banner
banner

نوسان Crypto: چرا نوسانات در بازار ارزهای رمزپایه مهم است

این مقاله مفهوم نوسانات رمزنگاری و دلیل اهمیت نوسانات در بازار رو به رشد ارزهای رمزنگاری شده را بررسی می کند.

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارز رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

سقوط بزرگ بازار در سال 2018 برای بسیاری از افراد در بازار ارزهای رمزنگاری شده درسی سخت درباره بی ثباتی شدید ارزهای رمزپایه است. در طی 2 سال ، قیمت ارزهای رمزپایه از یک سر تا پایان به شدت در حال نوسان است ، به طوری که بسیاری ارزهای رمزپایه را یک بازار کاملاً بی ثبات و پر از حدس و گمان و عدم اطمینان می دانند. اولین و بزرگترین ارز رمزنگاری شده مبتنی بر سرمایه بازار – بیت کوین – در سال 2017 رشد گسترده ای را تجربه کرد و از 700 دلار به تقریبا 20،000 دلار رسید! این میزان بازده سرسام آور 27000 درصدی فقط در مدت 12 ماه است.

جای تعجب نیست که خیلی ها روی باند واگن رمزنگاری پریدند. با این حال ، بازار پس از آنکه به سطوح گسترده ای رسید ، خیلی زود ناپایدار شد و پس از آن سقوط گسترده ای را برای کل سال 2018 تجربه کرد. سرمایه بازار ارزهای رمزپایه از بالاترین رقم 813 میلیارد دلار به 100 میلیارد دلار کاهش یافت ، قیمت های عمومی تمام سکه ها نزدیک به 90 درصد کاهش می یابد.

ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک فناوری پیچیده ، مخل و ​​ظریف دیده می شود که افراد زیادی را ثروتمند کرده است. بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از افراد جذب جذابیت و ریسک ارزهای رمزپایه می شوند.

بگذارید مفهوم مهم نوسان بازار و چگونگی آن یک جز integ جدایی ناپذیر در بازار ارزهای رمزنگاری شده باشد.

(بیشتر ببینید: 4 نوع سکه برای متنوع کردن نمونه کارها رمزنگاری شما & مدیریت خطرات)

نوسان چیست؟

در امور مالی سنتی نوسانات به عنوان معیار آماری پراکندگی قیمت دارایی تعریف می شود. به بیان ساده ، نوسانات میزان نوسان قیمت دارایی را در طول زمان توصیف می کند. یک سرمایه گذاری در صورت بی ثباتی در نظر گرفته می شود که قیمت های آن روزانه به شدت یا پایین برود ، همانطور که در بازار ارزهای رمزپایه دیده می شود. در اینجا مثالی از نوسانات وجود دارد:

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارز رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

دارایی های ناپایدار کم مانند طلا یا اوراق قرضه دولتی بسیار پایدار هستند ، قیمت ها به صورت ثابت نوسان دارند و به دفعات تغییر نمی کنند. از طرف دیگر ، دارایی های ناپایدار بالا از نظر ارزش به سرعت و تهاجمی تر حرکت می کنند.

(همچنین بخوانید: آیا سقوط قیمت Bitcoin منجر به نابودی آن خواهد شد؟)

نوسان و خطر

نوسان یک مفهوم حیاتی است که باید درک شود زیرا خطرات را اندازه گیری می کند. برای سرمایه گذاران و تجار ، درک تحمل ریسک آنها همیشه اولین قدم قبل از انجام هر نوع سرمایه گذاری است. افراد مختلف سطح متفاوتی از تحمل ریسک را دارند و این بر انتخاب آنها برای سرمایه گذاری تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، یک مستمری بگیر 50 ساله بازنشسته احتمالاً تحمل بسیار کم خطر را دارد زیرا اولویت اصلی آنها حفظ ثروت است. انواع سرمایه گذاری های مورد بررسی آنها صندوق های بازنشستگی ، صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، اوراق قرضه دولتی با بازده کم یا سهام با تراشه های آبی بسیار پایدار است که درآمد قابل تقسیم قابل پرداختی را پرداخت می کنند. متناوباً ، یک جوان 25 ساله از دانشگاه احتمالاً تحمل ریسک بالاتری دارد و سرمایه گذاری در سرمایه گذاری های خطرناک تر را شامل می شود: ارزهای رمزپایه و سهام فناوری.

در اینجا نگاهی داریم به سطوح مختلف اشتهای خطر.

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارز رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

لازم به ذکر است که میزان ریسکهایی که شخص برای انجام آن انتخاب می کند با بازدهی بالقوه ای که به دست می آورد ارتباط زیادی دارد. به عبارت دیگر ، یک سرمایه گذاری با ریسک بالاتر با احتمال بیشتری برای ایجاد بازده بالاتر همراه است در حالی که یک سرمایه گذاری با ریسک کم نرخ بازده کمتری دارد. به این معامله بازگشت ریسک گفته می شود.

