banner
banner

کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست؟

کیف پول سخت افزاری بیت کوین دستگاهی است که به شما امکان می دهد ارز رمزنگاری شده خود را به صورت آفلاین و با نام ذخیره سازی نیز ذخیره کنید. این واحدها عملکرد مشابه حساب بانکی دیجیتال دارند. دقیقاً مانند کیف پول موبایل ، می توانید تعادل خود را مستقیماً از کیف پول سخت افزاری خود ارسال ، دریافت و پیگیری کنید.

کیف پول های سخت افزاری توسط بیشتر افراد در صنعت ، ایمن ترین روش برای ذخیره ارزهای رمزپایه شما محسوب می شوند. این موارد آینده ، Satoshis شما را به چند روش مختلف ایمن می کند. ابتدا دستگاه دسترسی به سکه های شما را رمزگذاری می کند. هنگامی که کیف پول سخت افزاری خود را آنلاین داشته باشید ، این رمزگذاری یک لایه امنیتی اضافی برای شما فراهم می کند.

نکته مهم ، کسی نمی تواند کیف پول سخت افزاری شما را بدزدد و به ارزهای رمزپایه شما دسترسی پیدا کند. اکثر دستگاه ها نیاز اضافی به کد پین دارند. به این ترتیب ، رمزنگاری شما در برابر سرقت یا ضرر و زیان ، از امنیت بیشتری برخوردار می شود. قابل ذکر است ، اگر پین خود را گم کنید ، باید کیف پول خود را با استفاده از پین پشتیبان صادر شده از کارخانه خود بازیابی کنید.

کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست?

تفاوت اصلی بین کیف پول های رمزنگاری سنتی و کیف پول های سخت افزاری این است که فرم فیزیکی دارند. از آنجا که کیف پول های سخت افزاری در دنیای واقعی وجود دارد ، عوامل دیگری وجود دارد که می توانید هنگام خرید یکی از آنها را تأمل کنید. شما می خواهید در مورد کیف پول سخت افزاری متناسب با سبک زندگی خود تصمیم بگیرید. اگر فرد فعالی هستید که از ارز رمزنگاری شده خود معمولاً استفاده می کنید ، به دستگاه کوچکتری نیاز دارید که قابلیت حمل و نقل سبک زندگی شما را فراهم کند.

رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون در حال نشان دادن کیف پول سخت افزاری بیت کوین Ledger

رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون در حال نشان دادن کیف پول سخت افزاری بیت کوین Ledger

مهم نیست که کیف پول سخت افزاری را از چه اندازه یا سبکی انتخاب می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه جدید خود را ایمن ذخیره کرده اید. به یاد داشته باشید ، اگر به درستی ذخیره نشود ، کیف پول سخت افزاری شما ممکن است گم شود ، به سرقت برود ، یا از بین برود. برای جلوگیری از این نگرانی ها ، توصیه می شود کیف پول سخت افزاری خود را در مکانی امن و خشک نگهداری کنید. خبر خوب این است که حتی اگر کیف پول شما خراب شود یا به سرقت برود ، شما هنوز هم می توانید از طریق بذر پشتیبان به رمزنگاری خود دسترسی پیدا کنید.

بذر پشتیبان تهیه کنید

عبارات Seed گروهی از کلمات تصادفی است که به شما امکان دسترسی به ارز رمزنگاری شده خود را در کیف پول رمزنگاری می دهد. آنها در هر دو برنامه سخت افزاری و کیف پول موبایل بسیار محبوب هستند و دلیل خوبی هم دارد. همیشه عبارت پشتیبان خود را در مکانی امن ذخیره کنید. اگر عبارت پشتیبان و کیف پول سخت افزاری خود را گم کنید ، رمزنگاری شما برای همیشه از بین رفته است.

Cold Storage vs Hot Wallet

برای درک اهمیت کیف پول های سخت افزاری ، باید تفاوت بین نگه داشتن بیت کوین در سردخانه و کیف پول گرم را درک کنید. این اصطلاحات به سادگی به وضعیت اینترنت دستگاه اشاره دارند. کیف پول های موبایل مانند رمزنگاری مورد علاقه شما Dapp برای عملکرد نیاز به اتصال به اینترنت دارند. این اتصال به اینترنت همچنین به عنوان بردار حمله بالقوه برای هکرهایی که قصد دسترسی به دارایی های شما را دارند ، عمل می کند. کیف پول های سخت افزاری فقط وقتی به اینترنت متصل می شوند که مستقیماً آنها را به شبکه متصل کنید. به این ترتیب کیف پول های سخت افزاری امن ترین گزینه برای علاقه مندان به رمزنگاری هستند.

