banner
banner

با توجه به اینکه خریداران 11 هزار دلار ارزان قیمت در نظر می گیرند – Futures Friday ، قیمت بیت کوین با قیمت 12 هزار دلار باقی می ماند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

در هفته گذشته بیت کوین (BTC) در ساعات اولیه صبح دوشنبه تا 12،426 دلار – طبق پیش بینی سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) – پیش رفت. با این حال ، ارز دیجیتال پیشرو نتوانست آن سطح را حفظ کند و سه شنبه شب قبل از شروع به بازگشت به پایین ترین سطح هفته یعنی 11327 دلار سقوط کرد. روزهای پنجشنبه و جمعه نیز به دلیل تحولات پیرامون پروتکل DeFi Yam Finance با نوسان قیمت روبرو شد ، اما پس از آن دوباره به سطح فعلی نزدیک به 12000 دلار بازگشت..

با وجود نوسانات این هفته ، الگوی کلی قیمت BTC خوش بینی را منعکس می کند. در کوتاه مدت تا میان مدت ، انتظار می رود ادغام ادامه یابد. معامله گران احتمالاً 12.500 دلار تحت فشار فشار تاریخی قرار دارند ، در حالی که قیمت سه ماهه آینده حدود 280 دلار (تقریبا 2.4٪) حق بیمه بیش از قیمت لحظه ای دارد. 

با نگاهی به داده های معاملاتی OKEx ، نسبت ها در حال حاضر در حالت متعادل تری قرار دارند و هیچ سیگنال جهت دار عمده ای را نشان نمی دهند. دلیل این امر نیز می تواند این باشد که بازار در حال حاضر بر تحولات فضای DeFi متمرکز شده است.

نمودار قیمت 4 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures - 8/14نمودار 4 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) – 8/14. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

همانطور که قیمت بیت کوین بین سه شنبه شب و صبح چهارشنبه به سرعت کاهش یافت ، نسبت کوتاه / کوتاه به سرعت در حال افزایش بود و به 1.37 رسید ، این نشان می دهد که فعالان بازار موقعیت های طولانی زیادی را باز می کنند ، در نتیجه قیمت یک الگوی معکوس دو پایین و پایین دارد. پیش از این ، این نسبت در حدود 1.10 در حال چرخش بود و پس از عقب نشینی قیمت از حمایت 11،400 دلاری ، به سرعت به سطح 1.13 بازگشت.. 

این رابطه بین قیمت معکوس و نسبت کوتاه / کوتاه در طی دو هفته گذشته دیده می شود ، نشان می دهد که بازرگانان خرده فروشی به جای تعقیب موج های قیمت ، ورودی های ارزان را شکار می کنند.

نسبت کوتاه / کوتاه بیت کوینزمان جمع آوری اطلاعات: 8/7 4:00 صبح UTC تا 8/14 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

از آنجا که قیمت بیت کوین نتوانست به بالاترین حد در هفته گذشته برسد ، BTC Baske of OkEx Quarterly Future’s در جمعه گذشته در زیر 315 دلار باقی ماند. با این حال ، سطح حق بیمه فعلی مطابق با محدوده مورد انتظار در بازار گاو نر است.

نمودار مبنای بیت کوینزمان جمع آوری اطلاعات: 8/7 4:00 صبح UTC تا 8/14 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

در اواسط فروش هفته گذشته ، علاقه آزاد به سرعت به بالاترین میزان هفتگی 1.28 میلیارد دلار افزایش یافت ، به این معنی که گاوها در طول سقوط موقعیت های طولانی طولانی را باز کردند و با بهبود قیمت ها موقعیت های خود را کاهش دادند – OI اکنون به 1.16 میلیارد دلار رسیده است.

به طور کلی ، OI نسبت به هفته گذشته تغییر زیادی نکرده است. در حال حاضر بازار در شکل متعادل تری باقی مانده است و به نظر می رسد خریداران با اطمینان قیمت با قیمت پایین تر قدم می گذارند.

نمودار بهره باز بیت کوینزمان جمع آوری اطلاعات: 8/7 4:00 صبح UTC تا 8/14 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

جالب توجه است که نسبت وام حاشیه به دنبال کاهش قیمت در اواسط هفته رخ داد ، که مخالف حرکت نسبت کوتاه / کوتاه است. این امر همچنین ممکن است نشان دهنده اشتهای ریسک در بازار وام های حاشیه ای باشد. مقدار فعلی این نسبت مشابه جمعه گذشته است و تقریباً در حدود 14 است. اگر بازار فعلی را به عنوان یک بازار گاو در نظر بگیریم ، این مقدار همچنان در محدوده طبیعی است..

نمودار نسبت وام در حاشیه بیت کوینزمان جمع آوری داده ها: 8/7 4:00 صبح UTC تا 8/14 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

از نظر تجزیه و تحلیل احساسات ، سود باز در سطح بالایی از بیش از 1.1 میلیارد دلار باقی مانده است. ما باید به جهت بازار در تغییر بعدی OI همراه با تغییر نسبت کوتاه / کوتاه توجه کنیم تا مشخص کنیم هنوز تعداد زیادی از افراد برای باز کردن طولانی هستند.

همچنین می توان بررسی کرد که آیا پولی که هم اکنون به پروژه های مالی غیرمتمرکز تزریق می شود به بیت کوین بازمی گردد یا خیر ، و اگر چنین روندی وجود داشته باشد ، احتمالاً به شکستن بیت کوین کمک می کند..

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me