banner
banner

سرمایه گذاری روی نقره – هر آنچه باید بدانید

چرا در نقره سرمایه گذاری کنید?

در شرایطی که اقتصاد جهانی در یک نقطه غیرقابل پیش بینی قرار دارد ، جای تعجب نیست که تجارت فلزات گرانبها بسیار بالا رفته است. طلا در اوج قله های همیشگی است زیرا معامله گران به یک پناهگاه امن سنتی تر می روند ، همانطور که در زمان عدم اطمینان اقتصادی معمول است.

نه تنها طلا شاهد افزایش تقاضا است. معاملات نقره که اغلب به عنوان دومین فلز گرانبها محبوب در تجارت شناخته می شود ، به بالاترین رکورد چند ساله خود رسیده است. با نزدیک 28 دلار معامله ، نقره فقط در سال جاری تقریباً 30 درصد پیشرفت کرده است. با توجه به این موضوع ، ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توانید وارد عمل شوید؟ ما در مورد چگونگی شروع معامله نقره ، در کنار همه مواردی که باید در مورد فلز گرانبها معروف جهان بدانید ، با یک لیست کامل مواجه هستیم.

چه چیزی بر قیمت نقره تأثیر می گذارد?

برخلاف طلا که تا حد زیادی تحت تأثیر تحرکات معمول عرضه و تقاضا قرار نگرفته است ، قیمت نقره می تواند بر اساس عوامل مختلفی در نوسان باشد. از این لحاظ نقره نقشی دوگانه ایفا می کند. بله ، از نظر اینکه به عنوان ذخیره ارزش و سرمایه گذاری امن تا حدی مشخص است ، از ویژگی های مشابهی برخوردار است ، گرچه ارزش آن نیز می تواند به شدت تحت تأثیر تقاضا در بخشهایی که استفاده می کند ، باشد..

قدرت ارز: مشابه رابطه ای که بین ارز اصلی (USD) و طلا خواهید دید ، نقره نیز با دلار رابطه معکوس دارد. این بدان معناست که وقتی دلار ضعیف است ، قیمت نقره بالاتر می رود. عکس این نیز صادق است که در زمان افزایش یک دلار آمریکا ، قیمت نقره نزولی می شود.

سیاست های مالی: در اینجا ما می توانیم از سیاست های مالی به عنوان معیار اصلی استفاده کنیم ، نه تنها برای نرخ تورم و نرخ بهره ، بلکه همچنین برای سیاست های دولت در خرید شمش نقره. هر سه مورد می تواند کار زیادی برای جابجایی قیمت نقره انجام دهد. این یک مانع بزرگ در برابر افزایش تورم است ، در حالی که نرخ بهره پایین نیز باعث می شود مردم به سرمایه گذاری در نقره و سایر کالاها ادامه دهند..

تقاضای عملی: وجه دیگر نقره این است که در صنعت بسیار کاربرد دارد. این امر به ویژه در وسایل الکتریکی ، دستگاه های پزشکی و مدارها بیشتر صدق می کند. تقاضا در این بخش ها همچنین عامل مهمی در قیمت های بازار در صورت وجود این فلز گرانبها است.

چگونه می توان در نقره سرمایه گذاری کرد

اکنون که دانستید چه چیزی بازار را تحریک می کند ، بیایید به چند روش ساده برای بررسی مشارکت و سرمایه گذاری در نقره نگاهی بیندازیم. هنگامی که در حساب تجارت کارگزار آنلاین راه اندازی شدید ، روند سرمایه گذاری باید بسیار آسان باشد.

شمش نقره: این مطمئناً مستقیم ترین راهی است که می توانید در بازار نقره درگیر شوید. خرید شمش نقره ، یا شمش و سکه نقره واقعی ، نسبتاً آسان است و تعدادی از مراکز فروش معتمد وجود دارد که می توانید از آنها خریداری کنید. هرچند باید به یاد داشته باشید که این روش غیرمستقیم ترین روش برای سرمایه گذاری در نقره است و هر خرید نقره فیزیکی حق بیمه جزئی و همچنین هزینه های ذخیره سازی که ممکن است متحمل شوید ، خواهد بود..

