج رمزنگاری اشاره دارد که با استفاده از توان پردازش از راه دور (خریداری شده توسط شرکت های فعال در کشورهایی که هزینه برق کم است) انجام می شود.

سکه: این سکه ابتدایی ترین حس آن است ، یک ارز رمزنگاری شده است که می تواند برای تسهیل معاملات پولی به طور مستقل مورد استفاده قرار گیرد.

Coinbase: Coinbase اساساً یک معامله دیجیتال است که به طور اجباری به بلاک ارز رمزنگاری شده خاصی اضافه می شود. در رابطه با اکوسیستم BTC ، اندازه سکه ارز شاخص دارای ورودی 100 بایت است.

سردخانه: یک واحد ذخیره سازی سرد یک کیف پول رمزنگاری آفلاین است که حداقل تماس با دستگاه هایی را دارد که به طور شبانه روزی به اینترنت متصل هستند. در نتیجه این دستگاه ها می توانند امنیت و حریم بالایی در اختیار دارایی های خود قرار دهند.

تاییدیه ها: مفهوم “تأیید” هنگامی وارد عمل می شود که یک معامله باید به زنجیره بلوکی خاص اضافه شود. در این راستا ، باید اشاره کرد که سیستم عامل های مختلف معاملات به تعداد مختلفی از تأییدها برای نهایی کردن معاملات ارز رمزنگاری نیاز دارند.

اجماع، وفاق: اتفاق نظر ، همانطور که از نامش پیداست ، زمانی است که همه شرکت کنندگان یک شبکه خاص در مورد نظم و محتوای کلی سیستم به توافق برسند.

زنجیره بلوک کنسرسیوم: این یک اکوسیستم بلاکچین است که متعلق به یک نهاد خصوصی است که محتوای آن برای عموم در دسترس نیست.

تصحیح: تصحیح می تواند حرکت ارزش منفی (حداقل 10٪) باشد که در رابطه با یک ارز رمزنگاری شده خاص انجام می شود.

مشترک امضا: این به شخصی اطلاق می شود که تا حدی بر کیف پول ارز دیجیتال کنترل دارد.

دارایی رمزنگاری: اینها فروشگاه های ارزشی دیجیتالی هستند که از تکنیک های رمزنگاری ، دفترهای توزیع شده و سایر فن آوری های p2p برای عملکرد استفاده می کنند.

ارز رمزنگاری شده: این یک ابزار معامله دیجیتال است که برای اطمینان از انتقال پولی خود از تکنیک های رمزنگاری استفاده می کند.

رمزنگاری: این شاخه ای از مطالعات است که به طور انحصاری با ایمن سازی داده های حساس سروکار دارد.

عملکرد هش رمزنگاری: در ابتدایی ترین مفهوم آنها ، می توان هش های رمزنگاری را به عنوان راه های دیجیتالی در نظر گرفت که به تولید یک مقدار هش با اندازه ثابت / منحصر به فرد از ورودی تراکنش کمک می کنند ،.

جکینگ رمزنگاری: این روشی است که معمولاً توسط هکرها برای استخراج ارزهای رمزپایه با استفاده از رایانه شخص دیگری بدون اجازه آنها استفاده می شود.

حضانت: تنظیم حضانت ، تنظیماتی است که در آن کلیدهای خصوصی کاربر توسط خود ارائه دهنده خدمات در اختیار شما قرار می گیرد.

سایفرپانک: سایفرپانک یک فعال دیجیتالی است که به شدت از استفاده از راه حل ها / فن آوری های رمزنگاری برای ارتقا of اهداف مختلف اجتماعی و سیاسی پشتیبانی می کند..

د

وب عمیق: این بخشی از اینترنت است که توسط موتورهای جستجو فهرست نمی شود و فقط با استفاده از ابزارهای تخصصی (مانند مرورگر Tor) می توان آن را مشاهده کرد.

تاریخ راه اندازی (DOL): این اصطلاح به زمان و تاریخ خاصی اشاره دارد که یک پروژه ICO نشانه های خود را برای خرید عمومی قرار می دهد.

گزاف گویی مرده: این مفهومی است که به معنی بهبود موقتی ارزش یک ارز رمزنگاری شده خاص است پس از آنکه دچار افت شدید قیمت شد.

غیر متمرکز: این اصطلاح به خاصیت یک سیستم دیجیتال اشاره دارد که توسط مجموعه ای از گره های توزیع شده اداره می شود و نه توسط برخی از مرجع متمرکز.

برنامه های غیرمتمرکز (dApps): همانطور که از نام آن مشخص است ، dApps برنامه های دیجیتالی هستند که از یک شبکه عملیاتی غیرمتمرکز استفاده می کنند.

پیشنهادات اولیه سکه خودمختار غیرمتمرکز (DAICO): این یک روش جمع آوری کمک مالی برای پروژه های غیرمتمرکز است که از مفاهیم مربوط به سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز (DAOs) و پیشنهادات اولیه سکه (ICO) استفاده می کند.

سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز (DAO): این یک سازمان دیجیتالی است که صرفاً با استفاده از قراردادهای هوشمند اداره می شود.

مبادله غیرمتمرکز (DEX): تبادل نظیر به نظیر که به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای رمزپایه (و همچنین دارایی های مشابه دیگر) را بدون استفاده از نهاد واسطه مرکزی می دهد..

رمزگشایی: فرآیند تبدیل داده هایی که غیرقابل خواندن شده اند (از طریق فرآیندهای مختلف مربوط به رمزگذاری) به شکل رمزگذاری نشده آن.

تورم: این یک اصطلاح مالی است که مربوط به کاهش عمومی قیمت یک کالای خاص است.

اثبات سهام برجسته (dPOS): این یک پروتکل اجماع است که به شرکت کنندگان در شبکه اجازه می دهد تا به نمایندگانی که وظیفه تولید بلوک در بلاک چین خاص را دارند رای دهند..

نمودار عمق: این گرافی است که با استفاده از پیشنهادات خرید و درخواست فروش براساس سفارشات محدود ترسیم می شود. از نظر عامیانه ، نمودار به دنبال نشان دادن نقطه ای است که بازار معامله پولی خاصی را می پذیرد.

مشتق: اصطلاح دیگری که معمولاً در دنیای مالی جهانی مورد استفاده قرار می گیرد ، می توان مشتق را به عنوان قراردادی در نظر گرفت که ارزش خود را از عملکرد مالی یک دارایی اساسی بدست می آورد..

بازار مشتقات: این یک بازار عمومی است که در آن محصولات مالی مانند مشتقات ، قراردادهای آتی ، اختیارات خرید و فروش می شود.

کیف پول مصمم: این یک نوع وحدت ذخیره سازی دیجیتال است که از یک عبارت دانه استفاده می کند که می تواند توسط افراد برای پشتیبان گیری و بازیابی دارایی های خود به روشی ساده و بدون دردسر استفاده شود.

مشکل: در واقع اندازه گیری نسبی چگونگی سختی کشف یک بلاک داده جدید برای ماینرها است. از POV Bitcoin ، ضریب دشواری بومی ارز به طور معمول در رابطه با قدرت هشدار کلی سیستم تنظیم می شود.

کالای دیجیتال: این یک دارایی نامشهود است که ارزش پولی خاصی دارد و تنها با استفاده از یک رسانه الکترونیکی قابل انتقال است.

ارز دیجیتال: این یک شکل الکترونیکی پول است که به صاحبان آن امکان می دهد معاملات فوری و مرزی را به روشی کاملاً ساده تسهیل کنند.

هویت دیجیتال: این اصطلاح اطلاعات شخصی مربوط به شخص مانند نام فرد ، آدرس ، شماره تأمین اجتماعی و غیره را نشان می دهد. با این حال ، همه این داده ها دیجیتالی شده و می توانند برای تسهیل تأییدهای شناسایی به روشی بسیار سریع و ایمن استفاده شوند.

