banner
banner

سرمایه گذاری در پلاتین – هر آنچه لازم است بدانید

چرا در پلاتین سرمایه گذاری کنیم?

اگر قصد سرمایه گذاری در فلزات گرانبها را دارید ، به احتمال زیاد شما قبلاً به دنبال سرمایه گذاری در طلا و سرمایه گذاری در نقره بوده اید. این دو شناخته شده ترین و محبوب ترین آنها از نظر حجم سرمایه گذارانی هستند که این دو را معامله می کنند. هر چند دیگران نیز وجود دارند.

یکی از این فلزات گرانبها “دیگر” که اغلب نادیده گرفته می شود ، پلاتین است. این فلز گرانبها در واقع اغلب با بالاترین قیمت از هر سه مورد ذکر شده ارائه می شود. این به این دلیل است که نادرتر از طلا است و استخراج آن دشوارتر است.

به عنوان یک فلز صنعتی در تقاضا ، یکی دیگر از گزینه های عالی است که باید به مجموعه سرمایه گذاری های فلزات گرانبها اضافه کنید. در اینجا نگاهی دقیق خواهیم انداخت که چه چیزی باعث افزایش قیمت پلاتین می شود و چطور می توانید وارد عمل شوید.

چه عواملی قیمت های پلاتین را تحت تأثیر قرار می دهد?

همانند نقره و سایر فلزات گرانبها که اغلب به عنوان “فلزات صنعتی” در نظر گرفته می شوند ، پلاتین در برابر بسیاری از فاکتورهای مشابه باز است که می تواند منجر به نوسانات قیمت شود. گرچه این یک فلز گرانبها با ارزش بسیار بالا است و می تواند مانند طلا ذخیره ای از ارزش عمل کند ، اما معمولاً بیشتر در معرض قوانین عرضه و تقاضا است..

تقاضای خودکار: پلاتین تقاضای زیادی از صنعت خودرو را تجربه می کند. این به این دلیل است که پلاتین یک جز key اصلی در مبدلهای کاتالیزوری است که برای کاهش انتشار آلاینده های وسایل نقلیه در سراسر جهان استفاده می شود. این بدان معناست که قیمت پلاتین می تواند تا حد زیادی همزمان با تقاضای صنعت خودرو برای خودروهای جدید همزمان شود.

قدرت ارز: این نکته بخصوص در مورد نرخ دلار در برابر راند آفریقای جنوبی و روبل روسیه اعمال می شود. دلیل این امر این است که اکثریت قریب به اتفاق پلاتین جهان از این دو کشور است و هزینه آن به دلار آمریکا پرداخت می شود. بنابراین ، یک دلار ضعیف تر ، معمولاً انگیزه های استخراج پلاتین را از بین می برد. این می تواند عرضه را کاهش دهد و در این روند منجر به افزایش قیمت ها شود.

ثبات سیاسی: همانطور که در بالا ذکر شد ، اکثریت قریب به اتفاق ، بیش از 75 درصد از پلاتین در جهان در آفریقای جنوبی و روسیه استخراج می شود. این بدان معناست که اوضاع سیاسی در هر دو کشور و روابط آنها پیرامون کلمه ، به ویژه با ایالات متحده و چین به عنوان دو خریدار عمده جهان از اهمیت حیاتی برخوردار است. هر نوع مسائل ژئوپلیتیکی ، تعرفه ها یا محدودیت های تجاری می تواند تأثیر زیادی در قیمت پلاتین داشته باشد.

سرمایه گذاری در پلاتین

با نگاهی به عوامل اصلی که باعث حرکت شماره گیری در بازارهای پلاتین می شود ، اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری هستید ، روش های نسبتاً آسانی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید:

پلاتین فیزیکی: پلاتین به صورت سکه و میله قطعاً مستقیم ترین راه برای ورود به بازار است. هرچند مشابه سایر گزینه ها ، خرید پلاتین دشوارتر است ، زیرا تعداد تولید کنندگان مشهور مطابق با نادر بودن فلز خود کاهش می یابد.

