banner
banner

0x Token (ZRX) – تمام آنچه در مورد 0x باید بدانید

[این مقاله در تاریخ 18 اکتبر 2018 به روز شده است – به ویژه برای نشان دادن لیست 0x Coinbase]

0x یک پروتکل باز است که اجازه می دهد هر رمز ERC20 در بلاکچین Ethereum که برای ساخت بورس غیرمتمرکز استفاده می شود ، معامله شود.. 0 برابر هدف آن این است که تجارت توکن با معاملات خارج از زنجیره را با اجرای قراردادهای هوشمند در اینترنت کارآمدتر کند اتریوم بلاکچین.

0x در اکتبر سال 2016 تاسیس شد ، با این هدف ایجاد شد که هر کسی بتواند هر نوع دارایی را آزادانه تجارت کند و به هر کاربر اجازه دهد یک مبادله غیرمتمرکز داشته باشد..

فن آوری

فن آوری های پشت 0x

معاملات غیرمتمرکز 0x از یک رله سفارش خارج از زنجیره استفاده می کند که قیمت بنزین را کاهش می دهد و گلوگاه های ترافیکی را کاهش می دهد.

چندین صرافی غیرمتمرکز از قراردادهای هوشمندی استفاده می کنند که با بلاک چین Ethereum اجرا می شوند. این بدان معنی است که سفارشات و معاملات در این قراردادهای هوشمند اتفاق می افتد و کاربران همیشه می توانند به وجوه خود دسترسی داشته باشند ، نه اینکه آنها را به شخص ثالث واگذار کنند..

این همچنین بدان معنی است که معامله گران هر زمان که می خواهند به وجوه خود دسترسی پیدا کنند ، مجبورند معاملات خود را در بلاکچین انجام دهند ، صرف نظر از اینکه این کار برای واریز وجوه به قرارداد هوشمند صرافی یا ثبت سفارش است. این هزینه Gas ، هزینه داخلی مورد نیاز اکوسیستم Ethereum برای اطمینان از مدیریت این معاملات در بلاکچین توسط استخراج کنندگان آن است..

به عنوان مثال اگر از Ether Delta استفاده می کنید ، هر بار که می خواهید برای انجام سفارش وجهی را به قرارداد هوشمند صرافی واریز کنید ، هزینه بنزین پرداخت می کنید و برای انجام آن معامله پس از سفارش ، هزینه بنزین دیگری نیز پرداخت می کنید. پر شده است.

صرافی های غیرمتمرکز دارای مزایای امنیتی زیادی هستند ، اما هزینه های بالای بهره برداری و عدم دسترسی را تجربه می کنند. هدف از پروتکل 0x بهبود مبادلات غیرمتمرکز با ترکیب رله های سفارش خارج از زنجیره با پرداخت های درون زنجیره ای است. با این کار کاربران می توانند سفارش خارج از زنجیره ای را ارسال کنند تا توسط کاربر دیگری تکمیل شود.

فقط انتقال ارزش به صورت زنجیره ای اتفاق می افتد ، در حالی که سایر دستورات معاملاتی باقی مانده اند که با روش های خارج از زنجیره انجام می شوند. بنابراین ، شبکه فقط هنگام انجام معامله معاملات را انجام می دهد و به کاربران امکان می دهد هنگام معاملات از هزینه های کاهش یافته گاز بهره مند شوند.

dApp

رله ها در 0x ساخته می شوند

برای دستیابی به این هدف ، 0x از “رله ها” استفاده می کند. توزیع کنندگان سفارشات را از طریق کتابهای سفارش عمومی یا خصوصی توزیع می کنند. آنها با میزبانی از کتابهای سفارش آن ، به عنوان مبادله ای ، سرمایه را به شبکه می آورند. با این حال ، یک رله باز نمی تواند معامله ای انجام دهد. این فقط می تواند تجارت را با ارائه سفارشات سازنده ارسال شده به شبکه فعال کند. برای اینکه تجارت به طور کامل انجام شود ، یک متعهد باید سفارش را با ارسال امضاهای خود و سازنده به قرارداد هوشمند صرافی غیرمتمرکز تکمیل کند. برای هر معامله ، یک پخش کننده مبلغی را به پول بومی 0x ، ZRX درخواست می کند.

