banner
banner

مایکل گودزی ، جنرال موتورز و سرپرست محصولات اینفورا – سری مصاحبه ها

Michael Godsey GM و رئیس محصول این شرکت است Infura, پیش از این یک تولید کننده و مدیر محصول در صنعت بازی های ویدیویی بود که روی حق امتیاز Call of Duty ، Need for Speed ​​و EA Sports کار می کرد. پیش زمینه آموزشی در ریاضیات و طراحی بازی.

داستان پیدایش در پشت راه اندازی Infura چیست؟?

Ethereum به عنوان یک شبکه قابل برنامه ریزی منبع باز ایجاد شده است که توسط توسعه دهندگان برای توسعه دهندگان ساخته شده است. مانند هر پلت فرم منبع باز ، این فرصت را به سازندگان داده است تا تمام م infrastructureلفه های زیرساختی را که شبکه را زنده نگه می دارند ، ایجاد و نگهداری کنند. اتریوم به سرعت بلاکچین شماره یک قرارداد هوشمند قرار گرفت و رشد آن برای گسترش بازار گسترده بلاکچین بسیار مهم است. توسعه دهندگان Ethereum را با یک مسئولیت عظیم زین کرد.

نیازی به تاسیساتی بود که دسترسی ساده به داده های Ethereum را فراهم می آورد و مانع ورود توسعه دهندگان را کاهش می دهد تا افراد بیشتری در شبکه ایجاد کنند..

ما Infura را به طور عمومی در سال 2016 در Devcon2 در شانگهای راه اندازی کردیم. بودجه ما توسط جوزف لوبین و ConsenSys تأمین شد ، این بود که چالش زیرساختی Ethereum را بپذیریم: حذف بار و نگهداری گره های Ethereum با ارائه API های عمومی و رایگان. ما همچنین پتانسیل ادغام آینده بین Ethereum و سیستم پرونده بین سیاره ای (IPFS) را درک کردیم و درمورد ارائه مسیر دسترسی ساده به IPFS در کنار.

Infura چهار سال پیش راه اندازی شد (فقط یک سال پس از راه اندازی Ethereum) و اخیراً از یک مرحله قابل توجه از 100000 توسعه دهنده در سیستم عامل عبور کرده است ، می توانید در مورد خدمات Infura کمی بیشتر به ما بگویید?

Infura یک سرویس میزبانی شده Ethereum و IPFS است که به توسعه دهندگان شما اجازه می دهد بدون نیاز به راه اندازی گره Ethereum ، برنامه های خود را اجرا کنند. Infura ابزارها و زیرساخت هایی را فراهم می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به راحتی و با دسترسی ساده و قابل اعتماد به Ethereum و IPFS ، برنامه بلاکچین خود را از آزمایش به استقرار مقیاس پذیر ببرند. Infura بزرگترین برنامه های کاربردی در Ethereum مانند Uniswap ، MetaMask ، Compound Finance و بسیاری دیگر را تأمین می کند..

Infura دسترسی API به شبکه های Ethereum و IPFS را فراهم می کند. فکر می کنم بیشتر خوانندگان ما با Ethereum آشنایی دارند ، اما آیا می توانید توضیح دهید که شبکه IPFS (سیستم فایل بین سیاره ای) چیست و چرا Infura این شبکه را انتخاب کرده است؟.

InterPlanetary File System یک شبکه پروتکل و نظیر به نظیر برای ذخیره و به اشتراک گذاری داده ها در یک سیستم فایل توزیع شده است. IPFS از آدرس دهی به محتوا برای شناسایی منحصر به فرد هر پرونده در فضای نام جهانی استفاده می کند که تمام دستگاه های محاسباتی را به هم متصل می کند. IPFS در سال 2015 به عنوان تلاش آزمایشگاه های پروتکل آغاز شد برای ساختن سیستمی که بتواند نحوه انتقال اطلاعات در سرتاسر کره زمین را اساساً تغییر دهد و راه را برای یک وب پراکنده و مقاوم تر هموار کند. IPFS برای پشتیبانی از مجموعه ای از موارد مختلف استفاده رشد کرده و در حال بهبود مدیریت اطلاعات برای صنایع سراسر طیف است: از اخلال در صنعت موسیقی به مسدود کردن حفاظت از خطر آب و هوا برای تجارت کشاورزی. در حال حاضر ، پروژه های آزمایشگاه پروتکل شامل IPFS, پروتکل ها و ابزارهای مدولار که از آن پشتیبانی می کنند ، و Filecoin, درمیان دیگران.

