banner
banner

Bisq Exchange: Master The Crypto User Guide Guide

بررسی تبادل bisq

نحوه استفاده ، تجارت و ثبت نام در Bisq DEX

Bisq یک برنامه دسک تاپ متن باز و متناسب با نظیر است که در آن می توانید ارزهای رمزپایه را برای ارزهای ملی خریداری و بفروشید بدون نیاز به ثبت نام. در راهنما و بررسی ما به نحوه کار Bisq پی ببرید.

Bisq چیست?

Bisq که به صورت آنلاین در Bisq.network یافت می شود ، یک نرم افزار مبادله ارزی است که برای سیستم عامل های دسک تاپ در دسترس است. بستر منبع باز ، معامله گران ارز را در یک محیط همتا به هم متصل می کند. با استفاده از Bisq ، هر کسی می تواند ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای فیات را بدون نیاز به ثبت نام تجارت کند.

بررسی ارز غیرمتمرکز bisq

Bisq به صورت بارگیری رایگان برای ویندوز ، مک ، دبیان / اوبونتو ، Red Hat / Fedora و Arch Linux در دسترس است.

Bisq همچنین برنامه های تلفن همراه را برای iOS و Android ارائه می دهد ، اگرچه برنامه های تلفن همراه از تجارت کامل Bisq پشتیبانی نمی کنند. در عوض ، برنامه های تلفن همراه به راحتی به شما امکان می دهند در معاملات Bisq به روز باشید و اعلان ها را از طریق تلفن همراه خود دریافت کنید.

Bisq به شما امکان می دهد تقریباً هر ارز ملی در جهان را همراه با ده ها ارز رمزپایه شده تجارت کنید. تنها محدودیت این است که یک طرف هر تجارت Bisq باید همیشه در بیت کوین باشد. جدا از این محدودیت ، شما آزادانه می توانید تقریباً هر چیزی را از طریق Bisq تجارت کنید.

مبادله رمزنگاری غیرمتمرکز bisq

Bisq از این جهت شبیه LocalBitcoins است که شما با یک سرور متمرکز معامله نمی کنید یا مبادله نمی کنید. شما ارز ملی خود را انتخاب می کنید ، سپس در لیست پیشنهادهای خرید یا فروش آن پول ملی مرور می کنید. به عنوان مثال اگر USD را با بیت کوین خریداری یا می فروشید ، می توانید با استفاده از Zelle یا سایر روش های پرداخت پول انتقال دهید. کلیه پرداخت ها از طریق بستر Bisq تسهیل می شود و Bisq برای هرگونه درگیری دارای یک حل اختلاف ، داوری و سیستم محافظ است..

چگونه bisq کار می کند

Bisq در گذشته به Bitsquare معروف بود. این شرکت در سال 2014 در بارسلون تاسیس شد.

ویژگی های Bisq

در دسترس برای چندین سیستم عامل دسک تاپ: Bisq به صورت بارگیری رایگان برای ویندوز ، مک ، دبیان / اوبونتو ، Red Hat / Fedora و Arch Linux در دسترس است.

متن باز: کد منبع Bisq برای بررسی آنلاین به طور کامل برای همه در دسترس است.

تبادل P2P: شبکه Bisq peer-to-peer شامل همه افرادی است که از نرم افزار Bisq استفاده می کنند. شما هنگام تجارت از طریق Bisq به این شبکه P2P متصل می شوید.

پشتیبانی Tor: Bisq برای حداکثر حفظ حریم خصوصی هر بار که راه اندازی شود به طور خودکار به شبکه Tor متصل می شود. همه ارتباطات از انتها رمزگذاری شده و از طریق Tor هدایت می شوند.

خصوصی: هیچ کس به جز شرکای تجاری داده های شناسایی شخصی را رد و بدل نمی کند. تمام داده های شخصی به صورت محلی در رایانه شما ذخیره می شوند.