امضای دیجیتالی: این یک کد الکترونیکی است که توسط یک پروتکل رمزگذاری کلید ایجاد می شود و به یک سند منتقل شده الکترونیکی متصل می شود. می تواند برای اهداف مختلفی از جمله تأیید بسته های داده و همچنین اعتبار سنجی استفاده شود.

نمودار چرخشی مستقیم (DAG): DAG اساساً نموداری را نشان می دهد که براساس ویژگیهای یک جهته + غیر تکراری است.

دیلدو: دیلدو شمع مانند میله است که به رنگ سبز یا قرمز است (بسته به عملکرد قیمت ارز رمزپایه مورد نظر).

اجماع توزیع شده: این یک مفهوم است که با رایانه های مختلف در یک شبکه کار می کند تا با هم همکاری کنند تا بدون استفاده از نهاد حاکم مرکزی به اجماع مشترک برسند..

حمله انکار سرویس توزیع شده (DDoS): این یک روش حمله است که توسط هکرها برای در دسترس نبودن منابع بومی ماشین برای صاحبان آن استفاده می شود. نه تنها این ، حملات DDoS همچنین باعث ایجاد اختلال در سرویس های ماشین میزبان آن با بارگذاری بیش از حد درخواست بومی سیستم می شود.

دفتر توزیع شده: این دفتری است که در آن داده ها در یک مجموعه گسترده از مکان های غیرمتمرکز (یا گره ها) ذخیره می شوند..

فناوری Ledger توزیع شده (DLT): این چارچوب اساسی دفترهای توزیع شده است که به آنها امکان می دهد مانند عملکرد خود عمل کنند.

شبکه توزیع شده: این یک اکوسیستم دیجیتالی است که قدرت پردازش و اطلاعات آن در مجموعه ای از گره ها توزیع می شود. چنین شبکه ای نیازی به استفاده از پروتکل حاکمیت مرکزی ندارد.

دلفین: این اصطلاح به فردی اطلاق می شود که دارای مقدار مناسبی از دارایی های رمزنگاری شده باشد. با این حال ، وقتی این نهنگ ها با نهنگ مقایسه می شوند ، کاملاً کوچک ارزیابی می شوند.

تسلط: این اصطلاح که گاهی اوقات به عنوان تسلط BTC شناخته می شود ، در کل سرمایه کل BTC را با سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار در هر زمان مشخص مقایسه می کند..

هزینه دو برابر: این وضعیتی است که در آن مبلغ خاصی دو بار به صورت نامشروع هزینه می شود.

زباله: این عمل فروش همه دارایی های دیجیتال یک نفره است. به طور مشابه ، اصطلاح دامپینگ به فروش عمده بازار اشاره دارد (چیزی که معمولاً منجر به حرکت به سمت پایین قیمت یک دارایی خاص می شود).

معاملات گرد و غبار: این معاملات بسیار کوچک است که توسط افراد شرور آغاز می شود و بدنبال ایجاد اختلال در جریان tx طبیعی یک شبکه خاص هستند..

DYOR: در اصل مخفف عبارت “تحقیق خود را انجام دهید” است. این بدان معناست که مردم باید قبل از تصمیم گیری که ممکن است بعداً بر آنها تأثیر منفی بگذارد ، از نزدیک به چیزی نگاه کنند.

E

ELI5: این کلمه اختصاری برای عبارت “توضیح مثل من 5” است ، که در اصل مستلزم انتشار مفهومی در ساده ترین معنای آن است.

اتحاد سازمانی Ethereum (EEA): این کنسرسیومی از توسعه دهندگان ETH ، شرکت های نوپا و شرکت های دیگر است که می خواهند در تصویب گسترده Ethereum برای برنامه های تجاری در سراسر جهان کمک کنند..

انتشار: در اصل نرخ ساخت یک رمزنگاری برای توکن های بومی خود است. این اصطلاح معمولاً به عنوان منحنی انتشار و برنامه زمان بندی نیز خوانده می شود.

ERC-20: این یک استاندارد حاکمیت رمزگذاری است که با پروژه Ethereum مرتبط است. سکه های ERC-20 به گونه ای طراحی شده اند که با قراردادهای هوشمند سازگار بوده و توسط تعداد معینی از قوانین استفاده می شوند.

ERC-721: دقیقاً مانند ERC-20 ، این یک استاندارد رمزگذاری است که در درجه اول برای نشانه های غیر قابل استفاده Ethereum طراحی شده است. این استاندارد از طریق EIP که در سال 2017 اجرا شد به جهان معرفی شد. علاوه بر این ، همچنین ذکر شده است که این استاندارد رمز اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند به عنوان نشانه های قابل تجارت کار کنند.

محافظت: این اصطلاحی است که معمولاً توسط اعضای صنعت مالی استفاده می شود. در ابتدایی ترین مفهوم آن ، می توان سپرده گذاری را به عنوان یک قرارداد قراردادی در نظر گرفت که در آن شخص ثالث پول یا اسناد مربوط به همه افراد اصلی را که در یک معامله خاص درگیر هستند دریافت و پرداخت می کند (بسته به شرایط از قبل طراحی شده توافق).

اتر: این ارز دیجیتال مرکزی است که برای تسهیل معاملات در سراسر اکوسیستم Ethereum استفاده می شود.

پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP): همانطور که از نامش پیداست ، پیشنهاد بهبود Ethereum (EIPs) سندی است که سعی در تغییر برخی از اصول اصلی (مانند مشخصات پروتکل ، API و غیره) بستر Ethereum دارد..

ماشین مجازی Ethereum (EVM): از نظر فنی ، این یک ماشین مجازی کامل تورینگ است که می تواند کدهای برنامه ریزی شده را دقیقاً همانطور که در نظر گرفته شده است ، اجرا کند.

تبادل: صرافی ارز رمزنگاری شده (که بعضاً به آن صرافی ارز دیجیتال نیز گفته می شود) بستری است که به کاربران امکان می دهد دارایی های رمزنگاری شده خود را با ارزهای فیات معامله کنند (و بالعکس).

صندوق معاملات بورس (ETF): این امنیتی است که برای ردیابی عملکرد دارایی های مختلف مالی (از جمله سهام ، رمزنگاری ، اوراق قرضه) ایجاد شده است. با این وجود یک ETF می تواند به عنوان یک نهاد واحد معامله شود و در نتیجه انعطاف پذیری زیادی را برای صاحبان آن فراهم کند.

F

شير آب: این یک سیستم پاداش (مربوط به ارزهای رمزپایه) است که معمولاً از طریق وب سایت ها و برنامه های دیگر تبلیغ می شود.

فیات: در لینگو مالی ، ارز فیات به پول قانونی اشاره دارد که توسط یک آژانس مرکزی (مانند دولت محلی) پشتیبانی می شود و از سیستم بانکی خود استفاده می کند. علاوه بر این ، همچنین ذکر شده است که پول فیات را می توان به صورت فیزیکی و همچنین به صورت دیجیتال نشان داد.

ارز رمزنگاری شده Fiat-Pegged: همانطور که نام به وضوح اشاره دارد ، رمزنگاری متصل می شود جایی که دارایی مورد بحث توسط یک ارز صادر شده توسط بانک پشتیبانی می شود – که اساساً به این معنی است که دارایی همیشه ارزش نقدی خاصی دارد.

ماهی: ماهی به شخصی گفته می شود که مقدار بسیار کمی رمزنگاری در اختیار داشته و اغلب در رحمت کسانی است که دارایی های دیجیتالی قابل توجهی دارند.

Flippening: این اصطلاح به یک وضعیت پیش بینی شده اشاره دارد که در آن Ethereum روزی از کل بازار بیت کوین عبور می کند.

ورق زدن: این یک استراتژی سرمایه گذاری اساسی است که در آن یک سرمایه گذار کالای خاصی را خریداری می کند فقط با هدف فروش دارایی بعداً برای دستیابی به سود قابل توجه. پنجره زمانی مربوط به چنین معامله ای معمولاً بسیار کم است.