در طول چهار سال به علاوه Infura ، ما تلاش کرده ایم تا مسیر دسترسی ساده به Ethereum و IPFS را به توسعه دهندگان ارائه دهیم. با راه اندازی اولین API ها و Gateway عمومی IPFS در کنار API Ethereum ، ما یک پایه ایجاد کردیم مجموعه توسعه Web3 برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز با پشتیبانی از IPFS به عنوان بخشی از ارائه زیرساخت ، ذخیره اسناد ، دارایی های هنری ، موسیقی ، فیلم ها ، اطلاعات شبکه اجتماعی ، عکس ها و موارد دیگر را برای هزاران کاربر فعال کرده ایم ، البته به ذخیره سازی امن و توزیع شده برای جلو ، پایان برخی از اولین برنامه های کاربردی. سرویس IPFS ما از پین کردن و دسترسی مستقیم به محتوای پین شده از طریق Infura API پشتیبانی می کند و به کاربران امکان می دهد از طریق Gateway به داده های پین شده در شبکه IPFS دسترسی پیدا کنند.

در اینجا برخی دیگر از مزایای استفاده از Infura وجود دارد:

 • مقادیر زیادی داده را می توان در IPFS ذخیره کرد ، و فقط هش پرونده را می توان در Ethereum ذخیره کرد.
 • Infura API های امن ، قابل اعتماد ، مقیاس پذیر و آسان برای استفاده برای دسترسی به شبکه Ethereum و IPFS را فراهم می کند. توسعه دهندگان لازم نیست نگران زیرساخت های یک گره Ethereum یا یک گره IPFS باشند. این شرکت توسط Infura مراقبت می شود.
 • Infura نقاط پایانی فعال شده با TLS را فراهم می کند.
 • این کد با استفاده از JSON RPC، Web3 در رابط Ethereum قابل حمل است.
 • Infura عملا یک چاقوی توسعه دهنده ارتش سوئیس است و همچنین تیم اعزام را از چالش مقیاس پذیری نجات می دهد.

آیا اینفورا قصد دارد در آینده نزدیک از بلاک چین های دیگر نیز پشتیبانی کند?

در حال حاضر ، API های Infura’s از بلاکچین Ethereum (شامل شبکه های آزمایشی mainnet و Ropsten ، Rinkeby ، Kovan و Görli) و سایر سیستم عامل های Web3 مانند سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) پشتیبانی می کنند. ماموریت ما پشتیبانی از توسعه دهندگان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز است ، اگر توسعه دهندگان تقاضای فزاینده ای برای شبکه های دیگر نشان دهند ، ما آنها را بسیار جدی بررسی خواهیم کرد. بسیار خوب است که بدانید آیا خوانندگان شما خدمات مشابه Infura را برای شبکه های دیگر طلب می کنند.

آیا می توانید به ما بگویید که چشم انداز شما برای وب 3.0 چیست?

زیبایی نگاه اینفورا به وب 3.0 این است که ما می خواهیم به میلیون ها توسعه دهنده در دنیا ابزارهایی را برای پاسخ به این سوال ارائه دهیم که چگونه یک لایه غیرمتمرکز در اینترنت می تواند نحوه تعامل ما با یکدیگر را تغییر دهد. ما شاهد موارد استفاده ای هستیم که پتانسیل بالایی دارند و ما همچنان به ساخت ابزارها تا حد ممکن برای بهبود شانس موفقیت برای هر یک از دیدگاه های توسعه دهنده خود ادامه خواهیم داد. وب 3.0 یک مفهوم بسیار گسترده خواهد بود ، اما در هسته آن ، ما معتقدیم که قدرت و استقلال بیشتری به کاربران نهایی برنامه های مدرن می بخشد..

اینفورا چه مزایایی نسبت به رقبا دارد?

Infura معتبرترین پلتفرم زیرساخت web3 در اکوسیستم Ethereum است. فضای رقابتی کنونی از شرکتهای دیگر ارائه دهنده API و سایر شرکتهای ارائه دهنده گره به عنوان سرویس ساخته شده است. شرکت کنندگان اضافه شده در فضا تأیید اعتبار واقعی نیاز به محصولات و سیستم عامل هایی است که دسترسی به Ethereum را ساده می کنند. Infura از این نظر بی نظیر است که می توانیم مقیاس تخصصی برای رسیدگی به تغییرات غیرمنتظره در ترافیک کاربر یا حجم معاملات و ما ثابت کرده ایم که یک اتصال قابل اعتماد و سازگارتر با اکثر سیستم عامل های شخص ثالث به Ethereum هستیم. وارسی این پست برای یادگیری اینکه چگونه Infura از برخی از بزرگترین سایتها و برنامه ها در Web3 و DeFi پشتیبانی کرده است ، از جمله MetaMask Uniswap و Cryptokitties.

