banner
banner

Electrum Wallet: Master The Crypto User Guide Guide

بررسی الکتروماتیک

نحوه استفاده ، ذخیره و ثبت نام با Electrum Bitcoin Wallet

Electrum یک کیف پول محبوب بیت کوین است که برای کاربران دسک تاپ و اندروید در دسترس است. همچنین یکی از قدیمی ترین کیف پول های بیت کوین است. در راهنما و بررسی ما همه آنچه را که امروز درباره الکتروم می دانید پیدا کنید.

الکتروم چیست?

Electrum یک کیف پول بیت کوین با کاربرد آسان است که برای اولین بار در نوامبر 2011 منتشر شد و به همین دلیل یکی از اولین کیف پول های بیت کوین در جامعه است. طی سالهای گذشته ، الکترومام شهرت خود را در زمینه شفافیت و قابلیت اطمینان حفظ کرده است. همچنان یکی از محبوب ترین کیف پول های بیت کوین رومیزی در جهان برای انواع کاربران است.

الکتروم چیه

کیف پول بصورت بارگیری رایگان از طریق Electrum.org در دسترس است. برای تنظیم فضای ذخیره سازی می توانید آن را روی رایانه آفلاین نصب کنید. یا می توانید بودجه خود را در یک رایانه آنلاین معمولی نگه دارید و از کیف پول Electrum خود برای هزینه های روزانه استفاده کنید. Electrum به خوبی با همه کیف پول های سخت افزاری اصلی سازگار است ، به این معنی که می تواند به راحتی در هر نصب کیف پول که در حال اجرا هستید ادغام شود. این به دلیل عملکردهای ایمنی ، بخشش بهبودی ، فوراً روشن ، بدون قفل یا توقف ، بررسی اثبات تأیید و مزایای آفلاین ذخیره سازی سرد شناخته شده است..

برخلاف کیف پول های رمزنگاری شده دیگر ، Electrum از چندین ارز رمزپایه پشتیبانی نمی کند. حتی از چندین چنگال بیت کوین پشتیبانی نمی کند: فقط بیت کوین (BTC) را پشتیبانی می کند. با این وجود ، کاربران طی سالیان گذشته نرم افزار Electrum را تغییر داده اند تا نسخه هایی مانند Electron Cash یا Electrum LTC را ایجاد کنند. Electron Cash یک پروژه کاملاً جدا از Electrum است که توسط مجموعه ای جداگانه از توسعه دهندگان ساخته شده است ، اگرچه بیشترین کدگذاری مشابه را به کار می برد. Electron Cash یکی از محبوب ترین کیف پول های رومیزی Bitcoin Cash (BCH) است.

اگرچه اکثر افراد Electrum را به عنوان کیف پول بیت کوین رومیزی می شناسند ، این تیم همچنین یک برنامه اندرویدی نیز منتشر کرده است. برنامه موجود است از طریق فروشگاه Google Play یا به عنوان یک .apk به عنوان یک بارگیری رایگان.

یکی از بزرگترین شکایات در مورد Electrum این است که اخیراً تحت تأثیر یکی از جدی ترین نقض های امنیتی در تاریخ رمزنگاری قرار گرفته است. در نوامبر 2017 ، یک مسئله امنیتی برای تیم الکتروم فاش شد. این مسئله از مارس 2016 (نسخه 2.6) نرم افزار Electrum را تحت تأثیر قرار داده بود. این سوit استفاده باعث شد تا یک وب سایت مخرب بتواند کیف پول Electrum شما را کنترل کند و همه بیت کوین شما را بدزدد (اگر کیف پول شما با رمز عبور رمزگذاری نشده باشد). حتی اگر کیف پول شما رمز عبور داشته باشد ، یک هکر همچنان می تواند کلیدهای رمزگذاری شده بیت کوین را از کیف پول به آدرس آنها هدایت کند. خبر سو the استفاده جامعه بیت کوین را به هم زد. بدتر کردن این مسئله این بود که این مشکل تا ژانویه 2018 برطرف نشد. مشخص نیست که چند کاربر الکتروم بیت کوین را به دلیل سو explo استفاده از دست دادند – در صورت وجود. با این حال ، هر کاربر الکتروم که از نسخه 2.6 نرم افزار خود را به روز نکرده است (مثلاً کسانی که بودجه آنها در سردخانه است) هنوز آسیب پذیر هستند.

