banner
banner

شاخص های فنی Crypto

تجزیه و تحلیل تکنیکی در مورد معامله مهم است ، مهم نیست که شما یک معامله گر سهام یا یک معامله گر رمزنگاری باشید ، مطالعه حرکت تاریخی قیمت ها ، الگوها و سایر داده های مربوط به معاملات می تواند به شناسایی فرصت های معاملاتی و پیش بینی جهت قیمت. تجزیه و تحلیل فنی به طور گسترده ای در سهام ، معاملات آتی ، کالاها ، FX و سایر طبقات دارایی مورد استفاده قرار گرفته است. در عصر بلاکچین ، معامله گران ارزهای رمزپایه از روش های دنیای قدیم در فضای رمزنگاری استفاده می کنند ، در حالی که سعی در ایجاد انواع جدیدی از ابزارهای تجزیه و تحلیل دارند که متناسب با این کلاس دارایی در حال ظهور باشد.

گروههای بولینگر

این یکی از شاخص های پرکاربرد در معاملات است که به نام جان بولینگر ، مدیر دارایی و تحلیلگر فنی آمریکایی نامگذاری شده است. باندهای بولینگر که با مجموعه ای از خطوط تعریف شده اند ، دو انحراف استاندارد (مثبت و منفی) به دور از میانگین متحرک ساده (معمولاً 20-SMA) قیمت اوراق بهادار را ترسیم می کنند. از آنجا که انحراف معیار اندازه گیری نوسان است ، وقتی بازارها بی ثبات تر می شوند ، نوارها گسترش می یابند ، بنابراین امکان خروج از معاملات بیشتر است. در طی دوره های کم نوسان ، نوارها منقبض می شوند ، که می تواند نشانه بالقوه نوسانات فزاینده باشد و می تواند یک نقطه ورود تجارت باشد.

علاوه بر این ، بسیاری از معامله گران معتقدند وقتی قیمت ها به نوار بالایی نزدیک می شوند ، می توان در بازار بیش از حد خرید کرد. برعکس ، وقتی قیمت ها به نوار پایین تر نزدیک می شوند ، این نشان دهنده فروش بیش از حد در بازار است.

در زیر نمودار روزانه BTC / USDT با باندهای بولینگر ارائه شده است ، این نمونه ای از نحوه پیش بینی مسیرهای قیمت توسط باند و نشان دادن نقاط احتمالی ورود و خروج است.

منبع: OKEx (www.tradingview.com)

در زمان نوشتن مقاله ، این جفت ارز فقط زیر 12000 معامله شد و این در حال حاضر به باند بالایی رسیده است ، در همین حال ، حرکت نسبتا کم بود ، این نشان می دهد که بخاطر رالی اخیر BTC ممکن است تمام شود.

با این حال ، گروههای بولینگر فقط یکی از شاخصهای زیادی است که به بازرگانان برای تصمیم گیری در مورد نوسانات بازار کمک می کند و این یک سیستم مستقل نیست. بازرگانان معمولاً از آن در کنار سایر شاخص های فنی استفاده می کنند تا تصویر و تحلیل واضح تری داشته باشند.

بازیابی فیبوناچی

این یک شاخص فنی است که به تحلیلگران اجازه می دهد مناطق احتمالی حمایت یا مقاومت را با استفاده از مجموعه ای از نسبت ویژه ، که بر اساس نسبت طلایی ، یک عدد خاص با ویژگی های منحصر به فرد در ریاضیات و هندسه ، و به طور گسترده ای در طبیعت ، هنر ، دیده می شود ، شناسایی کنند. و معماری.

سطح اولیه فیبوناچی Retracement 23.6٪ ، 38.2٪ ، 61.8٪ و 78.6٪ است. 50٪ نیز به طور گسترده توسط معامله گران استفاده می شود ، با این حال ، این یک نسبت فیبوناچی رسمی نیست. پس چرا این اعداد درصدی مهم هستند؟ زیرا آنها نشان می دهند که چه مقدار از حرکت قبلی قیمت مجدد یا اصلاح شده است.

نگاهی به نمودار ETH / USDT روزانه با سطح اصلاح فیبوناچی. سه جعبه سفید نمونه هایی از یافتن سطوح مرجع است. این جفت ارز از اواسط ژوئیه در معاملات تجاری قرار دارد و حمایت در حدود 200 قوی به نظر می رسد ، که 23.6٪ از تغییرات فیبوناچی نسبت به بالا و پایین است. با این حال ، این جفت ارز دو تلاش کرده است تا سطح 38.2٪ را بشکند اما ناموفق بود ، که مقاومت قابل توجهی را در نظر گرفت.

منبع: OKEx (www.tradingview.com)

همانند سایر شاخص ها ، معامله گران برای تعیین ضرر خود یا تعیین یک نقطه ورود نباید فقط به Fibonacci Retracement اعتماد کنند. بسیاری دیگر از مطالعات فیبوناچی همراه با سایر اشکال تجزیه و تحلیل فنی استفاده می کنند.

RSI

شاخص مقاومت نسبی یا RSI یک شاخص حرکت است که سرعت و تغییر حرکت قیمت را اندازه گیری می کند. این به معامله گران کمک می کند تا ارزیابی کنند که آیا دارایی بیش از حد خریداری شده یا بیش از حد فروخته شده است. میزان RSI از 0 تا 100 است. وقتی مقدار RSI به 70 یا بالاتر رسید ، دارایی بیش از حد خریداری شده در نظر گرفته می شود. وقتی مقدار RSI به 30 یا پایین می رسد ، این نشان می دهد که دارایی می تواند بیش از حد فروخته شود.

از همه مهمتر ، واگرایی RSI و قیمت دارایی می تواند نشان دهنده پیشرفت یک روند احتمالی جدید باشد. به عنوان مثال ، نمودار روزانه BCH / USDT در اینجا. در ماه آوریل ، ما شاهد دامنه جفت ارز بین 250 تا 325 بودیم ، با این حال ، RSI با خرید بیش از حد و واگرایی نزولی رخ داد ، و به دنبال آن اصلاح قیمت برای حدود 2 هفته. همین اتفاق در ماه مه دوباره رخ داد ، واگرایی نزولی پیش آمد ، و پس از آن اصلاح قیمت در ماه ژوئن رخ داد.

منبع: www.tradingview.com

نتیجه

در زمینه تجزیه و تحلیل فنی چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ، صدها سیگنال ، الگو و شاخص توسط تجار و تحلیلگران در دنیای مالی استفاده شده است. مطالعات فنی معامله گران را قادر می سازد تا بر اساس داده ها و آمارهای تاریخی تصمیمات عاقلانه تر و پیش بینی بهتر حرکت های آینده را بگیرند. از طرف دیگر ، تحلیل بنیادی در فرآیند تصمیم گیری تجاری نیز به همان اندازه مهم است. در دنیای مالی سنتی ، اگر تجزیه و تحلیل اساسی مطالعه ارزش ذاتی یک شرکت در فضای رمزنگاری باشد ، این فرایندی خواهد بود که می دانید سکه بیش از حد ارزش دارد یا کم ارزش است. سرمایه گذاران قبل از سرمایه گذاری یا ورود به معامله می توانند هنگام انجام مراقبت های بنیادی و فنی خود ، تصویر بزرگتر و کامل تری به دست آورند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me