ما همچنین یک درگاه IPFS قابل اعتماد ، نرم و صاف برای توسعه دهندگان ارائه می دهیم Eth2 API برای اتصال اعتبار سنجی ها به Eth2 ، اولین Ethereum ویژگی بهینه سازی گاز برای حذف دردسر از مدیریت معاملات و پشتیبانی از آن Filecoin شبکه. به اختصار؛ Infura تنها پلت فرم کامل وب 3.0 ویژه را برای توسعه دهندگان Ethereum ارائه می دهد.

چه روند dApp را در سال 2021 مشاهده می کنید?

 • برای Ethereum ، ما انتظار داریم که مسیرهای رشد نمایی همپوشانی داشته باشند: اثبات مقیاس پذیری سهام و لایه 2 (جمع شدن و کانال های دولتی) ، بهبود قابلیت استفاده و امنیت ، ارزش بیشتر در Open Open Decentralized و افزایش پذیرش Enterprise Ethereum به عنوان شرکت های بیشتر و بیشتر در وب 3.0.
 • من فکر می کنم براساس کارهایی که انجام می دهیم ممکن است شاهد ورود برخی از شرکت های بزرگ تاسیس شده به فضا باشیم. به طور مشابه ، ورود ابزارها و شرکت ها به فضا منجر به بهبود کلی قابلیت استفاده از برنامه های غیرمتمرکز خواهد شد.
 • DeFi به پیشرفت خود ادامه می دهد و در دسترس کاربران گسترده تری قرار می گیرد و با همکاری مالی سنتی شروع به همکاری می کند.
 • DeFi و مقدار استخراج شده توسط ماینر (MEV) همچنان فشار را بالا نگه داشته و برنامه های دیگر مانند رای گیری (DAO) ، حراج (NFT) و حتی پرداختها را به سیستم های جمع آوری لایه 2 وادار می کند. طی چهار سال آینده ، ما تصور می کنیم که Ethereum به طور کلی به یک راه آهن پرداخت بسیار رقابتی تبدیل شود.
 • فکر می کنم شاهد ظهور سکه های با ثبات تر و به طور کلی افزایش فعالیت در اطراف آنها خواهیم بود. ما می توانیم مقدمه ای از سکه های با نوسان کم را مشاهده کنیم که به یک دارایی وابسته نیستند ، اما سعی می کنند از طریق تعادل در بین بسیاری از دارایی ها ارزش پایدار را حفظ کنند.
 • ما تصور می کنیم که بیت کوین برای آینده نزدیک بسیار شبیه بیت کوین خواهد بود. ذخیره روایت ارزش احتمالاً تقویت می شود و دارایی پیشنهادی برای مدیران پرتفوی است.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد آن به خوانندگان بگویید?

اوایل ماه دسامبر ما کسب کردیم هر. فرستنده تیمی متشکل از دو مهندس بسیار با استعداد ، پاتریک مک کوری و کریس باکلند ، که سرویس رله معاملات Ethereum را ایجاد کردند که نه تنها روند ارسال تراکنش را برای توسعه دهندگان و کاربران نهایی بسیار آسان می کند ، بلکه با مدیریت فعالانه آنها را از هزینه های شبکه جلوگیری می کند. گازی که در ارسال معاملات آنها دخیل است.

با این خرید ، ما یک آلفای خصوصی معاملات Infura (ITX) راه اندازی کردیم ، روشی ساده برای ارسال معاملات Ethereum. با استفاده از ITX نیازی به توسعه دهندگان برای مقابله با پیچیدگی های مربوط به مدیریت هزینه گاز نیست و شما می توانید درخواست دسترسی داشته باشید اینجا.

توسعه دهندگان قادر خواهند بود:

 • بدون نگرانی در مورد تعیین قیمت مناسب بنزین ، معاملات را ارسال کنید
 • از زیرساخت نظارت بر ITX اطمینان حاصل کنید که معاملات با قیمت های رقابتی گاز به جای گیر افتادن یا افتادن از شبکه ، دوباره منتشر می شوند
 • فقط یک بار معاملات را به Ethereum ارسال کنید و حداقل گاز مورد نیاز شرایط فعلی شبکه را برای اطمینان از موفقیت در استخراج معاملات پرداخت کنید.
 • هزینه بنزین معامله را از طرف کاربران آنها پرداخت کنید.

پیوندها برای توسعه دهندگان:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me