banner
banner

معاملات آتی BTC نشان دهنده تضعیف احساس صعودی است که قیمت به یک طرف حرکت می کند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

قیمت بیت کوین پس از شکست موفقیت آمیز از 23،000 دلار در 17 دسامبر در این هفته در محدوده وسیعی نوسان کرده است. پیش از عقب نشینی به پایین ترین قیمت هفتگی خود یعنی 21،918 دلار در همان روز ، ارز دیجیتال پیشرو روز دوشنبه به بالاترین قیمت 24302 دلار رسید. در حالی که از آن زمان به بعد قیمت به بالای 23،000 دلار صعود کرده است ، طبق قیمت شاخص OKEx BTC همچنان در این محدوده ادغام می شود..

اخبار مربوط به Ripple توسط SEC بررسی شد ، در اواسط هفته نوسانات بازار را به همراه داشت ، با کاهش قابل توجه آلت کوین ها. با این وجود بیت کوین سطح قیمت خود را حفظ کرده و بر بازار تسلط یافت.

در هفته آینده Futures Friday ، ما متوجه شدیم که چگونه اهرم بالا ریسک کوتاه مدت را افزایش می دهد. نرخ بودجه برای قراردادهای دائمی برای مدت طولانی در آخر هفته گذشته بالاتر از 0.05٪ بود و پس از مدت کوتاهی بازپرداخت انجام شد. در این هفته به دلیل عقب نشینی قیمت در روز دوشنبه شاهد کاهش سریع و نسبت کوتاه / کوتاه بودیم و معامله گران در بازار آتی با احتیاط بیشتری نسبت به افتتاح طولانی مدت اقدام می کردند. سود باز BTC نیز با افزایش 1.6 میلیارد دلاری در کوتاه مدت به بالاترین حد ممکن نرسید. بازار ممکن است همچنان به دلیل تعطیلات با کاهش حجم مواجه شود.

آخرین قرارداد سه ماهه سال BTCUSD1225 و گزینه های سه ماهه امروز منقضی می شوند و معامله گران باید از خطرات بازار آگاه باشند. پس از تحویل امروز قرارداد سه ماهه ، باید توجه زیادی به جهت گیری احساسات بازار داشته باشیم.

از منظر میان مدت ، بازار با شرایط سه ماهه BTCUSD0326 – که در پایان ماه مارس منقضی می شود – همچنان در حالت خوش بینانه قرار دارد – در حال حاضر با حق بیمه 1150 دلار یا 4.9٪ نسبت به قیمت شاخص معامله می شود.

BTC / USDمعاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، از ساعت 6:00 صبح UTC در تاریخ 25 دسامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

طی هفته گذشته ، با ورود قیمت ها به مرحله ادغام پس از دوشنبه ، نسبت بلند / کوتاه روند نزولی تدریجی را شاهد بود و از 1.18 در جمعه گذشته به پایین ترین سطح 0.88 سقوط کرد و دوباره به سطح فعلی خود یعنی 1.0 رسید. این نشان دهنده کند شدن میزان تمایل به شدت صعودی در بازار است و معامله گران راحت نمی توانند شرط بندی کنند که بیت کوین در کوتاه مدت افزایش یابد..

نسبت طولانی / کوتاه BTCزمان جمع آوری اطلاعات: 12/18 4:00 صبح UTC تا 12/25 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه قراردادهای فصلی روز دوشنبه به 1400 دلار یا 5.8 درصد افزایش یافته بود. با این حال ، در بازپس گیری بعدی به سرعت به 900 دلار یا 4٪ کاهش یافت و پس از آن شروع به بهبودی کرد و به سطح فعلی حدود 1200 دلار رسید. سطح حق بیمه هنوز کاملاً اعتماد بازار به انتظارات قیمت میان مدت را نشان می دهد.

مبنای آتی BTCزمان جمع آوری اطلاعات: 12/18 4:00 صبح UTC تا 12/25 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز در اواسط هفته تا 1.6 میلیارد دلار افزایش یافت و به دنبال آن افت سریع در هر دو مورد رخ داد. سود فعلی باز هم حدود 1.5 میلیارد دلار است. اگر قیمت همچنان به حفظ این روند نوسانی ادامه دهد ، سود باز که به 1.6 میلیارد دلار می رسد می تواند به یک شاخص مرتبط تبدیل شود.

معاملات آتی BTC باز استزمان جمع آوری اطلاعات: 12/18 4:00 صبح UTC تا 12/25 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

معامله گران در بازار پس از عقب نشینی سریع دوشنبه ، نرخ اهرم را کاهش دادند ، با نسبت وام حاشیه به سرعت از حدود 20 به نزدیک 16 رسید. این نسبت از سال گذشته افزایش یافته و در حال حاضر حدود 18 است ، که نشان می دهد درصد قابل توجهی از معامله گران در محل بازار هنوز بیت کوین وام می گیرد ، منتظر افزایش قیمت است.

نسبت وام حاشیه BTCزمان جمع آوری اطلاعات: 12/18 4:00 صبح UTC تا 12/25 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

روند نوسانی بیت کوین در این هفته انتظارات صعودی پیش از این را در بازار تعدیل کرده است. در همین حال ، آلت کوین های بزرگ پس از ضربه شدید از وضعیت XRP هنوز در حال بهبود هستند. اکنون ، با تعطیلات اینجا ، ممکن است شاهد کاهش حجم و کتاب سفارش نازک باشیم ، که عدم اطمینان بازار را بیشتر می کند.

از نظر مقاومت ، 24000 دلار قیمت شاخص یا 25200 دلار قیمت قرارداد سه ماهه ، سقف مشخصی باقی مانده است. در صورت عدم وجود حجم ، احتمال شکسته شدن کاذب در این منطقه وجود دارد و با چرخش بیت کوین در حدود 23000 دلار برای چندین روز ، یک حرکت دیگر پس از تسویه حساب آتی سه ماهه ممکن است روند کوتاه مدت بعدی را تعیین کند.

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me