banner
banner

Ed Tuohy ، مدیر عامل شرکت MERJ Exchange Limited – سری مصاحبه ها

ادموند تووهی مدیر عامل صرافی MERJ است. MERJ Exchange مبنای خلاقانه خاتمه بخشیدن به پایان ، بازارهای جهانی چند بازار برای سهام ، بدهی و مشتقات است.

MERJ به زودی بازارهای دارایی های دیجیتال و توکن های امنیتی خود را همراه با فرصت سرمایه گذاری در MERJ Exchange راه اندازی می کند.

آنتوان: صرافی MERJ یک بورس اوراق بهادار است که در حال حاضر سهام ، مشتقه و بازار بدهی ارائه می دهد. چه چیزی الهام بخش توسعه اوراق بهادار دیجیتال است?

ED: ما شدیداً به پتانسیل رقمی سازی برای تحول در بازارهای سرمایه اعتقاد داریم. خیلی ساده فکر می کنیم آینده است. 3 دلیل اصلی وجود دارد که ما در این مسیر حرکت می کنیم:

1) این فناوری می تواند همه کارهایی را که در بازارهای اوراق بهادار انجام می دهیم ، از انتشار ، تا ثبت سهامداران ، انطباق ، توزیع ، رأی دادن و غیره ، ساده کند. فرصت ساده سازی بخشهای بزرگی از این جریان کاری بسیار جذاب است و به نفع همه افراد درگیر است..

2) می توانیم اصطکاک افرادی را که ممکن است در گذشته در بازارهای سرمایه شرکت نکرده باشند ، به طرز چشمگیری کاهش دهیم. منظور من از اصطکاک ، شما به رایانه ، یا حساب دلالی سهام یا حتی حساب بانکی احتیاج نخواهید داشت. بسیاری از بازارهای نوظهور با انقلاب “همراه اول” توانمند شده اند. ما می خواهیم یک نقطه دسترسی به بازارهای سرمایه ایجاد کنیم که یکپارچه با آن اکوسیستم ادغام شود.

3) ما کاملاً برای آن آماده شده ایم. ما یک بازار تنظیم شده با زیرساخت های یکپارچه پس از تجارت را اداره می کنیم ، که کاملاً غیر معمول است اگر به سایر بازارهای تنظیم شده در سراسر جهان نگاه کنید ، آنها به یک مدل سپرده گذاری مرکزی / سپرده گذاری مرکزی گره خورده اند. این بدان معناست که بسیاری از سازمانهای متفاوت باید در مورد نحوه پردازش دارایی های دیجیتال به توافق برسند. ما دارای زیرساخت و تأیید نظارتی هستیم تا سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی را به دنیای دارایی های دیجیتالی وارد کنیم به گونه ای که از انتها به انتها سازگار باشد.

آنتوان: نام MERJ نماد چیست?

اد: خوشحالم که این را پرسیدی. من عاشق اسم MERJ هستم. ما همانقدر که اعتقاد جدی به رمزگذاری داریم ، به اصول قوانین اوراق بهادار ، حمایت از سرمایه گذاران و مقررات نیز بسیار اعتقاد داریم. MERJ اشاره ای است به ایده ترکیب بهترین های دنیای قدیم و جدید. بهترین محافظت از بازار سنتی با تمام مزایای بالقوه این فناوری دیجیتال. همچنین اشاره به ایده ادغام تمام لایه های زنجیره تسویه حساب و حضانت است. به جای چند مصالحه چند روزه ، می توانیم منتظر یک معامله فوری باشیم.

آنتوان: MERJ Exchange Limited در حال حاضر تنها بورس اوراق بهادار مجاز در جمهوری سیشل است. چه عاملی باعث انتخاب این اقامتگاه در مقابل سایر حوزه های قضایی معروف فراساحل شد?

اد: ما یک بازار تنظیم شده هستیم – از این نظر که عملکرد مشابه LSE در انگلیس و NYSE در ایالات متحده را در سیشل ارائه می دهیم. اینقدر نیست که ما سیشل را انتخاب کنیم ، بیشتر اینکه سیشل به یک بورس سهام احتیاج داشت و ما افراد مناسبی برای انجام آن بودیم. این داستان پس از GFC ، زمانی آغاز شد که صندوق بین المللی پول و بانک جهانی با دولت سیشل نشستند و آنها را تشویق به توسعه بخش خدمات مالی در اینجا کردند. بخشی از آن ایجاد بورس سهام بود. ما خود را برای انجام این کار پیش قدم کرده ایم و از سال 2011 برای ایجاد یک مبادله بین المللی دست در دست ناظران در اینجا کار کرده ایم. لیست های ما اکنون بیش از 20٪ از تولید ناخالص داخلی ملی را تشکیل می دهد که معیار اصلی ارزیابی بلوغ اقتصاد است. FSA سیشل اکنون عضو وابسته IOSCO و MERJ عضو وابسته فدراسیون جهانی مبادلات است. این دستاوردهای پیش پا افتاده ای نیستند و در مورد دستورالعمل های سرمایه گذاری نهادی بسیار مهم هستند ، بنابراین ما می توانیم این بازار را برای گسترده ترین سرمایه جهانی ممکن باز کنیم.