سپس ، در آوریل 2019 ، الکتروم با مسئله جدی امنیتی دیگری روبرو شد. کاربران الکتروم در طی حمله DoS علیه شبکه میلیون ها دلار از دست دادند. بیش از 140000 دستگاه با حمله فیشینگ به شبکه حمله کردند که کاربران را به سمت نسخه جعلی نرم افزار سوق داد. هکرها همچنین سرورهای الکتروم خود را که میزبان نسخه های به خطر افتاده الکتروم بودند ، پیاده سازی کردند. هر کسی که از نسخه های الکتروم بالاتر از 3.3 استفاده کند تحت تأثیر حمله قرار گرفت.

با این سو these استفاده های جدی در گذشته ، Electrum همچنان به عنوان یکی از بهترین و مطمئن ترین کیف پول های بیت کوین دسک تاپ موجود در حال حرکت است.

ویژگی های کیف پول الکتروماتیک

ویژگی های کیف پول الکتروماتیک

ویژگی های اصلی کیف پول بیت کوین Electrum شامل همه موارد زیر است:

امن است: Electrum کلیدهای خصوصی شما را رمزگذاری می کند و آن کلیدهای خصوصی هرگز از رایانه خارج نمی شوند. تا زمانی که کنترل رایانه خود را حفظ کنید (و هیچ کس به بذر شما دسترسی پیدا نکند) ، پول شما کاملاً در کنترل شماست.

بدون قفل در: Electrum کلیدهای خصوصی شما را در داخل نرم افزار قفل نمی کند. می توانید کلیدهای خصوصی خود را به کیف پول های دیگر بیت کوین صادر کنید.

عبارت عبور 13 کلمه: اگر دسترسی به رایانه خود را از دست دهید یا رایانه شما خراب شود ، می توانید وجوه خود را با استفاده از عبارت عبور بازیابی کنید. فقط Electrum را بارگیری کنید و عبارت 13 کلمه ای خود را وارد کنید تا دوباره به منابع مالی خود دسترسی پیدا کنید. هنگام ایجاد کیف پول جدید Electrum برای اولین بار ، یک عبارت عبور 13 کلمه ای به شما تعلق می گیرد.

بدون توقف: سرورهای Electrum غیرمتمرکز و اضافی هستند تا از خرابی جلوگیری کنند ، این بدان معنی است که کیف پول Electrum شما هرگز خراب نمی شود.

بررسی اثبات از طریق SPV: Electrum تمام معاملات تاریخ شما را با استفاده از تأیید پرداخت ساده (SPV) تأیید می کند.

پشتیبانی از چند سیگنال: می توانید اجازه خرج سکه های خود را بین چندین کیف پول تقسیم کنید. با داشتن یک کیف پول چند عاملی ، چندین نفر قبل از ارسال وجوه باید تراکنش را تأیید کنند.

سردخانه: الکتروم با تنظیمات سردخانه به خوبی کار می کند. به راحتی می توانید Electrum را روی رایانه ای که هرگز به اینترنت متصل نبوده نصب کنید.

کیف پول های فقط تماشا: اگر کلیدهای خصوصی خود را از طریق راه اندازی ذخیره سازی Electrum به صورت آفلاین نگه دارید ، همچنان می توانید این کلیدها را با کیف پول فقط تماشا کنید.

افزونه ها و افزونه های شخص ثالث: Electrum از جمله افزونه های شخص ثالث مانند سرویس های چند سیگنال و کیف پول های سخت افزاری (Ledger and Trezor) پشتیبانی می کند.

پشتیبانی از چندین کیف پول سخت افزاری: Electrum از همه کیف پول های سخت افزاری محبوب از جمله Trezor ، Ledger Nano و KeepKey پشتیبانی می کند.

موجود برای سیستم های دسک تاپ چندگانه: Electrum برای لینوکس ، ویندوز و سیستم عامل X موجود است. همچنین می توانید آن را از طریق پایتون نصب کنید.

موجود برای Android: Electrum به عنوان یک برنامه Android برای نسخه های Android 5.0 و بالاتر در دسترس است. می توانید the.apk را از Electrum.org بارگیری کنید یا مانند سایر برنامه ها از فروشگاه Google Play بارگیری کنید.

