banner
banner

نرخ تورم بیت کوین در سال 2020 زیر 2٪ کاهش می یابد. چرا این مهم است؟

بیت کوین در بیش از یک سال نرخ تورم 1.8٪ را تجربه خواهد کرد. در سال 2020 ، انتشار روزانه بیت کوین (BTC) 50٪ کاهش می یابد و بیت کوین جدید منتشر شده در بازار را کاهش می دهد. این چیزی است که می تواند نقش بسیار مهمی در قیمت آینده بیت کوین داشته باشد.

نرخ تورم بیت کوین سالانه به زیر 2٪ می رسد

مطابق با BitcoinBlockHalf.com, بیت کوین یک بار دیگر نصف می شود. این سومین بار در تاریخ است که دارایی دیجیتال شاهد کاهش انتشار جدید است. در حال حاضر ، هر روز 1800 سکه جدید تولید می شود. ماینرها معاملات را پردازش می کنند و به ازای هر بلوکی که پیدا می کنند 12.5 BTC دریافت می کنند.

در مدت 455 روز ، پاداش استخراج بلاک Bitcoin به 6.25 کاهش می یابد. این برابر با 900 BTC در روز است. بنابراین ، نرخ تورم محبوب ترین دارایی دیجیتال از 3.81٪ به 1.8٪ کاهش می یابد.

این تأثیر بسیار مهمی در بازار و کل جامعه رمزنگاری ها خواهد داشت. برای اولین بار ، نرخ تورم بیت کوین کمتر از هدف تعیین شده توسط بانک های مرکزی در کشورهای پیشرفته است. بانکهای مرکزی از مهمترین اقتصادهای جهان نرخ تورم خود را به نزدیک به 2٪ محدود می کنند. در حالت ایده آل ، نرخ تورم تا حد ممکن به 2٪ در سال نزدیک است اما بیشتر نیست.

در برخی موارد ، کشورها از هدف تورم پیشی می گیرند و بانک های مرکزی تمایل به افزایش نرخ مرجع دارند. اگر تورم زیر هدف باقی بماند و به نظر نرسد به آن هدف برسد ، نرخ مرجع کاهش می یابد.

در کشورهای در حال توسعه ، سیاست های تورمی انعطاف پذیرتر هستند. برخی از کشورها هستند که نرخ تورم سالانه 4 یا 5 درصد را تعیین می کنند. بنابراین ، در بحث کنترل تورم انعطاف بیشتری دارند. برخی دیگر از کشورها مانند ونزوئلا یا زیمبابوه نیز وجود دارند که در آنها دولت ها هیچ هدفی برای نرخ تورم خود ندارند..

بیت کوین به روشی متفاوت عمل می کند. هیچ کس تصمیم نمی گیرد که هدف تورم برای سال آینده باشد. نرخ تورم از قبل تعیین شده است که هر چهار سال یک بار کاهش می یابد. این قابلیت پیش بینی را فراهم می کند و بیت کوین را به ارز دیجیتالی کمیاب تبدیل می کند. بیت کوین یک منبع ثابت دارد. اگر تقاضا برای دارایی افزایش یابد ، عرضه ثابت می ماند.

قرار است 21 میلیون BTC صادر شود. اکنون 17،555،263 BTC در گردش است که 83.6٪ از کل بیت کوین های استخراج شده است. بنابراین ، در چهار سال پس از نصف ، 1،312،500 BTC بیشتر صادر می شود که به 90٪ از کل بیت کوین استخراج شده می رسد.

افراد می توانند در مورد بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش در برابر تورم فکر کنند. انتشار آن با گذشت زمان رو به کاهش خواهد بود ، که به وضوح می تواند در قیمت آن تأثیر بگذارد. با یک تقاضای پایدار یا افزایش یافته ، قیمت محبوب ترین ارز مجازی باید یک بار دیگر رشد کند. چندین متخصص در حال حاضر توضیح می دهند که چگونه این می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

بیت کوین ، طلا و بانک ها

بانک ها روش معمول یک فرد عادی برای ذخیره پول نقد خود است. برای افراد با ثروت عظیم ، نمونه کارها معمولاً بین 5-10 دارایی یا بیشتر توزیع می شود که به مرور ارزش خود را از دست می دهند. در واقع ، بیشتر میلیونرها به دنبال دارایی هایی هستند که ممکن است با گذشت زمان افزایش یابد – حتی برای سود یا به سختی برای جبران ضررهای تورم. و بیشتر میلیونرها به دنبال گزینه های بانکی هستند زیرا بانک ها امن ترین مکان برای ذخیره ثروت شما نیستند.