FOMO: در اصل یک کلمه اختصاری است که وقتی گسترش می یابد به عنوان “ترس از دست دادن” خوانده می شود. از دیدگاه سرمایه گذاری ، FOMO به احساسی اشاره دارد که ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران در مورد از دست دادن فرصت سرمایه گذاری سودآور با آن روبرو شوند..

چنگال: همچنین به عنوان تقسیم زنجیره ای شناخته می شود ، در اصل می توان یک چنگال را فرایندی دانست که امکان ایجاد نسخه جایگزین زنجیره بلوک والد را فراهم می کند. علاوه بر این ، یک چنگال نرم افزار یکی از مواردی است که توسعه دهندگان مستقل از کد منبع موجود برای ایجاد یک پروژه کاملاً جدید استفاده می کنند (به عنوان مثال Litecoin از بیت کوین).

FUD: مخفف کلمه “ترس ، عدم اطمینان و تردید” است. می توان آن را به عنوان یک استراتژی در نظر گرفت که برای تأثیرگذاری بر درک عمومی یک دارایی رمزنگاری خاص طراحی شده است ، پروژه ای که از طریق انتشار سیستماتیک اطلاعات نادرست انجام می شود.

گره کامل: این اصطلاح به گره هایی گفته می شود که شامل کل تاریخچه یک بلاکچین خاص در یک مکان خاص است.

تحلیل بنیادی (FA): روشی که با استفاده از آن فرد می تواند در مورد ارزش اساسی یک دارایی تحقیق کند. این کار با به کارگیری چندین شاخص مانند فن آوری ارائه شده ، تیم پشتیبان سیستم ، چشم انداز رشد آینده پلتفرم و غیره انجام می شود..

آینده: این یک توافق نامه حقوقی است که مستلزم خرید / فروش کالای خاصی با قیمتی است که از قبل تعیین شده باشد.

G

سود: این یک اصطلاح رایج است که به افزایش ارزش یک دارایی خاص (اعم از فیات یا مبتنی بر رمزنگاری) در طی یک دوره زمانی خاص اشاره دارد.

گاز: این اصطلاح معمولاً در رابطه با سیستم عامل Ethereum استفاده می شود – از آنجا که در مورد کل تلاش محاسباتی مورد نیاز در انجام معاملات مبتنی بر ETH صحبت می شود.

محدودیت گاز: این اصطلاحی است که نشان دهنده “آستانه گاز” است که ممکن است فردی مایل باشد در رابطه با یک معامله مبتنی بر ETH خاص هزینه کند.

قیمت بنزین: این اصطلاح اساساً به کل قیمتی گفته می شود که یک شخص برای پردازش یک معامله Ethereum ممکن است مایل به پرداخت آن باشد. در مورد این موضوع ، باید اشاره کرد که افزایش قیمت بنزین معمولاً به این معنی است که معدن کاران انگیزه بیشتری برای نهایی کردن معامله مورد نظر دارند..

بلوک پیدایش: همانطور که به نظر می رسد نام آن است ، این اولین بلوک داده ای است که در رابطه با هر اکوسیستم زنجیره بلوکی جدید پردازش و اعتبارسنجی می شود.

ارز رمزنگاری شده با طلا: این یک دارایی رمزنگاری شده است که توسط طلای واقعی پشتیبانی می شود – به این ترتیب که هر واحد ارز دیجیتال خریداری شده نمایشی برابر از طلای فیزیکی ذخیره شده در جایی دارد.

واحد پردازش گرافیکی (GPU): معمولاً به آن کارت گرافیک گفته می شود. این دستگاه بطور متداول توسط سیستمهای رایانه ای برای پردازش تصاویر سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد اما در چند وقت اخیر ، علاقه مندان به رمزنگاری بیشتر و بیشتر از آن برای اهداف استخراج استفاده می کنند.

استخراج گروهی: این اصطلاحی است که به جای آن به عنوان “استخر استخراج” استفاده می شود.

گوئی: این یک واحد پولی است که برای نشان دادن هزینه معامله مبتنی بر اتر استفاده می شود.

ح

هک کردن: اصطلاحی رایج که روند استفاده از دستگاه برای دسترسی غیرقانونی به رایانه شخص ثالث را توصیف می کند.

نصف کردن: این اصطلاح به رویدادی اطلاق می شود که در آن کل بیت کوین پاداش یافته در هر بلاک تأیید شده به نیمی از اندازه قبلی آن کاهش می یابد.

کلاهک سخت: این مبلغ کل پولی است که یک ICO خاص می خواهد تا پایان چرخه عمر برنامه ریزی شده خود جمع کند.

چنگال سخت: اصطلاح Hard Fork به تغییری در پروتکل گفته می شود که اساساً تمام معاملات را که قبلاً فاقد اعتبار قلمداد شده اند معتبر و بالعکس معتبر می داند. از نظر فنی ، باید اشاره کرد که این نوع چنگال به همه گره ها و کاربران یک شبکه خاص نیاز دارد تا به آخرین نسخه پروتکل چنگال ارتقا پیدا کنند. پس از نتیجه گیری ، یک ارز رمزپایه به دو قسمت تقسیم می شود.

عملکرد هش: این هر عملکرد دیجیتالی است که می تواند برای نقشه برداری از داده های اندازه دلخواه به یک عملکرد ثابت تر استفاده شود.

قدرت هش: همچنین به عنوان Hash Rate نامیده می شود ، اصطلاحی است که برای اندازه گیری کل توان محاسباتی مورد استفاده توسط یک شبکه بلاکچین برای کار به صورت مداوم و بدون وقفه استفاده می شود..

کیف پول تعیین کننده سلسله مراتبی (کیف پول HD): این یک نوع محلول ذخیره سازی است که از یک بذر اصلی استفاده می کند که شامل 12 عبارت بیاد می باشد.

کلاه پنهان: این به مبلغ نامشخصی اشاره دارد که پروژه های ICO برای جمع آوری از طریق حامیان خود انتخاب می کنند.

HODL: اصطلاحی رایج توسط علاقه مندان به رمزنگاری برای توصیف استراتژی ای که در آن یک سرمایه گذار دارایی های رمزنگاری شده خود را برای مدت زمان طولانی حفظ می کند (صرف نظر از نوسانات قیمتی که ممکن است در طول دوره مداخله رخ دهد) استفاده می شود..

کیف پول میزبان: این یک کیف پول رمزنگاری شده است که توسط یک شخص ثالث قابل اعتماد مدیریت می شود.

ذخیره سازی گرم: این نوعی سیستم ذخیره سازی آنلاین است که با استفاده از کلیدهای خصوصی امکان دسترسی سریع کاربران به دارایی های دیجیتالی خود را فراهم می کند.

PoW / PoS ترکیبی: این یک پروتکل عملیاتی است که از سازوکار اجماع اثبات سهام و همچنین اثبات کار استفاده می کند. این روش برای تقویت امنیت کلی یک سیستم عامل دیجیتال بسیار مفید است.

هایپرلجر: این یک پروژه است که توسط بنیاد لینوکس در سال 2015 راه اندازی شده است. این شامل تعدادی از بلاکچین منبع باز و سایر ابزارهای مشابه است.

من

غیرقابل تغییر: این اصطلاح به ویژگی یک سیستم در رابطه با تغییر نکردن آن حتی پس از یک دوره طولانی اشاره دارد.

تورم: اصطلاح مالی که بیانگر افزایش کلی قیمت ها و کاهش ارزش خرید پول است.

پیشنهاد اولیه سکه (ICO): این یک رسانه سرمایه گذاری جمعی است که به بازرگانان و صاحبان شرکت های نوپا اجازه می دهد تا برای سرمایه گذاری های پیش بینی شده خود پول جمع کنند.

