banner
banner

پروتکل آینه تلاش می کند ارزش سهام ایالات متحده را در دسترس دنیای DeFi قرار دهد

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از صنعت مالی غیرمتمرکز است.

عکس فوری از بازار DeFi

بازار مالی غیرمتمرکز این هفته اندکی افت کرد ، زیرا ارزش کل قفل شده در محصولات DeFi از 14.44 میلیارد دلار به 14.12 میلیارد دلار کاهش یافت..

شرکت سازنده با 18 درصد سطح تسلط بر بازار به رهبری خود در حوزه DeFi ادامه داد. در همین حال کامپاند با داشتن 54٪ سهم سلطه خود را در بازار وام حفظ کرد.

میانگین حجم معاملات هفتگی مبادلات غیرمتمرکز 2٪ افزایش یافت ، و Uniswap سلطه حجم معاملات خود را به 49٪ افزایش داد. در همین حال ، منحنی با 0.79 میلیارد دلار (تا زمان نوشتن مقاله) بزرگترین ذخیره نقدینگی در این هفته باقی مانده است.

ارزش کل قفل شده در حوزه DeFi در این هفته اندکی کاهش یافت. منبع: DeFi Pulse و DeBank

اتصال DeFi و سهام در ایالات متحده

با یک هلهله 36.3 تریلیون دلار سرمایه بازار, ارزش سهام در ایالات متحده یکی از جذاب ترین کلاسهای دارایی برای سرمایه گذاران جهانی است. از آنجا که هیچ شرط شهروندی برای داشتن سهام در شرکت های ایالات متحده وجود ندارد ، سرمایه گذاران خارجی اغلب از طریق بانک های محلی و شرکت های کارگزاری بین المللی به سهام خود دسترسی پیدا می کنند. با این حال ، این موسسات مالی سرمایه گذاران خارج از حوزه عملیاتی خود را محدود می کنند و الزامات انطباق بیشتری را برای مشتریان خود اعمال می کنند – مانند جزئیات حساب بانکی. این الزامات باعث می شود 1.7 میلیارد بی بانک نتواند به بازار سهام ایالات متحده دسترسی پیدا کند.

ظهور ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در معرض سهام ایالات متحده قرار بگیرند. به عنوان مثال ، کاربران از پلت فرم ابر می توانند قراردادهایی را منعقد کنند که در معرض تغییرات حرکتی قیمت سهام آمریکا باشد. با این حال ، پیشنهادات ابرا ناموفق برای مطابقت با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ژوئیه سال 2020 دستور توقف و انصراف را برای ابرا وضع کرد. کاربران در ابر دیگر قادر به خرید سهام ایالات متحده با استفاده از ارزهای رمزپایه نیستند.

به غیر از ابر ، صرافی های رمزنگاری شده و سیستم عامل های معاملاتی – مانند Currency.com ، Bittrex و FTX – همچنین معاملات سهام توکن دار را ارائه می دادند. با این حال ، این سیستم عامل ها متمرکز هستند و نمی توانند خدمات خارج از حوزه قضایی خود را ارائه دهند.

آزمایشگاه های Terraform ، خالق پایدار کوین LUNA, اعلام کرد راه اندازی پروتکل آینه در 4 دسامبر.

به عنوان یک پروتکل غیرمتمرکز ، پروتکل آینه دروازه ای برای سهام جهانی ایالات متحده برای کاربران جهانی است. به منظور انجام این کار ، Mirror Protocol به کاربران اجازه می دهد تا یک دارایی Mirror یا mAsset را ضبط کنند – توکن که قیمت سهام مستقر در ایالات متحده مانند Apple و Tesla را ردیابی می کند. Mirror Protocol دستورالعمل قیمت Band Protocol را به منظور ردیابی قیمت سهام مستقر در ایالات متحده هر شش ثانیه تصویب می کند. با این حال ، قیمت اوراق بهادار قیمت mAsset را در خارج از ساعت تجارت تجارت بازارهای سهام ایالات متحده به روز نمی کند.

کاربران موظفند وجوه خود را به عنوان وثیقه به ارزش افزوده سهام مصنوعی مستقر در ایالات متحده در پروتکل آینه واریز کنند. برای استفاده از این ارزش ویژه ، کاربران باید 150٪ از ارزش وثیقه را در سکه های ثابت LUNA یا 200٪ از ارزش وثیقه را در mAssets سهام داشته باشند. نسبت وثیقه لازم در پروتکل آینه بسیار کمتر از سایر مبادلات مصنوعی است. به عنوان مثال Synthetix در رمز SNX خود به نسبت وثیقه 750٪ نیاز دارد.

Arrington XRP Capital اخیراً منتشر شده یک گزارش تحقیقاتی و دو دلیل برای ارزش وثیقه پایین مورد نیاز پروتکل آینه ذکر شده است – یعنی نوسان قیمت پایین وثیقه و این که وثیقه در بازارهای نقدینگی قابل معامله است. قیمت های سکه های ثابت از اواسط سال 2019 با انحراف معیار 0.006 نوسان کم قیمت را به نمایش گذاشتند. همچنین ، ثبات قیمت سکه های ثابت باعث می شود نسبت وثیقه کمتری برای ضرب دارایی ها وجود داشته باشد. علاوه بر این ، mAsset در Terraswap و Uniswap لیست شده و معامله می شود.

تفاوت های اساسی در خرید سهام بورس

توجه به تفاوت بین خرید سهام ایالات متحده در بورس و خرید قراردادهای مصنوعی سهام ایالات متحده در پروتکل آینه مهم است. سرمایه گذاران حق دارند ادعاهای مالکیت شرکت های پذیرفته شده در بورس سهام خود را در بورس خریداری کنند. این مورد در مورد دارایی های مصنوعی موجود در پروتکل آینه نیست. علاوه بر این ، سرمایه گذاران در Mirror Protocol حق دریافت سود سهام را ندارند.

با این حال پروتکل آینه ، مواجهه غیر بانکی جمعیت با سهام ایالات متحده را ارائه می دهد. همچنین ، سرمایه گذاران ممکن است قراردادهای ترکیبی سهام ایالات متحده را در واحدهای کسری منعقد کنند ، که باعث افزایش انعطاف پذیری سرمایه گذاری می شود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me