بیشتر آنها از طلا به عنوان دارایی محدود خود استفاده می کنند که با یک فرآیند شیمیایی قابل تولید نیست. فقط در چند سال یا صدها سال قابل استخراج است – دیگر طلایی وجود نخواهد داشت. این یکی از شباهت های بین طلا و بیت کوین است – هر دو قابل استخراج ، محدود و قابل تولید نیستند. اما چرا مردم در آینده بیت کوین را انتخاب می کنند و طلایی را انتخاب نمی کنند؟ خصوصاً اینکه می بینیم بیت کوین در حال افت است.

کاملاً ساده ، اگر نمودار طلا را بررسی کنیم – می توانیم ببینیم که طلا دوره هایی دارد که ارزش آن بسیار افت کرده است. 1982 ، 1985 و حتی 2015. و بسیاری از اوقات دیگر. اما ، اگر شرایط ایده آل را در نظر بگیریم که سرمایه گذار باشد که ماهانه آن را با مقدار مشخصی پول نقد خریداری کند – در دراز مدت سود خواهد داشت.

بیت کوین در اینجا مشابه است. اگر پس از ماه ژوئیه آن را در سال 2017 خریداری کرده باشید – احتمالاً مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا سوار بر آب شوید. اما شخصی که سالهاست آن را خریداری کرده است – هنوز هم سود دارد. فرصتهای کوتاه مدت زیادی وجود دارد – بیت کوین یکی از آنها نیست. بیت کوین یک سرمایه گذاری طولانی مدت است که شما باید با دقت سرمایه گذاری کنید و تمام هزینه خود را با قیمتی که عالی می دانید انجام ندهید – زیرا ممکن است بیشتر کاهش یابد.

دلیل مهم دیگر – ایمن نگه داشتن آن. می توانید Bitcoin را به راحتی ایمن نگه دارید – آن را روی کیف پول کاغذی ذخیره کنید و کلید خصوصی خود را به کسی نگویید. می توانید کلیدهای خصوصی خود را در کتاب یا مکانی که امن می دانید ذخیره کنید. با طلا ، سخت تر از آن است که شما باید آن را در یک موسسه یا یک گاوصندوق در خانه خود ذخیره کنید که احتمالاً فضای زیادی را اشغال می کند.

نصف کردن

نصف شدن پاداش بلوک بیت کوین نیز در قیمت تأثیر خواهد داشت. کارگران معدن تجارت می کنند. آنها با استفاده از دستگاه هایی که در آنها سرمایه گذاری کرده اند و برای کسب بیت کوین انرژی صرف می کنند. آنها برای ادامه کار نیاز به فروش آن دارند. در حال حاضر ، حدود 1800 BTC روزانه استخراج می شود و بیشتر آنها برای تأمین هزینه ها فروخته می شوند.

وقتی که نصف شدن اتفاق می افتد – راهی وجود دارد که فشار فروش کمتری روی BTC وجود داشته باشد و این احتمالاً باید به افزایش جزئی قیمت منجر شود. بیایید ببینیم که آخرین نصف شدن چه اتفاقی می افتد. آخرین نصف شدن در 9 ژوئیه 2016 بود – اما بیت کوین در نوامبر 2016 شروع به افزایش کرد. افزایش قیمت با حداقل 50 درصد در سال 2016 – و همه ما می دانیم که در سال 2017 و 2018 چه اتفاقی افتاده است.

کاهش پاداش بلاک به این معنی است که بیت کوین کمتری برای فروش در دسترس است. با فرض اینکه استخراج کنندگان برای تأمین هزینه ها همیشه 70 درصد بیت کوین مورد استخراج خود را بفروشند ، این امر باعث می شود که روزانه حدود 630 بیت کوین از معدنچیان بفروشیم. همچنین مشاغل زیادی روزانه اقدام به خرید و فروش بیت کوین می کنند. نصف شدن احتمالاً می تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود زیرا تقاضا ثابت می ماند یا رشد می کند – اما عرضه کاهش می یابد.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در مورد تکامل قیمت بیت کوین قبل و بعد از نصف شدن پاداش بلوک مورد توجه قرار دهیم. اما ، اگر آخرین نصف پاداش بلوک را در نظر بگیریم – به نظر می رسد که قیمت پس از نصف شدن روند صعودی دارد. هیچ چیز تضمینی نیست ، اما قطعاً نصف شدن بعدی مهمترین خواهد بود & یکی جالب برای تماشای.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me