پیشنهاد اولیه توکن (ITO): دقیقاً مانند ICO ، ITO نیز به کاربرانشان اجازه می دهد تا پول جمع کنند ، با این حال ، تمرکز آنها بیشتر بر روی ارائه رمزگذار رمزگذار به سرمایه گذاران است.

اینستامین: این یک دوره کوتاه مدت را توصیف می کند (معمولاً درست پس از راه اندازی ارز) که طی آن حجم عظیمی از سکه ها یا نشانه های قابل استخراج خریداری و به سرمایه گذاران یک پروژه خاص توزیع می شود.

میانجی: او شخصی است که به عنوان یک مرد میانه خدمت می کند تا توافق نامه را به نرمترین شکل ممکن تسهیل کند.

ج

JOMO: این کاملاً به معنای واقعی کلمه مخالف واژه FOMO است. هنگامی که گسترش می یابد ، JOMO می خواند “Joy of Missing Out”.

ک

KYC: این مخفف کلمه “مشتری خود را بشناسید” است. این فرآیند معمولاً شامل یک م institutionسسه مالی است که داده های کلیدی مربوط به مشتریان خود را جمع آوری می کند تا از بروز مسائل مربوط به پولشویی در آینده جلوگیری کند..

ل

دفتر کل: این یک پایگاه داده ثبت است که شامل جزئیات معاملات مختلف مالی مربوط به یک سیستم عامل رمزنگاری خاص است. داده ها به هیچ وجه قابل تغییر نیستند اما می توانند با معاملات جدیدتر پیوست شوند.

قدرت نفوذ: وام ارائه شده توسط یک کارگزار در صرافی هنگام معاملات حاشیه برای افزایش در دسترس بودن وجوه در معاملات.

شبکه رعد و برق: این یک پروتکل پرداخت لایه دوم است که در بالای چارچوب موجود بیت کوین کار می کند. در اصل آن ، اجازه می دهد tx های پولی به روشی سریعتر و مقیاس پذیرتر انجام شود.

سفارش محدود: این اصطلاح به سفارشاتی گفته می شود که توسط بازرگانان انجام شده است تا یک دارایی رمزنگاری خاص را پس از رسیدن به یک قیمت از پیش تعیین شده خریداری / فروش کند. در این راستا ذکر این نکته مهم است که سفارشات بازار جایی است که یک دارایی رمزنگاری با بهترین قیمت موجود به فروش می رسد.

نقدینگی: سهولت خرید و فروش ارز رمزنگاری شده خاصی است بدون اینکه ارزش بازار کل دارایی به هیچ وجه تحت تأثیر قرار گیرد.

طولانی: شرایطی است که فرد ارزهای دیجیتال خاصی را بدست می آورد به امید فروش بعدا (امیدوارم برای یک حاشیه سود مناسب).

م

شبکه اصلی: این یک بلاک چین مستقل است که می تواند شبکه و همچنین پروتکل های حاکمیت خود را اجرا کند.

بازار: این یک اصطلاح عمومی است که برای مشخص کردن دامنه های مختلف مالی (مانند ارزهای رمزپایه ، سهام) که سرمایه گذاران به طور منظم در آن کار می کنند ، استفاده می شود.

سرمایه بازار: این اندازه گیری ارزش کل بازار ارز است – یعنی هر چه سرمایه یک دارایی بیشتر باشد ، ارزش آن بیشتر است.

سفارش بازار: این بهترین قیمت فروش موجود یک ارز رمزنگاری شده خاص است.

تماس حاشیه ای: مفهوم فراخوان حاشیه وقتی عملی می شود که حساب سرمایه گذار به زیر آستانه قیمت مشخصی برسد. در این زمان یک کارگزار شروع به مطالبه پول اضافی می کند تا حداقل مبلغ نگهداری سرمایه گذار را برای ادامه خرید / فروش دارایی های دیجیتال حفظ کند..

تجارت حاشیه: این به روشی اشاره دارد که در آن تاجر رمزنگاری برای تسهیل خریدهای دیجیتالی خود از وجوه قرض گرفته شده استفاده می کند.

Masternodes: masternode به سرور مرکزی مرتبط با یک پروژه خاص اشاره دارد که مستقیماً توسط صاحب پروژه نگهداری می شود. علاوه بر این ، می توان masternodes را به عنوان گره های کامل متصور شد ، اما دارای ویژگی های اضافی مانند قدرت ناشناس کردن tx ، پاک کردن برخی از انتقال های پولی و غیره.

حداکثر تأمین: همانطور که از نام آن کاملاً مشخص است ، می توان این اصطلاح را کل تعداد نشانه هایی دانست که در کل چرخه زندگی آن در رابطه با یک ارز رمزپایه خاص وجود دارد..

درخت مرکل: این یک ساختار درخت مانند است که معمولاً در رمزنگاری برای توصیف یک اکوسیستم دیجیتالی خاص استفاده می شود. به عنوان بخشی از نمودار ، یک برگ واحد به معنی هش اطلاعات مربوط به یک بلوک داده بومی در حالی که هر جز non غیربرگی به یک هش رمزنگاری از برچسب های گره های فرزند خود اشاره می کند.

MicroBitcoin: این صرفاً یک فرقه کسری از بیت کوین است (به طور دقیق یک میلیونم یا 0.000001 BTC).

ریز معاملات: این یک ساختار بیز است که در آن پرداخت های ناچیز پولی توسط یک شخص برای دستیابی به انبوه کالاها و خدمات مختلف دیجیتال امکان پذیر است. این مفهوم به طور گسترده در دامنه های مختلفی از جمله بازی ، خرده فروشی آنلاین ، بازاریابی و غیره استفاده می شود.

قابل استخراج: این یک دارایی خاص برای ارزهای رمزپایه است که توسط ماینرها از طریق کسب کدهای اطلاعاتی خاص و همچنین ایجاد بلوک های داده قابل دستیابی است.

معدنچیان: این افراد افرادی هستند که از طریق فرآیند استخراج به رشد یک بلاکچین خاص کمک می کنند. همچنین ذکر شده است که کارگران معدن می توانند به طور مستقل کار کنند یا در ارتباط با یک سازمان مقیاس بزرگ مستقر شوند.

معدن: اصطلاحی رایج که برای توصیف فرآیندی که از طریق تأیید معاملات منفرد بلوک های داده به یک اکوسیستم بلاک چین خاص اضافه می شود ، استفاده می شود. به همین ترتیب ، “استخراج” نیز فرایندی را که از طریق آن BTC و همچنین برخی دیگر از altcoins ایجاد می شود ، توصیف می کند..

قرارداد استخراج: این اصطلاحی است که به جای “استخراج ابری” به جای یکدیگر استفاده می شود. این فناوری مستلزم اجاره / سرمایه گذاری ظرفیت استخراج از طریق میزهای مختلف مختلف آنلاین دیجیتال است.

استخر استخراج: استخر استخراج در واقع یک تنظیم است که در آن گروهی از استخراج کنندگان برای ترکیب قدرت محاسباتی خود جمع می شوند تا دارایی های رمزنگاری را با هم استخراج کنند. جوایز چنین فعالیتی معمولاً طبق توافقات از پیش تعیین شده توزیع می شود تا بعداً از تضاد منافع جلوگیری شود.

پاداش معدن: این انگیزه ای است که در ازای کمک های شخصی – در درجه اول منابع محاسباتی – برای پردازش معاملات بلاکچین مربوط به اکوسیستم رمزنگاری خاص به فرد داده می شود. علاوه بر این ، لازم به ذکر است که این جوایز شامل سکه های تازه صادر شده و همچنین هزینه های tx است که قبلاً خریداری شده اند.

دکل معدن: این یک تنظیم رایانه است که تنها با هدف دستیابی به ارزهای دیجیتال از طریق فرآیند استخراج استفاده می شود.

مینو: این اصطلاحی رایج است که برای شخصی که دارای مقدار بسیار کمی رمزنگاری است ، استفاده می شود.