غیر متمرکز: شبکه P2P Bisq غیرمتمرکز است و تنها یک نقطه خرابی ندارد. برخلاف سیستم عامل های تبادل متمرکز که می توانند خاموش شوند ، Bisq یک شبکه همتا به همتا است که در سراسر جهان توزیع و غیرمتمرکز است.

غیر حضانت: Bisq هرگز وجوه شما را نگه نمی دارد. این یک سیستم عامل مبادله غیر حضوری است. شما به راحتی ارزهای رمزنگاری شده را با کاربران دیگر عوض می کنید.

سیستم داوری غیرمتمرکز و سپرده های امنیتی: Bisq دارای یک سیستم داوری غیرمتمرکز برای حل هرگونه اختلاف در سیستم عامل است. Bisq همچنین از سپرده های امنیتی برای محافظت از تجار استفاده می کند.

مرور پیشنهادات بازار: مشابه LocalBitcoins و سایر بازارهای P2P ، Bisq لیستی از پیشنهادات را برای ارز ملی شما نشان می دهد. اگر USD دارید و به عنوان مثال BTC می خواهید ، می توانید کتاب پیشنهاد Bisq را برای افرادی که مایل به فروش BTC هستند در ازای دلار آمریکا مرور کنید..

بدون تطبیق سفارش خودکار: Bisq هیچ تطبیق سفارش خودکار ندارد. معامله گران باید به صورت دستی پیشنهادات خاصی را که می خواهند ارائه دهند جستجو و انتخاب کنند. کاربران کنترل کاملی بر این دارند که با کدام طرف مقابل معامله می کنند.

برنامه های موبایل: Bisq برنامه های تلفن همراه را برای iOS یا Android ارائه می دهد. برنامه های تلفن همراه به شما امکان می دهند اعلان ها را دریافت کنید و اطلاعات مربوط به تجارت را در یک دستگاه تلفن همراه مشاهده کنید ، اگرچه شما در واقع نرم افزار Bisq را اجرا نمی کنید یا نمی توانید از طریق دستگاه تلفن همراه خود معامله انجام دهید..

پرداخت های فیات خارج از باند: Bisq به هیچ وجه مستقیماً با بانک ها یا سایر سیستم های پرداخت ارز ملی ادغام نمی شود. در عوض ، پروتکل تجارت Bisq به خریداران و فروشندگان اجازه می دهد تا پرداخت های فیات را خارج از برنامه Bisq تسویه کنند (مثلاً با انجام یک انتقال بانکی).

خرید رمزنگاری با حواله بانکی: از آنجا که Bisq مقدمات پرداخت باند فیات را فراهم می کند ، می توانید از Bisq برای خرید رمزنگاری با حواله های بانکی استفاده کنید. بسته به واحد پول ملی خود ، باید بتوانید از افرادی که مایل به پذیرش نقل و انتقالات بانک ملی در ازای بیت کوین هستند ، پیشنهادهایی را پیدا کنید. استرالیایی ها می توانند فروشندگانی را پیدا کنند که مایل به استفاده از BPay هستند ، به عنوان مثال ، در حالی که کانادایی ها می توانند از روش های انتقال بانکی محلی مانند Interac استفاده کنند.

بدون ثبت نام یا تأیید هویت مورد نیاز است: Bisq به شما امکان می دهد ارز رمزنگاری شده را بدون ثبت نام یا تأیید هویت متمرکز انجام دهید. برخلاف صرافی ، لازم نیست هویت خود را با برخی از سرورهای متمرکز تأیید کنید.

یک شرکت یا شرکت متمرکز نیست: Bisq بارها و بارها بر این واقعیت تأکید دارد که یک شرکت نیست. این فقط کد است. Bisq گنجانیده نشده است و در هیچ مکانی متمرکز نیست. این یک نهاد غیرمتمرکز است که نمی تواند تعطیل شود. تا زمانی که حداقل دو همکار از نرم افزار Bisq استفاده می کنند ، دو نفر می توانند تجارت بیش از Bisq را انجام دهند.

