banner
banner

چشم انداز جهانی – نسخه اروپا

یک چشم انداز جهانی

با گذشت سال و دهه ، در حال پایان یافتن است ، ما در Securities.io فکر کردیم که احتیاط را برای ارزیابی احساسات صنعت در حال حاضر حفظ می کند. وضعیت بخش اوراق بهادار دیجیتال در حال حاضر چگونه است؟ امروز از دیروز بهتر است؟ شاید کسانی که “در دانش” هستند احساس می کنند که هنوز کار استراتژیک باید انجام شود.

اینها همه س quالاتی است که ممکن است بسیاری از آنها داشته باشند ، از جمله ما به عنوان Secures.io. با این حساب ، ما با نمایندگان مختلف بخش ارتباط برقرار کرده ایم. هر یک از مناطق مختلف کره زمین.

تفسیر زیر بینشی را در مورد فرآیندهای فکری آنها ، و اینکه چگونه محیط های نظارتی ممکن است درک بازار را شکل دهد ، بیان می کند.

تأثیرگذارها

آفریقا ، آسیا ، اروپا ، آمریکای شمالی و انگلستان مناطقی هستند که تصمیم گرفته ایم به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم.

شرکتهای زیر و راهنمای آنها برای به اشتراک گذاشتن افکار خود وقت صرف کرده اند.

  • MERJ (آفریقا)
  • InvestaX (آسیا)
  • Fintelum (اروپا)
  • ورتالو (آمریکای شمالی)
  • Smartlands (انگلستان)

این نسخه بر روی Fintelum (اتحادیه اروپا) تمرکز خواهد داشت ، و ورودی های بعدی این مجموعه در هفته های آینده منتشر می شود.

پنی برای افکار شما?

روش ما ساده بود – 5 سوال ساده مربوط به اوراق بهادار دیجیتال را از 5 مدیر عامل / مدیر عامل از سراسر جهان بپرسید.

هدف؟ بینش در مورد تفاوت ادراک و پذیرش بخش مبتنی بر جغرافیا کسب کنید. با توجه به پتانسیل بخش برای تأثیرگذاری در FinTech در مقیاس جهانی ، چیزی که احساس می کنیم معیار مهمی است.

اروپا – لیزا آیزوپیته ، مدیر عامل Fintelum

با ارائه مجموعه ای از خدمات ساخته شده در اطراف اوراق بهادار دیجیتال ، Fintelum یک شرکت مستقر در استونی است که در سال 2018 راه اندازی شد. این شرکت به دنبال استفاده کامل از مجوز است که از طریق واحد اطلاعات مالی استونی (FIU) به دست آمده است تا مشتریان را به طور گسترده ارائه دهد. سکو.

Fintelum # توضیح دهنده دارایی های شماFintelum # توضیح دهنده دارایی های شما

این ویدیو را در YouTube تماشا کنید

  1.   به نظر شما ، آنچه بزرگترین دستاورد / مانع صنعت تا به امروز پاک شده است?

LA: با نگاهی به فضای اوراق بهادار دیجیتال در اروپا ، می توانم بگویم که بزرگترین موفقیت ، افزایش آگاهی در مورد صنعت به طور کلی بوده است. من در فوریه 2018 در میزگرد سطح بالای کمیسیون اتحادیه اروپا در مورد ارزهای رمزنگاری شده و ICO شرکت کردم. این یکی از اولین تلاش های شرکت کنندگان در صنعت رمزنگاری و نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا برای جمع شدن دور یک میز و بحث در مورد چگونگی نظارت بر صنعت بود..

ارزهای رمزپایه یک چیز است. این مربوط به تئوری پول و عبارات آزادی شخصی است. اما وقتی وارد حوزه اوراق بهادار می شوید ، که از نظر تاریخی برای اهداف حمایت از سرمایه گذاران یک منطقه کاملاً تنظیم شده است ، با قوانین موجود در مورد اوراق بهادار روبرو هستید که باید حساب شود.

ICO به عنوان یک کلاس کاملاً جدید دارایی ایجاد شد. در فضای دارایی های دیجیتال جداست. با این وجود STO ها چیزی کمتر از نمایش دیجیتالی اشکال فعلی موافقت نامه های حقوقی نیستند.

بنابراین ، برای فعالان این صنعت ابتدا باید خودشان بفهمند که اوراق بهادار دیجیتال چیست ، سپس به دیگران و به ویژه نهادهای نظارتی آموزش و آگاهی می دهند. در واقع ، دیدن اینکه Blockchain به عنوان یک فناوری و توسعه صنعت فین تک به طور گسترده به عنوان یکی از اهداف اصلی دستورالعمل های سیاسی ارائه شده توسط اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، در سخنرانی افتتاحیه دسامبر 2019 ، دلگرم کننده است..

  1.   با دستاوردهای فوق الذکر بنیان این صنعت است ، آنچه بزرگترین مانع در جهت پیشرفت باقی مانده است?