خدمات مخلوط کردن: این پلتفرم که به عنوان Tumbler نیز شناخته می شود ، به دنبال افزایش حریم خصوصی / ناشناس بودن مرتبط با معامله ارزهای رمزپایه است – در درجه اول از طریق مخلوط کردن ارزهای دیجیتال قابل شناسایی با ارزهایی که نوپا هستند یا گذشته آلوده ندارند. آنها.

Mnemonics: اینها کمکهای حافظه ای هستند که می توانند به کاربران در یادآوری عبارات خاص کمک کنند. در این رابطه ، باید خاطرنشان کرد که یک عبارت یادداشتی عبارت است از لیستی از کلمات که می تواند توسط شخص برای دسترسی به دارایی های رمزنگاری شده اش استفاده شود..

فرستنده پول: همانطور که از نام آن اشاره می شود ، یک فرستنده پول یک شخص تجاری / بیز است که به مردم اجازه می دهد پول خود را (اعم از دارایی های ناخواسته یا ارزهای رمزپایه) به دیگران به صورت کاملاً ساده انتقال دهند..

ماه: از نظر رمزنگاری ، این اصطلاح به وضعیتی اشاره دارد که در آن یک حرکت ثابت و رو به بالا در قیمت ارز دیجیتال برای مدت زمان طولانی مشاهده می شود.

میانگین واگرایی همگرایی در حال حرکت: که عموماً با عنوان MACD شناخته می شود ، در واقع ابزاری تحلیلی است که معمولاً توسط علاقه مندان به رمزنگاری برای ایجاد رابطه بین دو میانگین متحرک قیمت جداگانه مورد استفاده قرار می گیرد. از نقطه نظر فنی ، می توانیم ببینیم که محاسبه MACD با کم کردن میانگین متحرک نمایی 26 روزه یک دارایی خاص از میانگین متحرک نمایی 12 روزه آن انجام می شود.

کوه Gox: این یکی از اولین مبادلات ارز رمزنگاری شده در جهان بود که به علاقه مندان به رمزنگاری امکان داد و ستد آزادانه بیت کوین را به روشی کاملاً ساده داد. در سال 2014 ، پس از مشخص شدن اینکه هکرها با بیش از 850،000 BTC از دارایی های شرکت توانستند راه خود را برپا کنند ، این پلتفرم مجبور به خاموش شدن شد..

چند امضا: این شناسه های منحصر به فرد که به عنوان آدرس های چند منظوره نیز شناخته می شوند ، در ایجاد یک لایه امنیتی بیشتر به کاربران کمک می کنند.

N

شبکه: اصطلاحی رایج که به مجموعه ای از همه گره هایی گفته می شود که ممکن است در هر زمان مشخص در یک اکوسیستم رمزنگاری خاص وجود داشته باشد.

گره: در اصل یک م blockلفه بلاکچین است که با کپی کاملی از اطلاعات دفتر سیستم همراه است.

بدون سکه: بدون سکه مسکن شخصی است که هیچ دارایی دیجیتال در سبد مالی خود ندارد و عقیده دارد که بازار رمزنگاری قرار است به زودی منفجر شود.

غیر حضانت: این اصطلاحی است که معمولاً هنگام صحبت در مورد ذخیره سازی کلیدهای کیف پول به کار می رود. در این راستا ، تنظیم غیر حضوری یکی از مواردی است که کلیدهای خصوصی مرتبط با یک حساب خاص توسط صاحب دارایی نگهداری می شود و نه توسط شخص شخص ثالث.

Nonce: اصطلاح nonce معمولاً زمانی به کار می رود که tx خاصی توسط ماینر هش شده باشد.

ای

ارز خارج از لجر: این یک دارایی دیجیتالی است که خارج از دفتر مشخص بلاکچین ابداع شده است.

ذخیره سازی آفلاین: این مفهومی است که به ذخیره سازی دارایی های رمزنگاری در دستگاهی که به هیچ وجه فعالانه با اینترنت مرتبط نیست ، سروکار دارد. این اجازه می دهد تا کاربران بهتر در برابر تلاش برای هک کردن شخص ثالث محافظت شوند.

ارز روی لجر: این یک دارایی دیجیتال است که در همان سیستم بلاکچین ایجاد و همچنین استفاده می شود. بیت کوین نمونه کاملی از چنین ارزی است,

ذخیره سازی آنلاین: این وسیله ای برای ذخیره منابع دیجیتالی شخص در دستگاهی است که به اینترنت متصل است. گرچه استفاده از چنین سیستم عامل هایی راحت است ، اما معمولاً بیشتر در معرض نفوذ شخص ثالث هستند.

یکی سفارش دیگر را لغو می کند: به طور خلاصه به عنوان OCO ، این یک سناریو است که در آن چند سفارش خرید برای همان رمز ارز با هم قرار می گیرند.

باز بسته: Open به پنجره زمانی اشاره دارد که قیمت بیت کوین (یا هر دارایی رمزنگاری شده) برای معاملات منظم به روی عموم باز شود. به همین ترتیب ، نزدیک پنجره ای از فرصت را مشخص می کند که دقیقاً برعکس آنچه اصطلاح “باز” ​​نشان می دهد ، است.

متن باز: این یک نوع نرم افزار است که به هر دلیلی که صلاح بداند هر شخص می تواند آن را آزادانه تغییر ، توزیع و مطالعه کند.

گزینه: در اصل ، “گزینه” در واقع قراردادی است که به سرمایه گذاران اجازه خرید یا فروش یک دارایی اساسی را با قیمت معاملات ویژه می دهد. در این زمینه ، باید خاطرنشان کرد که گزینه های آمریکایی و اروپایی وجود دارد – با اینکه گزینه اول در هر زمان قبل از انقضا در دسترس است در حالی که مورد دوم فقط در زمان انقضا می تواند توسط.

بازار گزینه ها: این یک پلت فرم معاملات عمومی است که در آن گزینه ها می توانند آزادانه رد و بدل شوند. نه تنها این ، بازار گزینه ها این امکان را به خریداران می دهد تا دارایی های رمزنگاری را با مقادیر اعتصاب مشخص (یا بیش از یک تاریخ از قبل تعیین شده برای مبادله) خریداری یا فروش دهند.

اوراکل: اینها نهادهای دیجیتالی هستند که مسئولیت یافتن و تأیید داده های خاص مربوط به بلاکچین را به آنها سپرده اند.

یتیم: در زبان دیجیتال ، این اصطلاح اساساً به یک بلوک داده معتبر در یک بلاکچین خاص اشاره دارد که مستقیماً به زنجیره اصلی وابسته نیست. چنین اشخاصی معمولاً زمانی به وجود می آیند که دو کارگر استخراج همزمان یک بلوک تولید می کنند یا زمانی که یک بازیگر بد تلاش می کند معاملات را به روشی غیرقانونی معکوس کند.

خرید بیش از حد: اصطلاحی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد و به ارزی گفته می شود که توسط تعداد بیشتری از سرمایه گذاران طی مدت زمانی خاص خریداری شده است.

فروش بیش از حد: همانطور که از نام آن مشخص است ، اصطلاح فروش بیش از حد زمانی اعمال می شود که ارز رمزنگاری شده توسط سرمایه گذاران بیشتر و در مدت زمان مشخصی فروخته شود – با کاهش قیمت دارایی در مدت زمان فوق.

بدون نسخه: این اصطلاح که معمولاً با اختصار OTC شناخته می شود ، برای توصیف معامله ای استفاده می شود که به طور مستقل (عمدتا به روش P2P) بدون استفاده از مبادله ارز رمزپایه میانی تسهیل می شود. این روش انتقال معمولاً در کشورها ، مناطقی که سیستم عامل های تجارت دیجیتال قانونی نیستند ، استفاده می شود.

پ

جفت: در ابتدایی ترین مفهوم آن ، یک جفت به معامله ای اشاره دارد که بین دو دارایی مالی مجزا انجام می شود (به عنوان مثال BTC / USD ، BTC / ETH).