سیستم Escrow با 2-of-3 Multi-Sig: Bisq از یک سیستم امداد و نجات استفاده می کند که وجوه را در یک آدرس چند امضایی 2 از 3 قفل می کند. این اطمینان می دهد که خریدار و فروشنده (یا یک طرف و Bisq) باید معامله را برای انتشار وجوه تأیید کنند..

هزینه های معامله به داوران مراجعه کنید: هزینه های معاملاتی Bisq تا حدودی به توسعه دهندگان و بخشی به داوران تعلق می گیرد.

هزینه های ارزان: Bisq ادعا می کند که هزینه “برای محافظت در برابر هرزنامه کتاب پیشنهاد ، دستکاری بازار و برداشت هویت” ضروری است. هزینه ها همچنین به دلیل داوری برای خدماتشان است. هزینه ایجاد 0.001 BTC برای ایجاد یک پیشنهاد یا گرفتن پیشنهاد از کتاب پیشنهاد Bisq ، و هزینه استخراج 0.0009 BTC نیز اضافه می شود. این تنها هزینه هایی است که شما پرداخت می کنید.

در هر کجای دنیا موجود است: Bisq یک نرم افزار تجارت ناشناس است که از پروتکل Tor استفاده می کند. در هر جای دنیا قابل استفاده است. با این حال ، توسعه دهندگان Bisq توصیه می کنند در صورت تجارت بیت کوین در مناطقی از جهان که بیت کوین غیرقانونی است ، احتیاط کنند. بیسق ادعا می کند “ماموران مخفی می توانند به عنوان تاجران همتا عمل کنند” در بیسق ، و بازرگانان ممکن است مجازات های سنگینی را متحمل شوند.

حد 1 BTC: Bisq برای کاهش خطر فعالیت مجرمانه در سیستم عامل ، محدودیت 1 BTC در هر تجارت را اعمال می کند. با این حال ، این محدودیت می تواند در آینده افزایش یابد. برخی از فروشندگان یا روش های پرداخت ممکن است محدودیت کمتری داشته باشند. به طور کلی ، محدودیت های پرداختی در Bisq برای جلوگیری از استفاده از سیستم عامل برای فعالیت های جنایی بسیار کم است.

Bisq چگونه کار می کند?

چگونه bisq dex کار می کند

برخلاف اکثر سیستم عامل های معاملات رمزنگاری ، Bisq از طریق نرم افزارهای بارگیری شده اجرا می شود. به این دلیل که Bisq یک سرور متمرکز برای ارائه و گرفتن پیشنهادات اجرا نمی کند ، بنابراین تجارت در وب سایت Bisq امکان پذیر نیست.

در عوض ، نرم افزار Bisq’s از طریق یک شبکه همتا به همتا پیشنهادات تجاری را مدیریت می کند. این شبکه P2P متشکل از یک جامعه جهانی از افرادی است که همچنین Bisq را بر روی رایانه های خود اجرا می کنند.

Bisq نرم افزار دسک تاپ خود را مزیتی نسبت به سیستم عامل های سنتی تبادل آنلاین می داند:

“این خبر خوبی برای کاربران است ، زیرا نظارت ، مسدود کردن و خاموش شدن خدمات متمرکز آسان است ، در حالی که نظارت ، سانسور و هک شبکه های نظیر به نظیر مانند BitTorrent ، Bitcoin و Bisq دشوار است.”

با این حساب ، Bisq یک مبادله غیرمتمرکز است که بر سه م uponلفه اصلی بنا شده است:

برنامه دسکتاپ: Bisq یک برنامه دسک تاپ است که برای ویندوز ، مک و لینوکس در دسترس است. با استفاده از برنامه دسک تاپ ، هر کسی می تواند بیت کوین را در ازای دریافت ارزهای ملی یا ارزهای فیات خریداری و بفروشد.

