banner
banner

KYC / AML – چه کسی فعال است؟ چه کسی زیر آتش است؟

AML (مبارزه با پولشویی) به قوانین ، مقررات و سیاست هایی گفته می شود که توسط م institutionsسسات مبتنی بر مالی برای نظارت و نظارت بر منابع مالی مشتریان و اطمینان از به دست آوردن قانونی وجوه استفاده می شود. AML به عنوان یک عامل بازدارنده برای مجرمان مایل به پنهان کردن و جابجایی پول غیرقانونی عمل می کند.

زیرمجموعه زیر چتر بزرگتر AML ، KYC است (مشتری / مشتری خود را بشناسید). KYC مجموعه داده های موسسات مالی برای شناخت بهتر مشتریان خود و ایجاد نمایه مشتری است که جزئیات تحمل ریسک ، موقعیت مالی و سواد مالی مشتری را نشان می دهد. اسنادی که معمولاً در فرآیند KYC جمع آوری می شوند ، گذرنامه محضری و قبض آب و برق ، وضعیت اشتغال ، ارزش خالص ، منبع و شرح وجوه و غیره است. KYC برای محافظت از موسسه مالی و مشتری استفاده می شود.

در حالی که KYC / AML نقش مهمی در سرمایه گذاری دارد ، اما همه م institutionsسسات مالی در جمع آوری داده های KYC / AML به یک اندازه دقیق نیستند. چندین شرکت در صنعت دارایی دیجیتال وجود داشته اند که به دلیل رویکردهای سستی در روند تأیید KYC / AML مورد انتقاد قرار گرفته اند. در مقابل ، چندین نمونه از شرکت ها در صنعت دارایی دیجیتال نیز وجود دارد که رویکردهای فعالانه ای را در پیش گرفته اند.

چرا اقدامات KYC و AML مهم هستند?

اگرچه زندگی در جهانی بدون حضور بازیگران بد بسیار خوب است ، اما این واقعیت نیست. KYC / AML در ایجاد بازارهای مالی امن و عادلانه برای همه نقش دارد. آنها همچنین وسیله ای برای رجوع در برابر افرادی هستند که بدخیمی عمل می کنند.

در تلاش برای تقویت بازارهای عادلانه اشکالاتی وجود دارد – به ویژه از بین رفتن حریم خصوصی. بله ، سرمایه گذاران صادق ممکن است ایمنی بهتری کسب کنند ، اما آنها همچنین مجبور می شوند که اطلاعات حیاتی مربوط به خودشان را رها کنند. این یک نگرانی معتبر است. هنگام انصراف از داده های شخصی ، به شما می گویید که توسط نهاد دریافت کننده با اطمینان محافظت شود. متأسفانه ، موسسات مالی در برابر نقض داده ها مصون نیستند ، آژانس درآمد کانادا که بیش از 48500 حساب نقض کرده است.

جمع آوری اطلاعات Lax

علی رغم مزایای ذکر شده از KYC / AML ، شرکت های بسیاری وجود دارند که رویکردی نیمه جان به این اقدامات را انتخاب کرده اند. موارد زیر تنها دو نمونه اخیر در مجموعه ای از موارد متعدد است که این موضوع را برجسته می کند.

Binance شکایت کرد

یکی از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان ، کسی فرض می کند که بینانس در اقدامات خوب KYC / AML مشارکت خواهد کرد. با این حال ، از نظر مبادله ژاپنی ها ، ظیف ، چنین نیست. این صرافی کمتر شناخته شده اکنون از Binance بخاطر اقدامات “شل” KYC / AML خود شکایت کرده است. این دادخواست مربوط به هک زایف در سال 2018 است ، که منجر به شستشوی تقریباً 60 میلیون دلاری دارایی های مسروقه از طریق Binance می شود – اتفاقی که زایف معتقد است اگر رویه های KYC / AML به کار رفته بود ، اتفاق نمی افتاد.

ePayments توسط FINRA خاموش می شود

در این حالت ، پردازنده پرداخت ، ePayments ، در اوایل سال 2020 تحت قفل FINRA قرار گرفت. در حالی که شرکت در مورد استدلال این موضوع کاملاً محکم باقی مانده است ، شناخته شده است که این قفل از رویکرد ملایم KYC / AML ناشی می شود. در روزهای اخیر ، ePayments یک بروزرسانی کوچک ارائه داده است ، نشان می دهد که پس از ماه ها تعمیرات اساسی رویکرد KYC / AML ، به زودی شروع به راه اندازی مجدد سیستم عامل می کند – البته با قطع پشتیبانی از ارزهای رمزپایه..

یادگیری با مثال

اگرچه کسانی هستند که به KYC / AML تأکید کافی نکرده اند ، دیگران این تخلفات را مشاهده کرده و از آنها آموخته اند. موارد زیر نمونه هایی از این موارد است که هم توسعه خدمات و هم پذیرش آنها را نشان می دهد.

BnkToTheFuture در Blockpass سرمایه گذاری می کند / تصویب می کند

این اعلامیه اخیر چیزی فراتر از یک سرمایه گذاری است. BnkToTheFuture از یک راه حل متناسب با Blockpass استفاده می کند ، به منظور تسهیل روشهای جامع و کارآمد KYC / AML..

Securitize KYC را آسان می کند

پیشرو صنعت ، Securitize ، اخیراً سرویس جدیدی را با نام ‘Securitize ID’ راه اندازی کرده است. این سرویس برای ایجاد کارایی جدید در رویه های KYC / AML ساخته شده است. در اصل این امکان را برای یک سرمایه گذار فراهم می کند که پس از انجام فرآیندهای KYC / AML از طریق Securitize در لیست سفید قرار گیرد. قرار گرفتن در لیست سفید شامل اختصاص یک شناسه سرمایه گذار منحصر به فرد است که سپس توسط شرکت های همکاری شناخته می شود – به این معنی است که فرایند نیازی به تکرار بی شماری ندارد.

یک صنعت در حال رشد

اگر از این مثالهای مختلف می توان نتیجه گرفت ، این است که دنیای بلاکچین باید KYC / AML را جدی بگیرد. اگرچه ممکن است در یک برهه از زمان خدماتی برای تأمین این نیازها ارائه نشده باشد ، اما دیگر این مورد وجود ندارد. با حرکت به جلو ، انتظار می رود بیشتر شاهد پذیرش این خدمات برای KYC / AML باشیم ، زیرا شرکت ها به دنبال جلوگیری از خشم تنظیم کننده ها و اطمینان از بازارهای عادلانه مشتری هستند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me