banner
banner

بازار آتی بیت کوین به دلیل آزمایش قیمت بیش از حد گرم 9600 دلار: جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

بیت کوین قیمت (BTC) طی هفت روز گذشته الگوی شکست پایین دو برابر را تشکیل داده است ، با توجه به آینده سه ماهه OKEx بیش از 10 درصد از پایین ترین هفته خود یعنی 8،590 دلار افزایش یافت و در زمان پرس حدود 9،600 دلار معامله کرد (BTCUSD0626).

برک آوت چهارشنبه صبح UTC اتفاق افتاد ، زیرا BTC خط گردن الگوی دو پایین را در حدود 9000 دلار شکست قبل از اینکه کمی بچرخد و دوباره به سمت بالا حرکت کند پنج شنبه. نگاه كردن داده های تجارت OKEx, می توانیم ببینیم که نسبت طولانی / کوتاه BTC از 0.85 به بالاتر از 1.0 پس از تجمع روز چهارشنبه بهبود یافت و مبانی BTC به قلمرو مثبت بازگشت. از آنجا که امروز روز انقضا برای معاملات آتی ماه مه است ، انتظار می رود نوسانات آخر هفته در این هفته افزایش یابد.

آینده های سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0626) نمودار 1D. منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

بازدید صفحه داده تجارت OKEx برای کشف شاخص های بیشتر.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

طی هفته گذشته ، نسبت طولانی / کوتاه BTC در سه روز اول قبل از شروع افزایش ، زیر 1.0 بود. از روز چهارشنبه ، این نسبت بالای 1.0 باقی مانده است که با حرکت قیمت همخوانی دارد. در حال حاضر ، این نسبت در حدود 1.1 است ، که نشان می دهد بسیاری از بازرگانان خرده فروشی با وجود افزایش قیمت 1000 دلار در دو روز گذشته ، هنوز شلوارک خود را نگه داشته اند..

زمان جمع آوری داده ها: 22/5/5 0:00 صبح تا 29/5/5 6:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای تعادل آن باز شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

آینده سه ماهه OKEx BTC حق بیمه پس از تجمع روز پنجشنبه با اشاره به خوش بینی در بازارها به بالای 60 دلار رسید. این نشان دهنده یک تلنگر احساس دیگر بازار از زمان نشستن حق بیمه در قلمرو منفی در اواسط هفته است.

جاری کانتانگو خیلی قانع کننده نیست و قیمت بیت کوین را از نزدیک دنبال می کند. آخرین حق بیمه در اواسط ماه مه بود که قیمت 150 دلار با قیمت بیت کوین در حدود 10،000 دلار مطابقت داشت.

زمان جمع آوری داده ها: 22/5/5 0:00 صبح تا 29/5/5 6:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین اختلاف مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

عصر یکشنبه ، هنگامی که قیمت به سمت پایین حرکت کرد ، Open بهره (OI) به شدت افزایش یافت. در همان زمان ، شاهد مقدار زیادی خرید فعال بودیم که ممکن است منعکس کننده ورود گاوها به بازار با قیمت های جذاب باشد.

پس از اوج گرفتن روز یکشنبه با 6.28 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) ، OI به 5.57 میلیون فعلی سقوط کرد. گاوها در جریان این تجمع دو روزه که با تصفیه خرس ها همراه بوده است ، از مواضع خود باز می شوند.

لازم به ذکر است که OI از پایین ترین سطح اواسط ماه مارس یعنی 3.64 میلیون نفر افزایش نیافته است ، گرچه قیمت حدود 170 درصد افزایش یافته است.

زمان جمع آوری داده ها: 22/5/5 0:00 صبح تا 29/5/5 6:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام دهی BTC

نسبت وام وام حاشیه بیشتر تا روز پنجشنبه پایین بود و از حدود 2.1 به پایین ترین سطح 0.85 روز چهارشنبه سقوط کرد. این نسبت پس از عبور بیت کوین از 9200 دلار به شدت برگشت و در حال حاضر حدود 2.0 است. این نشان می دهد که رالی روز پنجشنبه ضررهای زیادی در توقف در بازار حاشیه بازار ایجاد کرده است.

زمان جمع آوری داده ها: 22/5/5 0:00 صبح تا 29/5/5 6:00 صبح (UTC)

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به مقدار USDT طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می دهد.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گرs

میشائیل ون دو پوپه, تاجر تمام وقت

معمولاً انقضاiration معاملات آتی باعث نوسان کوتاه مدت می شود (یا این امر را در گذشته نیز انجام داده بودیم و ما آن را از فروپاشی اخیر نفت نیز می دانیم) ، اما به طور کلی دیگر بر هیچ گونه تغییر قیمت تأثیر نمی گذارد.

به طور کلی ، اتفاق نظر بر این است که بازار از زمان سقوط سنگین خود از 12 مارس هنوز روند صعودی دارد و همچنان ادامه دارد. چنین روندی با پایین ترین سطح ثابت ثابت تر مشخص می شود ، که در آن تغییر قیمت اخیر از 8،650 دلار پایین ترین سطح دیگر را نشان می دهد.

به احتمال زیاد یک ضربه بالای مقاومت 10300 دلار است تا ببینیم از آنجا به کجا می توانیم برسیم.

رابی ، تحلیلگر بازار OKEx

صبح چهارشنبه و پنجشنبه شاهد انحلال ساعتی بیش از 10 میلیون دلار بودیم و فشار کوتاه باعث شد قیمت به بالاتر از 9600 دلار برسد. با این حال ، این یک سطح مقاومت قوی است و BTC نیاز به پشتیبانی مداوم بین 8،450 تا 9،600 $ دارد تا بتواند در آینده نزدیک یک دلار دیگر را تا 9،850 دلار تلاش کند.

این واقعیت که بیشتر شاخص های آتی خنثی هستند ، به معنای وجود فضای قبل از گرم شدن شرایط برای حرکت به سمت بالا است. بازگشت حق بیمه مناسب نیز برای کوتاه مدت صعودی است.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me