پروتکل تجارت: Bisq همچنین یک پروتکل تجاری است که به افراد اجازه می دهد مستقیماً با یکدیگر از طریق اینترنت مبادله کنند و دیگر نیازی به خدمات صرافی شخص ثالث مطمئن نیست..

شبکه نظیر به نظیر: Bisq یک شبکه همتا به همتا (P2P) است که توسط برنامه های Bisq در کشف ، اتصال و کار با یکدیگر برای اجرای پروتکل تجارت Bisq ایجاد شده است. شبکه Bisq کاملاً نظیر به نظیر است زیرا به هیچ سرور کنترل شده مرکزی نیاز ندارد و نقاط خرابی واحدی ندارد..

پس از نصب نرم افزار ، در اینجا مراحل اساسی مورد استفاده برای تجارت با Bisq آورده شده است:

مرحله 1) برنامه Bisq را در رایانه خود بارگیری و اجرا کنید

گام 2) Bisq را با جزئیات روش پرداخت خود پیکربندی کنید (Bisq با دلار آمریکا و هر واحد پول ملی یا ارز فیات دیگر در سراسر جهان کار می کند)

مرحله 3) شما کتاب پیشنهاد Bisq را برای پیشنهادات موجود برای فروش ارز ملی خود برای BTC مرور می کنید. اگر می خواهید دلار کانادا (CAD) را با بیت کوین (BTC) مبادله کنید ، بنابراین می توانید کتاب پیشنهادی را جستجو کنید که به دنبال شخصی است که بخواهد CAD را در ازای BTC بخرد

مرحله 4) شما پول ملی خود را از بانک خود به بانک فروشنده ارسال می کنید ، سپس نشان می دهید که معامله را در Bisq انجام داده اید

مرحله 5) شما و فروشنده منتظر رسیدن پول پول ملی خود در بانک فروشنده هستید

مرحله 6) فروشنده پرداخت پول ملی شما را دریافت می کند ، سپس نشان می دهد که پرداخت شما را در Bisq دریافت کرده است

مرحله 7) شما بیت کوین فروشنده را دریافت می کنید و تجارت کامل است

از نقطه نظر فناوری ، برنامه Bisq در Java 8 با JavaFX برای GUI ساخته شده است. برای تعامل با شبکه بیت کوین ، Bisq از کتابخانه bitcoinj استفاده می کند. برای پیام رسانی غیرمتمرکز و ذخیره سازی اطلاعات ، Bisq از یک شبکه سیلاب (شایعات) سفارشی در Tor استفاده می کند.

قیمت و هزینه های Bisq

قیمت و هزینه های Bisq

هزینه های Bisq به عهده توسعه دهندگان و داوران انسانی آن است.

هزینه سازنده: 0.001 BTC (پرداخت شده به داوران ، با هزینه استخراج)

هزینه تاکر: 0.001 BTC (همچنین به داوران پرداخت می شود)

هزینه استخراج بیت کوین: 0.0003 BTC برای هر معامله (در هر معامله سه معامله ، شامل واریز از کیف پول خارجی ، تجارت و برداشت از کیف پول خارجی) ، 0.0009 BTC در هر معامله.

سپرده وثیقه: 0.1 BTC (پس از معامله در صورت عدم گزارش فعالیت مخرب ، به طور کامل به معامله گر بازگشت)

سپرده امنیتی داور: 2 BTC (بخشی از هر هزینه داوری جمع آوری شده از معامله گران غیرصادق در سپرده امنیتی قفل شده است ، و این مقدار انباشته شده در مجموع به داور برمی گردد وقتی داور از وظایف داوری کنار می رود).