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارز رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

سطوح مختلف ریسک های مرتبط با سرمایه گذاری های مختلف شما را ملزم می کند تحمل ریسک خود را درک کنید و سپس ارزیابی کنید که آیا نوسان دارایی مورد نظر شما برای سرمایه گذاری با نمایه ریسک شما مطابقت دارد یا خیر. ارزهای رمزپایه خطرناک ترین دارایی است که می توانید پول سخت بدست آمده را روی آن قرار دهید. این می تواند نرخ قابل توجهی از بازده را به شما بدهد اما بالعکس ، با توجه به نوسانات شدید قیمت ارزهای رمزپایه ، باید آماده احتمال ضرر زیادی باشید. ما قبلاً شاهد عواقب سقوط بازار 2018 بودیم که قیمت ها نزدیک به 90 درصد سقوط کرد.

(همچنین نگاه کنید به: آیا خرید بیت کوین خیلی دیر است و آیا سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری خیلی دیر است؟)

علت ایجاد نوسان در بازار ارزهای رمزنگاری شده?

دلایل متعددی وجود دارد که به محیط بسیار ناپایدار و ناپایدار کمک می کند. بیایید نگاهی به عوامل اصلی بیندازیم.

1) بازار شیرخوارگان

یک بازار جوان با پشتیبانی از یک فناوری جدید بسیار بی ثبات تر از سرمایه گذاری های سنتی است که بالغ هستند و از نظر زمان آزمایش شده اند. درست همانطور که در دهه 1990 اینترنت انقلابی بود و شرکتهای مرتبط با اینترنت نرخ قابل توجهی از درآمد را داشتند ، بازار ارزهای رمزپایه هم اکنون در یک چرخه مشابه قرار دارد. تکمیل و پذیرفتن توده های عمومی به فناوری های جدید زمان بر است و خطر شکست بسیار زیاد است زیرا موارد بسیاری وجود دارد که ممکن است اشتباه انجام شود. احتمال ایجاد اختلال در آینده و تصویب ، ارزش قابل درک در بازار را ایجاد می کند ، که در درجه اول به دلیل عدم وجود معیارهای محکم و قابل اندازه گیری مربوط به اصول فناوری ، حدس و گمان ها تقویت می شود..

از آنجا که ارزهای رمزپایه به تصویب انبوه نرسیده اند ، ارزش های آن هنوز هم با هیاهو و گمانه زنی ها تقویت می شود. به همین دلیل است که آنها دارای یک داد و ستد با بازده بالا هستند.

(بیشتر بخوانید: راهنمای تحلیل بنیادی ارزهای رمزپایه)

2) نقدینگی کم (نسبت به بازارهای دیگر)

نقدینگی به سهولت خرید یا فروش دارایی در بازار آزاد اشاره دارد. بازاری با حجم بالایی از معاملات با تعداد زیادی از فعالان بازار (خریداران و فروشندگان) به عنوان یک بازار بسیار روان شناخته می شود. متأسفانه نوپایی نسبی بازار ارزهای رمزپایه به این معنی است که نقدینگی آن در حال حاضر بسیار کم است. با نگاهی به جفت های معاملاتی بسیاری از سکه ها ، می بینید که حجم معاملات روزانه چیزی در مقایسه با ارزش سایر سرمایه گذاری های سنتی مانند بازارهای سهام نیست..

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارز رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

(منبع: InsiderPRO)

بازار کم نقدینگی – مانند بازار ارزهای رمزپایه – به راحتی در معرض نوسانات ناگهانی و تهاجمی قیمت ها است ، زیرا یک سفارش بزرگ می تواند بازارها را به حرکت درآورد و قیمت را در یک لحظه افزایش دهد یا سقوط کند. دلیل این امر این است که تعداد کافی از شرکت کنندگان و سفارشات بازار در بازار برای محافظت در برابر سفارشات بالقوه زیادی وجود ندارد که می توانند بازارها را به حرکت درآورند. علاوه بر این ، دستکاری بازار در یک محیط کم نقدینگی بسیار گسترده است. نقدینگی نسبتاً کم بازار ارزهای رمزنگاری شده ، آن را به محلی برای نوسانات قیمت ناپایدار تبدیل کرده است.

