banner
banner

هنگ کنگ مجوز ارزهای رمزنگاری را به ارمغان می آورد

چارچوب مبتنی بر انتخاب تأثیر محدود انتظار می رود. هنوز فقط PI است.

بررسی اجمالی

هنگ کنگ در حال افزایش تلاش های خود برای تنظیم رسمی مبادلات ارزهای رمزپایه در این شهر است. در تاریخ 6 نوامبر 2019 ، کمیسیون اوراق بهادار و آینده فقط یک چارچوب قانونی تنظیم شده را منتشر کرد که به سازمان نظارت بر اوراق بهادار اجازه می دهد تا مجوزهایی را برای سیستم عامل های تجارت رمزنگاری صادر کند. آیا این می تواند یک تغییر دهنده برای صنعت رمزنگاری باشد؟ رژیم جدید به عنوان یک قطب مالی جهانی پیشرو ، برای شهر چه معنایی دارد?

یک چارچوب جامع

یک سال پیش ، SFC یک جعبه ماسه ای نظارتی را اعلام کرد در حالی که یک فضای محدود را برای شرکت های fintech فراهم می کند تا نوآوری های قانونی را پیش بکشند. بعد از گذشت یک سال از آخرین هفته HK FinTech ، اشلی آلدر ، رئیس SFC اعلام کرد که ناظر اوراق بهادار شهر اکنون مجموعه ای از قوانین جدید جدید را برای مبادلات ارزهای رمزنگاری شده در هنگ کنگ ایجاد کرده است..

الدر گفت که این قوانین برای صنعت رمزنگاری متناسب است و کلیه موارد مهم در مورد حمایت از سرمایه گذاران از جمله نگهداری ایمن دارایی ها ، الزامات KYC ، مبارزه با پولشویی و دستکاری در بازار را شامل می شود. مفاهیمی که در بازارهای مالی سنتی مانند کیف پول سرد و گرم ، چنگال و قطره های هوایی وجود ندارد نیز شامل می شوند.

ارزهای رمزپایه و دارایی های مجازی که در یک بستر دارای مجوز SFC معامله می شوند مشمول همان نوع مقرره نخواهند بود که در مورد پیشنهادات سنتی اوراق بهادار یا صندوق های سرمایه گذاری اعمال می شود.

علاوه بر این ، همه سیستم عامل های دارای مجوز باید دارای بیمه باشند که خطر از بین رفتن یا سرقت دارایی های مجازی را پوشش می دهد.

وی تأکید کرد که “دارایی های مجازی بیشتر به سمت بازارهای متعارف مالی حرکت می کنند” ، و به ویژه پولهای ثابت را برجسته کرد و گفت که برخی از پروژه ها “قادر به تصویب بسیار سریع در مقیاس جهانی هستند” که باعث “نگرانی جدی سیاستمداران و بانکداران مرکزی و تنظیم کننده های مالی. “

صدور مجوز برای تبادل: یک راه حل انتخاب

چارچوب نظارتی جدید به SFC اجازه می دهد مجوزی را به اپراتورهای مبادله ای که مایل به انتخاب مقررات هستند اعطا کند. به عبارت دیگر ، کسب مجوز فعالیت برای مبادلات رمزنگاری در شهر الزامی نیست. الدر توضیح داد که دلیل انتخاب راه حل انتخاب به این دلیل است که قانون موجود با توجه به دنیای رمزنگاری طراحی نشده است. وی معتقد است که بازارها می توانند منتظر بمانند تا قانون جدید کل بخش دارایی های مجازی را پوشش دهد ، اگرچه هیچ جدول زمانی ارائه نشده است.

با توجه به اینکه بسیاری از اپراتورهای بزرگ مبادله رمزنگاری در هنگ کنگ حضور دارند ، ما معتقدیم که تعداد معدودی مبادله دعوتنامه شرکت در برنامه تنظیم SFC را انجام خواهند داد ، با این وجود انتظار نداریم تعداد زیادی شاهد باشیم از مبادلات عجله به شبکه مقررات.

