banner
banner

Decentraland (MANA) چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

Decentraland (MANA) یک پلتفرم واقعیت مجازی و شبکه بلاکچین است که هدف آن ایجاد انقلابی در نحوه کسب درآمد از توسعه دهندگان و سازندگان محتوا و همچنین برنامه ها است. از طریق تجربه سه بعدی ، Decentraland یک تجربه همهجانبه برای کاربران ، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران نیز فراهم می کند. 

در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که Decentraland چیست ، چگونه کار می کند و چرا ارزش دارد نگاهی به این پروژه برای آینده بیندازیم. 

Decentraland چیست: مقدمه

با ادامه بازار ارزهای رمزنگاری شده ، پروژه های جدیدی منتشر می شوند. اگرچه بسیاری از آنها در حال حاضر ناپدید شده اند ، اما تنها مرفه ترین و پیشرفته ترین افراد همچنان فعال هستند. Decentraland پس از برگزاری پیشنهاد اولیه سکه (ICO) در آگوست 2017 ایجاد شد. ICO چنان موفق بود که نشانه های MANA فقط در چند ثانیه فروخته شد. 

با توجه به توضیحات این پروژه ، ارز دیجیتال MANA به کاربران امکان می دهد LAND را در یک اقتصاد واقعیت مجازی خریداری کنند. 

پروژه ذکر شده است:

“MANA به کاربران امکان خرید و فروش املاک و مستغلات مجازی را می دهد که LAND نامیده می شوند و کاملاً خود را در اقتصاد واقعیت مجازی Decentraland غرق می کنند.” 

تیم پشتیبان این پروژه از سال 2015 کار در Decentraland را آغاز کردند که در آن آنها اثبات مفهوم اختصاص مالکیت املاک و مستغلات دیجیتال را به کاربران در شبکه بلاکچین ارائه دادند. رهبر فناوری Esteban ORdano است که بنیانگذار Smart Contract Solutions است. سرپرست پروژه Ari Meilich است که تحلیلگر تحقیقات بازار در CRV بود. 

از طریق یک قرارداد هوشمند Ethereum (ETH) ، مالکیت LAND در بلاکچین حفظ می شود. این امر Decentraland را به یکی از بزرگترین پروژه های مبتنی بر شبکه Ethereum از نظر حجم از امروز تبدیل می کند. 

امروزه شبکه با توسعه های مختلف در سطوح مختلف در حال گسترش است. که شامل ایجاد آواتار ، ابزار نقشه برداری بهبود یافته ، حراج زمین و موارد دیگر است. 

Decentraland در حال حاضر همکاری های زیادی با پروژه های دیگر از جمله آراگون ، District0x و همچنین imToken امضا کرده است. برخی از مشاوران شبکه شامل لوئیس کوئنده ، سرپرست پروژه آراگون ، جیک بروخمن ، بنیانگذار CoinFund و همچنین Xiolai Li ، بنیانگذار INBlockchain هستند. 

LAND و MANA چیست؟ از کجا بخریم؟?

همانطور که قبلاً ذکر شد ، LAND دارایی است که مبتنی بر فناوری بلاکچین است که دارای محدودیت عرضه است و مساحت آن 33 × 33 است. با این حال ، افراد و توسعه دهندگان می توانند برج های بلند یا هر خلق دیگری ایجاد کنند. 

MANA یک ارز مجازی است که تمام اکوسیستم Decentraland ، از حراج ها گرفته تا نقل و انتقالات را تأمین می کند. ارز دیجیتال MANA یکی از 45 ارز برتر ERC-20 است و در بین 120 بالاترین قیمت CoinMarketCap قرار دارد. در موارد مختلف ، در بین 80 نشان ارزشمند برتر معامله شده است. 

در حال حاضر ، هر سکه MANA در حدود 0.0422 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن 44 میلیون دلار است ، فقط چند سال پس از عرضه به بازار. اگرچه در سال 2017 علاقه زیادی به ICO وجود داشت و بسیاری از پروژه ها با شکست روبرو شدند ، اما Decentraland با ادامه توسعه خود نشان می دهد که چقدر مقاوم است.

اگر می خواهید نشانه های MANA را خریداری کنید بهترین راه برای انجام آن از طریق Coinbase ، یکی از محبوب ترین سیستم عامل های ارز دیجیتال در جهان است.. اگر این لینک را دنبال کنید و 100 دلار در برخی از سکه هایی که Coinbase در حال حاضر ارائه می دهد سرمایه گذاری کنید ، 10 دلار جایزه استقبال دریافت خواهید کرد. 

راه دیگر برای به دست آوردن ارز دیجیتال استفاده از آن است بینانس, یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین مبادلات رمزنگاری در بازار از نظر حجم معاملات. 

افرادی که مایل به خرید LAND هستند می توانند با ورود به سایت ، این کار را انجام دهند بازار Decentralnad دارد. در زمان نوشتن این مقاله ، ارزان ترین LAND 10388 MANA معادل 436 دلار است. به طور کلی ، بسته های LAND که به مرکز شهر جنسیس نزدیک هستند بسیار گران تر از آنهایی هستند که در لبه های شهر قرار دارند. 

هر بار که کاربر LAND را خریداری می کند ، MANA مورد استفاده برای آن سوخت. همچنین می توان LAND را به قیمت چند میلیون یا حتی میلیاردها MANA خریداری کرد (اگر شخصی آن را داشته باشد). پیش بینی می شود حداکثر 2،644،403،343 MANA باشد ، در حالی که عرضه در حال حاضر 1،050،141،509 است. 