معاملات پردازش شده توسط رله با عنوان “سفارشات پخش” شناخته می شوند. سفارشات پخش به هر کسی امکان می دهد تا سفارش را به شبکه منتقل کند.

0x همچنین “سفارشات نقطه به نقطه” را ادغام می کند ، دستوراتی است که برای یک گیرنده خاص ارسال شده است. این سفارشات به دو کاربر اجازه می دهد تا وجوه خود را از طریق روش های آنلاین مختلف ، از جمله ایمیل ، پیام رسان و موارد دیگر انتقال دهند. وقتی سازنده سفارشی را از این طریق می فرستد ، فقط آدرس گیرنده تعیین شده می تواند آن را برآورده کند ، بنابراین وجوه حاصل از اشخاص ثالث بالقوه بدخواه را تأمین می کند.

رله

ویژگی های اضافی

قراردادهای هوشمند 0x منبع باز هستند و عموم مردم در هر زمان می توانند به آنها دسترسی داشته باشند. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در صورت نیاز به عملکرد تبادل برای رمز یا سیستم عامل خود ، برنامه های جدیدی را با استفاده از پروتکل 0x ایجاد کنند. این پروتکل به عنوان یک افزونه برای سایر dApp های مبتنی بر Ethereum عمل می کند. agnosticism کاربردی آن و لایه پروتکل مشترک نیز dApps را قادر می سازد تا با یکدیگر همکاری کنند و “زیرساخت مشترک برای انواع [برنامه ها]” ایجاد می کند.

چندین سرمایه رمزنگاری در حال حاضر از 0x استفاده می کنند: آگوور, وضعیت, منطقه 0x, Blocknet, درخواست شبکه, و خیلی های دیگر.

برای ذخیره تعدادی از نشانه های ERC20 با “فراداده مربوط به هر رمز: نام ، نماد ، آدرس قرارداد و تعداد رقم اعشار مورد نیاز برای نشان دادن کوچکترین واحد رمز” ، از یک قرارداد ثبت رمز استفاده می شود. ثبت به عنوان یک مرجع رسمی زنجیره ای عمل می کند که به مشارکت کنندگان در بازار امکان می دهد قبل از انجام معامله ، آدرس رمزها و نرخ ارز را به طور مستقل بررسی کنند.

علی رغم کمک به کاربران در کاهش هزینه ها هنگام معامله وجوه ، این امکان برای شرکتی که با 0x کار می کند هزینه خدمات ارائه شده را دریافت کند. با 0x و پروتکل استاندارد آن ، امکان تسریع در روند مبادله دارایی های دیجیتال و کاهش هزینه های پرداخت شده توسط کاربران وجود دارد.. 

طبق سایت رسمی 0x ، بیش از 30 پروژه با 0x کار می کنند و از طریق این پروتکل به دنبال راه حل های مختلف هستند. 

0x می خواهد زیرساخت هایی را برای اقتصاد در حال ظهور رمزنگاری ایجاد کند و امکان ایجاد بازارهایی را فراهم کند که قبلاً امکان پذیر نبود. 

سایت رسمی آنها به شرح زیر است:

“با تبدیل شدن به دارایی های بیشتر ، بلاکچین های عمومی این فرصت را ایجاد می کنند که یک مجموعه مالی جدید ایجاد کنند که کارآمد تر ، شفاف تر و عادلانه تر از هر سیستم در گذشته باشد.”

رمز ZRX

از رمز 0x’s Ethereum (ZRX) برای پرداخت هزینه های معاملاتی به خدمات دهنده به Relayers استفاده می شود. کاربرد اصلی ZRX ارائه کنترل غیرمتمرکز بر سیستم ارتقا protocol پروتکل 0x است ، به این معنی که دارندگان ZRX این اختیار را دارند (متناسب با دارایی های خود) که می گویند چگونه پروتکل باید در طول زمان تدوین شود.

ذینفعان 0 برابر مسئول اجرای پروتکل هستند. آنها همچنین کسانی هستند که در صورت لزوم باید داده ها را اضافه ، اصلاح و حذف کنند. دارندگان توکن همچنین می توانند از ارز برای رای دادن در مورد تصمیماتی که به زنجیره بلوک مربوط می شود ، مانند افزودن پروتکل و به روزرسانی ، بدون اخلال در عملکرد شبکه استفاده کنند..

