banner
banner

ارزهای رمزپایه چیست؟

شما به عنوان یک سرمایه گذار آگاه ، باید بفهمید ارزهای رمزپایه چیست و چگونه آنها همچنان در بخش جهانی تغییر بخش مالی می دهند. هسته اصلی آنها ، ارزهای رمزپایه واسطه های غیرمتمرکز مبادله ای مبتنی بر اینترنت هستند. این ابزارهای مالی منحصر به فرد از برخی جهات اساسی با ارزهای سنتی فیات متفاوت هستند.

بر خلاف ، می گویند دلار آمریکا ، صدور ارز رمزپایه و معاملات توسط یک سازمان مرکزی کنترل نمی شود. در عوض ، گروهی از رایانه ها که به عنوان بلاکچین شناخته می شوند ، همه با هم برای ایمن سازی و کارکرد شبکه کار می کنند. در نتیجه ، این امر شبکه های بلاکچین را بسیار ایمن تر از سیستم های سنتی می کند زیرا بردار حمله متمرکز وجود ندارد.

نکته مهم ، فناوری بلاکچین تجربه امن تر و کارآمدتری در بازار را فراهم می کند. این هر دو تغییرناپذیر و غیرقابل تغییر است. این ویژگی ها آن را برای معاملات نظیر به نظیر ایده آل می کند.

به این ترتیب ارزهای رمزپایه یکی از اولین گزینه های موفقیت آمیز را برای ارزهای مورد حمایت دولت در اختیار جهانیان قرار دادند. در مورد رمزنگاری ها ، مانند بیت کوین ، ترکیبی از کلیدهای خصوصی و عمومی معاملات رمزنگاری p2P را از طریق دفتر توزیع شده امکان پذیر می کند.

تاریخچه ارزهای رمزپایه

تاریخ ارزهای رمزنگاری شده از سال 1998 آغاز می شود. در آن زمان ، اینترنت محبوبیت بیشتری پیدا می کرد. با این وجود ، تقریباً تقریباً نیم دهه طول می کشد تا سرعت بالا محبوب شود. جالب است که ثبت شده است که یک مهندس کامپیوتر به نام وی دای ابتدا مفهوم ارزهای رمزپایه را از طریق پول B مفهوم وی در مقاله ، یک شکل دیجیتالی از پول را پیشنهاد کرد که با استفاده از یک پروتکل حریم خصوصی ، یک سیستم نقدی ناشناس ایجاد می کند.

نیک سابو از طریق توییتر - ارزهای رمزپایه چیست؟

نیک سابو از طریق توییتر – ارزهای رمزپایه چیست؟

در اواخر سال ، یک برنامه نویس دیگر ، معروف اکنون به نام نیک سابو مفهوم BitGold را معرفی کرد. Szabo احساس کرد که تمرکززدایی باید در هسته هر ارز دیجیتالی باشد تا از دستکاری متمرکز جلوگیری کند. متأسفانه هیچ یک از پروژه ها به بازار راه پیدا نکردند. با این حال ، آنها خالق بدنام بیت کوین – Satoshi Nakamoto را الهام بخشیدند.

دوبار خرج کردن مسائل

یکی از اصلی ترین موانع ایجاد یک شکل قابل اعتماد از پول دیجیتال ، مشکل هزینه های مضاعف بود. هزینه مضاعف زمانی است که هکر بیش از یک بار از همان ارز دیجیتال استفاده می کند. این یک مسئله عظیم است که برخی از پیشرفته ترین ذهن رایانه های آن زمان را گیج کرده است.

برای ایجاد یک ارز دیجیتال قابل اعتماد ، کسی باید بفهمد که چگونه یک دارایی دیجیتال ایجاد کند که به نوعی فقط یک بار قابل استفاده باشد. بعلاوه ، تهیه نسخه تقلبی یا تقلبی برای رسیدن به هدف خود غیرممکن بود. مسئله هزینه های مضاعف برای سیستم مالی سنتی نگران کننده نیست زیرا بانک ها از سیستم های تأیید شخص ثالث استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها یک سیستم متمرکز کار می کنند که اجازه ویرایش ، بازپرداخت و اصلاحات را می دهد.

هاشکاش

در سال 2002 ، Adam Back ، برنامه ریز معروف Bitcoin ، شروع به کشف بخشهایی از رمز و راز دو برابر کرد. وی نوعی از سیستم را پیشنهاد کرد تا اطمینان حاصل کند که هر شبکه مشارکت دارد. به طور خاص ، Back پیشنهاد کرد که هاشاش از یک سیستم غیرمتمرکز استفاده کند که برای پردازش یک معامله به کاربران نیاز دارد یک معادله ریاضی دشوار را تکمیل کنند.