(بیشتر ببینید: راهنمای نقدینگی ارز رمزنگاری شده: نحوه اندازه گیری نقدینگی & تجارت خوب)

3) بازارهای نامنظم

بازار ارزهای رمزنگاری شده به دلیل پیچیدگی و مشکل در تنظیم یک فناوری منبع باز و غیرمتمرکز تا حد زیادی تنظیم نشده است. با عدم وجود مقررات ، هجوم بازیگران بدی وجود دارد که می توانند بازارها را دستکاری کنند زیرا نظارتی وجود ندارد. گزارش های مکرر متعددی در مورد نهادهای صریحاً دستکاری در بازار ارزهای رمزپایه وجود داشته است. آنها می توانند از یک طرح پمپ و دامپینگ هماهنگ توسط یک مجموعه تا دستکاری در حجم معاملات توسط صرافی های ارز رمزنگاری شده باشند..

دستکاری در بازار ، بازار عمومی را بی ثبات و بسیار بی ثبات می کند ، زیرا سفارشات بزرگ ایجاد شده توسط این نهادها با هدف دستکاری ، به طور قابل توجهی باعث نوسانات شدید در بازار می شود. با توجه به اینکه بازار ارزهای رمزپایه به راحتی تحت تأثیر اخبار و احساسات جا به جا می شوند ، این وحشت ایجاد می کند و حتی به هرج و مرج و نوسان بیشتری منجر می شود..

(بیشتر بخوانید: درک مقررات SEC در مورد ICO: آنچه باید بدانید)

4) حدس و گمان

در یک بازار کودک و بدون مقررات ، تنها چیزی که ارزش ارزهای رمزنگاری شده را هدایت می کند ، حدس و گمان است. به طور معمول ، ارزش هر دارایی به سودمندی و تصویب آن بستگی دارد. در حال حاضر ، حدس و گمان بسیار زیاد است زیرا کمی سازی ارزش هر ارز رمزنگاری شده بر اساس تحلیل بنیادی سنتی بسیار دشوار است – تقریباً غیرممکن. بنابراین ، بهترین راه برای ارزش گذاری هر سکه یا رمز ، شرط بندی خیالی در موارد استفاده در آینده ، تصویب و کشیدن سکه به جای معیارهای اساسی است که در حال حاضر غیرقابل سنجش هستند..

ارز رمزنگاری شده اغلب به عنوان کانون گرم برای حدس و گمان دیده می شود ، که بی ثباتی بازار را القا می کند. این یک محیط پر از خطرات فوق العاده ایجاد می کند.

(بیشتر ببینید: مخاطرات سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده)

آیا نوسان خوب است?

نوسان برای افراد مختلف در بازار معانی مختلفی دارد. همه اینها به تحمل فرد در برابر خطر بستگی دارد. یک فرد متنفر از خطر از سرمایه گذاری های با نوسان زیاد جلوگیری می کند زیرا بیشتر به فکر ثبات و حفظ ثروت خود هستند. کسانی که در بازار ارزهای رمزنگاری شده مشارکت دارند خطرپذیر به حساب می آیند. در واقع ، نزدیک به 60 درصد خریداران بیت کوین از سنین 15 تا 34 سال هستند. همچنین جالب است بدانید که مردان به میزان قابل توجهی بیش از 70 درصد بر بازار ارزهای رمزپایه تسلط دارند.

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارز رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

(منبع: بلومبرگ)

این آمار ثابت می کند که هزاره های جوان در مقایسه با همتایان قدیمی خود بیشتر جذب سرمایه های پر خطر مانند ارزهای رمزپایه می شوند. یک بازار بی ثبات تر ، حرکات قیمتی بیشتری ایجاد می کند ، که به نوبه خود ممکن است فرصت های بیشتری را برای کسب بازده فوق العاده از سرمایه گذاری ها فراهم کند. نوسانات کمتر معادل حرکات کمتر قیمت و در نتیجه احتمال پایین تر برای به دست آوردن بازده مورد نظر است. توانایی درآمد بالقوه قابل توجه برای بزرگترین سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه بزرگترین تساوی است. نوسانات گسترده بازار امکان بالاترین بازده را فراهم می کند و فرصتی عالی را برای تجار و سرمایه گذاران فراهم می کند تا از نوسانات بازار برای کسب درآمد در هر جهت از بازار سو of استفاده کنند..

(همچنین بخوانید: راهنمای شناسایی سکه های کلاهبرداری)

چگونه نوسانات را اندازه گیری کنیم?

شاخص های مختلفی در بازار وجود دارد که نوسان ارزهای رمزپایه را اندازه گیری می کند. از این تعداد ، تعداد قابل توجهی از شاخص ها وجود دارد که نوسانات فقط بیت کوین را اندازه می گیرد ، زیرا بزرگترین ارز رمزنگاری شده در بازار است و به طور کلی شاخص معتبری برای بقیه بازار است. بیایید نگاهی به شاخص های مختلف نوسانات بیندازیم:

1) BuyBitcoinWorldwide شاخص بی ثباتی بیت کوین

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارز رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

BuyBitcoinWorldWide نوسانات بیت کوین را با اندازه گیری انحراف معیار قیمت Bitcoin ارائه می دهد. انحراف معیار نشان دهنده تغییر مجموعه ای از مقادیر است (در این حالت قیمت ها). انحراف استاندارد بالاتر به این معنی است که بیت کوین نوسان بیشتری دارد زیرا قیمت های آن بسیار گسترده تر است.

