banner
banner

انتظار می رود نوسانات بیت کوین با افزایش سودهای آتی در این هفته بازگردند: جمعه های آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

تصویر جمعه آینده

در طول هفت روز گذشته ، Bitcoin (BTC) قیمت آنچنان انحراف نداشته و به پایین ترین سطح خود در روز یکشنبه 8،940 دلار رسیده است ، اما پس از آن بهبود یافته و به دنبال ارزشهای جهانی است و در روز چهارشنبه به بالاترین قیمت هفتگی 9،599 دلار رسیده است. با این حال ، مطابق با گزارش سه ماهه OKEx ، قیمت از آن زمان کاهش یافته است و به سطح 9300 دلار سقوط کرده است (BTCUSD0925) ، که همچنین نشان دهنده حق بیمه 80 دلار است.

نگاه كردن داده های تجارت OKEx, می توانیم ببینیم که بهره باز یا OI در این هفته با 200 میلیون قرارداد افزایش یافته و به سطح اواسط مارس بازگشت. هرچند که نسبت بلند / کوتاه همچنان در حدود 1.0 است و همچنان نرخ وام در حاشیه به بالاترین سطح 4.1 رسیده است..

مبنای BTC به همراه قیمت در روز چهارشنبه افزایش نیافته و هشدار خطر احتمالی را به معامله گران داد ، اما همچنان بالاتر از جمعه گذشته است ، که به تغییر احساس حاشیه ای پس از اصلاح روز پنجشنبه اشاره دارد.

نمودار 4 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

بازدید صفحه داده تجارت OKEx برای کشف شاخص های بیشتر.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت بلند / کوتاه که در حدود 1.0 معلق بود ، پس از صعود سریع به بالای 0.9 در جمعه گذشته تغییر زیادی نکرد. روز سه شنبه به بالاترین میزان هفتگی 1.1 رسید ، اما در روز چهارشنبه در هنگام افزایش سریع بیت کوین عقب نشینی کرد ، این نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در میان افزایش قیمت ها وارد موقعیت های کوتاه مدت می شوند.

در حال حاضر ، این نسبت در حدود 1.05 است که نشان دهنده خوش بینی محافظت شده از فعالان بازار است.

زمان جمع آوری داده ها: 7/3 4:00 صبح تا 7/10 10 4:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

رالی دوشنبه BTC برگزار شد OKEx BTC Quarterly Future’s حق بیمه تا 126 دلار با این حال ، حق بیمه از افزایش قیمت در روز چهارشنبه پیروی نکرد و به ماهیت ناپایدار آن اشاره کرد.

با این حال ، پس از افت روز پنجشنبه ، حق بیمه به 80 دلار یا 0.9 درصد کاهش می یابد ، اما هنوز هم بالاتر از 70 دلار جمعه گذشته است ، که نشان می دهد فعالان بازار خیلی هم نزولی نیستند.

زمان جمع آوری داده ها: 7/3 4:00 صبح تا 7/10 10 4:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین اختلاف مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

OI ناگهان در ساعات اولیه صبح دوشنبه جهش کرد و از 665 میلیون قرارداد به 775 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) افزایش یافت. در همین حال ، این قیمت از 9200 دلار به بالاتر از 9300 دلار رسید. سپس OI همراه با افزایش قیمت به بالاترین میزان هفتگی 868 میلیون در روز چهارشنبه صعود کرد.

در جریان اصلاح شدید روز پنجشنبه ، ما حجم معاملات قابل توجهی بالا را مشاهده کردیم ، اما کاهش نرخ بهره نسبتاً ملایم تر بود. OI فعلی تقریباً قبل از سقوط اواسط مارس به سطح خود بازگشته است ، اما ضریب OI بالاتر نیز نشانگر خطر تجمعی است.

زمان جمع آوری داده ها: 7/3 4:00 صبح تا 7/10 10 4:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و OI در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم OI افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام دهی BTC

نسبت وام حاشیه از 2.2 جمعه گذشته به ارزش فعلی 4.1 افزایش یافته است – یک بالاترین قیمت از اواسط ژوئن. این نسبت نشان می دهد که معامله گران در بازار حاشیه نقطه ای اکنون خوش بین تر هستند ، اما ارزش های شدید را نیز باید به عنوان نشانه های احتمالی چرخش از نزدیک مشاهده کرد.

زمان جمع آوری داده ها: 7/3 4:00 صبح تا 7/10 10 4:00 صبح (UTC)

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به مقدار USDT طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می دهد.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

از آنجایی که OI در طول هفته قیمت های زیادی را تجربه کرد ، انتظار می رود که در میان مدت این قیمت دوباره بی ثبات باشد. با این حال ، از آنجا که جنبش های اخیر بیت کوین ارتباط بسیار نزدیک با بورس سهام دارد ، ظهور یک روند مستقل دشوار است.

این هفته بیت کوین در میانگین متحرک 60 روزه (حدود 9،400 دلار) یک شکست جعلی ایجاد کرد ، اما این سطح همچنان یک مقاومت اساسی است. سطح حمایتی بعدی را می توان 9000 دلار دانست که در صورت شکستن ، راه را برای آزمایش 8500 دلار در میان مدت باز می کند.

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me