banner
banner

بیت کوین 12 هزار دلار قبل از اصلاح و بازیابی در حالی است که XRP نشانه هایی از زندگی و تقاضای ETH را نشان می دهد – هفتگی Watch Market

هفتگی بازار تماشا کنید

هفته گذشته بیت کوین (BTC) سوار بر رولستر شده است. بین دوشنبه گذشته و 4:00 صبح به وقت محلی UTC در روز یکشنبه ، قیمت بیت کوین از 9،900 دلار به 12،100 دلار افزایش یافت و برای امسال بالاترین رقم را ثبت کرد. با این حال ، بازار با یک کاهش شدید رو به بدتر حرکت کرد ، بیت کوین با افت 10،422 دلاری – شاهد عقب نشینی 12 درصدی در نیم ساعت بود که مطابق قیمت Spot OKEx بود. ارز دیجیتال پیشرو از آن زمان تا حدودی بهبود یافته است ، اما این اقدام قیمت اخیر شایسته تجزیه و تحلیل بیشتر است.

در عرض یک ساعت از سقوط یکشنبه, بیش از 1.1 میلیارد دلار موقعیت های ارزشمند در سراسر بازار ، بیشتر در بیت کوین و اتر ، منحل شد. این بزرگترین انحلال از تاریخ 12 مارس است که نشان می دهد تاجران با موقعیت های طولانی بیش از اهرم استفاده می کنند. این حرکات شدید قیمت نیز منجر به این شد قیمت های غیر عادی در برخی از مبادلات با این حال ، OKEx در تمام مراحل قیمت به راحتی کار می کرد. علاوه بر این ، محدوده معاملات یک روزه 1500 دلاری همچنین منجر به افزایش مجدد نوسانات کوتاه مدت بیت کوین شده و آن را به سطح 11.61٪ در اواسط ماه مه بازگرداند..

نوسانات 7D Bitcoin (BVOL7D). منبع: TradingViewنوسانات 7D Bitcoin (BVOL7D). منبع: TradingView

علی رغم افت شدید روز یکشنبه ، بیت کوین به 11100 دلار رسید و به طور هفتگی 11.67٪ + بسته شد. علاوه بر این ، بزرگترین دارایی رمزنگاری جهان در ماه ژوئیه 24 درصد افزایش داشت و سود سالانه 60 درصدی را تجربه کرد.

از نظر آلت کوین های با سرمایه بزرگ ، بهترین عملکرد هفته گذشته XRP بود که 37.21٪ رشد داشت. XRP یک جلسه معاملات مثبت هشت روزه را پشت سر گذاشت و قبل از افت بزرگ ، بازده هفتگی 50 درصدی را تجربه کرد.

از طرف دیگر ، مولد حرکت هفته گذشته ، اتر (ETH) ، در ساعات اولیه صبح یکشنبه به مدت بیش از 415 دلار به 30 دلار افزایش یافت ، که بالاترین قیمت از آگوست 2018 مشاهده نشده است. سپس به 327.8 دلار سقوط کرد ، بیش از 20 درصد کاهش . اما بازگشت سریع به دنبال آن همچنین به سکه اتریوم اجازه داد تا سود هفتگی 20.34٪ را بدست آورد.

Litecoin (LTC) بازدهی هفتگی 18.29٪ را بدست آورد ، در حالی که چنگال BTC Bitcoin Cash (BCH) و چنگال بعدی آن ، Bitcoin SV (BSV) ، حدود 15٪ رشد داشتند. Cardano’s Ada (ADA) با اتمام آخرین به روزرسانی Shelley ، با افت 7.24٪ در هفته گذشته ، شتاب خود را از دست داد.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی 7 / 27–8 / 2. منبع: TradingViewبازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی 7 / 27–8 / 2. منبع: TradingView

در بخش مالی غیرمتمرکز ، بازار داغ است. در هفته گذشته چندین پروژه DeFi بیش از 40٪ رشد داشته است. در میان آنها ، قیمت yearn.finance همچنان با ثبات بیش از 4000 دلار است. و نسخه V2 Bancor (BNT) در تاریخ 1 اوت با اولین جفت معامله LINK / BNT پخش شد.

افزایش در پذیرش DeFi می تواند تقاضای Ether را افزایش دهد ، که به نوبه خود می تواند قیمت ETH و اشتیاق کلی بازار ارزهای رمزپایه را افزایش دهد. مطابق با DeFiPulse, ارزش کل قفل شده در DeFi برای اولین بار از 4 میلیارد دلار فراتر رفت ، معیاری که از ابتدای سال حدود 800 درصد رشد کرده است.

ارزش کل قفل شده در DeFi. منبع: DeFiPulseارزش کل قفل شده در DeFi. منبع: DeFiPulse

تجزیه و تحلیل فنی

در نمودار هفتگی BTC ، بدنه شمعدان هفته گذشته هنوز از اوت گذشته شکسته نشده است. قیمت پس از برخورد با بالاترین قیمت در منطقه 12000 دلاری به شدت کاهش یافت ، که این نشان دهنده مقاومت شدید و فشار فروش در آن سطح است.

در حالی که ، الگوی صعودی کلی به وضوح از بین نرفته و سطح پشتیبانی کلیدی 10،700 دلار همچنان برقرار است ، ممکن است در کوتاه مدت شاهد فشار نزولی باشیم.

نمودار OKEx BTC Spot 1W نمودار - 8/3. منبع: OKEx ، TradingView نمودار OKEx BTC Spot 1W نمودار – 8/3. منبع: OKEx ، TradingView

در مقایسه ، ETH روند شدیدتری داشته است. ETH / BTC اخیراً به بالاترین میزان سالانه رسیده است ، به دلیل تقاضای زیاد. همبستگی یک ماهه بین این دو نیز کاهش یافته و به 53٪ کاهش یافته است ، یعنی کاملا کمتر از 79٪ نسبت به یک ماه قبل.

با افتتاح فرصت های بیشتر پروژه های DeFi ، احتمال قوی وجود دارد که حرکت فعلی باعث تقاضای ETH شود.

قیمت اتر به عنوان٪ قیمت بیت کوین. منبع: skewقیمت اتر به عنوان٪ قیمت بیت کوین. منبع: کج

با نگاه به جلو در این هفته

رویدادهای کلان فعلی تأثیرگذار بر جهت بازار در این هفته همچنان روابط ایالات متحده و چین و تعداد شیوع ویروس کرونا است. گزارش حقوق و دستمزد غیر مزرعه ای که روز جمعه منتشر می شود نیز ممکن است باعث تلاطم کوتاه مدت در بازار شود.

در فضای رمزنگاری ، Uniswap of TRON (TRX) در 17 آگوست راه اندازی می شود و QTUM هارد فورک خود را شروع می کند و تا پایان ماه آگوست شروع به کار می کند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me