banner
banner

Ledger Nano S Review – یک کیف پول سخت افزاری ایمن

اگر حتی از راه دور در مورد سرمایه گذاری در کلاس دارایی های رمزنگاری جدی هستید ، باید از منظر غیر متعارف به امنیت نزدیک شوید. با توجه به اشکال سنتی خدمات مالی ، نیازی به توجه زیادی به امنیت سایبری نداریم.

ارزهای رمزپایه چیزی غیر از سنتی و معمولی هستند. کمی بیشتر توجه ما را می طلبد ، اما پاداش های بالقوه تلاش اضافی را کاملا توجیه می کند. خوش شانس ما اما فضای ارزهای رمزنگاری کاملاً بالغ شده است. دیگر نیازی نیست که خود را با اطلاعات فنی غرق کنید. دیگر نیازی به تنظیم دستی دستگاه های ذخیره سازی سرد ندارید. در این مقاله ، من در مورد یکی از بهترین کیف پول های رمزنگاری صحبت خواهم کرد – Ledger Nano S ، یک کیف پول سخت افزاری رمزنگاری شده که جنبه امنیتی سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده را برای همیشه ساده کرده است.

آنچه در مورد Ledger Nano S دوست دارم و دوست ندارم

آنچه که من دوست دارم

 • جذاب ترین جنبه Nano S اندازه آن است. تقریباً به اندازه یک USB است. معادل کیف پول سنتی است. اگر می خواهید ارزهای رمزپایه ای را در دست داشته باشید ، می توانید آن را در یک جاکلیدی قرار دهید و آن را با خود حمل کنید.
 • توانایی نصب برنامه های شخص ثالث مختلف که به طور خاص برای کیف پول Ledger ساخته شده اند ، جنبه دیگری است که من در مورد Nano S. دوست دارم. به عنوان مثال ، برنامه FIDO U2F یک برنامه شخص ثالث است که به ما امکان می دهد امنیت کیف پول خود را حتی بیشتر کنیم.
 • احتمالاً نمی توانید از این واقعیت متناسب باشید که با تعدادی از مشتریان مختلف کیف پول شخص ثالث سازگار باشد. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید کلیدهای خصوصی خود را روی کیف پول دیگری بازیابی کنید ، که یک ویژگی مهم به خصوص است.

چیزی که دوست ندارم

 • چیزی که من به خصوص از Nano S بدم می آید این است که فقط می تواند همزمان پنج برنامه مختلف را کار کند. اگر از کیف پول ها و خدمات شخص ثالث مختلفی استفاده می کنید ، به احتمال زیاد مجبور خواهید شد برنامه های مختلف را حذف کنید و دوباره نصب کنید ، که البته بدون مشکل.
 • کیف پول هنوز سازگاری با سیستم عامل های تلفن همراه را ندارد. این شرکت پشتیبانی آینده خود را از سیستم عامل Android اعلام کرده است ، اما هنوز در دست توسعه است.

اگر به طور کلی در کیف پول های سخت افزاری تازه وارد هستید ، توصیه می کنم این موارد خارق العاده را بررسی کنید بررسی کیف پول های سخت افزاری.

خلاصه ویژگی ها

قیمت

دفتر نانو S با کمترین قیمت ارزان ترین گزینه موجود در بازار است. در حال حاضر با قیمت 79 € در دسترس است ، هیچ گزینه دیگری برای دفتر نانو از نظر قیمت و مقرون به صرفه به آن نزدیک نیست.

راحتی در استفاده

از بین همه کیف پول های سخت افزاری ارز رمزنگاری شده ، Ledger Nano S از نظر سادگی بسیار برجسته است و آن را تا حد زیادی کاربر پسندترین دستگاه موجود در بازار کرده است..

ویژگی های امنیتی

قیمت قابل توجه و سهولت استفاده هزینه دارد و این هزینه در تعداد ویژگی های امنیتی ارائه شده در مقایسه با ویژگی های ارائه شده توسط کیف پول های سخت افزاری دیگر مشهود است..

پشتیبانی از Altcoin

اگرچه Ledger Nano S طیف گسترده ای از altcoins را پشتیبانی می کند ، اما تعداد سکه هایی که پشتیبانی می کند کمتر از دو رقیب دیگر آن است.