نکته مهم ، این استراتژی مقاصد مخرب را کاهش داد زیرا به یک هکر نیاز داشت تا از مقدار زیادی قدرت محاسباتی برای ورود به شبکه استفاده کند. این شکل جدید از توافق شبکه به الگوریتم اثبات کار (PoW) معروف شد. امروزه الگوریتم های PoW در انواع ارزهای رمزپایه یافت می شوند.

ارزهای رمزپایه چیست؟?

در سال 2008 ، ساتوشی ناکاموتو اولین ارز رمزنگاری شده خود – بیت کوین – را به جهانیان معرفی کرد. به دلایل زیادی بیت کوین یک نقطه عطف مهم بود. این اولین سیستم نقدی غیرمتمرکز موفق و موفق با استفاده از “سیستم مبتنی بر عدم اعتماد” بود.

بیت کوین به جای یک شبکه متمرکز ، به یک شبکه بین المللی اعتبار سنج معاملات معروف به “گره” یا “استخراج کننده” متکی است. هدف اصلی یک گره ایمن سازی شبکه از طریق اعتبار سنجی “بلوک” معاملات است. در مورد بیت کوین ، این بلوک ها هر ده دقیقه ظاهر می شوند و حاوی 1 مگابایت داده هستند.

White Whitepaper

White Whitepaper

نکته مهم ، همه گره ها تراکنش ها را تأیید می کنند ، اما فقط یکی می تواند بلوک را به زنجیره معاملات تشکیل دهنده “بلاکچین” اضافه کند. ساتوشی برای کمک به او در الهام بخشیدن ، به پروژه Adam Back’s HashCash اشاره کرد. او در ارتباطاتش در مورد کارهای قبلی خود صحبت کرد اظهار داشت  “ما باید از یک سیستم اثبات کار مشابه با Adam Back’s Hashcash استفاده کنیم.”

دوبار حل شده

Satoshi از طریق معرفی مهر زمان در الگوریتم اجماع توانست مسئله دو برابر هزینه را حل کند. الگوریتم اجماع یک عملکرد رمزنگاری است که برای امنیت شبکه استفاده می شود. در مورد بیت کوین ، این الگوریتم به SHA-256 معروف است. در روزهای اولیه PoW ، HashCash از الگوریتم SHA-1 PoW استفاده کرد.

از نظر انتقادی ، هر بلوک در یک بلاکچین حاوی بخشهایی از هش از بلاک قبلی است. هر بلوک همچنین حاوی یک مهر زمان است. به این ترتیب ، بلاکچین فقط یک معادله طولانی ریاضی است. در نتیجه ، این استراتژی هک کردن شبکه های بلاکچین را فوق العاده دشوار می کند.

برای اولین بار ، شما باید از همان ابتدا کل بلاکچین را محاسبه کنید که به یک تن قدرت محاسباتی نیاز دارد. علاوه بر این ، شما باید بیش از 51٪ از بلاکچین را هک کنید تا اطمینان حاصل کنید که بلاکچین جدید شما توسط معتبرین تأیید شده است. در مورد بیت کوین ، این برابر است با هک بیش از 150،000 کامپیوتر به طور همزمان. در نتیجه ، هک کردن شبکه بیش از ارزش تمام بیت کوین است.

استخراج بیت کوین

اولین گره برای تکمیل الگوریتم SHA-256 می تواند بلوک بعدی را به زنجیره معاملات اضافه کند و پاداش تلاش های استخراج خود را دریافت می کند. این پاداش را به عنوان بازپرداخت محاسبه و هزینه های برق در شبکه در نظر بگیرید. در اصل ، این پاداش 50 بیت کوین بود. البته ، در آن زمان ، بیت کوین فقط یک پنی ارزش داشت. امروز جایزه بلوک 6.25 سکه در هر بلوک است. با قیمت گذاری امروز ، تقریباً 60،000 دلار بیت کوین است.

هوشمندانه ، جوایز miner به طور خودکار هر 210،000 بلوک 50٪ کاهش می یابد. به طور متوسط ​​این نصف تقریبا هر 4 سال یک بار اتفاق می افتد. نیمه دوم در 28 نوامبر 2012 اتفاق افتاد. نیمه دوم در 9 ژوئیه 2016 اتفاق افتاد. سرانجام ، نیمه نهایی که اتفاق افتاد همین امسال در 11 مه سال 2020 اتفاق افتاد.

حداکثر تعداد بیت کوین

جوایز استخراج همچنین در اکوسیستم بیت کوین هدف دیگری را دنبال می کنند. بسیار مهم ، این تنها زمانی است که بیت کوین جدید وارد بلاکچین می شود. به این ترتیب ، بیت کوین یک منبع پولی قابل پیش بینی فراهم می کند که نمی توان مانند ارزهای بانک مرکزی دستکاری کرد.

