banner
banner

ادغام بیت کوین احساسات بازار را کاهش می دهد زیرا نوسانات پایین است – جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

در این هفته قیمت Bitcoin (BTC) در ابتدا با نوسان صعودی روبرو شد تا در دوشنبه به بالاترین قیمت هفتگی 9443 دلار برسد و به دنبال آن الگوی نزولی که در پایین ترین سطح هفتگی 9101 دلار در روز پنجشنبه به اوج خود رسید. از آن زمان BTC با توجه به قیمت OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925) به حدود 9200 دلار بازگشت ، جایی که در حال حاضر وجود دارد..

با معاملات بیت کوین در محدوده محدود 350 دلار در طول هفته ، نوسانات یک ماهه به پایین ترین سطح 28.3٪ رسید ، همانطور که از مارس 2019 به بعد مشاهده شد. در همین حال ، ارتباط ارز دیجیتال پیشرو با S&P 500 با بیش از 60٪ همچنان قوی باقی ماند. جالب است بدانید که اوج جدیدی که اخیراً در سهام دیده شده است به Bitcoin تبدیل نمی شود ، اما اصلاح بازار سهام روز دوشنبه به وضوح آن را تحت فشار قرار داد.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، می توان دریافت که نسبت طولانی / کوتاه بر خلاف قیمت در حال اجرا است ، نشان می دهد که معامله گران بر روی قیمت باقی مانده در یک الگوی تلفیق شرط می بندند. از آنجا که سود باز در سطح بالایی (نزدیک به 800 میلیون دلار) باقی مانده است و توسط معامله گران خرده فروشی از اهرم بالقوه بالایی استفاده می شود ، پس از ایجاد تعداد زیادی تصفیه ، حرکت در جهت برگشت قیمت برای آن آسان بود.

نمودار 4 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت بلند / کوتاه اساساً برخلاف روند قیمت در طول هفته بود – با افزایش قیمت ، این نسبت کاهش یافت و سپس با کاهش قیمت افزایش یافت. این روند نشان می دهد که معامله گران نسبت به قیمت گذاری که جهت خاصی دارد اطمینان ندارند و انتظار دارند ادغام ادامه یابد.

نسبت بلند / کوتاه در چندین مورد به 1.15 رسیده و صبح روز یکشنبه به کمترین میزان هفتگی 0.92 رسیده است. در حال حاضر ، این نسبت در حدود 1.0 معلق است ، که نشان دهنده عدم تمایل شرکت کنندگان در بازار برای شرط بندی بر روی هر روند است.

زمان جمع آوری داده ها: 7/10/10 4:00 صبح تا 7/17 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه OKEx BTC Quarterly Future طی هفته گذشته نسبتاً پایدار بوده و به طور مداوم در محدوده 1٪ بیش از قیمت لحظه ای است. مبنای BTC 90 تا 110 دلار نیز با توجه به پایین بودن نوسانات معقول است.

حق بیمه فعلی 103 دلار (تقریبا 1.1 درصد) کمی بالاتر از 90 دلار جمعه گذشته است ، نشان می دهد که انتظار بازار از پایان ماه سپتامبر تغییر چندانی در این هفته نداشته است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 7/10/10 4:00 صبح تا 7/17 4:00 صبح

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

جمعه گذشته میزان بهره باز یا OI به سرعت از 800 میلیون دلار به 756 میلیون دلار کاهش یافت ، در حالی که قیمت پس از پایین آوردن سطح 9194 دلار از بین رفت – نتیجه بسته شدن موقعیت های کوتاه بزرگ با سود.

در روزهای بعد ، OI روند صعودی را نشان داد و در صبح پنجشنبه به بالاترین قیمت خود در 816 میلیون دلار رسید. در حال حاضر ، OI هنوز با 796 میلیون دلار کار می کند ، یعنی همان سطح قبل از سقوط اواسط مارس.

زمان جمع آوری داده ها: 7/10/10 4:00 صبح تا 7/17 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه ، برخلاف روند کلی صعودی هفته گذشته ، پس از رسیدن به بالاترین سطح در نزدیکی 4.2 در روز دوشنبه ، که مطابق با روند قیمت است ، یک حرکت نزولی پایدار را آغاز کرد..

به طور کلی ، این نسبت در طی هفته در محدوده بسیار محدود 3.4 به 4.2 حرکت کرد ، که نشان می دهد معامله گران حاشیه بازار از نظر اهرم محتاط هستند.

زمان جمع آوری داده ها: 7/10/10 4:00 صبح تا 7/17 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

ادغام باریک بیت کوین با کاهش حجم معاملات در هفته ، اشتیاق بازار را تضعیف کرده است. با این حال ، این نوسانات کمتر باعث شد تا معامله گران از اهرم بالایی برای ورود به بازار استفاده کنند که به دلیل جهش کوتاه مدت قیمت ها منجر به تصفیه های بزرگی شد. در همین حال ، با وجود OI هنوز در سطح بالا ، فعالان بازار می توانند انتظار داشته باشند که نوسانات در میان مدت بازگشت داشته باشد.

تا زمانی که سطح مقاومت 9300 دلار شکسته نشود ، روند کوتاه مدت به نفع خرس ها باقی می ماند. از طرف دیگر ، گاوها باید 8500 دلار را تحت نظر داشته باشند ، زیرا هرگونه اصلاحاتی که باعث شکسته نشود ، می تواند فرصت های خوبی برای ورود به بازار باشد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me