شرکت پشت لجر نانو اس

ledger nano S توسط Ledger ، یک شرکت مستقر در ارزهای رمزپایه فرانسوی که در توسعه سیستم های امنیتی و زیرساختی در عرصه رمز ارز و بلاکچین نقش دارد ، طراحی و تولید شده است..

این شرکت در سال 2014 زمانی به وجود آمد که هشت متخصص امنیت و ارز رمزنگاری شده برای تحقق بخشیدن به غیرت کارآفرینی خود گرد هم آمدند. در طول سال ها ، این شرکت به بیش از 80 کارمند رسیده است و حضور فیزیکی در پاریس ، سانفرانسیسکو ، و ویرزون دارد.

نگاه اول: بررسی لجر نانو اس

Ledger Nano S یک کیف پول سخت افزاری رمزنگاری شده است که می تواند از طریق پورت USB به هر رایانه ای متصل شود. اندازه کیف پول به اندازه دستگاه USB است. این یک صفحه نمایش داخلی OLED دارد که برای بررسی مجدد هر معامله و تأیید فیزیکی معاملات با استفاده از دکمه های کناری آن استفاده می شود.

علیرغم اندازه ، تقریباً همه ویژگی های امنیتی را که انتظار داریم از کیف پول های سخت افزاری ارائه دهد. تأیید اعتبار U2F برای هر معامله فردی را با استفاده از دکمه های کناری ارائه می دهد. علاوه بر این ، دارای یک قفل پین امنیتی داخلی است. به علاوه از قابلیت های دانه BIP39 برای پشتیبان گیری ساده و بازیابی آسان پشتیبانی می کند.

این دستگاه بر روی یک سیستم عامل اختصاصی به نام پلتفرم BOLOS کار می کند ، که به طور خاص برای کیف پول های سخت افزاری دفتر طراحی شده است. سیستم عامل به جامعه امکان می دهد تا برنامه های منبع باز را برای کیف پول توسعه دهند بدون اینکه در واقع با سیستم عامل دستگاه دست و پا بزنید.

Ledger Nano Review: The Unboxing

Ledger Nano S در جعبه ای عرضه می شود که با نوار قابل انعطاف مهر و موم شده است. این اطمینان می دهد که کیف پول سخت افزاری شما هنگام حمل از فرانسه دستکاری نشده است. پس از باز کردن جعبه ، متوجه خواهید شد که این شرکت سبک بسته بندی خود را با توجه به محصولات اپل الگوی خود قرار داده است.

شما می توانید فیلم YouTube را مشاهده کنید تا درک بهتری از آنچه که می خواهم در مورد بسته بندی بگویم داشته باشید. این دستگاه در یک پوشش آلومینیومی مقاوم در برابر فشار محصور شده است ، که باعث می شود دستگاه کاملاً با دوام باشد.

در داخل جعبه شما پیدا خواهید کرد:

 • لجر نانو اس
 • کابل یو اس بی
 • کتاب راهنما
 • جا سوییچی
 • بند بند
 • کارت بازیابی

مشخصات و مشخصات عمومی

Ledger Nano S به منظور ایجاد یک لایه امنیتی بیشتر در حالی که ما با ارزهای رمزپایه مختلف ارتباط برقرار می کنیم ، طراحی شده است. این کلیدهای خصوصی ما را از رایانه ای که با استفاده از یک فرم مجازی از خلا connected متصل شده است جدا می کند. این بدان معناست که ما می توانیم از دستگاه در رایانه ای استفاده کنیم که به بدافزار آلوده است و کلیدهای خصوصی خود را در معرض هر نوع خطری قرار ندهیم.

چگونه کار می کند?

Ledger Nano S یک چیپست مخصوص است که با سیستم عامل اختصاصی توسعه یافته توسط Ledger مخصوص کیف پول های سخت افزاری خود کار می کند. اصل اصلی نحوه کار کیف پول این است کلیدهای خصوصی ذخیره شده در دستگاه را کاملا جدا می کند, حتی وقتی دستگاه به رایانه آنلاین متصل است.

این اساساً به این معنی است که رایانه شما به نوعی از نرم افزار مخرب آلوده شده باشد یا حتی اگر یک هکر به رایانه شما دسترسی داشته باشد ، کلیدهای خصوصی شما با خیال راحت در پشت دیوار آتش ذخیره می شوند که شکستن آن تقریباً غیرممکن است..