خرید MANA با استفاده از چندین صرافی از جمله Bittrex و همچنین Upbit و سایر موارد امکان پذیر است. دارایی دیجیتال در حال حاضر در برابر Tether (USDT) ، ETH ، Bitcoin (BTC) یا USD Coin (USDC) معامله می شود. 

توسعه و رشد Decentraland

تیم پشتیبان Decentraland با یک مفهوم توسعه کار می کنند که به مراحل یا “سنین” تقسیم می شود. مرحله اول به عنوان “عصر حجر” شناخته می شود ، زیرا سازندگان اصلی Decentraland آن را نامیده اند. 

مرحله دوم “عصر مفرغ” نام دارد و با توسعه یک دنیای مجازی به صورت سه بعدی که به قطعات زمین تقسیم می شود ، آغاز می شود. هر یک از این بسته ها اطلاعاتی در مورد دارندگان دارند و اطلاعات در بلاک چین ذخیره می شوند. 

مرحله بعدی “عصر آهن” است که در آن نوآوری و پیشرفت ، Decentraland را به یک شبکه و پروژه بسیار جذاب برای دنبال کردن تبدیل می کند. در حال حاضر ، امکان ایجاد برنامه های کاربردی و همچنین امکان کسب درآمد از محتوا وجود دارد. این اولین بار است که توسعه دهندگان می توانند از طریق این پلتفرم از تولیدات و برنامه های خود کسب درآمد کنند. 

یکی از ویژگی های اصلی Decentraland این است که این واقعاً یک دنیای غیرمتمرکز است که در آن خالقان و صاحبان زمین می توانند برنامه های خود را بدون مرجع متمرکز کنترل کنند. از آنجا که شبکه مبتنی بر Ethereum است ، همه چیز در این بلاکچین عمومی ثبت شده است. 

Decentraland اولین پلتفرم VR است که به کاربران اجازه می دهد با استفاده از فناوری بلاکچین روی زمین خود مالکیت داشته باشند. دسترسی به شبکه از طریق مرورگر وب بلکه از طریق دستگاه های VR نیز امکان پذیر نیست. به طور کلی ، این سیستم عامل های VR در سراسر جهان تمایل دارند توسط یک شرکت واحد با سرورهای متمرکز کنترل شوند. 

Decentraland تمایل به برگزاری حراجی های LAND دارد که در آن کاربران و خریداران علاقه مند می توانند LAND را که توسط شرکت فروخته می شود خریداری کنند. حراج اول در دسامبر 2017 و حراج دوم در دسامبر 2018 برگزار شد. جای تعجب است, Binance با Decentraland همکاری کرد برای حراج دوم LAND به کاربران امکان خرید LAND با استفاده از نشانه های Binance Coin (BNB) را می دهد. 

شهر پیدایش

شهر اصلی جهان Decentaland شهر جنسیس نام دارد که تقریباً به اندازه متر مربع به اندازه واشنگتن دی سی است. برای کاربران امکان ایجاد مکان های خود در سراسر شهر و در بسیاری از مناطق موجود وجود دارد. مناطقی مانند مکان های تجاری ، صنعتی و مسکونی وجود دارد. 

علاوه بر آن ، این شهر خاص خود را دارد برنامه محتوای پیدایش که به تیم های توسعه دهنده امکان می دهد پیشنهادهایی برای بازی های بلاکچین و تجربیات تعاملی ارائه دهند. تیم پشتیبان Decentraland در مجموع 5 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند تا این پروژه ها را تشویق کند و به افرادی که به آن نیاز دارند بودجه تأمین کند.

این شهر در حال باز کردن درهای توسعه دهندگان برای شروع ساخت بازی های بلاکچین است. با توجه به اینکه LAND موجود برای هر پروژه محدود است ، این یک چالش برای شرکت هایی است که می خواهند بازی های مختلفی را در این Genesis City ایجاد کنند. 

در همین زمان ، Decentraland با گرافیک محدودی کار می کند تا بتواند به بیشترین تعداد کاربران در سراسر جهان دسترسی پیدا کند. برخی از بازی ها قابل توسعه هستند مانند شکار بادی ، مسابقات مهارت ، کاردستی ، بسته به عنوان مربع بازی ، بازی جعبه غنیمت و بسیاری دیگر. 

افکار نهایی درباره Decentraland

ثابت شده است که پلتفرم Decentraland رقیبی بالقوه در میان ارزهای رمزپایه برتر بازار است. هدف ارائه دنیای مجازی است که در آن شرکت ها ، اشخاص و احزاب دیگر می توانند از طریق سرزمینی که به دست آورده اند فعالیت های اقتصادی خود را توسعه دهند. 

قیمت ارز دیجیتال MANA نسبت به سایر دارایی های دیجیتالی که چندین هزار بار سر به فلک کشیده است ، ثبات بیشتری داشته است. این ارز دیجیتال در اوایل سال 2018 و در زمان اجرای گاو نر ICO به حداکثر 0.24 دلار رسید و پایین ترین نقطه پس از عرضه به بازار در فوریه امسال نزدیک به 0.033 دلار برای هر سکه بود. 

این نمودار قیمت MANA Decentraland است

اگر توسعه شبکه ادامه یابد و وعده ها واقعی باشند ، این پلتفرم پتانسیل آشکاری برای تبدیل شدن به یک پروژه بسیار سودآور و شناخته شده در بازار ارزهای رمزپایه دارد.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me