banner
banner

پس از سقوط بازار در روز دوشنبه ، چندین ارز رمزپایه از بیت کوین بهتر عمل کردند

افت قیمت بیت کوین با بازیابی همراه بود ، اما برخی از ارزهای رمزپایه ، که بسیاری از آنها رمزعبور DeFi بودند ، بازده بیت کوین را شکست دادند – به روزرسانی بازار

بازار ارزهای رمزنگاری شده طی هفته گذشته دچار نوسانات قابل توجهی شده است. ابتدا بیت کوین از روزهای پنجشنبه تا جمعه 7 تا 8 ژانویه از حدود 36000 دلار به 42،000 دلار رسید. اما پس از آن ، ارز رمزنگاری شده پیش بینی کرد و برای چهار روز متوالی به سقوط ادامه داد و به پایین ترین قیمت 30298 دلار رسید – تقریباً 28٪ افت ، طبق قیمت شاخص OKEx BTC.

در همین حال ، کل سرمایه بازار ارزهای رمزپایه به طور عمده کاهش یافت و از 1.1 تریلیون دلار به 850 میلیارد دلار کاهش یافت. با این حال ، با یک بازگشت قوی در روز چهارشنبه ، 13 ژانویه – که عمدتا توسط اخبار مبنی بر بازگشایی اعتماد سرمایه گذاری Grayscale منتشر شد – بیت کوین اکنون تقریبا 70٪ از ضررهای خود را بازیابی کرده است.

در همان بازه زمانی ، مشاهده کردیم که ارزهای رمزپایه از بخشهای مختلف عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته و پس از فروش بازار در بازار ، یک چرخش سریع و V شکل را برای رسیدن به بالاترین قیمت های هفتگی ثبت کردند. در این تفسیر بازار ، دلایل این عملکردهای قوی را بررسی می کنیم.

ارزهای رمزنگاری شده از سه بخش پس از آخرین اصلاح ، از بیت کوین بهتر عمل کردند. منبع: QKL123

Polkadot به دلیل حراج اسلات آینده ، معکوس V شکل را مشاهده می کند

سریعترین جهش پس از اصلاح اخیر در اکوسیستم Polkadot (DOT) مشاهده شد ، جایی که DOT ​​و Kusama (KSM) به ترتیب 87 و 6 درصد از شاخص را تشکیل می دهند. در 11 ژانویه ، Polkadot هنگامی که ثبت نام پاراچین را برای آزمایش Rococo V1 آغاز کرد ، به یک مرحله مهم در توسعه خود رسید..

اسلات پاراچین برای شبکه Polkadot بسیار مهم است و به دلیل تعداد محدود حراج می شود. هر پروژه اکوسیستم Polkadot می تواند با قرار دادن DOT برای یک شکاف پیشنهاد کند و برندگان سپس توانایی اتصال به Polkadot را از طریق پل دریافت می کنند, و همچنین سایر مزایا. در همین حال ، OKEx روز گذشته نیز پشتیبانی خود را از حراج شکاف parachain Polkadot اعلام کرد.

این اتفاقات به وضوح تقاضا برای DOT را در کوتاه مدت افزایش داد ، که منجر به تغییر سریع V شکل در قیمت آن شد. از ساعت 8:00 صبح امروز UTC ، DOT طی دو روز گذشته از سطح 7.20 دلار با 70٪ افزایش در حال افزایش است و حرکت صعودی خود را به سمت حراج های اسلات خود حفظ کرده است..

Polkadot شاهد یک اکوسیستم در حال رشد با 109 پروژه مبتنی بر بستر در دست توسعه است. منبع: PolkaProject

پشتیبانی از مقیاس خاکستری برخی از سکه های حفظ حریم خصوصی را حفظ می کند

در 10 ژانویه ، باری سیلبرت ، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Grayscale, ارتقا یافته دو ارز خصوصی – Zcash (ZEC) و Horizen (ZEN) – در توییتر خود. این زمان با آخرین اصلاح بیت کوین همزمان شد ، که باعث شد بخش ارز حریم خصوصی در این اصلاح بسیار کمتر شود. از ساعت 8:00 صبح UTC در 14 ژانویه ، هر دو نشانگر در هفت روز گذشته معاملات در حدود 80٪ افزایش داشته اند ، که به طور قابل توجهی از بقیه بازار بهتر عمل می کند. 