LA: موانع کمی برای وجود اوراق بهادار در قالب دیجیتال وجود دارد. به خصوص ، اگر بخواهیم آنها را به عنوان نشانه های قابل برنامه ریزی رمزنگاری نمایان کنیم ، که برای عموم قابل مشاهده است و در مورد مالکیت دقیق آن مبهم است. علاوه بر این ، ما موظف هستیم از قوانین محلی موجود در مورد اوراق بهادار پیروی کنیم ، که یکنواخت حمایت از سرمایه گذار را الزام می کند. از آنجا نتیجه می شود که تمرکززدایی به شدت امکان پذیر نیست و برای اطمینان از انطباق دقیق با قوانین اوراق بهادار ، دولت متمرکز و کنترل های برونزا لازم است.

با این حال ، کم لطفی خواهد بود که بگوییم همین قوانین امروز مرتبط هستند. در واقع ، کل صنعت فاقد نوآوری است دقیقاً به این دلیل که این قوانین برای روزگار و سن اینترنت نوشته شده است ، زمانی که اینترنت چیزی نبود ، چه رسد به یک تلفن هوشمند یا ارز رمزپایه.

صدور اولیه و عملیات بازار ثانویه مملو از موانع عملی است. در بیشتر حوزه های قضایی اروپا نمی توان اوراق بهادار را با ارزهای رمزپایه خریداری کرد.

موانع دیگر مربوط به بومی سازی است ، زمانی که یک پروژه درخواست سرمایه گذاران بین مرز را می کند. بیشتر سیستم عامل های سرمایه گذاری گسترده دامنه خود را به منابع سرمایه گذار محلی محدود می کنند ، در حالی که ارزهای رمزپایه امکان جریان سرمایه گذاری بدون مرز را فراهم می کنند. این امر به ویژه ممکن است برای کشورهایی که از آزادی اقتصادی و سیاسی کمتری برخوردار هستند برای سرمایه گذاری در کشوری با حاکمیت قانون شفاف مانند کشورهای عضو اروپا جذاب باشد..

همین امر برای فعالیت در بازار ثانویه اوراق بهادار دیجیتال اعمال می شود. در اروپا مجبور به دریافت مجوز محلی (بانک ، کارگزار یا مجوز MTF) می شوید. وقتی صحبت از اوراق بهادار با سرمایه کوچک می شود ، بازار ثانویه به وضوح بیش از حد تنظیم می شود و بی جهت است.

با این وجود ، یک پیشرفت مثبت در ابتکار عمل تنظیم سرمایه گذاری جمعی اتحادیه اروپا قابل مشاهده است. در اینجا پیشنهاد کاهش فشار نظارتی در عملیات بازار ثانویه است که اجازه می دهد نوع تابلوی اعلانات برای اوراق بهادار با سرمایه کوچک مطابقت داشته باشد..

به طور کلی ، اگر شخصی بخواهد این کار را به درستی انجام دهد ، توکن امنیتی در درجه اول یک مانع قانونی است. منظور من از سمت راست ، امکان سرمایه گذاری و مبادله ارزهای رمزپایه در مقیاس جهانی است و در عین حال مطابق با قوانین محلی اوراق بهادار عمل می کنند.

تعدادی از موانع وجود دارد که برخی از آنها ما در Fintelum در تلاش هستیم تا با اعمال نفوذ در لایحه در قانون اوراق بهادار محلی از آنها عبور کنیم. هدف ما این است که به نشانه های امنیتی اجازه دهیم به عنوان ابزارهای قابل انتقال اوراق بهادار در یک حوزه قضایی خاص عمل کنند. و بنابراین انتشار و نگهداری متعاقب ثبت سهامداران را به روشی کم هزینه و از نظر فنی موثرتر کاهش می دهد.

  1.   با توجه به ،دوستانهمقررات و پذیرش دولت ، آیا شما متوجه شده اید كه هر كشوری بقیه را پشت سر بگذارد?

LA: کشورهایی در اروپا وجود دارند که سعی در پذیرش نوآوری رمزنگاری و بلاکچین دارند. و کسانی که برای تنظیم آن عجله کرده اند ، البته با بهترین نیت.

مالت را به عنوان مثال در نظر بگیرید. سال گذشته این فرصت را داشتم که در اولین اجلاس Blockchain مالت ، که بیش از 8500 نفر در آن شرکت داشتند ، در یک صفحه مدل سازی Token بنشینم. این رویداد همزمان با قانون جدید رمزنگاری و بلاکچین است که از 1 نوامبر 2018 اجرایی می شود. اگرچه هدف این بود که مالت را به مرکز تجارت و نوآوری در بلاکچین تبدیل کنید ، اما نتیجه کاملاً برعکس است. عمدتا به دلیل مجموعه قوانین سرسخت و محدودکننده ، در نتیجه تعداد زیادی از مشاغل ایجاد شده در مالت وجود ندارد ، یک سال بعد.