0x عملکرد بازار

پس از آنکه ZRX بلافاصله پس از پایان ICO به 0.50 دلار رسید ، به آرامی به 0.20 دلار رسید که در آن سپتامبر باقی ماند. این مقدار در ماه های اکتبر و نوامبر ثابت ماند ، دوره ای که بیشتر آلت کوین ها در حال رشد بودند.

در 10 مه 0x به بالاترین قیمت خود یعنی 2.01 دلار رسید. از ماه اکتبر ، این معامله دقیقاً زیر 90 سنت معامله می شود که پس از لیست Coinbase ، قیمت بسیار خوبی است.

در 29 آگوست 2019 ، ZRX شصتمینمین ارز رمزنگاری شده در بازار از نظر ارزیابی است. هر قطعه سکه ZRX را می توان با قیمت 0.15 دلار خریداری کرد. این نشان می دهد اگرچه سال 2019 سال خوبی برای بیت کوین بود ، اما سایر ارزهای مجازی مانند آنچه انتظار می رفت رفتار نکردند. در واقع ، غلبه بازار بیت کوین در 24 ساعت گذشته از 69٪ فراتر رفته است. این کمترین قیمت از زمان عرضه این ارز مجازی به بازار است.  

اگرچه قیمت 0x همچنان در حال نزول است ، بسیاری از پیشنهادات و پروژه های اولیه سکه در بازار ارزهای رمزنگاری شده نیز وضعیت مشابهی را تجربه می کنند. کل بازار altcoin از نظر BTC خراب است و ممکن است مدتی طول بکشد تا از وضعیت فعلی بهبود یابد.

ZRX را از کجا بخریم

ZRX در برخی از محبوب ترین صرافی ها قابل معامله است – که شامل Coinbase از اکتبر 018. این لیست در چندین صرافی بزرگ مانند بینانس, OKEx, و Bittrex.

این رمز با Bitcoin ، Ethereum و حتی با USD و USDT قابل معامله است. بیشتر حجم معاملات از Binance و OKEx حاصل می شود.

یکی از بهترین سیستم عامل ها برای خرید ZRX Binance است. براساس CoinMarketCap ، Binance سومین صرافی بزرگ از نظر حجم معاملات در 24 ساعت گذشته است. این پلتفرم 4 جفت تجاری مختلف برای ZRX شامل ZRX / USDT ، ZRX / ETH ، ZRX / BTC و ZRX / BNB ارائه می دهد. تمام این جفت های معاملاتی 0.05٪ از کل حجم معاملات در سیستم عامل را تشکیل می دهند. 

برای خرید ZRX در Binance ، کاربران باید دارایی های دیجیتال دیگر از جمله USDT ، Ethereum (ETH) ، Bitcoin (BTC) یا Binance Coin (BNB) را خریداری کنند. برای این کار ، Binance سرویس جدیدی را منتشر کرده است که به افراد در خرید کارت اعتباری و دریافت سکه های BTC ، ETH ، LTC یا BNB و غیره کمک می کند. هنگامی که وجوه به حساب شما اضافه شد ، می توانید آنها را با سکه های ZRX مبادله کنید. 

تنها نقطه ضعف معاملات ZRX در Binance این است که علی رغم اینکه یکی از مبادلات با بیشترین حجم در فضا برای altcoins است ، سیستم عامل های دیگری با نقدینگی بیشتر برای ZRX وجود دارد. به عنوان مثال ، Coinbase Pro ، یکی از بزرگترین صرافی ها در سراسر جهان ، دارای سه جفت تجاری مختلف با ZRX است: ZRX / USD ، ZRX / EUR ، ZRX / BTC. این سه جفت معاملاتی 0.35٪ از کل حجم معاملات بورس Coinbase را تشکیل می دهند. 

این بدان معناست که Coinbase بیش از 12٪ از کل حجم معاملات ZRX را تشکیل می دهد ، در حالی که 5.82٪ از Binance. کاربران Coinbase می توانند به سادگی وجوه خود را از طریق روش های مختلف واریز کرده و نشانه های ZRX را خریداری کنند. 

این دو سیستم عامل در بازار ارزهای رمزپایه شناخته شده اند که دو مورد از امن ترین و ساده ترین کاربردها هستند.