آنتوان: چه تعداد اوراق بهادار در حال حاضر در بورس ذکر شده است? 

اد: 29 دارایی و 2 بدهی. صادر کننده هایی از 5 قاره و سرمایه گذار از 7 قاره داریم.

ساختن نوعی زیرساخت و وضعیت نظارتی که در اینجا داریم ، زمان بر است – و هیچ میانبری وجود ندارد. اکنون ما یک پایه عالی برای یک مرحله بسیار هیجان انگیز از رشد داریم.

آنتوان: بیشتر شرکت های ذکر شده در بورس MERJ آفریقایی هستند ، این کاملاً منطقی است زیرا سیشل اغلب به عنوان جزایر کیمن قاره آفریقا معرفی می شود. اکثر سرمایه گذاران در اروپا با سیشل آشنا خواهند بود ، اما احتمالاً نمی توان در مورد سرمایه گذاران آمریکای شمالی و آسیایی همین حرف را زد. آیا شما اعتقاد دارید که باید به STO ها در مورد مزایای فهرست شدن در بورس در این حوزه قضایی آموزش دهید? 

اد: ما از استانداردهای IOSCO و WFE پیروی می کنیم ، سرمایه گذاران بین المللی اهمیتی نمی دهند که ما در لندن هستیم یا سیشل. در حال حاضر صادر کننده هایی از آمریکای شمالی ، آسیا ، استرالیا ، اروپا و آفریقا داریم. ما قصد داریم چیزی را تهیه کنیم که در جاهای دیگر موجود نباشد و صادر کنندگان به نقدینگی خود بروند.

با گفتن اینکه سیشل در واقع یک داستان عالی همکاری بین المللی است. دلایل بسیاری وجود دارد که سیشل از صلاحیت قضایی خوبی برخوردار است و هر صادر کننده STO که جدی باشد تحقیقات خود را انجام می دهد و به سرعت متوجه می شود که. در 10 سال گذشته دولت و نهادهای نظارتی با آژانس های بین المللی مانند OECD و FATF همکاری کرده اند تا سیشل را به بالاترین استانداردهای بین المللی برسانند. اکنون OECD آن را در رتبه بندی کشورهای انگلستان ، ژاپن ، آلمان ، آمریکا و استرالیا قرار داده است. از زمان ورود صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در این کشور از رتبه B- به BB رسیده است. این واقعاً خط سیر اقتصاد را برجسته می کند. نظر ما این است که بازار STO کاملاً بدون مرز خواهد بود ، اما صادرکنندگان قصد ندارند به حوزه قضایی که با این استانداردهای بین المللی بالا مطابقت ندارد بروند ، زیرا این امر نظارت بیشتری را از سوی سایر نهادهای نظارتی به دنبال خواهد داشت. در بازارهای اوراق بهادار هیچ آربیتراژی نظارتی وجود ندارد ، مردم وضوح و سادگی را می خواهند و بدون هیچ زحمتی اضافه می شوند. سیشل ارائه می دهد که به وفور ، و همچنین یک رژیم مالیاتی با مزیت ، بسیاری از توافق نامه های مالیات مضاعف ، بخش رونق خدمات شرکت های بزرگ ، قیمت های رقابتی. اگر همه اینها برای شما کافی نیست ، بدترین مکان برای بازدید از تجارت نیست.

آنتوان: الزامات پردازشی و لیست STO های جدید چگونه خواهد بود? 

اد: روش پردازش ما همان روند KYC / AML را برای مشتریانی که مایل به تجارت هرگونه اوراق بهادار ذکر شده هستند ، دنبال می کند. در مورد الزامات لیست ، استاندارد رمز انتخاب شده باید مطابق با مقررات ما باشد اما در غیر این صورت دقیقاً همانند اوراق بهادار سنتی ما است. ما 3 هیئت مدیره ، یک هیئت مدیره اصلی ، یک هیئت مدیره SME و یک هیئت مدیره سرمایه گذاری داریم. یک STO باید انتخاب کند که کدام هیئت مدیره مناسب ترین است و سپس شرایط لیست را برآورده می کند. ما روی یک مدل مشاور حامی کار می کنیم ، بنابراین STO با یکی از شبکه های جهانی حامی مالی ما همکاری می کند تا آنها را برای لیست آماده کند. اسپانسر مسئولیت مراقبت های لازم را انجام می دهد و کلیه افشاگری های مربوطه را انجام می دهد. این همان روشی است که یک ناشر برای لیست کردن در AIM در انگلیس یا بورس سرمایه گذاری تورنتو در کانادا طی می کند. ما فکر می کنیم این یک مدل عالی است و برای صادرکنندگان STO به خوبی کار خواهد کرد.

