banner
banner

صحبت مدیر عامل OKEx: چرا نباید از ارزهای رمزپایه ترسید؟

از زمان تولد بیت کوین 10 سال پیش ، اکثر مردم در مورد این فن آوری جدید و ارزش آن بدبین هستند. در همان زمان ، دولت های سراسر دنیا تلاش خود را کرده اند تا مقررات مربوط به رمزنگاری را وضع کنند ، در حالی که سرمایه گذاران سنتی بازار مانند وارن بافت همچنان از اهمیت آن چشم پوشی می کنند. چرا آنها از پذیرفتن رمزنگاری امتناع می ورزند?

من معتقدم دلیل اصلی آن این است که آنها از چندین روش از رمزنگاری می ترسند.

1. شما نمی فهمید چگونه کار می کند

مگر اینکه شما مانند من یک علاقه مند به رمزنگاری باشید ، ما می فهمیم که چگونه هزاران ارز رمزنگاری شده در آن بیشتر باعث سردرگمی می شود. اما با من در اینجا بمانید – برای درک رمزنگاری ، ابتدا باید تمام عقاید خود را در مورد سیستم مالی سنتی دور بریزید و از این فناوری کاملاً جدید و پول دیجیتال غیرمتمرکز نظیر به نظیر آن استقبال کنید.

عدم امنیت و سوund تفاهم مهمترین دلایلی است که مردم را از اعتماد به ارزهای رمزپایه منصرف می کند ، به ویژه هنگامی که رسانه ها دوست دارند داستان های تلخی درباره برخی از ما در از دست دادن بازار بی ثبات پخش کنند. به هر حال ، چه عواملی بهتر از حرف زدن درباره “حباب بیت کوین” فروش دارد؟ واقعیت این است که اکثر مردم به سادگی نمی دانند که رمزنگاری چگونه کار می کند ، بنابراین آنها آن را به عنوان بی ارزش بودن ، سرمایه گذاری خطرناک یا “پول غیرقانونی” انتقاد می کنند..

ما در دنیایی از اطلاعات غالب زندگی می کنیم و برای ما دشوار است که درست و غلط را طبقه بندی کنیم. به همین دلیل انجام تحقیقات شخصی و تأیید اطلاعات مهارت مهمی برای زنده ماندن است. قبل از اینکه به این نتیجه برسید که “بیت کوین کلاهبرداری است” ، شاید بتوانید مقاله سفید Satoshi را بخوانید ، یا فن آوری پشت Google را بفهمید تا درباره آن بیشتر بدانید. جستجوی دانش هر بار که یک اختراع جدید به وجود می آید به شما کمک می کند تا با بقیه جهان مطابقت داشته باشید. چه کسی می داند در این روند چه چیزی به دست می آورید?

2. فکر می کنید رمزنگاری هیچ ارزش واقعی ندارد

من شنیده ام بسیاری از مردم استدلال می کنند که رمزنگاری در مقایسه با طلا هیچ ارزش واقعی ندارد ، که در نهایت دیوانگی رمزنگاری به آرامی از بین می رود و تمام آنچه که شما باقی مانده اید اعداد بی ارزش روی صفحه خواهد بود.

از نظر من ، همین مسئله را می توان ادعا کرد که اگر ما دیگر به آنها اعتقاد نداشته باشیم ، یک روز طلا یا پول فیات نیز بی ارزش است. طلا به دلیل سابقه دیرینه ، کمبود آن و جعل آن با دوام و تقریباً غیرممکن ، ارزش ذاتی دارد. اما آیا رمزنگاری همه آن جعبه ها را نیز بررسی نمی کند؟ علیرغم سابقه کوتاه 10 ساله ، رمزنگاری نیز کمیاب است (تعداد بیت کوین هر 4 سال با نصف کاهش می یابد) ، بسیار با دوام تر است زیرا شما مجبور نیستید آنها را به معنای واقعی کلمه حمل کنید (کیف پول سرد / گرم این کار را انجام می دهد) ، و به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بودن ، جعل آن قطعاً غیرممکن است?

