banner
banner

بیت کوین هفته ای کند و اقدام ضعیف را در میان احتیاط خرده فروشی مشاهده می کند زیرا تاجران خرده فروشی محتاط هستند و نهنگ ها از بین می روند – Futures Friday

Futures Friday یک بازبینی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

قیمت بیت کوین (BTC) از جمعه گذشته در الگوی ادغام ضعیف حفظ شده است. در حالی که نوساناتی نظیر افت قیمت تا 8،800 دلار در روز شنبه و به دنبال آن برگشت سریع وجود داشت ، آستانه میان مدت 9،400 دلار دست نخورده باقی ماند. این اقدام ضعیف قیمت منجر به بازپس گیری مجدد حمایت 9000 دلاری شد و پس از آن قیمت با توجه به بازار OkEx Quarterly Future (BTCUSD0925) در سطح فعلی 9،150 دلار است..

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، می بینیم که نسبت کوتاه / کوتاه BTC در طول هفته افزایش پیدا نکرد. با این حال ، نسبت وام حاشیه به معامله گران خرده فروشی که در تعقیب برگشت قیمت هستند ، اشاره کرد ، درست قبل از سقوط قیمت در روز پنجشنبه.

در حال حاضر ، Open بهره با سطح BTC 60 دلار در سطح نرمال باقی مانده است ، که نشان می دهد بازار هنوز در مرحله ادغام است. به نظر می رسد فعلا نهنگ ها در این عمل مفقود شده اند.

نمودار 4 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

خواندن داده های تجارت OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه در هفت روز گذشته حرکت چندانی نکرد و در حدود 1.0 قرار گرفت. در یک بازار عمدتا صعودی ، این روند نشان دهنده احساس نزولی کوتاه مدت از سوی معامله گران خرده فروشی است.

با این حال ، در بازپرداخت روز پنجشنبه ، این نسبت تا 0.85 پایین آمد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، نسبت کوتاه / کوتاه نزدیک به 0.8 می تواند نشان دهنده نزولی بودن بیش از حد سرمایه گذاران خرد باشد و احتمال بازگشت بازار وجود دارد.

این نسبت در حال حاضر 0.9 در حال اجرا است و نشان دهنده چشم انداز نزولی است.

زمان جمع آوری داده ها: 6/26 6:00 صبح تا 7/3 6:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

به دلیل نوسان کم در طول هفته ، تغییر در اساس BTC قابل توجه نبوده است ، اما همچنان مثبت باقی مانده است. در بازپرداخت روز شنبه ، حق بیمه OKEx BTC Quarterly Future به زیر 20 دلار کاهش یافت ، اما به سرعت به 60 دلار بازگشت و در همان محدوده باقی ماند.

به طور کلی احساسات بازار خیلی خوشحال کننده نبوده است ، اما حق بیمه 60 دلاری نشان می دهد که شرکت کنندگان همچنان انتظار دارند قیمت تا پایان سه ماهه سوم افزایش یابد.

زمان جمع آوری داده ها: 6/26 6:00 صبح تا 7/3 6:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

ما قبلاً جمعه گذشته افت شدیدی را در Open بهره نشان دادیم. از آن زمان ، OI به صورت پهلو اجرا می شود ، با افزایش روز پنجشنبه ، آن را به بالاترین میزان هفتگی 567 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) می رساند ، اما رقم کلی بدون هیچ گونه نشانه ای از فعالیت نهنگ یا تجمع بزرگ خنثی است.

زمان جمع آوری داده ها: 6/26 6:00 صبح تا 7/3 6:00 صبح (UTC)

Open Interest کل تعداد معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، Open Open 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام دهی BTC

نسبت وام حاشیه هنوز یک شاخص عقب مانده است و 2.78 – بالاترین ارزش هفته – در روز پنجشنبه ، درست قبل از افت قیمت ، را ثبت کرد. از آن زمان ، این نسبت به 2.17 کاهش یافته است ، یعنی یک محدوده طبیعی.

زمان جمع آوری داده ها: 6/26 6:00 صبح تا 7/3 6:00 صبح (UTC)

نسبت وام مارجین داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می دهد..

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC را خریداری کنند و کسانی که BTC را وام می گیرند قصد دارند آن را کوتاه کنند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر افراطی این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

این هفته آهسته دیگری بود که بیت کوین بین 8،800 تا 9400 دلار ادغام شد. تا زمانی که آستانه 9400 دلار شکسته نشود ، احتمالاً اقدام قیمت سرکوب خواهد شد.

از آنجا که OI بسیار آهسته در حال بهبود است ، ممکن است شاهد حرکت قیمت ها در محدوده محدود باشیم. با این حال ، نسبت پایین بلند / کوتاه فعلی نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در کوتاه مدت خوشبین نیستند ، و این می تواند نشانه ای باشد برای ادامه آزمایش قیمت 8،800 دلار.

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me