banner
banner

SEC ایالات متحده به بررسی پیشنهادات DeFi می پردازد و باعث می شود DMM فعالیت خود را متوقف کند

به دنبال تحقیق SEC SEC ایالات متحده ، بازار پول DeFi با پشتیبانی تیم دراپر متوقف شد.

تصویر DeFi Digest

بازار مالی غیرمتمرکز این هفته همزمان با بازار رمزنگاری کاهش یافت و ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به صورت هفتگی 15٪ کاهش یافت. با این وجود ، علی رغم افت TVL ، کل وام های پروتکل های DeFi – با هدایت کامپوند – با 31٪ افزایش به 9.46 میلیارد دلار رسید.

به طور مشابه ، متوسط ​​حجم معاملات هفتگی مبادلات غیرمتمرکز نیز در 13٪ افزایش داشته و به 2.59 میلیارد دلار رسیده است. Uniswap همچنان با 36 درصد سهم از بازار DEX را رهبری می کند در حالی که Curve جایگزین Aave به عنوان بزرگترین ذخیره نقدینگی در این هفته است ، ارزش کل قفل شده آن به 2.23 میلیارد دلار رسیده است.

دسته بندی آمار کلیدی میزان تغییر هفتگی
به طور کلی ارزش کل قفل شده است (USD) 34.01 میلیارد دلار -15٪
تسلط بر بازار (٪) سازنده (16٪)
امانت دادن حجم کل وام. 9.46 میلیارد دلار 31٪
تسلط بر بازار (٪) ترکیب (42٪)
DEX ها میانگین هفتگی جلد معاملات. 2.59 میلیارد دلار 13٪
تسلط بر بازار (٪) لغو برداشتن (36٪)
تولید محصول بزرگترین استخر نقدینگی منحنی (2.23 میلیارد دلار)

در این هفته ، ارزش کل قفل شده در حالی که کل حجم وام و حجم معاملات هفتگی DEX 31٪ و 13٪ افزایش یافت. منبع: DeFi Pulse و DeBank

پروتکل DeFi با پشتیبانی Tim Draper متوقف شد

بازار پول DeFi – پروتکل DeFi با پشتیبانی میلیاردر ، تیم دراپر – اخیراً اعلام کرد که به دنبال سوالات نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده فعالیت خود را متوقف خواهد کرد.

DMM توسط بنیاد بازار پول DeFi تاسیس شده است و یک پروتکل رمزگذاری دارایی است که به کاربران امکان می دهد از دارایی های رمزنگاری شده خود سود کسب کنند. پروتکل خود را راه اندازی کرد فروش توکن عمومی در ژوئن 2020 و بیش از 6.5 میلیون دلار ETH در کمتر از 48 ساعت جمع آوری کرد.

طبق توئیتر رسمی اعلامیه, احضاریه تحقیقاتی DMM در 15 دسامبر سال 2020 از SEC ایالات متحده دریافت شد. تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده به ترتیب اطلاعات مربوط به عملکرد و مکانیزم حاکمیت دارایی (mTokens) و رمز حکمرانی (رمز DMG) را درخواست کرد. کارمندان SEC نگرانی ها را از عدم انطباق توکن های عمومی mTokens و DMG با قانون اوراق بهادار فدرال ابراز داشتند. 

نرخ بهره mTokens پس از انتشار خبر به صفر رسید و تیم DMM اظهار داشت که mTokens معوق و سودهای متعلق برای بازخرید موجود است. برای توکن های DMG ، تیم در حال تهیه یک برنامه بازخرید رمز برای بازگرداندن کلیه دارایی های موجود به دارندگان آنها است.

SEC به سرکوب پیشنهادات رمز ثبت نشده ادامه می دهد

SEC ایالات متحده اقدامات پیشگیرانه اوراق بهادار ثبت نشده توسط پروژه های رمزنگاری را تسریع کرده است. مهمترین سرکوب دعوی در حال انجام بین SEC و Ripple است ، که در آن تنظیم کننده سازنده XRP را به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده 1.3 میلیارد دلار متهم کرد. در اوایل ماه اکتبر ، SEC به یک تسویه حساب 5 میلیون دلاری با Kik Interactive Inc. در رابطه با دیجیتال ثبت نشده خود "خویشاوند" فروش توکن.

اقدامات SEC درمقابل Ripple ، Kik و DeFi Money Market بر اساس همین دلیل بود – این پروتکل ها اقدام به جمع آوری سرمایه در بازار عمومی می کردند. همانطور که توسط کریستینا لیتمن ، رئیس بخش سایبر اجرای بخش SEC در بخش سایبر ، اشاره شده است ، ممکن است چنین فعالیت های جمع آوری کمک مالی از شرایط ثبت قوانین اوراق بهادار فدرال مستثنی نباشد..

در حالی که در هنگام تحقیقات SEC ، بازار پول DeFi به طور منظم متوقف شد ، هنوز مشخص نیست که آیا SEC علیه پروتکل DeFi شکایتی خواهد کرد یا خیر. SEC از سه معیار مشخص شده در این قانون استفاده می کند تست هووی برای تعیین اینکه آیا پیشنهادات خاصی اوراق بهادار محسوب می شوند:

  1. سرمایه گذاری پول
  2. سرمایه گذاری مشترک
  3. انتظار منطقی از سود حاصل از تلاش دیگران

کاوشگر SEC در DMM ممکن است به عنوان نمونه ای از توکن های DeFi تنظیم شود

تحقیق SEC در مورد پروتکل بازار پول DeFi ممکن است به عنوان نمونه ای برای سایر نشانه های DeFi که در بازار عمومی سرمایه جمع آوری کرده اند عمل کند. به عنوان مثال ، لایه یک پروتکل DeFi Radix بزرگ شده 12.7 میلیون دلار از فروش رمزهای عمومی آن در اکتبر سال گذشته. از طرف دیگر ، پروتکل نقدینگی خودکار MoonDeFi در حال حاضر است هدایت دور دوم فروش توکن عمومی آن. در حالی که این نشانه ها ادعا می کردند که بودجه جمع آوری شده برای حمایت از اکوسیستم DeFi آنها استفاده می شود ، اما ممکن است نتوانند از شرایط ثبت نام مطابق قانون اوراق بهادار فدرال جلوگیری کنند.

جمع آوری کمکهای مالی در سطح وسیعی از پروتکلهای DeFi محبوبیت پیدا کرد تا عملکرد آنها را افزایش دهد. به عنوان مثال ، Nexus Mutual اخیراً بزرگ شده 2.7 میلیون دلار در فروش رمز NXM. در مقایسه با Radix و MoonDeFi ، اعتقاد بر این است که Nexus Mutual احتمالاً توسط SEC بررسی نمی شود ، زیرا فروش توکن آن توسط سرمایه گذاران خصوصی مانند Collider Ventures انجام می شود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me