کیف پول کاغذی: این یک راه حل اصلی ذخیره سازی رمزنگاری فیزیکی است که حاوی کلید خصوصی کاربر است.

نظیر به نظیر (P2P): این یک حالت تعامل غیرمتمرکز است که بین دو طرف فعال در یک شبکه توزیع شده انجام می شود.

دفتر مجاز: همانطور که از نام آن مشخص است ، این سیستم دفتری است که با محدودیت های خاصی از قبل ساخته شده است به طوری که فقط تعداد کمی از افراد با مجوز لازم می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

سکو: این یک اصطلاح مبهم است که ممکن است برای توصیف یک سرویس دیجیتال خاص ، مبادله ارز رمزنگاری شده یا هر رسانه دیگر مربوط به مجموعه ای از حوزه های فناوری تعریف شده استفاده شود.

طرح پونزی: این یک طرح جعلی است که توسط یک شرکت یا استارتاپ انجام شده است. این به نوبه خود به سرمایه گذاران وعده داده می شود که پاداش / مشوقی زیبا برای استفاده از نیروهای تازه استخدام شده داشته باشند.

نمونه کارها: این مجموعه از ارزهای دیجیتال است که توسط یک فرد یا یک مجموعه سرمایه گذاری (مانند صندوق پرچین) نگهداری می شود.

پیش معدن: اصطلاح pre-mine هنگامی استفاده می شود که کسری (یا کل مقدار) از توکن یک پروژه قبل از اجرای عمومی آن تولید شود. این روش معمولاً برای اهدافی مانند سرمایه گذاری جمعی و بازاریابی استفاده می شود.

پیش فروش: همانطور که از نامش پیداست ، این فروشی است که قبل از اینکه ICO در دسترس توده ها قرار گیرد ، تسهیل می شود.

کلید خصوصی: این یک کد دیجیتالی است که با استفاده از فرایندهای رمزگذاری نامتقارن مختلف تولید می شود. یک کلید خصوصی ، هنگامی که همراه با کلید عمومی استفاده می شود ، می تواند برای رمزگشایی داده های حساس خاص استفاده شود.

اثبات اقتدار: PoA که در محافل رمزنگاری به آن اشاره می شود ، مکانیزمی اجماعی است که شناخته شده است برای ارائه کاربران با سرعت سریع tx (در حالی که با استفاده از هویت شرکت کننده در معرض خطر است).

اثبات سوختن: PoB یک سازوکار اجماعی است که به دنبال بوت استرپ کردن یک بلاکچین به بقیه است با اطمینان از اینکه در طی مراحل سوزاندن توکن بومی هزینه خاصی گرفته می شود.

اثبات توسعه دهنده: این یک پروتکل اجماع بلاکچین است که شواهدی از یک شرکت واقعی توسعه دهنده نرم افزار در ایجاد یک ارز رمزنگاری شده خاص در اختیار کاربران قرار می دهد..

اثبات سهام (PoS): پروتکل PoS که امروزه یکی از رایج ترین سازوکارهای اجماع بلاکچین در جهان است ، از یک چارچوب عملیاتی جدید استفاده می کند که در آن یک سازنده بلوک از طریق انتخاب تصادفی عوامل اصلی خاص از جمله ثروت ، سن سکه های ضرب شده و غیره انتخاب می شود..

اثبات کار (PoW): این یک سازوکار اجماع بلاکچین است که به کاربران نیاز دارد تا معماها و کدهای ریاضی خاصی را برای تأیید معاملات بومی (و همچنین ایجاد بلوک های جدید) حل کنند.

پروتکل: این یک اصطلاح رایج است که به دنبال تعریف مجموعه ای از قوانین است که برای اداره تعاملات خاص در یک اکوسیستم دیجیتال خاص استفاده می شود. از نقطه نظر رمزنگاری ، یک پروتکل مستلزم استفاده از مکانیسم های اجماع خاص ، اعتبار سنج tx و غیره است.

نام مستعار: این یک اصطلاح انگلیسی است که استفاده از هویت ناشناس توسط فردی را به دلایل مختلف مربوط به حریم خصوصی توصیف می کند (مثال: Satoshi Nakamoto)

آدرس عمومی: این یک مکان دیجیتالی است که به کاربران امکان می دهد درخواست پرداخت را به روشی ساده و بدون دردسر تسهیل کنند. از نقطه نظر فنی تر ، می توانیم آدرس عمومی را به عنوان یک هش رمزنگاری تعریف کنیم که با یک کلید عمومی خاص مرتبط است.

بلاک چین عمومی: این یک شبکه بلاکچین است که بدون توجه به مجوز امنیتی و اجازه کار ، توسط هر شخص قابل دسترسی است.

طرح پمپ و تخلیه: این نوعی تقلب است که در آن قیمت ارز رمزنگاری شده به طور مصنوعی باد می شود تا به نظر برسد که دارایی در حال افزایش است. بعد از اینکه درک بازار از ارز تغییر کرد ، طرفین درگیر اقدام به تخلیه دارایی با قیمت بالاتر می کنند.

س

کد QR: این یک برچسب دیجیتالی است که می تواند توسط یک ماشین IR تفسیر شود تا انبوهی از داده های مهم مربوط به کالای مورد نظر را بدست آورد. در رابطه با ارزهای رمزپایه ، معمولاً از کدهای QR برای به اشتراک گذاشتن آدرس کیف پول بین کاربران استفاده می شود.

R

شبکه Raiden: این یک راه حل محبوب برای مقیاس گذاری است که کاملاً خارج از زنجیره ای کار می کند. از نقطه نظر فنی ، باید اشاره کرد که شبکه Raiden امکان شارژ تقریباً فوری tx هنگام شارژ کردن کاربران برای پردازش های کوچک را فراهم می کند

دفتر کل تکرار شده: در اصل یک کپی از دفتر توزیع شده بومی شبکه است.

رتبه: این اصطلاح به موقعیت نسبی دارایی رمزنگاری در رابطه با سقف کل بازار آن اشاره دارد.

REKT: عامیانه رایج که نسخه کوتاه شده کلمه “wrecked” است. این معمولاً هنگامی استفاده می شود که سرمایه گذار بخاطر انتخابهای نامناسب سرمایه گذاری خود متحمل خسارات زیادی شود.

شاخص معکوس: شاخص معکوس به شخصی گفته می شود که انتخاب بازار آن چنان ضعیف است که می توان از وی به عنوان نمونه ای برای سرمایه گذاری نکردن دارایی های خود استفاده کرد.

امضای حلقه: این یک پروتکل دیجیتالی است که ورودی های مربوط به چندین امضا کننده را با فرستنده اصلی متصل می کند تا امنیت کلی سیستم افزایش یابد.

بازگشت سرمایه: این اصطلاح که به عنوان “بازگشت سرمایه” نیز شناخته می شود ، اساساً به نسبتی که بین سود خالص و هزینه سرمایه گذاری وجود دارد اشاره می کند..

شاخص مقاومت نسبی: RSI یک نمودار فنی است که به کاربران اجازه می دهد سرعت و حرکت قیمت مربوط به ارزهای رمزنگاری شده مختلف را اندازه گیری کنند. علاوه بر این ، باید برجسته شود که ابزار تجزیه و تحلیل توسط J. Welles Wilder ابداع شده است.

س

ساتوشی: این کوچکترین واحد ممکن بیت کوین است. هر Satoshi مقدار 0.00000001 BTC را نشان می دهد.

ساتوشی ناکاموتو: خالق مستعار بیت کوین که تاکنون هویت واقعی آن تأیید نشده است.

کلاهبرداری: طرحی تقلبی که از یک ارز رمزنگاری شده یا خیابان جمع آوری کمک مالی (مانند ICO) استفاده می کند

رمزگذاری: این یک الگوریتم مبتنی بر PoW است که به عنوان یک جایگزین مناسب برای پروتکل SHA-256 که به طور گسترده برای استخراج بیت کوین استفاده می شود ، عمل می کند. از نقطه نظر فنی ، ذکر می شود که الگوریتم در درجه اول به حافظه کامپیوتر وابسته است تا قدرت پردازش آن.