فروشندگان مختلف نیز نرخ ارز متفاوتی دارند – مشابه آنچه در LocalBitcoins و سایر سیستم عامل ها مشاهده می کنید. قبل از انجام معامله ، کلیه نرخ های ارز از قبل افشا می شوند. برخی از فروشندگان 0٪ نرخ تسعیر نرخ ارز را دارند ، به این معنی که آنها نرخ فعلی بازار را دریافت می کنند. فروشندگان دیگر حق بیمه دریافت می کنند.

نحوه استفاده از Bisq

Bisq برای راه اندازی و استفاده ساده است – حتی اگر اولین بار یک معامله گر رمزنگاری باشید. برای شروع به رمزگذاری نیاز ندارید. اگر پول ملی (مانند دلار آمریکا) و حساب بانکی دارید ، باید بتوانید از طریق شبکه P2P Bisq’s یک شریک تجاری پیدا کنید.

در اینجا نحوه استفاده از Bisq آمده است:

مرحله 1) Bisq را بارگیری و نصب کنید

به Bisq.network مراجعه کرده و به «بارگیری ها» بروید. به طور پیش فرض ، Bisq نسخه سیستم عامل شما را برجسته می کند. نسخه های Windows ، Mac و Linux همه در دسترس هستند.

Bisq را بارگیری و نصب کنید

هنگامی که برای نصب Bisq the.exe را اجرا می کنید ، ممکن است در مورد مسدود کردن یک فایل مخرب از ویندوز اخطار بگیرید. این هشدار را نادیده بگیرید و نصب را ادامه دهید.

با استفاده از شبکه bisq

مرحله 2) Bisq را راه اندازی کنید

پس از پایان نصب ، Bisq را راه اندازی کنید. برای تأیید موافقت با توافق نامه کاربر ، علامت بزنید.

توافق نامه کاربر bisq

باز هم ممکن است در مورد مسدود کردن ویژگی های Bisq هشدار از طرف Windows Defender دریافت کنید. برای برقراری ارتباط Bisq در شبکه های خصوصی و عمومی کادرها را علامت بزنید.

راهنمای bisq dex

سرانجام ، Bisq مراحل نصب را کامل کرده و پروتکل Tor را راه اندازی می کند.

مرحله 3) یک حساب جدید ایجاد کنید

اکنون از Bisq استفاده می کنید و با شبکه اصلی بیت کوین هماهنگ شده اید (با استفاده از Tor).

حساب کاربری bisq

قبل از اینکه در Bisq معامله کنید ، باید یک حساب جدید ایجاد کنید. برنامه Bisq را باز کنید و به “حساب” در گوشه سمت راست بالای صفحه بروید.

به حساب bisq بپیوندید

روی «افزودن حساب جدید» کلیک کنید ، سپس روش پرداخت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پرداخت bisq

بسته به روش پرداختی که انتخاب کرده اید ، باید گزینه های مختلف نصب را تکمیل کنید. Bisq همچنین محدودیت های خاص روش پرداخت شما را نشان می دهد.

روش های پرداخت bisq

همانطور که در اینجا مشاهده می کنید ، به عنوان مثال ، Interac e-Transfers حداکثر مدت تجارت 1 روز ، حداکثر خرید 0.01 BTC و حداکثر مقدار فروش 0.0625 BTC دارند..

حساب جدید bisq dex

پس از تأیید این اطلاعات ، روی “ذخیره حساب جدید” کلیک کنید. سپس ، می توانید با Bisq معامله کنید.

مرحله 4) واحد پول ملی خود را انتخاب کنید

پس از تنظیم حساب پرداخت خود ، می توانید در کتاب پیشنهاد Bisq بگردید تا پیشنهادها را با ارز مورد نظر خود مشاهده کنید.

تجارت bisq

اگر می خواهید بیت کوین را با استفاده از دلار کانادا در حساب بانکی خود در کانادا خریداری کنید ، می توانید پیشنهادات خود را در Bisq پیدا کنید.

از نظر فنی ، Bisq از هر واحد پول ملی در جهان پشتیبانی می کند. با این حال ، ارزهای بزرگتر و شناخته شده پیشنهادهای بیشتری در کتاب پیشنهادی ارائه می دهند.