ما این دو شرکت را توصیه می کنیم:

  1. کارگزار طلا
  2. خرک شمش

سهام نقره: سرمایه گذاری در سهام مربوط به نقره یکی دیگر از روش های عالی برای ورود به بازار است. این می تواند به معنای سرمایه گذاری در شرکتهایی باشد که نقره را استخراج می کنند ، یا هر کسی که درگیر مراحل تولید باشد. این قیمت سهام در این شرکت ها به طور معمول با قیمت نقره ارتباط نزدیک دارد. این سرمایه گذاری می تواند تا آنجا پیش رود که شرکت هایی در بخش های ذکر شده در بالا که از نقره زیادی در محصولات خود استفاده می کنند ، باشد. این شرکتها تحت تأثیر قیمتهای نقره نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت و البته در صورت تمایل به فروش یا تجارت ، سرمایه گذاری در بازار سهام نقدینگی زیادی دارد..

ETF ها & صندوق سرمایه گذاری مشترک: قیمت نقره می تواند همانند قیمت سهام منفرد نوسان کند. برای این منظور ، تنوع بخشی همیشه ایده خوبی است. ETF و صندوق های سرمایه گذاری مشترک می توانند گزینه ایده آل سرمایه گذاری در نقره از طریق تعداد زیادی سهام مختلف را فراهم کنند. این دقیقاً همان کاری است که شما با سرمایه گذاری در ETF یا صندوق سرمایه گذاری مشترک انجام می دهید. این اساساً سبدهای سهام عرضه شده است و می تواند برای هر بخش خاصی توزین شود. در این صورت ، شما می توانید در صندوق سرمایه گذاری به نفع نقره سرمایه گذاری کنید.

در حالی که روش های دیگری برای شروع سرمایه گذاری در نقره وجود دارد ، اینها برخی از متداول ترین روش ها و در اکثر موارد از طریق کارگزار شما قابل دسترسی است.

مزایای سرمایه گذاری نقره ای

چندین مزیت می تواند از سرمایه گذاری در نقره حاصل شود ، به ویژه در زمان درست. با اوضاع اقتصادی کنونی که مردم بیشتری را به سمت نقره سوق می دهد ، به نظر می رسد اکنون زمان انجام این حرکت مناسب است.

متنوع سازی نمونه کارها همیشه یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. این دقیقاً همان چیزی است که سرمایه گذاری در طلا ، نقره یا سایر فلزات گرانبها می تواند ارائه دهد. اینها همچنین می توانند به عنوان یک پرچین بزرگ در برابر تغییر شرایط فعلی یا آینده کار کنند.

نکته مثبت دیگر برای نقره این است که ، اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در فلزات گرانبها هستید ، نقره یکی از درگاه های قابل دسترسی از نظر قیمت را ارائه می دهد. با کمتر از 30 دلار در هر اونس در بازار فعلی ، حتی اگر سرمایه کمی بیشتری برای سرمایه گذاری داشته باشید ، بسیار مقرون به صرفه باقی می ماند.

با استفاده از برش ، شما همچنین استفاده دوگانه دارید که در بالا ذکر شد. این می تواند هم ذخیره ارزش و هم یک منبع صنعتی در تقاضا باشد. این اگر بخواهید نقره ای را انتخاب کنید ، به خودی خود به جذابیت آن می افزاید.

افکار نهایی

به طور کلی ، گرچه درست است که نقره به عنوان یک فلز گرانبها با ثبات تر برای سرمایه گذاری در مقایسه با طلا مشاهده می شود ، اما این یک انتخاب بسیار متعادل است. شما دارای مزایای مختلفی هستید ، به خصوص اگر تصمیم بگیرید در حال حاضر روی نقره سرمایه گذاری کنید و کالایی نیز دارید که می دانید می تواند ارزش آن را با گذشت زمان حفظ کند..

این را اضافه کنید که سرمایه گذاری در نقره و کالاهای دیگر از هر زمان دیگری آسان تر است و شما در مسیر درست قرار دارید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me