برنامه کیف پول بیت کوین exodus

متن باز: Electrum بیش از 9000 تعهد در GitHub دارد. بخشی از دلیل اعتماد الکترونیکی به Electrum به دلیل وجود جامعه منبع باز پر رونق است. به طور کلی ، این یکی از فعال ترین پروژه های نرم افزاری در فضای رمزنگاری است.

بهره برداری عمده امنیتی در نسخه های قدیمی: در ژانویه 2018 ، توسعه دهندگان Electrum آسیب پذیری عمده ای را در این نرم افزار فاش کردند. این آسیب پذیری اولین بار (به صورت خصوصی) برای توسعه دهندگان در نوامبر 2017 آشکار شد ، اگرچه از مارس 2016 در نرم افزار Electrum وجود داشت. مشخص نیست که چه تعداد بیت کوین از طریق این سو استفاده به سرقت رفته است ، اگرچه یکی از بزرگترین پتانسیل ها باقی مانده است فاجعه در تاریخ بیت کوین. نسخه های قدیمی Electrum – مانند نسخه هایی که روی دستگاه های سردخانه کار می کنند و از سالها قبل به اینترنت وصل نشده اند یا به روز نشده اند – همچنان در معرض این بهره برداری هستند.

نوشته شده در پایتون: کد Electrum کوتاه است ، در Python نوشته شده است ، و برای همه آسان است که آن را مرور کنید. همه اینها از طریق GitHub منبع باز در دسترس است.

Electrum چگونه کار می کند?

electrum-wallet-security

Electrum به صورت بارگیری رایگان برای ویندوز ، لینوکس ، OS X و اندروید در دسترس است.

بعد از نصب کیف پول ، Electrum کلیدهای خصوصی شما را به عنوان پرونده های رمزگذاری شده در رایانه شما ذخیره می کند. کلیدها به هیچ سرور راه دور ارسال نمی شوند. می توانید از Electrum در رایانه آنلاین استفاده کنید. یا می توانید Electrum را بر روی رایانه آفلاین برای محلول ذخیره سازی سرد نصب کنید.

Electrum یک مشتری بیت کوین سبک وزن است ، به این معنی که برای استفاده از کیف پول نیازی به نصب کل بلاکچین بیت کوین 200 گیگابایتی نیست.

Electrum یک کیف پول منبع باز است. به همین دلیل کد آن در کیف پول های دیگر تطبیق یافته است – مانند Electron Cash for Bitcoin Cash (BCH).

Electrum به شما امکان می دهد با استفاده از نرم افزار انواع مختلف کیف پول ایجاد کنید. می توانید یک کیف پول استاندارد ایجاد کنید ، مثلاً یک کیف پول با 2FA یا یک کیف پول چند امضایی. همچنین می توانید کیف پول موجود را به Electrum وارد کنید. از آنجا که سکه های نگهداری شده در Electrum قفل نشده است ، می توانید سکه های خود را بین نرم افزارهای مختلف کیف پول منتقل کنید.

Electrum در پیکربندی سرویس گیرنده / سرور جایی که کیف پول (سرویس گیرنده) به طور پیش فرض برای اتصال به شبکه همتایان برای تأیید اعتبار معاملات برنامه ریزی شده است ، کار می کند..

ویژگی های electrum-bitcoin-wallet

به طور کلی ، Electrum به روشی مشابه هر کیف پول بیت کوین محلی کار می کند. به راحتی می توانید از طریق کیف پول معاملات را ارسال و دریافت کنید ، کیف پول را در سردخانه نگه دارید ، Electrum را به کیف پول سخت افزاری متصل کنید یا از Electrum به عنوان کیف پول داغ روزانه خود در رایانه متصل به اینترنت استفاده کنید.

قیمت گذاری الکتروم

Electrum برای بارگیری و استفاده کاملاً رایگان است.