علاوه بر این ، از آنجا که بیت کوین فقط 21 میلیون نسخه برای انتشار محدود است ، با گذشت زمان از کمبود فزاینده ای برخوردار می شود. در حال حاضر ، 87.68٪ Bitcoin استخراج شده است. که معادل 18،413،369 BTC در گردش امروز است. از این تعداد سکه ، حدود یک میلیون در کیف پول Satoshi Nakamoto ساکن هستند. از زمان استخراج ناکاموتو در روزهای ابتدایی انتشار سکه ، این سکه ها حرکت نکرده اند.

تاریخ های قابل توجه بیت کوین

31 اکتبر 2008 ، تاریخی است که ساتوشی ناکاموتو انتخاب کرد تا جهان را برای همیشه تغییر دهد. در این روز است که وی برای اولین بار Bitcoin Whitepaper را منتشر کرد. در این مقاله ، او به ایده خود و چگونگی حل مسئله هزینه مضاعف می پردازد.

دو سال بعد ، بیت کوین پس از اولین خرید در دنیای واقعی ، جهش بزرگی به اقتصاد انجام داد. در تاریخ 2 مه 2010 ، بیت کوینیست اولیه با نام Laszlo Hanyecz اولین معامله Bitcoin در دنیای واقعی را انجام داد. او از مغازه محلی خود در جکسونویل فلوریدا دو پیتزا سفارش داد. بهایی که او برای آن شیرینی های خوشمزه و یک تکه از تاریخچه بیت کوین پرداخت 10 هزار بیت کوین بود. این رقم در بازار امروز حدود 90،000 دلار است.

مبادلات رمزنگاری

در مارس 2010 ، اولین بورس رمزنگاری وارد بازار شد. این پلت فرم که اکنون از بین رفته است با نام bitcoinmarket.com شناخته شد. به کاربران امکان خرید ، فروش و تجارت بیت کوین را می داد. همان سال ، اکنون بدنام است کوه گوکس مبادله رمزنگاری معاملات را به سطح بعدی رساند.

Mt.Gox Investor پس از 650،000 BTC گم شد

Mt.Gox Investor پس از 650،000 BTC گم شد

سکه های Alt وارد بازار می شوند

هیچ کس نمی تواند به طور قطعی بگوید که آیا Satoshi Nakamoto تولد بازار رمزنگاری را پیش بینی کرده است ، اما مدت زیادی از اختراع وی نگذشته بود که ظهور مبادلات رمزنگاری منجر به توسعه سایر ارزهای رمزپایه محبوب شد. در ابتدا ، این رمزنگاری ها با چند تغییر کوچک ، مانند اندازه بلوک های بزرگتر ، شبیه بیت کوین بودند.

نمونه کاملی از این ارزهای رمزپایه اولیه ، Litecoin است. طبق گفته خالق Litecoin ، چارلی لی ، او این توکن را توسعه داد تا به عنوان نقره طلای Bitcoin استفاده شود. به همین ترتیب ، Litecoin همان عملکردهای رمزنگاری شده بیت کوین را دارد ، البته با برخی تغییرات کوچک.

در سال 2013 ، ده ارز رمزنگاری شده عمده در این بخش وجود داشت. اینجاست که می بینید ارزهای رمزپایه با کارایی بیشتر و اهداف جایگزین در بازار شروع به ظهور می کنند. به عنوان مثال ، معرفی Ethereum قراردادهای هوشمند را به اوج فضای رمزنگاری رساند.

قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند دارای پروتکل های از پیش برنامه ریزی شده هستند که با دریافت مقدار مشخصی ارز رمزپایه اجرا می شوند. این پروتکل های خودکار گزینه های پیشرفته ای را در اختیار کاربران رمزنگاری قرار می دهد. به همین ترتیب ، Ethereum عصر جدیدی از عملکرد را در حوزه رمزنگاری آغاز کرد. امروز ، قراردادهای هوشمند در هسته اصلی رمزنگاری قرار دارند.

نمونه دیگری از تغییر چشم انداز بخش ارزهای رمزنگاری شده Ripple است. این ارز رمزنگاری اولیه با استراتژی بسیار منحصر به فردی وارد بازار شد. برخلاف بیت کوین ، که بسیاری آن را وسیله ای برای جایگزینی سیستم مالی فعلی می دانند ، XRP برای دسترسی بانک ها به فناوری بلاکچین و تمام مزایای آن است..

