banner
banner

الیور سیاه ، مدیرعامل Fraxtor Capital – سری مصاحبه ها

شما یک داستان جالب و متنوع از زندگی دارید که 17 سال را به عنوان افسر نیروی هوایی جمهوری سنگاپور و خلبان در خدمات ملکی گذرانده اید. چگونه از چنین شغلی به راه اندازی اولین شرکت سرمایه گذاری املاک و مستغلات خود Hanson Court Pte Ltd روی آوردید?

من دو شور داشتم که بزرگ شدم. یکی هواپیمایی بود و دیگری سرمایه گذاری در املاک و مستغلات. من از 19 سالگی به عنوان خلبان در نیروی هوایی ثبت نام کردم و برای ادامه تحصیل در استرالیا بورسیه دولتی به من پیشنهاد شد. در 21 سالگی ، من اولین املاک و مستغلات تجاری خود را خریداری کردم که یک واحد خرده فروشی در یک مرکز خرید در سنگاپور بود. تا زمان فارغ التحصیلی من در 23 سالگی ، واحد خرده فروشی را حدوداً دو برابر قیمت خرید فروخته بودم و بیش از 10 برابر سود سهام برایم خالص کردم. این موضوع چنان شیفته من شده بود که حوصله خرید ملک بعدی خود را نداشتم ، این بار یک واحد مسکونی در سنگاپور. من این واحد را شش سال بعد به بیش از دو برابر قیمت خرید نیز فروختم.

من می دانستم که در حال انجام کاری هستم. بنابراین من بعد از اتمام دوره آموزش خلبانی در نیروی هوایی در سال 2009 (در زمان بحران مالی) وسیله نقلیه سرمایه گذاری خانوادگی خود Hanson Court Pte Ltd (به نام اولین املاکی که به دست آوردیم) راه اندازی کردم. ما برای خرید ده واحد تجاری و صنعتی در سنگاپور ، با استراتژی افزودن ارزش به دارایی ها از طریق افزایش دارایی ، ادامه دادیم. با این کار ، ما توانستیم درآمد اجاره را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم و پنج سال بعد واحد را فروختیم و بیش از 40٪ IRR بدست آوردیم (p.a.).

پس از 17 سال خدمت ، در سال 2018 ، نیروی هوایی را ترک کردم تا بر روی استارت آپ Fraxtor خود تمرکز کنم.

برای آشنایی بیشتر خوانندگان با ما ، می توانید کاری را که Hanson Court Pte Ltd انجام می دهد با ما در میان بگذارید?

Hanson Court Pte Ltd به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری در املاک در سنگاپور تشکیل شد. در طی بحران مالی در 09/08 ، بسیاری از دارایی های تجاری و صنعتی را برای کمتر از ارزش به دست آوردیم و آنها را نگه داشتیم تا بازار بهبود یافت و بیش از 40٪ IRR برای ما درآمد داشت. در حال حاضر ما هنوز در واحدهای تجاری در سنگاپور سرمایه گذاری می کنیم و همچنین برای توسعه املاک در خارج از کشور به چین سفر کرده ایم.

آیا چیزی با اره یا تجربه کار کردن هانسون دادگاه شما وجود داشت که به شما الهام بخش برای راه اندازی Fraxtor ، یک شرکت متخصص در ارائه املاک و مستغلات توکن و سرمایه گذاری شده است?

از طریق تجربه سرمایه گذاری در املاک ، فهمیدم که برخی از نقاط درد را می توان با استفاده از توکال حل کرد. اولاً ، این سرمایه زیادی بود که برای خرید ملک مورد نیاز است که تنوع بخشیدن به نمونه کارها را برای سرمایه گذاران دشوار می کند. دوم ، کمبود نقدینگی این سرمایه گذاری بود که باعث می شود آن برای افرادی که می خواهند در کوتاه مدت سرمایه گذاری کنند ، منع شود. سوم ، دسترسی به بازار جهانی املاک و مستغلات بود. دانش لازم برای انجام مراقبت های لازم در مورد ملک و حتی ساختار سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در خارج از کشور را برای افراد دشوار می کند..

