banner
banner

قیمت بیت کوین علائم زندگی را نشان می دهد در حالی که سودهای آتی با رسیدن به 1 میلیارد دلار – جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

پس از بیش از یک ماه معاملات جانبی ، بیت کوین (BTC) سرانجام تصمیم گرفت این هفته صعودی حرکت کند و قبل از افت اندک برای تست پشتیبانی 9،500 دلار ، مطابق با قیمت آینده سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) ، سطح اواسط ژوئن 9،600 دلار را لمس کرد..

در سطح کلان ، همبستگی اخیر بین بیت کوین و طلا به شدت ادامه دارد و بازار یک بار بحث کرده است که آیا این همبستگی متناوب می تواند قیمت بیت کوین را برای رسیدن به بالاترین سطح افزایش دهد. در همان زمان ، ارتباط ارز دیجیتال پیشرو با بازار سهام کاهش یافته است ، جایی که در طی اصلاح شدید روز پنجشنبه در سهام ایالات متحده ، قیمت آتی سه ماهه بیت کوین بالای 9،600 دلار باقی مانده است.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، بیت کوین در اوایل هفته شکست الگوی مثلث را تکمیل کرد و همچنان به روند صعودی خود ادامه داد. همراه با قیمت ، بهره باز به سرعت افزایش یافت ، از جمعه 800 میلیون دلار به 994 میلیون دلار رسید – با توجه به داده های تاریخی ، سطح OI نزدیک به 1 میلیارد دلار شاخص های حرکتی عمده آینده است.

با این وجود ، از روند قیمت متفاوت است ، نسبت طولانی / کوتاه است که با افزایش قیمت از 1.0 به 0.9 کاهش می یابد. اما اگر این شاخص همچنان سقوط کند ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی کوتاه مدت هستند. در همین حال ، حق بیمه آتی سه ماهه افزایش یافته است ، که نشان می دهد تمایل فعلی بازار همچنان به سمت گاوها ادامه دارد.

نمودار 4 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

پیش از روز سه شنبه ، نسبت طولانی / کوتاه همچنان که بالای محدوده قیمت ادامه داشت ، بالاتر از 1.0 بود. قیمت بیت کوین در روز سه شنبه از 9،300 دلار به بالای 9،500 دلار رسید ، در حالی که نسبت کوتاه / کوتاه به 0.93 کاهش یافت. و بعد از اینکه قیمت در روز پنجشنبه به بالای 9،600 دلار افزایش یافت ، نسبت کوتاه / کوتاه بیشتر به سطح 0.90 فعلی سقوط کرد.  

با نگاهی به داده های تاریخی ، نسبت پایین کوتاه / کوتاه فعلی نشان می دهد که بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی در موقعیت های کوتاه قرار دارند ، اما هنوز در محدوده طبیعی است. با حرکت به جلو ، باید نسبت طولانی / کوتاه را مدام تماشا کنیم. داده های قبلی نشان می دهد که نسبت نزولی به نزدیک 0.8 می تواند نقطه برگشت باشد ، جایی که بسیاری از فعالان بازار وارد موقعیت های کوتاه می شوند و قیمت ها تمایل به ادامه روند صعودی دارند.

زمان جمع آوری داده ها: 7/17 4:00 صبح UTC تا 7/24 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه OKEx BTC Quarterly Future از 100 دلار در جمعه گذشته به 150 دلار (تقریبا 1.58٪) افزایش یافته است ، که نشان می دهد شرکت کنندگان در بازار اطمینان بیشتری نسبت به قیمت آینده بیت کوین دارند. اما در عین حال ، افزایش حق بیمه سه ماهه موجب جذب داوران به سمت موقعیت های کوتاه مدت می شود. به طور کلی ، سطح فعلی حق بیمه سالم است و منعکس کننده احساسات صعودی بازار است.

زمان جمع آوری داده ها: 7/17 4:00 صبح UTC تا 7/24 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز در طول هفته بسیار سریع افزایش یافت ، از جمعه گذشته 800 میلیون دلار به 994 میلیون دلار رسید و در زمان نوشتن مقاله بالای 980 میلیون دلار بود. در صورت افزایش نرخ بهره به 1 میلیارد دلار ، بازار انتظار حرکت های اساسی را خواهد داشت. در حالی که داده های تاریخی نشان می دهد که با رسیدن OI به یک میلیارد دلار ، روند صعودی ممکن است با کاهش شدید پایان یابد ، اما ممکن است هر بار اتفاق نیفتد و قیمت ها می توانند در سطوح بالاتر برای مدتی طولانی تر باقی بمانند.

زمان جمع آوری داده ها: 7/17 4:00 صبح UTC تا 7/24 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه در این هفته در طول مسیر افزایش یافت و به سرعت از 3.5 به 7.4 رسید. این نشان می دهد که در بازار اهرمی نقطه ای ، شرکت کنندگان چمدان های خود را بارگیری می کنند و برای رشد بیشتر قیمت شرط می بندند. برخلاف اوج اواسط فوریه یعنی 33.0 ، نرخ وام حاشیه فعلی هنوز در یک حد نرمال است.

زمان جمع آوری داده ها: 7/17 4:00 صبح UTC تا 7/24 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

قیمت بیت کوین پس از چند دستاورد در روزهای اخیر ، در حدود 9،800 دلار مقاومت کرده و در حال حاضر اصلاح کوتاه مدت در حال انجام است. سه روز متوالی سود باعث ایجاد شور و نشاط در بازار شده است ، اما بدیهی است که قدرت این رالی در کوتاه مدت به تدریج کند می شود.

با این حال ، با نگاهی به سطح اصلاحی فعلی و حجم معاملات ، قدرت فروش فعال خیلی زیاد نیست و نقض سطح 9800 دلار می تواند منجر به آزمایش 10،500 دلار در میان مدت شود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me