banner
banner

4 فاکتور برای تماشا در میان رالی BTC

بررسی اجمالی

Cryptocurrency دوباره در کانون توجهات جهانی قرار گرفته است زیرا قیمت های بیت کوین در این هفته دوباره در سطح اصلی 10000 قرار گرفتند و برخی تجمع های قدرتمند در فضای altcoin دیده شده است. رمزگذار پیشرو ممکن است حدود 44٪ YTD به دست آورده باشد ، و آن را به عنوان بهترین دارایی در بین بقیه تبدیل کند. در حالی که گاوهای رمزنگاری برای اقدامات اخیر قیمت تشویق شده اند ، بسیاری ممکن است این سال را داشته باشند که چه عواملی غیر از رویداد پیش رونده کاهش پاداش ، چه عواملی می توانند در تجمع کنونی تأثیر بگذارند؟ ما برخی از تحولات اخیر در فضای رمزنگاری را مرتب کرده ایم و فعالان بازار احتمالاً می خواهند آن را زیر نظر بگیرند.

نزدیک به نوسان کم سابقه است

ما می خواهیم افت در را برجسته کنیم BTCنوسانات با وجود اقدامات مثبت اخیر اخیر. قیمت ارزهای رمزپایه به طور کلی از سایر دارایی ها مانند شاخص های سهام و کالاهای سنتی مانند انرژی و فلزات نوسان بیشتری دارند. نوسانات می تواند اندازه گیری عدم اطمینان قیمت در بازارها باشد. وقتی نوسانات افزایش می یابد ، معامله گران ممکن است موقعیت ارز رمزنگاری شده خود را اصلاح کنند یا تصمیمات سرمایه گذاری را به تأخیر بیندازند.

شکل 1 نوسان 3 ماهه تحقق یافته را نشان می دهد BTCUSD, که اخیراً در اواسط نوامبر 2018 به کمترین میزان خود رسیده است. به طور کلی ، نوسانات کم می تواند HODLers بیشتری را به حفظ دارایی های BTC ترغیب کند. بنابراین ، به عنوان یک فاکتور مثبت برای قیمت در نظر گرفته می شود.

شکل 1: نوسانات واقعی BTCUSD 3M (منبع: Skew) شکل 2: نوسانات ضمنی BTCUSD 3M (منبع: Skew)

با این حال ، ما نیز متوجه شده ایم که BTCUSDنوسانات ضمنی در پایین ترین اواخر به اوج خود رسیده است ، اگرچه به نظر می رسد با کسر کمی افزایش یابد. در بازار اختیارات ، نوسان ضمنی نوسانات مورد انتظار یک دارایی اساسی در طول عمر گزینه است ، در این مورد ، بیت کوین.

عرضه و تقاضا برای گزینه ها می تواند مستقیماً بر نوسانات ضمنی تأثیر بگذارد. وقتی انتظارات بازار افزایش می یابد ، نیاز به گزینه ها افزایش می یابد ، نوسانات ضمنی نیز افزایش می یابد. برعکس ، وقتی احساسات سرد می شوند ، انتظارات کاهش می یابد ، تقاضا برای گزینه ها کاهش می یابد ، نوسانات ضمنی نیز کاهش می یابد.

در این حالت ، نوسان ضمنی کم در BTCUSD بازار گزینه ها می تواند تا حدی نشان دهد که انتظارات میان مدت از BTCUSD ممکن است به اندازه تجمع فعلی بالا نباشد. تغییر در نوسانات می تواند موضوعی باشد که ناظران بیت کوین می خواهند آن را زیر نظر بگیرند.

جستجوی بیت کوین در چین و سراسر جهان افزایش یافت

اجتماعی یکی از عوامل مهم در بحث تجزیه و تحلیل ارزهای رمزپایه بوده است و احساسات اجتماعی جوامع رمزنگاری در چین مدتهاست که فشارسنج فضای رمزگشایی گسترده تری را در نظر گرفته اند. دیدگاه های ناظران رمزنگاری چینی می تواند در مورد تجزیه و تحلیل قیمت ، بینشی معنی دار ایجاد کند.

شاخص جستجوی Baidu با اصطلاح “bitcoin” در زبان چینی پیش از استقرار در حدود 25000 ، به بالاترین سطح 40000 رسیده است. در همان زمان ، داده های Google Trends نیز الگوی مشابهی را با جستجوی عبارت “Bitcoin” نشان دادند. “بالای 100 بود ، که در زمانی رخ داد که بیت کوین سطح 10000 را پس گرفت. با این حال ، این افزایش می تواند موافقان و مخالفانی به همراه داشته باشد ، و گاهی اوقات سیگنال متفاوتی را به بازار می فرستد.