تفاوت بین طلا ، فیات و رمزنگاری این است که نمی توان مورد دوم را به صورت فیزیکی نگه داشت و استفاده کرد. ممکن است روزی باشد که فیات نیز ارزش خود را از دست بدهد ، به ونزوئلا و نرخ تورم 9585.5٪ (در دسامبر 2019) نگاه کنید. طلا و فیات ارزشمند هستند زیرا به آنها اعتماد داریم. ما اعتماد داریم که آنها ارزش واقعی دارند و می توانیم از طریق جسمی و دیجیتالی برای تجارت آنچه می خواهیم استفاده کنیم. به همین ترتیب ، ما اعتماد داریم که رمزنگاری ارزش واقعی دارد و در آن نهفته است اعتبار و سیستم دفتری بدون سانسور و بدون اعتماد که بعید است ارزهای فیات به آن برسند.

شما می توانید به رمزنگاری مانند استفاده از کارت های اعتباری یا بانکداری آنلاین فکر کنید که جنبه فیزیکی یک معامله را برطرف می کند. وقتی معاملات دیجیتال برای اولین بار معرفی شد ، ما نیز تردید داشتیم ، اما با افزایش دیجیتالی شدن جامعه ، اکنون همه حداقل 3 کارت اعتباری در کیف پول خود دارند و کسانی که استفاده از Apple Pay را دوست ندارند?

3. در دولت اعتماد داریم

ترس رایج دیگر از رمزنگاری این است که توسط هیچ مرجع معتبر ، بانک یا دولت صادر نمی شود و مردم معمولاً وقتی دارایی هایشان تحت حمایت هیچ دولتی نیستند ، ناراحت کننده و ناامن هستند. طبق نظرسنجی اخیر Crypto.com و اکونومیست ، 54 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که به ارزهای دیجیتال منتشر شده توسط دولت اعتماد خواهند کرد. اما آیا آنچه در مورد رمزنگاری عالی است ، این است که کاملاً غیر متمرکز است و هیچ کس نمی تواند آن را دستکاری کند؟ فراموش نکنیم که ارزهای فیات توسط بانک های مرکزی کنترل می شوند ، که احتمالاً تحت تأثیر نهادهای سیاسی و دولت ها نیز ممکن است.

با سرعت بخشیدن به رمزنگاری ، برخی از دولت ها نیز شروع به کاوش و انتشار ارزهای دیجیتالی خود کرده اند ، مانند بانک مردم چین که انتشار DECP خود را در این هفته اعلام کرده است. استونی ، ژاپن ، فلسطین ، روسیه و سوئد نیز به دنبال راه اندازی رمزنگاری ملی خود هستند. شاید این بتواند ایمان شما را به رمزنگاری نصب کند?

4- رمزنگاری بیش از حد فرار است

بله – رمزنگاری یک سرمایه گذاری ناپایدار است. قیمت آنها ممکن است فقط در عرض چند دقیقه به طرز چشمگیری پمپ شود یا افزایش یابد ، مانند افت ناگهانی قیمت بیت کوین در ماه مارس ، در طی 2 روز به زیر 4000 دلار کاهش یابد. هنوز "نابرده رنج گنج میسر نمی شود", این نیز همان چیزی است که ما را مجذوب سرمایه گذاری می کند زیرا ریسکی است که ارزش آن را دارد که بپذیریم. بیت کوین معروف را به عنوان مثال در نظر بگیرید ، اگر به تاریخچه قیمت آن نگاه کنید ، متوجه می شوید که نوسانات مداوم مانند یک بازار سهام سنتی معمول است. به دنبال آخرین اسلاید در ماه مارس ، بیت کوین امروز به 7000 دلار رسیده است و انتظار می رود با یک نصف شدن در ماه مه و کمیاب شدن ، قیمت آن افزایش یابد. نوسانات زمانی شیطان نیست که شما قبل از سرمایه گذاری تحقیق خود را انجام دهید و همیشه به حد خطر خود پایبند باشید.

Crypto آینده امور مالی است

ما در حال تغییر به سمت دنیایی بدون پول و دیجیتال هستیم که زندگی روزمره ما را به شدت تغییر می دهد و ارزهای رمزپایه یکی از عوامل محرک هستند. چرا خود را با اعتقاد به این فناوری انقلابی با رشد بالقوه قابل توجه محدود کنید?

OKEx را دنبال کنید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me