دفتر نانو S به ما امکان می دهد با خیال راحت ارزهای رمزنگاری شده خود را ذخیره کنیم در حالی که هنوز به راحتی در دسترس ، راحت و در دسترس هستید.

ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی

بیایید تمام ویژگی های امنیتی Ledger Nano S را بررسی کنیم.

کلیدهای خصوصی

کلیدهای خصوصی اساساً همان چیزی است که مالکیت همه ارزهای رمزپایه را تعیین می کند. ما به عنوان سرمایه گذاران ارز رمزنگاری می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که کنترل کامل بر کلیدهای خصوصی خود را حفظ می کنیم.

Ledger Nano S در اصل یک مکانیسم ذخیره سازی امن برای کلیدهای خصوصی است. این یعنی, به عنوان یک کاربر Ledger Nano S ، کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را خواهید داشت و هیچ کس دیگری ، از جمله شرکت ، به کلیدهای خصوصی شما دسترسی نخواهد داشت.

تأیید اعتبار FIDO U2F

Nano S اجرا می شود برنامه تأیید اعتبار U2F که به کاربران خود اجازه می دهد تا از آن به عنوان عامل دوم امنیتی مختلف خدمات سازگار استفاده کنند. این سیستم احراز هویت 2 عاملی به ما امکان می دهد تا از استفاده از مکانیسم های معمولی 2FA مانند کدهای SMS یا OTP مانند Authy و Google Authenticator جلوگیری کنیم. از این رو ، ایجاد یک شکل بسیار امن تر و عملی تر از مکانیسم 2FA.

تهیه پشتیبان و بازیابی کد دانه BIP39

برگه بازیابی کیف پول Ledger Nano S Wallet

Nano S از کد BIP39 Seed پشتیبانی می کند ، که به ما امکان می دهد یک کد دانه تولید کنیم که برای ایجاد پشتیبان از دستگاه استفاده می شود. اگر دستگاه خود را گم کردید ، می توانید کیف پول خود را بر روی کیف پول سخت افزاری دفتر دیگر بازیابی کنید. شما باید عبارت 24 کلمه بازیابی دانه خود را وارد کنید و کیف پول شما به طور کامل در یک دستگاه جدید بازیابی می شود.

کد پین

هنگامی که در ابتدا دستگاه Nano S جدید خود را راه اندازی می کنید ، دستگاه از شما می خواهد یک کد PIN ایجاد کنید. این کد پین به عنوان اولین خط دفاعی عمل می کند زیرا از دسترسی ساده یک فرد غریبه به کیف پول شما جلوگیری می کند.

علاوه بر این ، نمی توانید کد PIN را نیز به راحتی حدس بزنید. پس از سه حدس نادرست ، دستگاه به طور خودکار خود را بازنشانی می کند ، اطمینان حاصل شود که دارایی های دیجیتال شما به دست اشتباه نمی افتد فقط به این دلیل که کیف پول سخت افزاری به نوعی در دستان اشتباه قرار گرفته است.

پشتیبانی از عبارت عبور

در ابتدا ، کیف پول Nano S پشتیبانی از عبارت عبور را ارائه نمی داد. با این حال, ویژگی عبارت عبور پس از به روزرسانی سیستم عامل 1.2 اضافه شد. پشتیبانی از عبارت عبور به ما امکان می دهد لایه امنیتی دیگری به دارایی های دیجیتال خود اضافه کنیم.

بنابراین دستگاه علاوه بر وارد کردن کد دانه بازیابی ، به عبارت عبور سفارشی نیز نیاز دارد که باید توسط سازنده کیف پول حفظ شود. از این رو ، در یک سناریوی بعید که کسی به عبارت بازیابی 24 کلمه ای شما دسترسی پیدا کند ، ارزهای رمزپایه شما همچنان امن و در اختیار شما خواهند بود.

مهر ضد دستکاری

مهر ضد دستکاری روی لجر نانو S مهر و موم شده.مهر و موم ضد دستکاری روی یک لجر نانو S مهر و موم شده.