شکل 3: قیمت بیت کوین & فهرست جستجوی بایدو (منبع: Longhash) شکل 4: اصطلاح “بیت کوین” در Google Trends (منبع: Google Trends)

مطالعه ای توسط سرگئی کروتولویچ ، دانشمند تحقیقاتی در RoninAi, نشان می دهد که اوج در حجم مکالمه اغلب قبل از افزایش در حجم جستجو یک روز کامل است و قیمت جدید یک تا سه روز افزایش می یابد. با اشاره به فراتر از همبستگی واضح بین احساسات اجتماعی و قیمت های بازار رمزنگاری ، اولی در واقع مستقیماً بر مورد دوم تأثیر می گذارد. ” با این حال ، اگر کسی به اندازه کافی در بازار مانده باشد ، احتمالاً آشنا خواهد بود که وقتی خریداران FOMO به بازار هجوم می آوردند ، اغلب برای کسانی که زودتر وارد بازار شده اند یک سیگنال فروش محسوب می شود.

افت سلطه بر بازار

یکی دیگر از پدیده های جالب در کنار BTC تجمع کاهش است BTC تسلط بر بازار شکل زیر غلبه بازار بین را مقایسه می کند BTC و ETH در یک بازه زمانی یک ساله. تسلط بر بازار BTC از سال 2020 در روند نزولی قرار دارد و اخیراً علی رغم افزایش قیمت ، روند کاهشی آن نیز شدیدتر است. مقایسه ای, ETHدر زمان کاهش BTC ، سلطه بر بازار در حال افزایش است.

ما معتقدیم که تخصیص سرمایه می تواند یکی از دلایل این واگرایی باشد. بخشی از پایتخت می توانست بیت کوین را ترک کند و در ابتدای سال به فضای altcoin برود ، زیرا عمده آلت کوین ها در 4Q19 به پایین / پایین ترین سطح چند ساله سقوط کردند. این می تواند توجه سرمایه گذاران ارزش محور را برای ورود به معاملات altcoin جلب کند.

شکل 5: BTC در مقابل ETH در تسلط بر بازار (منبع: Tradingview) شکل 6: Total Crypto Market Cap Ex-BTC (منبع: Tradingview)

آیا در اواسط “Alt Season” هستیم یا اینکه بازارها منتظر یک فصل ورودی هستند؟ برخی از س someالات قابل بحث باقی مانده است. با این حال ، این واقعیت که کل محدودیت بازار سابق BTC از ژانویه به طور مداوم در حال افزایش است. ناظران Altcoin نمی خواهند توسعه آن را از دست بدهند ، زیرا به نظر می رسد تاپ های مه-ژوئیه دوباره آزمایش می شود (شکل 6).

ویروس و انتظارات از QE

شیوع COVID-19 به عنوان بزرگترین عدم اطمینان اقتصاد جهانی باقی مانده است ، تأثیر آن در بازارها و دارایی های جهانی موج می زند و ارز رمزپایه نیز از این قاعده مستثنی نیست. بانکهای مرکزی در آسیا اقداماتی را برای تحریک رشد رشد یافته توسط این ویروس آغاز کرده اند. همین هفته ، PBoC اعلام کرد اولین گروه وجوه ویژه وام برای بانکهای ملی و منطقه ای با هدف کمک به SME ها در چین.

اگرچه تأثیر ویروس بر اقتصاد ایالات متحده در حال حاضر محدود است ، اما فدرال رزرو در حال حاضر آماده شده است که در صورت بروز رکود اقتصادی ، یک برنامه تهاجمی QE روی میز است..

در شهادت اخیر در برابر کمیته بانکی سنا ، رئیس بانک فدرال ، جروم پاول گفت, “فدرال رزرو دو ابزار مبارزه با رکود اقتصادی داشت. خرید اوراق قرضه دولتی ، معروف به QE و برقراری ارتباط واضح با بازارها درباره سیاست نرخ بهره ، که معمولاً به عنوان “هدایت به جلو” در نظر گرفته می شود. پاول اضافه کرد که “ما از این ابزارها استفاده خواهیم کرد – معتقدم در صورت نیاز به این کارها را به شدت مورد استفاده قرار خواهیم داد”

اگرچه ما انتظار نداریم اولین بانک فدرال برای اولین بار QE را به دلیل رکود اقتصادی ناشی از ویروس راه اندازی مجدد کند ، اما آسان است که شاهد روایت آسان سیاست گذاران در سراسر جهان باشیم. اگر این داستان کاهش یابد ، این می تواند بازارها را به سمت ذخیره ارزش بیت کوین سوق دهد و ابزاری برای مقابله با رشد راکد باشد و این می تواند به افزایش تقاضا برای رمزنگاری تبدیل شود.

نتیجه

اخیر BTC و تجمع های آلت کوین توجه بازارها را به خود جلب کرده است. هر چه به رویداد نصف شدن پاداش بیت کوین نزدیک می شویم ، تمایل به سرسختی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر نصف کردن ، ناظران رمزنگاری برای به دست آوردن یک تصویر کامل نمی خواهند از عواملی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، در مورد تجزیه و تحلیل روند میان مدت ، غافل شوند..

OKEx را روشن کنید:

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me