banner
banner

بیت کوین در حالی که احتیاط خرده فروشی برای ATH جدید تعیین می شود در میان احتیاط خرده فروشی راه می افتد

Futures Friday یک بازبینی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

بیت کوین (BTC) از ابتدای ماه اکتبر شش شمع سبز هفتگی نصب کرده است که شش هفته متوالی سود را نشان می دهد. ارز دیجیتال برجسته امروز صبح دوباره بخار جمع آوری کرد و طبق شاخص OKEx BTC 16،490 دلار رسید – بالاترین قیمت از هفته دوم ژانویه 2018. در حال حاضر ، معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD1225) با حق بیمه 300 دلار معامله می شوند ، یا 1.8٪ ، بیش از قیمت شاخص.

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، ما نشان دادیم که چگونه داده های معاملات OKEx گرایش بازار نسبت به افزایش قیمت کوتاه مدت را منعکس می کند. داده های این هفته بیشتر نشان می دهد تاجران خرده فروشی در تعقیب افزایش قیمت تردید دارند.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC به طور کلی با نسبت وام های حاشیه ای راکد در برابر حرکت قیمت قرار گرفت. در همان زمان ، سطح حق بیمه سه ماهه سه ماهه بر حسب درصد کاهش یافته است و فعالان بازار نسبت به بهره باز که قله های جدیدی را برای همیشه تعیین کرده است ، احتیاط می کنند.

با این حال ، بیت کوین علی رغم ترس خرده فروشی ، هنوز جای افزایش دارد ، زیرا همه داده های معاملاتی شرایط بیش از حد را نشان نمی دهند. اگر قیمت بتواند سطح مقاومت 16000 دلاری را بشکند ، می تواند حرکت صعودی را ادامه دهد و سرمایه گذاران خرده فروشی احتمالاً FOMO را در موقعیت های.

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین - 11/13معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) ، از ساعت 6:00 صبح UTC در 13 نوامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت بلند / کوتاه عمدتا برخلاف قیمت در طول هفته در حرکت بود. با افزایش قیمت آتی سه ماهه از 15200 دلار به 16،600 دلار ، این نسبت از بالاترین نرخ 1.09 روز یکشنبه به 0.85 کنونی کاهش یافت..

قابل توجه است که نسبت بلند / کوتاه با هر عقب نشینی در قیمت به سرعت برگشت ، که نشان می دهد تاجران خرده فروشی در افت قیمت موقعیت های طولانی را باز می کردند اما با افزایش قیمت به سرعت آنها را می بستند.

پس از شش هفته متوالی سود ، تردید معامله گران در ادامه تعقیب روند صعودی قیمت قابل درک است.

علاوه بر این ، نرخ بودجه مبادله های دائمی BTC نیز بیش از حد گرم نمی شود ، که بیشتر نشان می دهد سرمایه گذاران خرد از خطرات بازپس گیری احتیاط می کنند.

نسبت کوتاه بیت کوینزمان جمع آوری داده ها: 11/6 6:00 صبح UTC تا 11/13 6:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیت های بلند باید برابر با تعداد کل موقعیت های کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت گرفته اند.

مبنای BTC

در حالی که قیمت در حال افزایش است ، پایه فعلی 300 دلار BTC مطابق با جمعه گذشته است ، اما از نظر درصد ، حق بیمه در واقع پایین است. ثبات در حق بیمه همچنین نشان می دهد که بازار در حال حاضر بیش از حد هیجان زده نیست. با این حال ، اساس فعلی هنوز سالم و بازتاب دهنده احساسات صعودی بازار است.

مبنای BTCزمان جمع آوری داده ها: 11/6 6:00 صبح UTC تا 11/13 6:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز از روز چهارشنبه شروع به صعود کرد ، از حدود 1 میلیارد دلار به بالاترین سطح از 1.2 میلیارد دلار امروز صبح. سود باز جمع شده در همه صرافی ها نیز امروز برابر 6.1 میلیارد دلار به بالاترین حد خود رسیده است داده از کج.

در حالی که علاقه مفرط بیش از حد از نظر تاریخی نشان دهنده افزایش خطر است ، افزایش قیمت امسال بیشتر ناشی از ورود پول سازمانی است و ما به زمان بیشتری نیاز داریم تا ببینیم آیا این بهره باز بالا به یک قاعده تبدیل می شود یا نه.

علاقه باز و حجم BTC - 11/13زمان جمع آوری داده ها: 11/6 6:00 صبح UTC تا 11/13 6:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

وام های حاشیه ای BTC در طول هفته نوسان چندانی نداشته است و بین 9.5 تا 11.5 بوده است که نشان می دهد بازار در حالت FOMO نیست. دور دیگری از اهرم در بازار معاملات ممکن است نشان دهنده هجوم بازرگانان خرده فروشی باشد ، اما اهرم فعلی در سطح سالم باقی مانده است.

نمودار نسبت وام های حاشیه ای - 11/13زمان جمع آوری داده ها: 11/6 6:00 صبح UTC تا 11/13 6:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می دهد..

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC را خریداری کنند و کسانی که BTC را وام می گیرند قصد دارند آن را کوتاه کنند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر افراطی این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

Hunain Naseer ، ویرایشگر ارشد OKEx

نوامبر ماه مهمی برای بیت کوین بوده است ، زیرا در ماه دسامبر 2017 و ژانویه 2018 سطح اصلی مقاومت را تشکیل داده است. با این حال ، با توجه به روند افزایش متوالی ، بازار به طور طبیعی در هر سطح جدید محتاط است ، زیرا تعداد کمی از بازار راه ادغام از ماه گذشته.

داده های معاملات آتی که در این هفته بررسی شد نشان دهنده این احتیاط است زیرا معامله گران خرده فروشی در انتظار اصلاح عمده هستند اما همچنان به دنبال سود اندک بین افت و خیزهای جزئی هستند. گفته می شود ، اگر BTC موفق به ایجاد پشتیبانی قوی در حدود 16000 دلار شود ، مسیر آن به سمت ATH 2017 مشخص خواهد شد و معامله گران خرده فروشی احتمالاً FOMO را با حجم مناسب وارد بازار می کنند و قیمت را حتی بالاتر می برند.

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

قیمت BTC در معاملات آتی سه ماهه مقاومت 15،800 دلاری – یا 16100 دلاری را شکست – باعث افزایش اعتماد به نفس صعودی بازار شد. با این حال ، امروز صبح حجم زیادی انجام نشده است ، که می تواند برخی از نگرانی ها را ایجاد کند. 

پشتیبانی روزانه در حدود 16،100 دلار – یا 16،400 دلار ، برای معاملات آتی سه ماهه است. اگر الگوی کوتاه مدت افزایش بتواند ادامه یابد ، پس یک بازپرداخت جزئی این سطح پشتیبانی را نمی شکند. برعکس ، اگر پشتیبانی نتواند حفظ شود ، اصلاح به طور قابل توجهی گسترش می یابد. پایین ترین پشتیبانی 15400 دلار است.

علاقه وافزایش و رکورد کنونی به وضوح نگران کننده بازار است ، اما خرید قوی در بازار نقطه ای می تواند قیمت ها را پشتیبانی کند.

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me