به عنوان مثال ، در چرخش دیگری ، آلمان تا همین اواخر هیچ تنظیم خاصی برای رمزنگاری نداشت. اما استفاده از ارزهای رمزپایه برای خرید و مبادله ابزار بدهی قانونی بوده است.

سال گذشته تحول مترقی دیگری از لوکزامبورگ و فرانسه رخ داد. به طور گسترده ، هر دو کشور تصویب قانونی خود را برای اوراق بهادار برای داشتن نمایندگی مبتنی بر بلاکچین معتبر ، قابل قبول و کاملا قانونی تصویب کردند.

  1.   در مورد قابلیت های تحول آفرین دیجیتال چیزهای زیادی ساخته شده است. با توجه به توانایی تأثیرگذاری بر تغییر در بسیاری از صنایع ، فکر می کنید بیشترین سود را از بخش اوراق بهادار دیجیتال ببرید?

LA: با ظهور پول رمزپایه و بلاک چین قابل برنامه ریزی ، ما هم اکنون شاهد پیشرفت در شمول مالی جهانی هستیم. صرفاً با وجود ناب ، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتر سیستم های پولی جایگزینی را برای کسانی که با همتایان فیات خود در کشورهای مختلف ملی مخالف هستند ، ارائه می دهند..

اگر اولین مورد استفاده پول بود ، دومین مورد مهم استفاده ، سرمایه گذاری است. اوراق بهادار دیجیتال ، مانند آنچه ما در Fintelum پیش بینی کرده ایم ، نمایندگی دیجیتالی از اشکال فعلی توافق نامه های حقوقی است. بدون شک ، امروز قانون بیش از حد محدود کننده و حتی بی ربط است. و ، سرانجام قطعاً تغییر خواهد کرد ، سازگار و بهبود خواهد یافت.

در همین حال ، اگر ابزارهای اوراق بهادار قابل انتقال مبتنی بر بلاکچین به زودی جمعیت بلاک چین های همتا به همتا را شروع کنند ، باید شاهد شفافیت داده ها ، فراگیری و جهانی سازی واقعی بیشتر باشیم.

 اگر داده ها در دسترس تر باشند ، این بدان معنی است که سطح تحصیلات و درک عمومی بین سرمایه گذاران خرد نیز به طور حتم افزایش خواهد یافت.

هر صنعتی که به یک ردپای مطمئن و دائمی از رویدادی نیاز داشته باشد ، یا جایی که به یک رکورد عمومی دیجیتال تغییرناپذیر احتیاج دارد ، از آن سود می برد. زیرا این فناوری واقعاً از راه رسیده است.

  1.   با نگاه به جلو ، در کجای مسیر رشد ، دو سال و پنج سال آینده شاهد اوراق بهادار دیجیتال هستید?

LA: با وجود پیشرفت فن آوری ، ما مردم هنوز هم باید تمام آنچه اکنون امکان پذیر است را جبران کنیم. در مدت دو سال ، ممکن است موارد تجاری بسیاری اثبات شده داشته باشیم. اما در عین حال ، مطمئناً همچنان دانش کسب خواهیم کرد و فرزندخواندگی را بهبود خواهیم بخشید. منحنی یادگیری ، سرانجام بخصوص در اقتصادهای پیشرفته تر ، شیب دار خواهد شد. حداقل اقتصاد پیشرفته ممکن است به دلیل شرایط سیاسی در خط مقدم تصویب باشد.

در مدت پنج سال ، همه چیز می تواند تغییر کند. شاید تا آن زمان ما فناوری های جدیدی داشته باشیم که باید خود را با آنها سازگار کنیم. از قابلیت های کوانتومی ، به عنوان مثال ، یا برنامه های کاربردی هوش مصنوعی استفاده کنید.

امروز ، هدف ما این است که اوراق بهادار قابل برنامه ریزی را در برابر پول قابل برنامه ریزی جفت کنیم. به عبارت دیگر ، اوراق بهادار را در برابر ارزهای رمزپایه منتشر و جفت کنید و بنابراین موارد پذیرش و استفاده را پیش ببرید.

نتیجه

خوب شما آن را دارید! همانطور که سال 2019 در حال پایان است ، روند واضحی در این بخش وجود دارد – یک روند مثبت. در حالی که بسیاری از موانع برآورده شده و برطرف شده اند ، اما موانع زیادی همچنان وجود دارد. با وجود این ، پتانسیلی که اوراق بهادار دیجیتال برای تغییر شکل FinTech در اختیار دارد مانند همیشه دلهره آور است.

چند ماه دیگر پایگاه را لمس خواهیم کرد تا احساسات صنعت را با مجموعه ای جدید از تأثیرگذاران از سراسر جهان دوباره ارزیابی کنیم. تا آن زمان ، با مراجعه به اوراق بهادار.io در جریان باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me