مانند هر کیف پول بیت کوین ، هنگام ارسال یا دریافت بیت کوین ، باید هزینه شبکه بیت کوین را پرداخت کنید. Electrum به شما امکان می دهد هزینه های دلخواه خود را شخصی سازی کنید ، از جمله کارمزد ارزان تر برای معاملات با اولویت پایین و کارمزد بیشتر برای معاملات با اولویت بالاتر. در حالی که کیف پول هایی مانند میسلیوم به شما امکان انتخاب گزینه کم ، متوسط ​​یا زیاد را می دهند ، Electrum به شما امکان می دهد سطوح مختلف هزینه را به همراه یک نوار لغزنده انتخاب کنید.

نحوه استفاده از الکتروم

Electrum برای استفاده مبتدیان و پیشرفته بیت کوین ساده است. این مرحله به مرحله است:

مرحله 1) Electrum را بارگیری کنید

به Electrum.org مراجعه کرده و کلیک کنید ‘دانلود’ در بالای صفحه.

چگونه می توان الکتروم را بارگیری کرد

چندین گزینه بارگیری برای سیستم عاملهای دسک تاپ مختلف را مشاهده خواهید کرد. همچنین پیوندهایی به Android APK و لیست فروشگاه Google Play. برای این منظور ، فرض می کنیم شما نسخه Windows Electrum را نصب می کنید.

نحوه راه اندازی کیف پول بیت کوین electrum

روی «Windows Installer» کلیک کنید و فایلها را بارگیری کنید.

مرحله 2) نصب فایل ها را اجرا کنید

Electrum دقیقاً مانند هر برنامه استاندارد.exe یا ویندوز نصب شده است. فایلی را که بارگیری کرده اید باز کنید و سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

نصب کیف پول الکتروماتیک

مرحله 3) یک کیف پول جدید ایجاد کنید

پس از نصب Electrum ، از شما خواسته می شود به طور خودکار به یک سرور متصل شوید یا یک سرور را به صورت دستی انتخاب کنید. بیشتر کاربران با گزینه اتصال خودکار مشکلی نخواهند داشت.

نحوه استفاده از آدرس کیف پول بیت کوین electrum

سپس ، از شما خواسته می شود یک کیف پول جدید ایجاد کنید یا یک کیف پول موجود را بازیابی کنید.

آموزش کیف پول بیت کوین electrum

برای ایجاد کیف پول جدید ، روی گزینه “ایجاد کیف پول جدید” کلیک کنید. یا ، با وارد کردن عبارت دانه خود ، کیف پول را بازیابی کنید.

روند کیف پول الکترو پشتیبان گیری

شما می توانید از بین گزینه های متعدد کیف پول ، از جمله کیف پول استاندارد ، کیف پول با 2FA ، کیف پول چند امضایی یا کیف پول سخت افزاری انتخاب کنید..

گزینه های پشتیبان گیری کیف پول electrum

مرحله 4) Recovery and Seed Phrase را تنظیم کنید

در مرحله بعدی ، الکتروم عبارت بذر بازیابی شما را نمایش می دهد. مشاهده خواهید کرد که 13 کلمه در یک جعبه نشان داده شده اند. شما باید این کلمات را یادداشت کنید و آنها را در یک مکان امن نگه دارید. برای بازیابی دسترسی به بیت کوین خود از هر کجا و هر زمان می توانید از این 13 کلمه استفاده کنید.

بازیابی کیف پول الکتروماتیک

از شما خواسته می شود 13 کلمه را در صفحه بعد دوباره وارد کنید. نمی توانید کلمات را کپی و پیست کنید. باید آنها را یادداشت کنید.

اگر رایانه شما خراب شود یا به هر دلیلی (مانند آتش سوزی در خانه) دسترسی به رایانه خود را از دست دهید ، دیگر دسترسی به بیت کوین خود را از دست نخواهید داد. تا زمانی که کنترل دستگاه خود را داشته باشید یا عبارت 13 کلمه ای را بخاطر بسپارید ، پول ذخیره شده در کیف پول Electrum خود را کاملاً کنترل می کنید.

مرحله 5) گذرواژه ایجاد کنید

سرانجام ، الکتروم از شما می خواهد یک گذرواژه تنظیم کنید و آن را تأیید کنید.

مرحله 6) نصب را نهایی کنید

برای نهایی کردن مراحل نصب ، Electrum از شما می پرسد که می خواهید به کدام سرور متصل شوید. اگر این اولین کیف پول Electrum شماست ، باید فقط روی “اتصال خودکار” کلیک کنید.