کاملاً بزرگ ، بزرگترین دارندگان رمزنگاری از کیف پول های سخت افزاری برای محافظت از امپراتوری های گسترده خود استفاده می کنند. به طور خاص ، وینکلوس به نقل از دوقلوها عنوان شده است كه آنها رمزگذاري خود را در كيف پولهاي سخت افزاري با عبارت دانه توزيع شده در چند جعبه امنيت بانك نگهداري مي كنند. با توجه به اینکه آنها میلیاردرهای بیت کوین هستند ، این استراتژی منطقی است. اگرچه ممکن است میلیون ها نفر را در رمزنگاری نگه ندارید ، اما داشتن یک کیف پول سخت افزاری برای تأمین منابع مالی شما هنوز هم هوشمندانه است. خوشبختانه این دستگاه ها اکنون از هر زمان دیگری مقرون به صرفه هستند.

چگونه کیف پول سخت افزاری بیت کوین تهیه کنم?

امروزه انواع تولید کنندگان کیف پول سخت افزاری رمزنگاری وجود دارد. شما می خواهید معتبرترین مارک ها را رعایت کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ وکتور حمله پیش بینی نشده یا مشکلات سخت افزاری وجود ندارد. از نظر انتقادی ، شما نمی خواهید کیف پول سخت افزاری را از شرکتی خریداری کنید که ممکن است در عرض چند ماه از فعالیت خارج شود. همچنین ، یک تولید کننده کاملاً جدید ممکن است اشکالاتی در محصول خود داشته باشد.

بهترین گزینه های فعلی عبارتند از:

  • لجر نانو اس
  • Ledger Nano X (کیف پول برتر)
  • ترزور مدل یک
  • Trezor Model T (کیف پول برتر)

نکات کلی برای امنیت کیف پول سخت افزار شما

به طور کلی ، برخی از دستورالعمل های مهم وجود دارد که باید برای ایمن نگه داشتن رمزنگاری روی کیف پول های سخت افزاری رعایت کنید. اولین کاری که می خواهید انجام دهید بدیهی است که از امنیت جسمی دستگاه اطمینان حاصل کنید. اگر خانه شما بسوزد و کیف پول و کلمه کلیدی آن در خانه شما باشد ، روز شما بدتر می شود.

علاوه بر این ، باید سیستم عامل موجود در دستگاه خود را به روز کنید. شرکت ها به طور معمول به روزرسانی ها را برای رفع مشکلات امنیتی وصله می کنند. اگر نمی توانید دستگاه خود را به روز نگه دارید ، می توانید قربانی یک بردار حمله منسوخ شوید. همچنین ، هرگز کیف پول سخت افزاری خود را به برق متصل نکنید..

کلاهبرداری های کیف پول

متأسفانه ، به طور کلی جدید بخش رمزنگاری باعث شده است که بسیاری از افراد در مورد چگونگی محافظت بهتر از درآمد خود دچار سردرگمی شوند. اخیراً ، کلاهبرداری های کیف پول سخت افزاری در بازار افزایش یافته است. این کلاهبرداری ها معمولاً چند استراتژی قابل تشخیص را دنبال می کنند.

کلاهبرداری کیف پول سخت افزاری بیت کوین

کلاهبرداری کیف پول سخت افزاری بیت کوین

هرگز کیف پول سخت افزار دست دوم را خریداری نکنید

با توجه به نقش مهمی که کیف پول سخت افزاری شما در استراتژی سرمایه گذاری بلاکچین شما ایفا خواهد کرد ، توصیه می شود با دستگاه های جدید همراه باشید. قبل از دریافت واحد ، کیف پول های سخت افزاری استفاده شده را می توان تغییر داد یا حتی از قبل هک کرد. علاوه بر این ، فقط تولیدکنندگان معتبر باید در لیست تماشای شما باشند.

حملات فیشینگ

اولین ، و رایج ترین ، این است فیشینگ حملات هرگز عبارت پشتیبان کیف پول خود را به کسی منتقل نکنید. کلاهبرداران غالباً به عنوان سازنده دستگاه شما مطرح می شوند و اطلاعاتی مانند عبارت پشتیبان شما را به عنوان وسیله ای برای تأیید یا کمک به شما به طریقی می خواهند. هنگامی که به شخص خود عبارت پشتیبان خود را دادید ، بیت کوین خود را از دست دادید.

کارتهای خراش

کیف پول سخت افزاری بیت کوین با جزئیات بیشتر کلاهبرداری شامل فروش آنلاین دستگاههای دست دوم است. کلاهبرداران دستگاه ها را باز می کنند ، عبارت پشتیبان را یادداشت می کنند و سپس واحد را می فروشند. در یک مورد ، شخصی کیف پول دست دوم را از eBay خریداری کرد. برای اولین هفته همه چیز عالی بود ، ناگهان ، رمزنگاری فرد ناپدید شد.