تبادل رمزنگاری bisq

مرحله 5) تجارت را انجام دهید

اگر با استفاده از پول ملی خود بیت کوین می خرید ، روی «خرید BTC» کلیک کنید. اگر می فروشید ، روی «فروش BTC» کلیک کنید.

صرافی معاملات تجاری بیت کوین bisq

سپس ، پیشنهادات موجود را در منطقه خود مرور کنید. هر پیشنهاد شامل اطلاعات دقیق در مورد نرخ ارز ، حداقل یا حداکثر مبلغ و روش پرداخت است. به عنوان مثال Zelle یک روش پرداخت محبوب برای معامله گران USD است ، در حالی که Interac برای معامله گران CAD محبوب است. شما باید بتوانید با استفاده از روش انتقال بانکی در کشور خود بیت کوین را بخرید یا بفروشید.

پس از آماده شدن برای پیشنهاد ، روی “پیشنهاد برای فروش BTC” یا “پیشنهاد برای خرید BTC” کلیک کنید.

متناوباً ، اگر می خواهید پیشنهادی به کتاب سفارش Bisq ارسال کنید ، می توانید روی “ایجاد پیشنهاد جدید برای خرید BTC” یا “ایجاد پیشنهاد جدید برای فروش BTC” کلیک کنید..

هر فروشنده روش مختلفی برای ارسال و دریافت پول از طریق Bisq دارد. به طور کلی ، شما وجوه را به سپرده گذاری Bisq ارسال می کنید ، پس از آنکه فروشنده و خریدار هر دو پرداخت را تأیید کردند ، این وجوه آزاد می شوند.

مرحله 6) تنظیمات را سفارشی کنید

پس از انجام تجارت نیازی به برداشت پول خود از Bisq نیست. Bisq یک سیستم تجارت غیر حضوری است ، به این معنی که وجوه از قبل در حساب بانکی شما (در صورت فروش BTC) یا کیف پول بیت کوین (در صورت فروش ارز فیات) موجود است.

بررسی اجمالی تبادل bisq

با این حال ، می توانید تنظیمات خود را برای معاملات آینده سفارشی کنید. از منوی تنظیمات Bisq می توانید زبان ، کشور و ارزهای دلخواه خود را سفارشی کنید. به عنوان مثال می توانید برخی از ارزهای ملی یا ارزهای رمزپایه را از کتاب پیشنهاد خود حذف کنید.

درباره Bisq

Bisq مراقب است توضیح دهد که این یک شرکت نیست. در عوض ، Bisq یک نرم افزار رایگان است که تحت نسخه 3 مجوز عمومی عمومی GNU Affero منتشر شده است.

Bisq توسط یک تیم توزیع شده از افراد در سراسر جهان توسعه یافته است. این افراد با هدف ایجاد روشی امن ، خصوصی و مقاوم در برابر سانسور برای مبادله ارزهای رمزپایه و ارزهای فیات از طریق اینترنت گرد هم آمده اند..

Bisq در گذشته به Bitsquare معروف بود. این پروژه برای اولین بار در بارسلون اسپانیا در سال 2014 به بهره برداری رسید.

حرف آخر

در نهایت ، Bisq یک برنامه تبادل ایده آل برای هر کسی است که نمی خواهد کنترل یا حریم خصوصی خود را از یک مرجع مرکزی برای تجارت با افراد دیگر دریغ کند. این یک برنامه دسک تاپ محرمانه است که تجارت ده ها ارز رمزپایه و هرگونه پول ملی با بیت کوین را آسان می کند.

امروز برای بارگیری Bisq برای Mac ، Windows یا Linux به Bisq.network مراجعه کنید. می توانید بلافاصله مرور پیشنهادات تبادل رمزگذاری P2P در منطقه خود را شروع کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me