از آنجا که این دو ارز خصوصی تحت محصولات تک دارایی Grayscale قرار دارند ، ممکن است به جذب سرمایه نهادی ادامه دهند. از دیگر altcoin های دارای ویژگی های رازداری می توان به Monero (XMR) و DASH اشاره کرد.

افزایش منابع خاکستری در سال 2021 منجر به افزایش سریع قیمت ZEC و ZEN شده است. منبع: ضرب و شتم

بخش DeFi علی رغم اصلاحات همچنان ادامه دارد

داده های DeFi Pulse نشان می دهد که کل ارزش قفل شده در پروتکل های DeFi در هفته گذشته ابتدا از 21.1 میلیارد دلار به 23.1 میلیارد دلار رسیده است. این امر با افزایش قیمت بیت کوین از سطح 36000 دلار به بالاترین حد خود همراه بود ، همراه با افزایش قیمت اتر (ETH) از 1200 دلار به 1350 دلار. با این حال ، در سقوط بعدی ، تأمین کنندگان نقدینگی از استخرهای استخراج معدن خارج شدند و باعث شدند TVL در 13 ژانویه به 20.5 میلیارد دلار برسد ، قبل از اینکه به سطح فعلی خود یعنی 22.4 میلیارد دلار برسد.

TVL تحت تأثیر افت بازار قرار گرفت اما به سرعت بهبود یافت. منبع: نبض DeFi

بخش DeFi ، به عنوان یک کل ، به سرعت حرکت صعودی خود را بدست آورد ، اما به ویژه رمز پروتکل وام AAVE و پروتکل دارایی مصنوعی Synthetix (SNX). بخشی از دلایل این بهبود این بود که دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده منتشر کرد یک مقاله بحث کردن "بانکهای خودران" ساخته شده بر روی پروتکل های DeFi.

در چند ساعت گذشته ، قیمت AAVE و SNX هر دو به بالاترین قیمت رسیده است. AAVE تغییر نام رمز حکمرانی LEND است. در اوایل سال 2020 ، قیمت LEND در حدود 0.01 دلار بود. در تاریخ 3 اکتبر ، وام با نسبت 100: 1 به AAVE تبدیل شد. قیمت AAVE هم اکنون 143 دلار است که در مدت کمی بیش از یک سال بیش از 140 برابر بازده سرمایه گذاری می کند. به همین ترتیب ، SNX در ابتدای سال 2020 1.20 دلار قیمت داشت و با قیمت فعلی 16 دلار سود 13 برابر را تجربه کرد.

نبض DeFi داده ها نشان می دهد که Aave و Synthetix در حال حاضر از نظر TVL در رتبه های 2 و 5 قرار دارند و هر دو بیش از 2.70 میلیارد دلار در حصر هستند. علاوه بر این ، با نگاهی به تغییر 30 روزه درآمد ، هر دو پروتکل بسیار سریع و با اصول اساسی رشد می کنند.

Aave و Synthetix از نظر درآمد و TVL بسیار سریع در حال رشد هستند. منبع: پایانه Token

با نگاهی به بازدهی کل هفت روز گذشته ، از ساعت 8:00 صبح UTC در 14 ژانویه ، SushiSwap (SUSHI) و yearn.finance (YFI) با بازدهی حدود 40٪ در صدر بخش DeFi قرار گرفتند ، همچنین به طور چشمگیری از 10 بیت کوین پیشی گرفتند. سود در یک بازه زمانی مشابه. به نظر می رسد ادغام این دو پروتکل به نفع آنهاست. با این حال ، لازم به ذکر است که در هنگام سقوط ، هنگامی که LP ها می خواستند از در خارج شوند ، هزینه های گاز Ethereum از پشت بام عبور کرد.

هزینه بالای گاز اتریوم در زمان نوسانات چشمگیر بازار ، راه حل های لایه 2 را جذاب می کند. منبع: شیشه گره

حتی اگر بیت کوین رهبر بازار باشد ، ما بارها و بارها دیده ایم که altcoin ها با اصول کاملاً منطقی تمایل دارند که از BTC در مراحل مختلف بازار گاو بهتر عمل کنند ، به خصوص که BTC راکد است یا با اصلاحات موقتی روبرو می شود. همانطور که گفته شد ، بیشتر آلت کوین ها ، همانطور که در "Crypto Winter" در سال 2018 ، همچنین خطرات نزولی قابل توجهی بالاتر از بیت کوین در هنگام نزول روند روند نزولی دارد.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me