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، لجر محصولات خود از جمله Nano S را با یک نوار ضد دستکاری در بسته بندی حمل می کند. با این کار دستگاه کیف پول سخت افزاری شما به هیچ وجه دستکاری نشده است. در صورت مشاهده علائم دستکاری در نوار ، باید با لجر تماس بگیرید و یک کیف پول جایگزین تهیه کنید.

حریم خصوصی و عنصر امن

Ledger Nano S بر روی معماری دو تراشه با سطح صدور گواهینامه امنیتی CC EAL5 طراحی شده است+. سیستم عامل دستگاه از طریق تأیید رمزنگاری تضمین می شود, که یکپارچگی کامل سخت افزار و نرم افزار کیف پول را تضمین می کند.

هر دو این عوامل با هم کار می کنند تا چیزی به نام عنصر امن ایجاد کنند که حتی شرکت نمی تواند آن را عوض کند. از این رو ، کلیدهای خصوصی شما از طرف Ledger و سایر بازیگران شخص ثالث محصور می شود. این اطمینان می دهد که هر کیف پول غیرمتمرکز باقی می ماند و شما به عنوان بانک خود عمل می کنید.

سازگاری بین پلت فرم

اکنون که همه ویژگی های امنیتی ارائه شده توسط Nano S و سطح امنیتی را که می توانیم انتظار داشته باشیم ، درک کردیم ، بیایید سازگاری آن را در سیستم عامل ها و سرویس های مختلف بررسی کنیم.

سیستم های عامل

Ledger Nano S با هر سه سیستم عامل اصلی رایانه سازگار است. در واقع ، کیف پول خود هیچ ارتباطی با سیستم عامل ندارد ، در عوض ، شما باید برنامه مشتری کیف پول را با استفاده از Chrome نصب کنید.

مرورگرها

برای مدیریت دستگاه ، باید برنامه سرویس گیرنده آن را که به Ledger Manager معروف است نصب کنید. می توانید مشتری را بر روی رایانه خود بارگیری کنید یا می توانید از برنامه افزودنی مرورگر Chrome آن استفاده کنید. این بدان معناست که Chrome مرورگر اصلی همه کاربردهای مرتبط با Ledger شما خواهد بود.

Ledger Nano از سکه های پشتیبانی کرد

Ledger Nano S از ارزهای رمزپایه زیر پشتیبانی می کند:

 • بیت کوین
 • Litecoin
 • بیت کوین طلا
 • اتریوم
 • اتریوم کلاسیک
 • بیت کوین کش
 • Dogecoin
 • زکاش
 • موج دار شدن
 • استراتیس
 • خط تیره

تو می توانی به وب سایت کیف پول دفتر مراجعه کنید برای لیست کامل سکه های پشتیبانی شده لجر نانو و کیف پول های سازگار مربوطه.

کیف پول های شخص ثالث

Ledger Nano S مشتریان کیف پول ارزهای رمزنگاری شده خود را دارد. با این حال ، از تعدادی دیگر از مشتریان کیف پول شخص ثالث نیز پشتیبانی می کند. خدمات کیف پول زیر با Ledger Nano S سازگار است:

 • CoPay
 • الکتروم
 • GreenBits
 • میسلیوم
 • BitGo
 • MyEtherWallet

با این حال ، یک نکته مهم ، Ledger Nano S فقط می تواند همزمان پنج برنامه مختلف را کار کند ، این بدان معنی است, شما می توانید فقط پنج برنامه یا کیف پول مختلف را روی کیف پول دفتر خود نصب کنید. این بدان معنا نیست که حذف کیف پول باعث از دست رفتن ارزهای رمزپایه شما می شود. تا زمانی که مشتری کیف پول مربوطه را دوباره نصب نکنید ، نمی توانید ارزهای رمزپایه را برداشت کنید یا با آنها تعامل داشته باشید.

خدمات شخص ثالث

به دلیل منبع باز بودن مشتری کیف پول ، Ledger Manager ، به ما امکان دسترسی به تعدادی از خدمات شخص ثالث مختلف را می دهد. به عنوان مثال ، می توانید برنامه های مختلفی را نصب کنید که امنیت کیف پول شما را بیشتر می کند.

برنامه SSH / PGP Agent یک نمونه از برنامه هایی است که می توانید برای رمزگذاری بیشتر یا سیستم تأیید اعتبار Dido U2F را برای مکانیزم احراز هویت بهتر نصب کنید..