آنتوان: شما اخیراً اعلام کردید که رمز امنیتی خود را راه اندازی خواهید کرد ، سپس در صرافی خود معامله می شود. تاریخ پیش بینی شده برای این راه اندازی STO چه روزی است؟ همچنین آیا ما هنوز سخت افزار را نمی دانیم?

اد: ابتدا باید ارزش سهام خود را با معرفی در بورس لیست کنیم. این امر قریب الوقوع است و پس از اتمام این اولین دارایی است که به صورت توکن در بورس سهام ملی وارد می شود. این واقعاً یک نقطه مهم برای حوزه دارایی دیجیتال است. STO بعدی یک پیشنهاد عمومی 15 ~ از سهام توکن دار است. ما نمی خواهیم STO را در اوج تابستان راه اندازی کنیم بنابراین احتمالاً اکنون چند ماه صبر خواهیم کرد. این بودجه برای سرمایه رشد ، بیشتر برای جذب افراد بیشتر است. ما از خط لوله خود بسیار اطمینان داریم و به افراد بیشتری در نقش های عملیاتی و انطباق برای تأمین تقاضا نیاز داریم.

آنتوان: سرمایه گذاران از این سرمایه گذاری چه سودهایی می برند? 

اد: سود منافع یک سهم است که به نظر ما نوعی است. ما انعطاف پذیری لازم برای تجارت ، پاکسازی ، تسویه حساب و ثبت اوراق بهادار را داریم ، یا اگر منطقی تر باشد ، به زیرساخت های جهانی دیگری متصل شویم. این به خودی خود غیرمعمول است و یک قطعه عمدی از قانون سیشل است که برای ظاهری طراحی شده است. وضعیت نظارتی ، مجوزها ، مجوزها ، ساختار تجارت ما ، ترکیبی از نهادهای نظارتی صرافی / تسویه حساب / سپرده گذاری ، وضوح ارائه شده توسط ناظر ما و این واقعیت که سیشل یک حوزه قضایی قابل احترام است با یک صنعت خدمات مالی مدرن در نظر بگیرید. وقتی همه این عوامل را به صورت ترکیبی بررسی می کنید ، می فهمید که این یک پیشنهاد کاملاً جذاب و کاملاً منحصر به فرد است. ما در اینجا فرصتی داریم که می توان یک زیرساخت واقعاً کلاس جهانی را برای نسل بعدی بازارهای سرمایه ایجاد کرد. رقبای ما در سراسر جهان مانند LSE و NYSE هستند و آنها در موقعیتی نیستند که بتوانند به این سرعت و قاطعانه حرکت کنند. ماهی های بزرگی وجود دارد و ماهی های کمی نیز وجود دارد ، اما ما دوست داریم فکر کنیم که ما یک ماهی سریع هستیم! سرمایه گذاران ما سهام یک شرکت بسیار مهیج را در اختیار خواهند داشت که نسل بعدی زیرساخت های بازارهای مالی را پیشگام می کند.

آنتوان: چه زمانی انتظار دارید اولین پیشنهاد امنیتی شما به صورت زنده اجرا شود?

اد: ما تعدادی صادر کننده داریم که مشتاق هستند هر چه زودتر دکمه را فشار دهند. من بی سر و صدا اطمینان دارم که قبل از پایان سال و دوازده ماه دیگر در طی دوازده ماه آینده تعداد انگشت شماری کار خواهیم کرد.

آنتوان: آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید درباره MERJ Exchange به اشتراک بگذارید?

اد: ما یک تیم فوق العاده مستقر در سیشل ، کیپ تاون ، ژوهانسبورگ و لندن داریم. ما به دنبال متخصصان باتجربه بازار هستیم تا به ما بپیوندند و به ما کمک کنند تا چشم انداز خود را ارائه دهیم. اگر کسی مایل به کار در سیشل یا کیپ تاون است ، یا نمایندگی ما در منطقه دیگر است ، یک CV برای ما ارسال کنید [email protected]

آنتوان: از مصاحبه عالی شما متشکرم. هرکسی که می خواهد بیشتر بیاموزد باید به آن مراجعه کند صرافی مرج.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me