banner
banner

سرمایه گذاری در پالادیوم – هر آنچه لازم است بدانید

چرا در پالادیوم سرمایه گذاری کنیم?

سرمایه گذاری در فلزات گرانبها بخاطر تمرکز بسیار زیاد بر روی نامهای محبوب این بخش ، مورد بخشش قرار می گیرد. معامله طلا و نقره بدیهی است که توجه بیشتری را در این زمینه جلب می کند ، این عمدتا به دلیل سطح آگاهی عمومی است که اکثر مردم در مورد این گزینه های معمول بازار دارند. فلزات گرانبهای دیگری نیز وجود دارند که قطعاً ارزش سرمایه گذاری را دارند. یکی از این موارد که اغلب توسط تجار خرده فروشی فراموش می شود ، پالادیوم است. با وجود این واقعیت که این فلز گرانبها طی سالهای اخیر به شدت رشد کرده است و از سال 2008 بیش از 1000 درصد سود کسب کرده است ، اما اغلب توسط سرمایه گذاران متمرکز بر بازارهای بالاتر طلا و نقره کنار گذاشته می شود.

در اینجا ما به شما نشان خواهیم داد که بازار پالادیوم چیست ، چگونه می توانید وارد تجارت این فلز گرانبها شوید و چرا ممکن است یک افزودنی عالی برای نمونه کارها باشد.

اصول اولیه – آنچه باعث قیمت پالادیوم می شود?

در حال حاضر ، پالادیوم بالاتر از طلا معامله می شود که هر دو در بالاترین سطح قرار دارند. این امر هر دو مانند هرگز نوری را تابانده است. بنابراین ، چه عواملی باعث افزایش قیمت پالادیوم در افزایش سطح آن حتی از طلا شده است؟ در اینجا چند مورد اصلی برای بررسی وجود دارد:

تقاضای صنعت خودرو – این تا حد زیادی تأثیر شماره یک در قیمت پالادیوم در سراسر جهان است. صنعت اتومبیل حدود سه چهارم تقاضای جهانی پالادیوم را تشکیل می دهد. این به این دلیل است که پالادیوم یک جز key اصلی در ساخت مبدلهای کاتالیزوری است. این و به ویژه تقاضا برای وسایل نقلیه در بازارهای بزرگی مانند ایالات متحده و چین تأثیر زیادی در قیمت پالادیوم دارد.

نگرانی های ژئوپلیتیک – این فاکتور می تواند در تعدادی از جبهه های پالادیوم فعال باشد و چیزی است که شما باید قبل از سرمایه گذاری بررسی کنید. بیشتر تأمین پالادیوم جهان از روسیه و آفریقای جنوبی تأمین می شود. این حدود 80٪ از کل عرضه در سراسر جهان را تشکیل می دهد. با این اوصاف ، هرگونه وقفه در این تأمین یا فرآیند ، خواه به صورت تحریم هایی باشد که روسیه گاهی اوقات با آن روبرو است و یا مشکلات تأمین برق ، می تواند باعث نوسان قیمت شود..

جانشینی – جایگزینی پالادیوم برای سایر فلزات در صنعت خودرو ، موضوعی است كه مورد بررسی و افزایش قرار می گیرد. این به دلیل گران بودن پالادیوم و همچنین استفاده از تعدادی جایگزین از جمله پلاتین بسیار زیاد است. با این وجود ، پلاتین یک جایگزین مستقیم نیست که بتوان به راحتی از آن استفاده کرد ، بنابراین سازندگان خودرو هنوز تا حد زیادی به پالادیوم متکی هستند.

قدرت دلار آمریکا – در حال حاضر بازار فارکس دلار آمریکا دوران سختی را پشت سر می گذارد. این تضعیف دلار می تواند مانند سایر فلزات گرانبها بر قیمت پالادیوم تأثیر بگذارد ، هرچند ممکن است دلیل آن متفاوت باشد. پالادیوم معمولاً از دلار به دلار در ایالات متحده خریداری می شود. هر حرکت رو به پایین دلار می تواند به عنوان یک تامین کننده برتر ضدعفونی کننده عمل کند. این می تواند عرضه فلز گرانبها را کاهش دهد که به نوبه خود می تواند منجر به یک حرکت رو به بالا شود.