بازیابی کیف پول شخص ثالث

از آنجا که Nano S از BIP39 برای تولید بذر پشتیبانی می کند ، می توانید از هر کیف پول یا کیف پول سخت افزاری دیگری که از BIP39 پشتیبانی می کند برای بازیابی کیف پول خود استفاده کنید. با این حال ، باید مطمئن شوید که کیف پول دیگر نیز از BIP44 برای تولید حساب و آدرس استفاده می کند, زیرا سازگاری بستگی به سیستم های اساسی دارد و نه دستگاه.

مقایسه قیمت و گزینه های نانو لجر

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، Ledger Nano S از لحاظ قیمت بی نظیر است. اگر کل هزینه در تصمیم گیری شما مورد توجه قرار گیرد ، قطعاً قیمت متوسط ​​Nano S. را می پسندید. در تصویر زیر ، آیا شما بین قیمت های مختلفی که می توانید هنگام جستجوی کیف پول سخت افزاری انتخاب کنید مقایسه می کنید؟.

لجر نانو اس

یورو79

لجر نانو اس

لجر بلو

229 یورو

لجر بلو

Trezor One

89 یورو

Trezor One

Trezor مدل T

149 یورو

Trezor مدل T

KeepKey

129 دلار

KeepKey

همانطور که مشاهده می کنید ، Trezor One رقیب مستقیم Nano S است و قیمت هر دو دستگاه به طور مشابه است. اما ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم واقعاً دشوار است که نانو S را شکست دهید در مورد قیمت. اگر می خواهید درک بهتری از تفاوت قیمت ها از نظر ویژگی هایی که این دستگاه ها ارائه می دهند ، می توانید موارد زیر را نیز بررسی کنید بررسی Trezor One.

در طرف دیگر طیف ، کیف پول های سخت افزاری داریم که بیشتر به تلفن های هوشمند و تبلت ها با صفحه نمایش لمسی تمام رنگی و سیستم عامل های قدرتمند متمایل می شوند. این دستگاه ها قیمت قابل ملاحظه ای بیشتر دارند و برای ذخیره سازی مناسب تر هستند تا اینکه مانند Nano S یا Trezor One حمل شوند.

من شدیداً توصیه می کنم حتماً به موارد من مراجعه کنید بررسی KeepKey. این به شما کمک می کند تا درک کنید چرا این دستگاه های دیگر دو برابر هزینه دارند.

راهنمای راه اندازی و راه اندازی سریع

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، شما باید Ledger Manager را با استفاده از مرورگر Chrome بارگیری و نصب کنید. پس از آن ، کل مراحل اولیه بر روی سخت افزار انجام می شود. بیایید مرحله به مرحله کل مراحل را طی کنیم.

1) اولین کاری که باید انجام دهید نصب برنامه Ledger Manager با استفاده از مرورگر Chrome است.

2) پس از نصب برنامه Ledger Manager ، با استفاده از کابل USB موجود در کیف پول ، کیف پول را به رایانه خود متصل کنید.

3) پس از روشن شدن دستگاه برای اولین بار ، از شما خواسته می شود تا یک کد پین برای کیف پول خود پیکربندی کنید. در غیر این صورت مطمئن شوید که کد PIN را به خاطر می آورید ، نمی توانید از دستگاه استفاده کنید.

4) بعد از اینکه کد PIN را پیکربندی کردید ، دستگاه از شما می خواهد که یک دانه جدید ایجاد کنید یا دانه موجود را بازیابی کنید. وقتی بذر جدیدی تولید کردید ، حتماً آن را روی کارت بازیافت بذر همراه با کیف پول بنویسید. پس از آن ، دستگاه از شما می خواهد چهار کلمه از 24 کلمه بازیابی را تأیید کنید.

5) بعد از این ، این پیام را دریافت خواهید کرد که می گوید: “دستگاه شما اکنون آماده است”

6) در آخر ، برای تعامل با دستگاه و ارزهای رمزنگاری متفاوتی که قصد دارید در دستگاه ذخیره کنید ، باید برنامه های خاصی را نصب کنید. به عنوان مثال ، شما باید یک برنامه متفاوت برای Bitcoin ، Dash ، Ethereum و غیره نصب کنید.