شرکتی که ما برای خرید Platinum Directly پیشنهاد می کنیم است خرک شمش.

سهام پلاتین: این یک مسیر محبوب سرمایه گذاری است که در آنجا چندین سهام پلاتین وجود دارد ، اما مطمئناً به تعداد زیادی وجود ندارد که می توانید از طریق کارگزار خود در آن سرمایه گذاری کنید. اینها معمولاً در بزرگترین عملیات استخراج و تولید پلاتین در آفریقای جنوبی و آمریکای شمالی انجام می شود. اگرچه برخی از این شرکتهای معدنی ممکن است با فلزات دیگری نیز درگیر باشند که حتی اگر قیمت پلاتین در حال افزایش باشد ، می تواند شما را آسیب پذیر کند..

ETF های پلاتینیوم: ETF های پلاتین ، دقیقاً مانند آنچه در سایر مناطق بازار انجام می شود ، مواجهه گسترده تری با صنعت دارند. این بدان معنی است که یک ETF پلاتین می تواند سرمایه گذاری در شرکت های استخراج و تولید پلاتین و همچنین در مناطق دیگر باشد. این ساده ترین روش سرمایه گذاری در Platinum است و اگرچه هر ETF متفاوت است ، اما خطرات شما به یک معنا با ETF پوشش داده می شود. آنها همچنین در صورت ورود به بازار یا ترک موقعیت شما در صورت مخالفت با قیمت ، مایع هستند. بسیاری از کارگزاران اصلی انتخاب ETF های پلاتینیوم را تأمین می کنند.

شما همچنین می توانید در معاملات آتی و گزینه های پلاتین شرکت کنید که در مورد تجارت کالا بسیار محبوب هستند ، اما به عنوان یک سرمایه گذار جدیدتر ، روش های ناپایدار بالاتر برای اولین سرمایه گذاری های شما در تجارت فلزات گرانبها توصیه می شود.

خطرات پلاتین

درست مانند هر نوع سرمایه گذاری دیگر ، خطر ذاتی رکود در بازار وجود دارد. برای این منظور باید خود را با یک استراتژی جامع مدیریت ریسک محافظت کنید.

شکی نیست که قیمت پلاتین به طور قابل توجهی از طلا یا حتی نقره بی ثبات است. این ممکن است به این معنی باشد که آنها برای هر سرمایه گذار مناسب نیستند. در بلندمدت ، آنها هنوز هم بازدهی خوبی را به نمایش گذاشته اند.

در بازه های زمانی کوتاه تر از 3-5 سال ، قیمت پلاتین می تواند بسیار تغییر کند و در حال حاضر با قیمتی بسیار کم از پایین ترین سطح 10 ساله نیست. این به چندین عامل مربوط می شود ، از جمله کاهش تقاضای خودرو به دلیل همه گیری 2020 COVID-19. بسیاری ممکن است این زمان را فرصتی مناسب برای بدست آوردن ارزش از بازار پلاتین بدانند ، زیرا در حال حاضر طلا از نظر ارزش به طور موقت جابجا شده است زیرا دومی به بالاترین حد رسیده است.

افکار نهایی

در حالی که بازارهای طلا و نقره مطمئناً در مورد تجارت فلزات گرانبها عناوین اصلی را به خود اختصاص می دهند ، لازم به یادآوری است که اگرچه ممکن است چند مسیر کمتر برای انجام این کار وجود داشته باشد ، اما انجام یک سرمایه گذاری در پلاتین هنوز هم یک کار ساده است..

این را با افت قیمت فعلی در بازار پلاتین که در آن غیرمعمول زیر قیمت طلا قرار دارد ، ترکیب کنید و ممکن است فرصتی ایده آل برای افزودن تنوع جدید به سبد خرید خود داشته باشید..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me