2) بیتول شاخص بی ثباتی بیت کوین

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارز رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

Bitvol.info نوسانات بیت کوین را به صورت درصد دنبال می کند ، همانطور که در بالا مشاهده می شود. معیارهایی برای اندازه گیری نوسانات 30 روزه ، 60 روزه ، 120 روزه و یا 252 روزه برای بیت کوین وجود دارد.

3) بیتگور شاخص نوسانات

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارزهای رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

شاخص نوسانات بیتگور با توجه به ارزش بازار ، 10 رمز ارز برتر را اندازه گیری می کند. این یکی از معدود شاخص هایی است که نوسان سایر ارزهای رمزپایه را اندازه گیری می کند. برخلاف دو شاخص اول ، شاخص Bitgur از محدوده 0 تا 100 استفاده می کند. رقمی از نوسانات نزدیک به 100٪ بیانگر سطح بالاتری از نوسانات است.

(همچنین نگاه کنید به: راهنمای چنگال ها: هر آنچه در مورد چنگال ، هارد فورک و ساک فورک باید بدانید

جمع بندی همه چیز

نوسانات یک مفهوم مهم در بازار است که هر سرمایه گذار یا معامله گر قبل از انجام انواع مختلف سرمایه گذاری باید آن را درک کند. بازار ارزهای رمزپایه یک بازار بسیار ناپایدار است که یک شمشیر دو لبه است. این پتانسیل برای ایجاد بازده عظیم است اما همچنین با خطر از دست دادن مقدار قابل توجهی سرمایه مواجه هستید. در نهایت ، شما باید از اشتهای ریسک خود آگاه باشید تا ارزیابی کنید که آیا برای سطح نگران کننده خطراتی که بازار ارائه می دهد آماده هستید.

(همچنین ممکن است علاقمند باشید به: راهنمای Cryptocurrency: لیست جامع راهنماهای رمزنگاری برای مبتدیان)

منابع سودمند برای شروع کار

اگر سفر خود را به دنیای پیچیده ارزهای رمزپایه آغاز می کنید ، در اینجا لیستی از منابع و راهنماهای مفید است که شما را در این راه راهنمایی می کند:

نوسانات رمزنگاری ، نوسانات ارزهای رمزنگاری ، نوسانات ، چرا نوسانات مهم است ، نوسانات بازار رمزنگاری

تجارت & تبادل

  • راهنمای رمزنگاری 101: انتخاب بهترین ارز مبادله ای
  • راهنمای تبادل Bittrex: نحوه تجارت در Bittrex
  • راهنمای مبادله Binance: نحوه افتتاح حساب Binance و آنچه باید بدانید
  • راهنمای مبادله Etherdelta: نحوه تجارت در Etherdelta
  • راهنمای مبانی تجارت Cryptocurrency: مقدمه ای بر تجزیه و تحلیل فنی Crypto
  • معاملات ارز رمزنگاری شده: درک جفت های معاملاتی ارز رمزنگاری شده & چگونه کار می کند
  • راهنمای معاملات رمزنگاری: 4 گرفتاری مشترک که هر معامله گر رمزنگاری تجربه خواهد کرد

کیف پول

  • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: چرا به کیف پول نیاز دارید?
  • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: افتتاح کیف پول بیت کوین
  • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: افتتاح MyEtherWallet (MEW)

همچنین بخوانید: راهنمای معاملات رمزنگاری: 4 گرفتاری رایج که هر معامله گر رمزنگاری تجربه می کند و راهنمای مبانی معاملات ارز رمزنگاری شده: مقدمه ای بر تحلیل تکنیکی رمزنگاری.

تبلیغ تبلیغاتی: سگ شما سزاوار سلامتی است & خوشحال

اکنون در وبینار ارز رمزنگاری شده رایگان ثبت نام کنید تا هر آنچه را که باید در مورد سرمایه گذاری رمزنگاری بدانید ، بیاموزید.

دریافت ما کتاب الکترونیکی اختصاصی که شما را در مراحل گام به گام راهنمایی می کند تا با درآمدزایی از طریق سرمایه گذاری Cryptocurrency شروع به کار کنید!

شما همچنین می توانید به گروه فیس بوک ما در Master The Crypto: دانش پیشرفته رمزنگاری برای پرسیدن هر گونه سوال در مورد ارزهای رمزپایه.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me