مشتری کیف پول Ledger منمشتری کیف پول Ledger من

پس از اتمام مرحله پنجم ، دستگاه شما باید آماده باشد. می توانید پیش بروید و یک آدرس ایجاد کنید و ارز رمزنگاری شده را برای Ledger Nano S جدید خود ارسال کنید.

نظرات و توصیفات

بیایید به طور خلاصه برخی از بررسی ها و توصیفات موجود در آمازون را مرور کنیم.

بررسی مشتری Ledger Nano S بررسی مشتری دیگر Ledger Nano S

یکی از مواردی که هنگام بررسی در آمازون برای من برجسته شد این بود بیشتر بررسی های بد مربوط به فروشندگان شخص ثالث بود و نه کیف پول. بیشتر این بررسی های بد در مورد دستکاری بسته بندی ، برداشته شدن مهر و موم مقاوم در برابر دستکاری و غیره صحبت شده است.

گذشته از این ، سایر بررسی هایی که رتبه مناسبی ارائه نمی کردند ، شکایتی مشابه داشتند که قبلاً در مقاله به آن اشاره کردم. این واقعیت که ظرفیت کیف پول برای تعداد برنامه های قابل نصب همزمان بسیار محدود است ، واقعاً بر تجربه کاربر آن تأثیر می گذارد.

این انتقادی است که من قبلاً در بررسی به آن اشاره کردم ، همان انتقادی است که تقریباً در همه جا خواهید یافت. به جز آن, به نظر می رسید بیشتر کاربران از کیف پول ، خصوصاً از ویژگی های امنیتی آن ، راضی هستند.

چند سوال مهم قبل از دریافت Nano S

سوال: اگر من بخواهم روی تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنم ، آیا Nano S با وجود تعداد محدودی از برنامه های کیف پول که می تواند نصب کند ، گزینه خوبی است؟.

پاسخ: این یکی از اصلی ترین نکات منفی کیف پول است. با این حال ، این توانایی شما را برای ذخیره همزمان بیش از 5 آلت کوین مانع نمی کند. این فقط به این معنی است که شما باید به طور مداوم برنامه های مختلف کیف پول را حذف و نصب کنید تا بتوانید با تمام altcoins های کیف پول تعامل داشته باشید.

سوال: آیا منطقی است که نانو S را خریداری کنید وقتی که لجر اخیراً شروع به ارائه مدل جدیدتر ، Ledger Blue کرد?

پاسخ: گرچه درست است که Ledger Blue یکی از پیشرفته ترین کیف پول های سخت افزاری است ، اما می خواهم به شما یادآوری کنم که Ledger Blue در محدوده قیمت متفاوتی زندگی می کند و با KeepKey و Model T. Nano S محبوب ترین کیف پول سخت افزاری رقابت می کند حداقل ، از نظر کل فروش ، می توان انتظار داشت که لجر از کیف پول پشتیبانی کند.

این مرور ویدیویی را مشاهده کنید

افکار نهایی من

Ledger Nano S بیش از یک میلیون بار فروش داشته است ، بنابراین مطمئن نیست که یک محصول موفق است. برای محصولی که هدف اصلی آن امنیت مالی باشد ، جای خطای زیادی وجود ندارد.

بعنوان ارزانترین گزینه در بازار ، فکر نمی کنم بتوانید بیشتر بخواهید. واقعاً همان کاری را انجام می دهد که در نظر گرفته شده است. این دارایی های دیجیتالی شما را ایمن نگه می دارد. با این حال ، اگر به دنبال بهترین تجربه کاربری هستید ، Nano S احتمالاً مناسب شما نیست. نه ادعا می کند که بهترین تجربه کاربری ممکن را ارائه می دهد و نه ادعا می کند که پیشرفته ترین فناوری است.

با این وجود استفاده از آن بسیار آسان است. اگر فقط برای آشنایی با این فناوری به دنبال اولین کیف پول سخت افزاری خود هستید ، Nano S دقیقاً همان چیزی است که به دنبال آن هستید. اگر می خواهید کیف پول سخت افزاری ثانویه همیشه در دسترس باشد ، Nano S کیف پول مورد نظر شما است. به نظر من ، Ledger Nano S از لحاظ سادگی بسیار زیبا است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me