راه حل های لایه دوم: اینها راه حلهای مختلفی هستند که در بالای بلاک چین های موجود ابداع شده اند تا پتانسیل مقیاس پذیری موجود آنها و همچنین کارآیی کلی آنها بهبود یابد. Lightning Network نمونه کاملی از چنین ابزاری است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار: SEC یک آژانس نظارتی مستقر در ایالات متحده است که به دنبال اجرای قوانین محلی مربوط به بازار اوراق بهادار و سهام / اختیارات است.

بذر: این نقطه شروع در نظر گرفته می شود که در آن فرد می خواهد به کیف پول خود دسترسی پیدا کند (به طور دقیق کیف پول قطعی). در این رابطه ، باید اشاره کرد که یک عبارت seed از مجموعه ای از کلمات تشکیل شده است که به کاربران امکان می دهد یکی از کیف پول های موجود خود را پشتیبان گیری یا بازیابی کنند.

شاهد جدا شده: این یک پیشنهاد بهبود بیت کوین (BIP) است که برای حل مسئله انعطاف پذیری tx که مدتها در گذشته شبکه بیت کوین را آزار می داد ، طراحی شده است. از یک POV فنی تر ، SegWit سعی کرد اطلاعات “شاهد” مربوط به بلوک های داده فردی را با تفکیک امضا و محتوای بلوک تغییر دهد..

استخراج خودخواهانه: همانطور که نام به وضوح اشاره دارد ، Selfish Mining به وضعیتی اشاره دارد که یک استخراج کننده اطلاعات مربوط به یک بلوک جدید را بدون انتقال این اطلاعات به سایر شرکت کنندگان شبکه بدست می آورد..

فروش دیوار: دیوار فروش به وضعیتی اطلاق می شود که یک سفارش محدود (در رابطه با فروش دارایی رمزنگاری خاص) حاصل شده باشد. این تاکتیک توسط معامله گران به کار گرفته می شود به نظر می رسد که تقاضا برای یک دارایی رمزنگاری خاص همه اینها نیست حتی اگر در زندگی واقعی این ارز ممکن است بسیار محبوب باشد و به دنبال آن باشد.

زنجیره جانبی: این به یک سیستم دفتر غیرمتمرکز اشاره دارد که هماهنگ با بلاکچین اصلی است. با این حال ، یک نکته کلیدی که در اینجا باید به آن توجه شود این است که زنجیره جانبی قادر است به طور مستقل از بلاکچین مرکزی با استفاده از مجموعه پروتکل ها و سازوکارهای عملیاتی خود عمل کند..

تأیید پرداخت ساده: این یک مشتری فاقد حافظه است که می تواند برای تأیید معاملات بلاکچین بدون نیاز به کسب اطلاعات مربوط به هدر بلوک و PoI استفاده شود..

SHA-256: این یک عملکرد هش است که از یک امضای امن رمزنگاری شده 256 بیتی استفاده می کند. چارچوب اساسی این الگوریتم توسط NSA ابداع شد.

خرد کردن: مفهومی که به دنبال کمک به مقیاس بندی بهینه یک اکوسیستم بلاکچین با تقسیم حالات حاوی آن و تاریخچه معاملات آن است – بنابراین هر دو این موجودیت ها می توانند به صورت موازی با یکدیگر پردازش شوند.

شیلینگ: این به عمل یک فرد یا گروه منفرد با شور و شوق یک پروژه رمزنگاری خاص اشاره دارد.

Shitcoin: ارز رمزنگاری شده ای که هیچ مورد کاربردی مربوط به آن وجود ندارد.

کوتاه: تکنیکی که معمولاً توسط بازرگانان به کار گرفته می شود و در آن دارایی را با هدف تنها فروش آن قرض می کنند. با این حال ، برای اینکه تنظیمات واقعاً کارساز باشد ، ارزش دارایی مورد نظر باید همچنان کاهش یابد.

جاده ابریشم: یک بازار محبوب وب عمیق که چند سال پیش توسط FBI تعطیل شد. با استفاده از جاده ابریشم ، تعدادی از بازیگران بد می توانند معاملات آنلاین خود را با استفاده از BTC (و همچنین تعداد زیادی دارایی دیجیتال) تسهیل کنند.

قرارداد هوشمند: قرارداد هوشمند یک پروتکل رایانه ای است که برای تسهیل ، تأیید یا اجرای قرارداد در بلاکچین بدون نیاز به واسطه شخص ثالث طراحی شده است..

کلاه نرم: این حداقل مبلغی است که یک پروژه ICO می خواهد جمع کند. در مورد این موضوع ، باید اشاره کرد که اگر ICO نتواند به این آستانه برسد ، ممکن است پروژه کاملاً کنار گذاشته شود.

چنگال نرم: این یک ارتقا protocol پروتکل است که در آن معاملات معتبر قدیمی مرتبط با یک سیستم عامل خاص فاقد اعتبار می شوند. با این حال ، برای اجرای چنین تغییری ، اکثر ماینرهای وابسته به یک اکوسیستم رمزنگاری خاص باید نرم افزار استخراج خود را به طور همزمان ارتقا دهند.

جامدادی: این نام یک زبان برنامه نویسی است که توسط توسعه دهندگان مستقر در Ethereum برای طراحی قراردادهای هوشمند منحصر به فرد استفاده می شود.

نقطه: این یک قرارداد است که شامل خرید / فروش ارزهای رمزپایه است. در این راستا ، یک بازار نقطه ای به یک پلت فرم معاملات عمومی اشاره دارد که در آن دارایی های رمزنگاری برای تسویه فوری قابل معامله است.

Stablecoin: دارایی رمزنگاری شده که ارزش آن به یک دارایی در دنیای واقعی مانند ارز فیات یا فلز گرانبها وابسته است. در نتیجه این ، یک Bitcoin ثابت دارای نوسانات بسیار کمی است.

بازی این روشی است که شامل قرار دادن یک فرد در خط برای استفاده به عنوان اعتبار سنجی برای یک اکوسیستم بلاکچین خاص است..

بلوک کهنه: یک بلوک داده که با موفقیت استخراج شده است اما در طولانی ترین بلاکچین فعلی موجود نیست. این معمولاً در نتیجه اضافه شدن بلوک دیگری (با همان ارتفاع) به زنجیره اولیه اتفاق می افتد.

کانال دولتی: یکی دیگر از راه حل های محبوب مقیاس لایه دوم که به کاهش تعداد کل معاملات درون زنجیره ای مرتبط با یک اکوسیستم بلاکچین خاص کمک می کند.

نماد: این تیکر دیجیتالی است که با ارز رمزنگاری شده خاصی مرتبط است. به عنوان مثال نماد بیت کوین BTC است.

تی

رنگ: این به درصد کل ارز رمزنگاری شده ای که در یک حساب خاص نگهداری می شود اشاره دارد (که به نوبه خود می توان آن را در حساب دیگری جستجو کرد.)

گره خوردن: این یک گزینه بلاکچین است که توسط IOTA ابداع شده است. این سیستم از DAG (نمودارهای چرخشی غیر مستقیم) استفاده می کند و در برابر محاسبات کوانتومی مقاوم است.

Testnet: اصطلاح “Testnet” به زنجیره بلوکی جایگزینی اطلاق می شود که معمولاً توسط توسعه دهندگان فقط برای آزمایش استفاده می شود.

تجزیه و تحلیل فنی: این یک روش ارزیابی است که از داده های آماری مربوط به فعالیت یک بخش خاص بازار استفاده می کند. با استفاده از ابزارهای مرتبط با TA ، کاربران می توانند الگوهای خاصی را جدا کنند که می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا تصمیمات کاملاً آگاهانه درباره سرمایه گذاری گرفته شود.