تحقیقات بیشتر نشان داد که چه اتفاقی افتاده است. کلاهبرداران یک عبارت پشتیبان از پیش تنظیم شده را در یک خراش جعلی پنهان کرده بودند کارت. وی کیف پول سخت افزاری را در بسته بندی اصلی خود بسته و به صاحب جدید دستور داد تا از دستگاه جدید خود با عبارت دانه معیوب پشتیبان تهیه کند.

مالک جدید معتقد بود که آنها اولین کسی هستند که جعبه را باز کردند و بارگیری آن را با چندین بیت کوین آغاز کردند. هکرها در آنجا قادر به استفاده از عبارت پشتیبان برای دسترسی مجدد به دستگاه و ارسال کل بیت کوین به جای دیگر هستند. متأسفانه کلاهبرداران با پس انداز زندگی این فرد کار خود را انجام دادند.

ارائه دهندگان برتر کیف پول در بازار

در حال حاضر دو تولید کننده وجود دارد که بر بخش کیف پول سخت افزار بیت کوین تسلط دارند – ترزور و دفتر کل. هر دو شرکت برخی از ویژگی ها و سبک های منحصر به فرد را متناسب با نیازهای شما ارائه می دهند. علاوه بر این ، هر دو شرکت از شهرت بسیار خوبی برخوردار هستند و محصولات خود را سالهاست به بازار عرضه می کنند.

کیف پول سخت افزار Trezor

ترزور خط کیف پول های سخت افزاری بیت کوین از طراحی زیبایی برخوردار است که شبیه بوق زنگ اتومبیل است. این طرح کاربر پسند ، پیمایش ساده و ذخیره سازی آن آسان است. علاوه بر این ، کیف پول سخت افزاری Trezor طیف گسترده ای از قابلیت همکاری را ارائه می دهد. کاربران می توانند بیت کوین و همچنین چندین altcoin دیگر از جمله توکن ERC-20 را ذخیره کنند. دستگاه های Trezor شامل ویژگی های پیشرفته ای مانند یک برنامه پیشرفته اندروید برای نظارت بر دارایی های شما هستند. کاربران این دستگاه ها همچنین از افزونه Chrome و دسترسی به آن لذت می برند MyEtherWallet پورتال ورود آنلاین.

کیف پول سخت افزاری Trezor T Bitcoin

کیف پول سخت افزاری Trezor T Bitcoin

Trezor T

ترزور طیف وسیعی از محصولات را به بازار عرضه می کند. کیف پول برتر آنها Trezor T. این دستگاه جمع و جور از نسخه اصلی خود دارای نسخه های بسیار پیشرفته است. صفحه لمسی برای پیمایش آسان است و دستگاه شامل اتصال USB-C و اسلات کارت microSD است.

کیف پول سخت افزاری Ledger

Ledger محبوب ترین ارائه دهنده کیف پول در بازار در حال حاضر است. این شرکت از سال 2012 خدمات کیف پول سخت افزاری قابل اعتمادی را ارائه داده است. کیف پول های لجر بیشتر به دلیل طراحی کوچک و ویژگی های پیشرفته شناخته می شوند. بالای یک افزونه Chrome ، دستگاه با آن ادغام می شود کپی, Electrum ، Mycelium ، MyEtherWallet و GreenBits.

لجر نانو اس

لجر نانو اس

لجر نانو اس

لجر محبوب ترین محصول است نانو اس. این واحد با یک نمایشگر LCD کوچک شبیه USB است. این صفحه نمایش به شما امکان می دهد اطلاعات حیاتی را مشاهده کرده و پین خود را برای دسترسی به بیت کوین خود وارد کنید. قابل ذکر است ، Nano S از بیش از 1100 ارز رمزپایه مختلف ، از جمله تمام نشانه های ERC-20 پشتیبانی می کند. در حال حاضر ، بیش از 180،000 نشانه ERC در حال استفاده است ، بنابراین این ویژگی ارزش زیادی برای واحد فراهم می کند.

برای یک محصول برتر لجر نیز وجود دارد نانو ایکس.

خلاصه

اگر شما نوعی سرمایه گذار هستید که قصد دارد مقدار زیادی رمزنگاری صرفه جویی کند ، یا فقط امنیت دارید ، یک کیف پول سخت افزاری گزینه هوشمندانه شماست. با این حال ، شما باید هوشیار باشید. در دنیای معاملات بلاکچین نظیر به نظیر ، هیچگونه استرداد وجه یا پرداختی باطل نشده وجود ندارد. اگر کسی بیت کوین شما را سرقت کند ، زیرا شما آن را ایمن نگه ندارید ، راه کمی برای پیگیری وجود دارد. نکته بسیار مهم ، حفظ امنیت رمزنگاری شما به عهده شماست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me