راه های سرمایه گذاری در پالادیوم

اکنون که چندین عامل اصلی در مورد قیمت پالادیوم را می شناسید ، شما را در موقعیت خوبی قرار می دهد تا در خرید و تجارت بازار مشارکت داشته باشید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید در این مقدار معاملات بازارهای طلا یا نقره را انجام دهید. نکات اصلی که در اینجا متفاوت خواهد بود نقدینگی و میزان ارتباط سرمایه گذاری با قیمت پالادیوم است.

مستقیم ترین راه درگیر شدن در معاملات پالادیوم خرید مستقیم شمش پالادیوم از یک نعناع مشهور یا منبع تأمین معتبر دیگر است. این خرید فیزیکی فلز معمولاً به صورت سکه ، سکه قابل جمع آوری یا میله هایی از فلز است که می توان در وزن های مختلف خریداری کرد. به طور طبیعی ، این کاملا به قیمت های بازار پالادیوم مرتبط است ، اگرچه باید توجه داشته باشید که به طور کلی حق بیمه کمی توسط فروشنده اضافه می شود ، و این می تواند یک سرمایه گذاری کاملاً دشوارتر برای فروش سریع پالادیوم در صورت تغییر قیمت باشد.

سهام پالادیوم یکی دیگر از روش های محبوب درگیر شدن در معاملات بازار است. این به معنای خرید سهام در شرکت های مرتبط با پالادیوم از طریق کارگزار شما است. آنها معمولاً با تقاضا و قیمت پالادیوم بسیار نزدیک هستند ، گرچه باید برای درک معیارهای اصلی عملکرد هر یک از شرکت ها نیز مراقب باشید. اگر به دنبال بازار با حجم حتی بیشتر هستید ، می توانید گزینه های پالادیوم یا قراردادهای آتی را معامله کنید. اینها می توانند ریسک بالاتری داشته باشند اما مطمئناً از نظر توانایی شما در تجارت سریع پالادیوم بسیار مایع هستند.

سرانجام ، اگر به دنبال روشی کاملاً متعادل برای سرمایه گذاری در پالادیوم هستید ، ETF ها می توانند گزینه خوبی برای شما باشند. در اصل سبدهای سهام وجود دارد که می توانید با یک قیمت جمعی در آنها سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری در یک ETF موضوعی مربوط به پالادیوم ، شما را در معرض بسیاری از بازیگران اصلی این بخش قرار می دهد و همچنین در صورت کاهش قیمت ها باید تا حدی خطر را تهدید کنید. این ETF ها اغلب می توانند سود سهام سالم نیز پرداخت کنند.

چه کسی باید در پالادیوم سرمایه گذاری کند?

اگرچه اکنون پالادیوم در یک قیمت بالاتر از طلا است ، اما هنوز هم سرمایه گذاری زیادی است که هر نوع معامله گر می تواند انجام دهد. مانند سایر سرمایه گذاری های فلزات گرانبها ، این چیزی است که می توانید با استفاده از آن تنوع زیادی به سبد سهام خود بیفزایید. همچنین به لطف اینکه از بین بهترین کارگزاران آنلاین ارائه می شود ، در دسترس همه معامله گران خرده فروشی قرار گرفته است.

سرمایه گذاری شما در پالادیوم واقعاً به مشخصات ریسک شما بستگی دارد. با این کار مشخص خواهد شد که کدام روش سرمایه گذاری پالادیوم برای شما مناسب است. اگر مایل هستید بیشتر ریسک کنید و می توانید درجه ای از نوسان را تحمل کنید ، ممکن است گزینه ها یا معاملات آتی را در نظر بگیرید ، در حالی که یک رویکرد محافظه کارانه تر ، سرمایه گذاری در ETF یا صندوق های شاخص خاص است. با وجود رشد تقاضا و قیمت ، روشن است که معامله گران بیشتر و بیشتر از سایر فلزات گرانبها از پتانسیل تجارت پالادیوم آگاه می شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me