طولانی مدت فکر کنید: این یک ذهنیت است که در آن یک سرمایه گذار در رابطه با سرمایه گذاری خود بر اساس ماه یا سال (و نه روز) فکر می کند.

تیکر: این یک علامت اختصاری است (ed BTC) که معمولاً در رابطه با ارزهای رمزپایه برای اهداف شناسایی استفاده می شود.

Timelock: یک شرط از پیش تعیین شده که می خواهد معامله را فقط پس از رسیدن به یک بلوک خاص یا رسیدن به یک پنجره زمانی خاص پیش ببرد.

مهر زمان: ماژولی که اجازه می دهد داده های شناسه مربوط به یک معامله خاص به صورت یکپارچه مشاهده شوند.

نشانه: این یک واحد مبادله دیجیتال است که برای دارا بودن برخی از خصوصیات معاملاتی طراحی شده است و می تواند در یک اکوسیستم رمزنگاری بزرگتر مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این ، لازم به ذکر است که یک توکن ذاتی توانایی ایجاد یک ذخیره ارزش را ندارد اما می تواند برای ایجاد راه حل های جدید نرم افزاری در اطراف آن استفاده شود..

رویداد تولید Token: زمانی که توکن صادر می شود و در اختیار توده های مردم قرار می گیرد.

نشانه گذاری: این فرایندی است که طی آن دارایی های دنیای واقعی می توانند به موجودات دیجیتال تبدیل شوند. این اجازه می دهد کالاهای فیزیکی به صورت کاملاً مستقیم و ساده به مالکان مختلف عرضه شود.

تور: یک نرم افزار رایگان که به کاربران امکان می دهد تا به صورت کاملاً امن و خصوصی در وب گشت و گذار کنند. مرورگر tor از شبکه ای از رله های داوطلب استفاده می کند تا انبوهی از داده های مربوط به مکان / کوکی مربوط به کاربران خود را مخفی کند…

کل تأمین: همانطور که از نام آن کاملاً مشخص است ، اصطلاح “تأمین کل” به حداکثر تعداد سکه مربوط به پروژه ای گفته می شود که ممکن است در هر زمان مشخص وجود داشته باشد. با این حال ، این مبلغ شامل هیچ سکه ای نیست که احتمالاً قابل سوزانده شده باشد.

حجم تجارت: این کل مبلغ مربوط به رمزنگاری مربوط به یک پروژه خاص است که طی 24 ساعت گذشته مورد معامله قرار گرفته است.

معامله: مخفف tx ، عملی است که از طریق آن دو دارنده رمزنگاری می توانند دارایی های دیجیتال را با یکدیگر مبادله کنند.

هزینه معامله: پرداخت کمی که برای پردازش معامله درون بلاکچین باید انجام شود.

بی اعتماد: این ویژگی یک بستر بلاکچین است که معاملات را تسهیل می کند بدون اینکه هیچ یک از شرکت کنندگان به یکدیگر اعتماد کنند.

غلتنده: این اصطلاح دیگری است که برای توصیف “خدمات مخلوط کردن” استفاده می شود.

تورینگ کامل: Turing-کامل مفهومی است که با توانایی دستگاه در انجام محاسبات خاصی سروکار دارد که هیچ دستگاه دیگری توانایی اداره آنها را ندارد. Ethereum Virtual Machine نمونه بارز چنین دستگاهی است.

تو

تأیید نشده: این حالت به حالتی اطلاق می شود که هنوز tx پولی خاصی به بلاکچین اضافه نشده است.

دفتر کل غیر مجاز: اصطلاح دیگری که در اصل به زنجیره بلوکی اشاره دارد که ماهیتی کاملاً عمومی دارد.

خروجی معامله مصرف نشده: UTO یک خروجی مرتبط با یک معامله blockchain است که هنوز هزینه نشده است ، بنابراین ، می تواند به عنوان یک پروتکل ورودی برای tx جدیدتر استفاده شود.

زمان UTC: این استاندارد زمانی است که اکثر مشاغل در سراسر جهان از آن استفاده می کنند تا ارتباطات جهانی خود را به روشی سیستماتیک تسهیل کنند.

V

اعتبارسنج: فردی که در اعتبار سنجی بلوک های داده (برای اهداف کسب انگیزه) در یک اکوسیستم بلاک چین PoS نقش دارد.

آدرس غرور: این یک آدرس کیف پول عمومی است که از حروف و اعداد سفارشی استفاده شده توسط صاحب محلول ذخیره سازی استفاده می کند.

بخارپز: پروژه ای که هرگز نور روز را نمی بیند.

سرمایه خطرناک: نوعی سهام خصوصی که معمولاً به شرکتهای نوپا و سایر شرکتهای کوچک منتقل می شود که به نظر آنها آینده روشنی در پیش دارند.

بیت کوین ویرجین: بیت کوین بکر و دست نخورده و هرگز برای تسهیل معاملات پولی (اعم از غیرقانونی یا غیر آن) استفاده نشده است.

نوسان: این اصطلاح به پتانسیل ذاتی ارز برای مشاهده تغییرات شدید قیمت در یک بازه زمانی مشخص اشاره دارد.

جلد: مقدار کل رمزنگاری شده که طی یک دوره زمانی خاص معامله شده است (به عنوان مثال: 24 ساعت ، 7 روز و غیره). از نقطه نظر فنی ، می توانیم ببینیم که این حجم ، جهت گیری یک دارایی خاص (یا کل بازار) را منعکس می کند.

دبلیو

کیف پول: این یک دستگاه ذخیره سازی دیجیتال است که می تواند برای ذخیره ارزهای رمزپایه استفاده شود. نه تنها این ، از کیف پول می توان برای ارسال / دریافت دارایی های دیجیتال به صورت بدون دردسر و بدون دردسر نیز استفاده کرد. در درجه اول می توان آنها را به دو دسته اصلی تقسیم کرد ، یعنی میزبان و کیف پول سرد.

تجارت شستشو: یک تاکتیک فریب بازار که از طریق آن سرمایه گذاران قادر به ایجاد فعالیت مصنوعی با فروش / خرید همزمان دارایی های دیجیتال هستند.

لیست تماشا: همانطور که از نامش پیداست ، یک لیست تماشایی به مجموعه کوچکی از دارایی های رمزنگاری اشاره دارد که کاربر می خواهد آنها را به صورت روزمره دنبال کند. این روزها ، این ویژگی در تعدادی از سیستم عامل ها و وب سایت های معروف تجارت رمزنگاری گنجانیده شده است..

دست ضعیف: شخصی که شناخته شده است هر زمان وحشت می کند فروش کاهش قیمت در افق ظاهر می شود.

وی: این کوچکترین واحد قابل تقسیم رمز ETH است. یک اتر برابر با 100000000000000000000 Wei است.

نهنگ: اصطلاحی رایج که برای توصیف سرمایه گذار صاحب مقدار زیادی رمزنگاری استفاده می شود – به حدی که بتواند به راحتی با یک فروش عمده بازار را دستکاری کند.

لیست سفید: منظور مجموعه ای از افراد است که در ICO به قصد خرید مقدار مناسبی از توکن ها شرکت می کنند.

کاغذ سفید: یک سند فنی که توسط اعضای یک شرکت راه اندازی رمزنگاری تهیه شده است تا چشم انداز روشنی از آنچه پروژه آنها در کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت به دست می آورد به جهان ارائه دهد..

بله

YTD: این مخفف اصطلاح “Year-to-Date” است.

ز

معامله تأیید صفر: این مفهومی است که می تواند به جای واژه “معامله تأیید نشده” به جای یکدیگر استفاده شود.

اثبات دانش صفر: این مفهومی است که معمولاً در رمزنگاری استفاده می شود. به زبان ساده ، یک ZKP تلاش می کند tx را بین دو طرف تسهیل کند بدون اینکه فرستنده مجبور باشد هر یک از مطالب انتقال را فاش کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me