همه زمان بالا

در دسامبر 2017 ، بیت کوین به بالاترین رقم 20،000 دلار رسید. اینجا بود که نگرانی های مقیاس پذیری به یک تب و تاب تبدیل شد. هجوم گسترده کاربران بیت کوین باعث شده بود که بسیاری از افراد در بخش رمزنگاری اظهار کنند که بیت کوین قادر به انجام کامل هدف اصلی خود به عنوان “سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” نیست. این نگرانی ها سرانجام به هارد فورک های مختلف و توسعه شبکه لایتنینگ منجر شد.

Cryptos جدید ظهور می کند

نکته مهم ، یک هارد فورک هنگامی رخ می دهد که ارز رمزنگاری شده جدیدی از زنجیره بلوک رمزنگاری دیگری راه اندازی می شود. ارز رمزنگاری شده جدید کلیه معاملات قبلی بلاکچین ارزهای رمزپایه اصلی را به اشتراک می گذارد اما کلیه معاملات آینده در یک دفتر جدید قرار می گیرد. در نتیجه ، استخراج کنندگان بلاکچین قدیمی نمی توانند ارز جدید را بدون به روزرسانی گره های خود استخراج کنند.

چنگال های سخت

هارد فورک اغلب در بازار بحث برانگیز است. به عنوان مثال ، Bitcoin Cash در نتیجه انشعاب در جامعه Bitcoin در مورد افزایش اندازه بلوک از 1MB به 2MB رخ داد. حتی بعد از هارد فورک ، تنش ها همچنان در جامعه بالا بود زیرا بسیاری معتقد بودند که تیم بیت کوین کش می خواهد بیت کوین را بدزدد. برعکس ، طرفداران Bitcoin Cash استدلال کردند که بیت کوین در حال حاضر در رسیدن به هدف اصلی خود شکست می خورد.

گزینه های جایگزین برای الگوریتم PoW

با ظهور ارزهای رمزپایه بیشتر ، راه های جایگزینی برای تأمین امنیت بلاکچین نیز به وجود آمد. قابل ذکر است ، سیستم اجماع Bitcoin PoW از مقدار باورنکردنی قدرت پردازش رایانه استفاده می کند. در نتیجه ، کل شبکه برای کارکرد به مقدار زیادی برق نیاز دارد. در گذشته, مطالعات نشان داده اند که بیت کوین از قدرت بیشتری نسبت به برخی کشورها استفاده می کند.

اثبات سهام از طریق لجر

اثبات سهام از طریق لجر

این مصرف برق منجر به توسعه گزینه های کم مصرف دیگر مانند سازوکار اجماع Proof-of-Stake (PoS) شد. در سیستم PoS ، کاربران با نگه داشتن مقدار مشخصی از ارز رمزنگاری شده خود در کیف پول شبکه ، پاداش می گیرند. این سکه های “پشته” به بررسی وضعیت شبکه کمک می کنند. نکته مهم ، هرچه سکه بیشتری سهام خود داشته باشید ، تراکنش های بیشتری را نیز اعتبار سنجی می کنید.

این استراتژی به خوبی کار می کند زیرا برای ورود به شبکه هر هکر نیاز به مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده دارد. به همین ترتیب ، اگر بخواهند به بلاکچین مسئول ایمن سازی توکن های ضبط شده خود حمله کنند ، تمام بودجه خود را جلب می کنند. قابل توجه ، Ethereum برنامه ها به گفته توسعه دهندگان ، تا پایان سال 2021 به سیستم اجماع PoS تبدیل شوید.

شبکه رعد و برق

شبکه رعد و برق به عنوان گزینه دیگری برای کسانی که به دنبال کاهش ازدحام بلاک چین Bitcoin هستند ظاهر شد. شبکه لایتنینگ از کانال های پرداخت خصوصی که خارج از زنجیره زندگی می کنند استفاده می کند. به این ترتیب ، کاربران می توانند معاملات نامحدودی را انجام دهند بدون اینکه شبکه Bitcoin را گرفتار کنند. فقط با بسته شدن کانال پرداخت خصوصی ، معاملات به بلاکچین اضافه می شوند. علاوه بر این ، شبکه Lightning مجموعه ای از قابلیت های جدید را به اولین رمزنگاری در جهان معرفی کرد.

ارزهای رمزنگاری شده همچنان انقلابی در مفهوم پول ایجاد می کنند. می توانید انتظار داشته باشید که این ابزارهای مالی منحصر به فرد در سالهای آینده در مرکز توجه قرار بگیرند زیرا به نظر می رسد بسیاری از ارزهای قدرتمند فیات جهان از نظر ریاضی نامعتبر هستند. در حال حاضر ، جهان هنوز در مورد چگونگی مدیریت این ارزهای عصر جدید با مقررات جدیدی است که ماهانه ظاهر می شود.

ارزهای رمزپایه را بخرید

ارزهای رمزپایه چیست؟ ارزهای رمزپایه چیست؟ ارزهای رمزپایه چیست؟
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me