ZRX را در کجا ذخیره کنید

همانطور که قبلا ذکر شد ، ZRX یک رمز مبتنی بر ERC20 است ، بنابراین هر کیف پول سازگار با Ethereum از 0x پشتیبانی می کند.

یکی از محبوب ترین کیف پول ها برای ذخیره نشانه های ZRX ، Guarda است. Guarda یک کیف پول چند ارزه ، چند پلتفرمی و غیر حضوری است که به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال را به روشی سریع و آسان نگهداری ، ارسال ، دریافت و مبادله کنید. 

این کیف پول برای تازه واردان خوب است زیرا خدمات وب ، برنامه افزودنی Google Chrome ، یک برنامه دسک تاپ یا یک برنامه تلفن هوشمند را ارائه می دهد. علاوه بر آن ، تعداد زیادی ارز پشتیبانی به دارندگان ZRX کمک می کند تا به روشی سریعتر و آسان تر با اوراق بهادار خود برخورد کنند. 

همانطور که قبلاً ذکر شد ، همه کیف پولهای سازگار با ERC-20 قادر به نگه داشتن رمزهای ZRX خواهند بود. با این وجود ، اطمینان از ارسال وجوه به آدرس صحیح همیشه بسیار مهم است زیرا ممکن است گم شود. 

نگه داشتن ZRX در صرافی بهترین کار نیست. مبادلات ارزهای رمزنگاری شده در طول چند سال گذشته تحت تأثیر حملات و هک های مختلف قرار گرفته است و کاربران به دلیل این مسائل بخشی یا کل دارایی های دیجیتالی خود را از دست داده اند. بهترین کار ذخیره سازی ZRX در کیف پول های غیر حضوری است که به اینترنت متصل نیستند. 

کیف پول های دیگری در بازار ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد که به شما کمک می کند تا نشانه های ZRX خود را به روشی ایمن و آسان ذخیره کنید.

0x تیم

این پروژه ارز رمزنگاری شده توسط ویل وارن و امیر بندعلی بنیانگذار شد. وارن همچنین مدیر عامل سیستم عامل است در حالی که Bandeali مدیر CTO است. آقای وارن قبلاً در آزمایشگاه ملی لس آلاموس تحقیقات فیزیكی انجام داده بود ، در حالی كه بندالی به عنوان تاجر با درآمد ثابت در DRW كار می كرد. وی همچنین در رشته مالی در دانشگاه ایلینوی تحصیل کرده است. 

از دیگر افرادی که در این پروژه کار می کنند می توان به الکس خو ، مدیر عملیات ، بن برنز ، طراح ، لئونید لوگووینف ، مهندس و فیلیپ کاستونگوای اشاره کرد.. 

این پروژه همچنین از گروه Blockchain Fintech ، Pantera ، Polychain Capital ، Jen Advisors و همچنین Blockchain Capital بودجه دریافت کرده است.. 

همچنین بسیاری دیگر از متخصصان در پشت این پروژه جالب وجود دارند ، از جمله تام اشمیت ، جیکوب ایوانز ، گرگ هیسن ، مل اوبرتو ، رمکو بلومن ، ویجی وو ، ژیانی نگ ، روئی ژانگ ، میسون لیانگ و مایکل ژو و غیره. 

مشاوران 0x فرد Ehrsam از پارادایم ، اولاف کارلسون-وی ، از Polychain Capital ، جوی کروگ ، از Pantera Capital و Augur ، Linda Xie ، از Scalar Capital و David Sacks ، از Craft Ventures هستند. 

حکم

0x به لطف پروتکل هوشمند خود ضمن خلاص شدن از مشکلات ، مزایای مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز را با هم ادغام می کند. رله های سفارش خارج از زنجیره امکان انجام عملیات کم هزینه مبادلات متمرکز را فراهم می کنند. تسویه حساب های پرداخت بصورت زنجیره ای به کاربران امکان می دهد از مزایای تجارت غیرمتمرکز بهره مند شوند. هر دو فرآیند از طریق قراردادهای هوشمند انجام می شود که امنیت را افزایش می دهد. با توجه به مزایایی که 0x ارائه می دهد ، بسیار ممکن است که این پروژه بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند را جمع کند.

0 برابر اطلاعات تماس و اطلاعات اضافی:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me