banner
banner

رالی بیت کوین سریعاً به پایان می رسد زیرا احساسات بازار همچنان محتاط است – جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

در این هفته بیت کوین (BTC) روز دوشنبه پس از مدت طولانی در محدوده محدود ، به بالاترین قیمت $ 9،945 رسید. با این حال ، این نتوانست سود را حفظ کند و در روز چهارشنبه وارد یک حرکت نزولی شد تا اینکه در ساعات اولیه صبح پنجشنبه به پایین ترین سطح هفته یعنی 9،011 دلار برسد. در حال حاضر ، بیت کوین در حدود 9،300 دلار در حال اجرا است ، طبق آینده سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) ، کمتر از 1٪ نسبت به جمعه گذشته.

حرکات بازار نشان می دهد که قیمت بیت کوین هنوز با سهام ایالات متحده ارتباط دارد و کاهش روز چهارشنبه در هر دو بازار مشاهده شد. در همین حال ، رد های مکرر از سطح 10،000 دلار ، معامله گران بیت کوین را در این محدوده قیمت نگه داشته است.

از لحاظ فنی ، حجم خرید در روز چهارشنبه افزایش نیافت ، این نشان می دهد که تلاش برای بهبود بسیار ضعیف است. واگرایی نزولی فنی در شاخص مقاومت نسبی نیز در نمودار ساعتی قبل از بازگشت قیمت به سطح 9000 دلار قابل مشاهده بود.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، نسبت بلند / کوتاه بیانگر احساسات نزولی بازار است ، در حالی که مبنای BTC – که در حال حاضر 80 دلار است – نشان می دهد که معامله گران هنوز تا حدی نسبت به حرکات میان مدت قیمت خوش بین هستند.

نمودار 1 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه BTC درست قبل از افزایش قیمت روز دوشنبه به 0.88 کاهش یافت ، این نشان می دهد که افت در زیر 0.9 می تواند سیگنال معکوس در شرایط فعلی بازار در نظر گرفته شود. با این حال ، وقتی قیمت بیش از 9،600 دلار بود ، این نسبت به سختی از 1.0 فراتر رفت و اشاره به رویکرد محتاطانه ای را که توسط فعالان بازار اتخاذ شد ، نشان داد. در حال حاضر ، این نسبت در حدود 0.98 در حال اجرا است ، که تعادل کوتاه مدت در احساسات را نشان می دهد.

زمان جمع آوری داده ها: 19/6/19 4:00 صبح تا 26/6/6 4:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. این بدان معنی است که تعداد کل موقعیت های بلند باید برابر با تعداد کل موقعیت های کوتاه باشد. وقتی این نسبت زیر 1 باشد ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت گرفته اند و بالعکس.

مبانی BTC

حق بیمه سه ماهه آینده (BTCUSD0925) جمعه گذشته در حدود 70 دلار بود و قبل از عقب نشینی روز چهارشنبه به 130 دلار رسید. در حال حاضر ، پایه BTC حدود 80 دلار است ، که نشان می دهد برخی از معامله گران نسبت به قیمت میان مدت خوش بین هستند.

با این حال ، سطح کنتانگو بالاتر در هفته ممکن است بسیاری از بودجه های آربیتراژ را برای باز کردن موقعیت های کوتاه جذب کند ، که می تواند حرکت های رو به بالا را چالش انگیز کند.

زمان جمع آوری داده ها: 19/6/19 4:00 صبح تا 26/6/6 4:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنای آنها را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

حجم باز و سود باز

بیت کوین در اوایل این هفته حرکات قیمتی ناچیزتری را نشان داد و این در Open Interest منعکس شد. II قبل از افزایش قیمت تا حد زیادی تغییر نکرده بود و به سرعت از 5.8 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) به 6.7 میلیون قرارداد در روز سه شنبه صعود کرد. این انباشت با حرکت قیمت مطابقت داشت ، این نشان می دهد که گاوها موقعیت های طولانی را باز می کنند.

با این حال ، پس از افت ناگهانی روز چهارشنبه ، توافقنامه بین المللی به 6.35 میلیون قرارداد کاهش یافته است ، اما هنوز هم بسیار بالاتر از هفته گذشته است. در همین حال ، قیمت در آخر هفته با عدم قطعیت روبرو است ، به خصوص که امروز بیش از 1 میلیارد دلار گزینه منقضی می شود.

زمان جمع آوری داده ها: 19/6/19 4:00 صبح تا 26/6/6 4:00 صبح (UTC)

Open Interest کل تعداد معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، OI 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و OI در یک دوره کوتاه مدت کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم OI افزایش یابد ، این نشان می دهد که موقعیت های جدید زیادی باز شده است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام وام در یک هفته از نزدیک هماهنگ با قیمت حرکت کرد – این نشان می دهد که شرکت کنندگان در بازار در واکنش به اقدام قیمت معامله می کنند – با بالاترین قیمت هفتگی در صبح چهارشنبه در آسیا ، زمانی که قیمت در 9،800 دلار قرار گرفت و سپس به سرعت به سطح فعلی سقوط کرد از 1.4 با کاهش قیمت.

زمان جمع آوری داده ها: 19/6/19 4:00 صبح تا 26/6/6 4:00 صبح (UTC)

نسبت وام مارجین داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT نسبت به افرادی که BTC را با ارزش USDT در یک دوره زمانی مشخص وام می گیرند نشان می دهد.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را ارزیابی کنند. به طور کلی ، کسانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC بخرند و کسانی که BTC را وام می گیرند کوتاه می کنند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

پس از از دست دادن پشتیبانی با 9،650 دلار ، قیمت بیت کوین همچنان ضعف نشان می دهد. در حال حاضر ، قیمت زیر میانگین متحرک 60 روزه در حال اجرا است ، که می تواند به عنوان یک سطح مقاومت برای هر بازگشت احتمالی عمل کند. در سمت پایین ، 9000 دلار پشتیبانی اصلی برای تماشا است.

RJ, معامله گر مشتقات

طی چند هفته گذشته ، مشاهده می کنیم که هر بار که نرخ دلتا آتی به صفر نزدیک می شود ، بازار در وضعیت فروش بیش از حد قرار می گیرد و دوباره عقب می رود. این می تواند بسیار منطقی توضیح داده شود ، زیرا معاملات آتی نشان دهنده احساسات و عقب ماندگی بازار است یا افت در کنتانگو نشان دهنده ترس است ، در حالی که رشد کنتانگو اعتماد به نفس بیش از حد یا حتی سرخوشی را نشان می دهد.

به دنبال قانون سرمایه گذاری -101 ، بازارها احساسات شادی را به اوج خود می رسانند و از ترس افزایش می یابند. هنگامی که BTC در این هفته به 9800 دلار رسید ، معاملات آتی به بالاترین قیمت 138 واحدی پایه افزایش یافت که بالاترین میزان از بالاترین قیمت 10،000 دلار (168 امتیاز) بود. این در حال حاضر یک نشانه واضح بود که مدتهاست بیش از حد مشتاق هستند و فشار ممکن است محو شود.

از آن زمان ، ماده کانتانگو دوباره به محدوده 40 امتیاز بازگشت قبل از رسیدن به حدود 80 امتیاز ، که هنوز هم نسبتاً سالم است ، اما ممکن است دوباره کاهش یابد یا حتی برای مدت کوتاهی عقب بماند – این می تواند نشانه خوبی برای ترس در بازار و یک بازگشت احتمالی برای دنبال کردن.

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me