فقط سرمایه گذاران حرفه ای ، بدون خرده فروشی

در برنامه مجوز جدید آمده است که اپراتورهای صرافی فقط می توانند به سرمایه گذاران حرفه ای خدمات ارائه دهند ، این بدان معناست که هنوز هیچ خرده فروشی نمی تواند ارائه شود. طبق قوانین اوراق بهادار و معاملات آتی (سرمایه گذار حرفه ای) (Cap. 571D) ، “سرمایه گذار حرفه ای” معنی می شود

– فردی که دارای پورتفولیویی کمتر از 8 میلیون HKD یا معادل آن با هر ارز خارجی در تاریخ مربوطه یا همانطور که با مراجعه به هر یک از اسناد زیر صادر شده یا ارائه شده ظرف 12 ماه قبل از تاریخ مربوطه مشخص شده است ،.

– یک شرکت معتمد تحت یک یا چند اعتبار که به عنوان یک متولی با کل دارایی های کمتر از 40 میلیون HKD یا معادل آن به هر ارز خارجی در تاریخ مربوط ، به عنوان یک متولی عمل می کند ،.

این تنها بخشی از تعریف است ، با این حال ، این بدان معنا نیست که هیچ سرمایه گذار خرده فروشی درگیر خواهد شد. قوانین جدید همچنان تجارت ارزهای رمزنگاری شده را در هنگ کنگ فقط برای گروه کوچکی از سرمایه گذاران انجام می دهد. الدر تأکید کرد که دلیل این امر قراردادهای آتی دارایی های مجازی برای عموم است ، به ویژه قراردادهای دارای اهرم ، آنها بی ثبات هستند و می توانند “بسیار خطرناک” باشند.

بیت کوین و دیگران: اوراق بهادار نیست

اینکه SFC چگونه ماهیت بیت کوین و دارایی های رمزنگاری شده دیگر را می بیند ، نکته مهم دیگر در این اعلامیه است. Alder به وضوح گفت ، “بیت کوین و دارایی های رمزنگاری دیگر آشنا تر ، اوراق بهادار نیستند.” و اینکه SFC “فقط قدرت تنظیم پلتفرمی را دارد که دارایی های مجازی یا توکن های” اوراق بهادار “یا” قراردادهای آتی “قانونی را معامله می کند. موضع SFC تا حد زیادی با دیگر نهادهای نظارتی در جهان مانند SEC در ایالات متحده مطابقت دارد.

نتیجه

اعلامیه تنظیم مقررات مبادله رمزگذاری SFC پس از ابتکارات بلاکچین چین منتشر شد ، و ما می توانیم انتظار داشته باشیم که چین و به طور کلی آسیا ، در هنگام توسعه رمزنگاری مبتنی بر بلاکچین ، در اولویت قرار بگیرند. همانطور که سرمایه گذاری رمزنگاری جریان اصلی تری پیدا می کند و کاربرد و استفاده روزمره از دارایی های مجازی به سرعت در حال افزایش است ، بدون شک مجموعه ای کامل از تنظیم دارایی های رمزنگاری بسیار مورد نیاز است. ما معتقدیم که یک محیط کاملاً منظم هم به نفع سرمایه گذاران و هم به سهامداران صنعت رمزنگاری خواهد بود. توسعه تنظیم مقررات در هنگ کنگ یک حرکت مثبت برای کل صنعت رمزنگاری تلقی می شود.

پایان

درباره OKEx

OKEx بزرگترین و متنوع ترین بازار ارزهای رمزنگاری شده در جهان است که معامله گران رمزپایه جهانی ، معدن کاران و سرمایه گذاران نهادی برای مدیریت دارایی های رمزنگاری ، افزایش فرصت های سرمایه گذاری و ریسک های محافظت می آیند. ما تجارت ارز و معاملات مشتقه ، از جمله معاملات آتی ، تعویض همیشگی و گزینه های ارزهای رمزپایه اصلی را ارائه می دهیم ، و انعطاف پذیری زیادی را در سرمایه گذاران برای تدوین استراتژی های خود برای به حداکثر رساندن سود و کاهش خطرات ارائه می دهیم..

تماس با رسانه:

ویوین چوی

پست الکترونیک: [ایمیل محافظت شده]

vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me