کمک به کیف پول الکتروماتیک

در آخر ، روی “بعدی” کلیک کنید تا مراحل نصب کیف پول کامل شود.

مرحله 7) ارسال و دریافت بیت کوین

ارسال و دریافت بیت کوین با کیف پول رومیزی Electrum به همان راحتی که در هر برنامه کیف پول موبایلی انجام می شود ، آسان است.

تبادل بیت کوین الکتروم

برای دریافت بیت کوین ، برنامه Electrum را باز کرده و روی برگه “دریافت” کلیک کنید. رشته ای از نویسه ها را در کنار برچسب “دریافت آدرس” مشاهده خواهید کرد. این آدرس کیف پول عمومی شماست. شما می توانید این آدرس را برای هر کسی ارسال کنید ، و آنها می توانند بیت کوین را برای شما ارسال کنند. روی دکمه “کپی نماد” کلیک کنید تا کلید عمومی را در کلیپ بورد خود کپی کنید ، سپس آن را در هر کجا که نیاز دارید جای گذاری کنید. همچنین می توانید بیت کوین را از طریق کد QR ارسال کنید که در صورت استفاده از یک برنامه تلفن همراه ، ممکن است گزینه آسان تری باشد.

پرداخت های الکتروم بیت کوین

برای ارسال بیت کوین ، Electrum را باز کرده و روی برگه “ارسال” کلیک کنید. کادری را مشاهده خواهید کرد که می گوید «پرداخت به». آدرسی را که به آن بیت کوین می فرستید اینجا وارد کنید ، سپس توضیحی (اختیاری) و مقدار BTC که می خواهید ارسال کنید اضافه کنید. هزینه خود را بر اساس اولویت خود از کم به زیاد سفارشی کنید. پس از تأیید و بررسی مجدد تمام جزئیات ، روی «ارسال» کلیک کنید تا بیت کوین خود را ارسال کنید.

برای بررسی معاملات خود در هر نقطه ، فقط روی “سابقه” کلیک کنید.

تاریخچه کیف پول بیت کوین electrum

درباره الکتروم

تیم توسعه Electrum با نام Electrum Technologies GmbH سازمان یافته است. تا به امروز ، الکتروم بیش از 9000 تعهد در GitHub دارد.

می توانید با تیم توسعه از طریق ایمیل به آدرس electru[email protected] تماس بگیرید. صفحه GitHub این پروژه در اینجا است: https://github.com/spesmilo/electrum. همچنین کانال #electrum در Freenode و توییتر رسمی پروژه وجود دارد ElectrumWallet.

Electrum تحت مجوز MIT منتشر می شود.

با پشتیبانی کیف پول الکتروم تماس بگیرید

سیستم پشتیبانی مشتری Electrum برای کاربران کیف پول بیت کوین کمی متفاوت از آنچه عادت کرده اند است. توییتر الکتروم حساب اعلامیه های رسمی را اداره می کند در حالی که انجمن اصلی بیت کوین (bitcointalk.org) و Reddit کانال جایی است که می توانید س askال کنید و پاسخ بگیرید. آنها همچنین به صورت مستندات کیف پول Electrum کمک می کنند توضیح دادن جنبه های مختلف راه اندازی کیف پول ذخیره سازی بیت کوین.

حرف آخر

Electrum یکی از بهترین و محبوب ترین کیف پول های بیت کوین است که امروزه موجود است. از سال 2011 ، با وجود گزینه های محبوب جدیدی مانند Trezor و Ledger در چند سال گذشته ، الکتروم یک پایه اصلی در جامعه بیت کوین بوده است. امروزه نسخه های Electrum برای چندین سیستم عامل دسک تاپ (ویندوز ، لینوکس و سیستم عامل Mac) در دسترس است. یک برنامه Android نیز موجود است. هنگام مقایسه Electrum با Mycelium یا Exodus ، می توانید مزایا و تأثیرات مختلف هر روش و روند ذخیره سازی یک دارایی دیجیتال را ببینید.

گذشته از یک سو explo استفاده جدی امنیتی ، کیف پول سبک بیت کوین Electrum به طور مداوم یکی از کیف پول های قابل اعتماد بیت کوین برای ذخیره سازی سرد و گرم است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me