با بستری مانند شکننده, ما می توانیم به سرمایه گذاران اجازه دهیم از حداقل 10،000 دلار با ما سرمایه گذاری كنند و از تجربه سرمایه گذاری بدون دردسر لذت ببرند.

می توانید توضیح دهید که چگونه Fraxtor از کدام منبع برای سرمایه گذاری استفاده می کند؟?

ما در حال حاضر بر روی پروژه های فرصت طلبانه و ارزش افزوده در بازارهای بالغ مانند استرالیا ، ژاپن ، سنگاپور و اروپا (از جمله انگلیس) تمرکز می کنیم. اینها بازارهایی است که تیم ما نیز باتجربه تر است.

اول ، ما به دو عامل اصلی نگاه می کنیم: مکان و پتانسیل. مکان چیزی است که نمی توانیم آن را تغییر دهیم. از این رو انتخاب پروژه ها بر اساس قابلیت دسترسی و مطلوبیت محل دارایی ضروری است. پتانسیل چیزی است که ما می توانیم از طریق طرح های توسعه مجدد یا افزایش دارایی ، قفل آن را در ملک باز کنیم. این احساس ما این است که به ما امکان می دهد ارزش ملک را افزایش دهیم.

بعد ، ما به ساختار مالی دارایی نگاه می کنیم. ما به دنبال بهترین روش برای ساختار سرمایه سرمایه گذاری هستیم تا بازده سرمایه گذار را به حداکثر برسانیم. در شرایط فعلی بازار ، ما در حال بررسی 10 +٪ IRR برای پروژه های ارزش افزوده و 15 +٪ IRR برای پروژه های فرصت طلب هستیم.

پروژه هایی که معیارهای ما را دارند برای انتخاب به کمیته سرمایه گذاری ما ارائه می شوند.

چه مدت دارایی ها نگهداری می شود؟ آیا هدف این است که آنها را مستاجر کنید ، یا آنها را برای سود سرمایه تلنگر کنید?

مدت زمان برگزاری به نوع دارایی و استراتژی ما بستگی دارد. برای پروژه های توسعه ای ما ، هدف ما فروش هر چه سریعتر دارایی ها برای باز کردن بازده برای سرمایه گذاران ما است. این احتمالاً بین 1.5 تا 3 سال به طول می انجامد. برای پروژه های سرمایه گذاری ما ، هدف افزودن ارزش به دارایی ها از طریق طرح های توسعه ، افزایش درآمد عملیاتی خالص و متعاقباً فروش آنها برای سود سرمایه است. این کار بین 3 تا 5 سال طول می کشد.

آیا به روز رسانی ماهانه یا سه ماهه برای سرمایه گذاران صادر می شود؟ به چه نوع اطلاعاتی می توانند دسترسی پیدا کنند?

سرمایه گذاران هر زمان که به روزرسانی های مربوط به ملک وجود دارد ، به روز می شوند. سرمایه گذاران می توانند به تفاهم نامه اطلاعات مربوط به ملک و همچنین مطالعه امکان سنجی مالی که برای پروژه انجام داده بودیم ، دسترسی پیدا کنند..

Fraxtor کجا تنظیم می شود و چه مجوزهایی دارد?

Fraxtor در حال حاضر از مجوز در سنگاپور معاف است زیرا ما فقط با سرمایه گذاران معتبر سرو کار داریم.

آیا می توانید در مورد برخی از سرمایه گذاری های فعلی که ارائه می دهید مانند مکان و نوع ملک برای ما بگویید?

پروژه فعلی ما بازسازی یک ملک دارای زمین مسکونی در سنگاپور است. این ملک در Adelphi Park Estate در امتداد جاده Upper Thomson واقع شده است. ما قصد داریم املاک موجود را تخریب کرده و دو واحد نیمه جدا در زمین بسازیم.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید آن را با خوانندگان ما به اشتراک بگذارید?

Fraxtor به زودی فعالیت های ما در استرالیا را گسترش می دهد و ما در مرحله دریافت مجوز خدمات مالی استرالیا هستیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر به Fraxtor Capital مراجعه کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me